Tani kurier epaka.pl Blog kurierski Aktualności Zapakuj przesyłkę prawidłowo i oszczędź na wysyłce

Zapakuj przesyłkę prawidłowo i oszczędź na wysyłce

...

Zapakuj przesyłkę prawidłowo i oszczędź na wysyłce

Anita Szelech   •   16.12.2022   •   2 min czytania

Przesyłka standardowa i niestandardowa

Ceny przesyłki są bardzo zróżnicowane, ponieważ uzależnione są od parametrów oraz wagi przesyłki. Nie każdy jednak wie, że bardzo duże znaczenie ma sposób zapakowania przesyłki. Przesyłki mają podział na standardowe i niestandardowe:

  • Przesyłka standardowa to taka, której zawartość umieszczona jest w kartonie o kształcie prostopadłościanu. Ma regularne kształty oraz zaklejona jest jedynie taśmą klejącą. Nie ma odkształceń, uwypukleń, a żadne jej elementy nie wystają poza karton.
  • Przesyłka niestandardowa to taka, która jest nietypowa pod względem kształtu. Przesyłki te owinięte są folią stercz i dodatkowo oklejone taśmą klejącą. To również przesyłki, które wymagają ręcznego sortowania, czyli zawartość jest delikatna lub szklana. Wówczas posiadają dodatkowe oznaczenia: Nie rzucać, delikatne, szkło.

Co zrobić, aby zapłacić mniej za wysyłkę? Mamy kilka rad:

  • Staraj się zapakować paczkę tak aby kwalifikowała się jako przesyłka standardowa.
  • Nie powiększaj sztucznie rozmiarów przesyłki. Używaj kartonów dopasowanych do rozmiarów zawartości wysyłki – im większy rozmiar przesyłki tym większy koszt.
  • Zabezpiecz dobrze paczkę aby zawartość nie przesuwała się w czasie transportu.
  • Nie używaj naklejek „ostrożnie” lub „nie rzucać” jeśli zawartość tego nie wymaga.
  • Karton zabezpiecz dobrej jakości taśmą klejącą bez konieczności owijania kartonu folią stercz.
  • Sprawdź w regulaminie przewoźnika, czy wysyłane przedmioty są dozwolone do transportu.
  • Jeżeli Twoja przesyłka jest niestandardowa, zaznacz odpowiednią opcję w formularzu zamówienia. Pozwoli Ci to uniknąć opłaty weryfikacyjnej za przesyłkę.

Pamiętaj, że oszczędność w postaci nie prawidłowego zapakowania przesyłki nie jest najlepszym pomysłem. Jeżeli Twoja przesyła nie będzie odpowiednio zabezpieczona, jej zawartość może ulec zniszczeniu lub możesz zostać obciążony kosztami weryfikacyjnymi.

Korzystaj z epaka.pl i oszczędzaj z nami!

Dzięki epaka.pl możesz skorzystać z porównywarki ofert różnych firm kurierskich i wybrać najtańszą opcję dla siebie. Jeśli prowadzisz regularną wysyłkę, zachęcamy do zapoznania się z ofertą epaka.pl biznes. Zaproponujemy Ci korzystniejszy cennik, uzależniony od ilości wysyłanych paczek.

Jeśli nie wiesz, jak zapakować paczkę do wysyłki, warto skorzystać z gotowych materiałów do pakowania. Są one dostępne w stacjonarnych punktach nadań i odbioru przesyłek epaka.pl. Dodatkowo w punktach epaka.pl pomożemy spakować Twoją przesyłkę (opakowania, kartony, taśmy dostępne na miejscu).

Gdzie znajdę najbliższy punkt epaka.pl? Kliknij tutaj.

Udostępnij:
Pomocny wpis?

Zapisz się teraz do naszego newslettera i otrzymuj
nowości i promocje jako pierwszy!
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę

Pobierz aplikacje mobilną epaka.pl

epaka.pl umożliwia swoim klientom jeszcze szybsze zamówienie kuriera i nadanie paczki z dowolnego miejsca. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób wyślesz swoją przesyłkę i maksymalnie zaoszczędzisz swój czas.

Prosty formularz nadawania

Łatwy wgląd do historii przesyłek

Przejrzysta porównywarka ofert najpopularniejszych firm kurierskich

Szybki dostęp do ustawień konta użytkownika

Bieżące śledzenie przesyłek

Bądź na bieżąco. Zapisz się do Naszego Newslettera.
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę