Tani kurier epaka.pl Blog kurierski Aktualności Wyślij prezent na Mikołajki kurierskim zaprzęgiem

Wyślij prezent na Mikołajki kurierskim zaprzęgiem

...

Wyślij prezent na Mikołajki kurierskim zaprzęgiem

Anita Szelech   •   30.11.2022   •   3 min czytania

Mikołajki – międzynarodowy dzień prezentów

W Polsce i wielu innych krajach na świecie w nocy z 5 na 6 grudnia obchodzone są Mikołajki. Zazwyczaj w nocy w skarpetach albo pod poduszką umieszcza się prezenty, które dzieci znajdują następnego dnia rano. Legenda głosi, że tego dnia prezenty otrzymują grzeczne dzieci, niegrzeczne natomiast mogą spodziewać się tylko drewnianej rózgi. W praktyce tego dnia podarki dostają wszyscy, niezależnie od wieku i przewinień.

Zwyczaj ten wywodzi się z X wieku i związany jest z opowieścią o biskupie z Miry. Powiada się, że tego dnia obdarowywał on najbardziej potrzebujące dzieci prezentami. Dziś Mikołajki są okazją do obdarowania najbliższych drobiazgami i okazania im w ten sposób sympatii. Celebrowanie takich okazji pozwala nam oderwać się od codzienności, uczynić ją nieco bardziej magiczną. To dzień, w którym możemy nawzajem sprawić sobie dużą przyjemność, w czym może pomóc serwis epaka.pl.

Jak sprawić przyjemność bliskim, którzy są daleko? Wyślij prezent z epaka.pl

Grudzień już za pasem, na rynkach pojawiają się pierwsze choinki, na ulicach ozdoby świąteczne. Powoli gromadzimy prezenty dla rodziny i przyjaciół. Chcemy obdarować wszystkich, którzy są dla nas ważni. Niestety nie każdego jesteśmy w stanie odwiedzić osobiście tego szczególnego dnia. Jak obdarować tych, z którymi nie zdążymy się spotkać przed świętami? Najprostszym sposobem jest wysyłka prezentów kurierem. Możemy kupić prezenty albo zrobić je osobiście, zapakować i wysłać pod wskazany adres.

Samo nadanie paczki z upominkiem jest bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę epaka.pl i zamówić kuriera. Zwolennicy mobilnych rozwiązań mogą w tym celu skorzystać z aplikacji epaka.pl. Zarówno na stronie, jak i w aplikacji po wpisaniu niezbędnych danych (waga i rozmiary przesyłki, adresy nadania i odbiory) ukażą się dostępne opcje wysyłki oferowane przez różne firmy kurierskie. Po wyborze danej oferty i opłaceniu zamówienia wystarczy wypatrywać przyjazdu kuriera. Można też z zapakowanym prezentem udać się do stacjonarnego punktu epaka.pl i nadać przesyłkę bezpośrednio w nim.

Gdy już kurier zawita do drzwi naszych bliskich z prezentem-niespodzianką, to z pewnością wywoła uśmiech i podkreśli magiczną świąteczną atmosferę tego dnia.

Wysyłka prezentów kurierem jest też dobrym sposobem obdarowania tych, którzy mieszkają w innych krajach. Wiele firm kurierskich obecnych w ofercie epaka.pl umożliwia wysyłki międzynarodowe.

Wysyłka prezentów – nikt nie lubi spóźnialskich Mikołajów 

Początek grudnia to dla firm kurierskich szczególnie trudny czas. Wielu z nas wysyła świąteczne podarki. Ruch na rynku przesyłkowym jest wzmożony. Firmy kurierskie mają tego świadomość i zazwyczaj dobrze przygotowują się na ten okres. Nie zawsze jednak są w stanie dokładnie przewidzieć skalę zamówień. To może powodować drobne opóźnienia w dostawach, a jak wiemy, nikt z nas nie lubi spóźnialskich Mikołajów.

Wzmożone zainteresowanie ofertami firm kurierskich może znacznie wydłużyć czas doręczenia przesyłki. Jeśli chcemy, aby nasze prezenty dotarły na czas, to warto je wysłać nieco wcześniej. Paczkę warto najpóźniej wysłać około tygodnia przed świętami. Jeśli nie chcemy, aby paczka dotarła przed czasem, to możemy zamówić usługę dostarczenia paczki z konkretnym terminem odbioru przez adresata.

Dla zapominalskich firmy kurierskie przygotowały właśnie tego typu specjalne opcje. Większość przewoźników z oferty epaka.pl udostępnia dodatkowo płatną usługę gwarantowanego doręczenia w następny dzień roboczy. Można ją z łatwością wybrać w formularzu podczas zamawiania kuriera na stronie bądź w aplikacji. Dzięki temu nasi bliscy z pewnością doczekają się Mikołaja 6 grudnia.

W tym wyjątkowym czasie świątecznym pamiętajmy też o samych kurierach. Nasze decyzje mogą sprawić, że ich praca będzie łatwiejsza i mniej stresująca. Warto zadbać o współczesnych świętych Mikołajów i wcześniej zaplanować wysyłkę prezentów.

Zamów kuriera on-line lub odwiedź jeden z naszych punktów nadań i odbioru przesyłek i wyślij prezent już dziś.

Udostępnij:
Pomocny wpis?

Zapisz się teraz do naszego newslettera i otrzymuj
nowości i promocje jako pierwszy!
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę

Pobierz aplikacje mobilną epaka.pl

epaka.pl umożliwia swoim klientom jeszcze szybsze zamówienie kuriera i nadanie paczki z dowolnego miejsca. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób wyślesz swoją przesyłkę i maksymalnie zaoszczędzisz swój czas.

Prosty formularz nadawania

Łatwy wgląd do historii przesyłek

Przejrzysta porównywarka ofert najpopularniejszych firm kurierskich

Szybki dostęp do ustawień konta użytkownika

Bieżące śledzenie przesyłek

Bądź na bieżąco. Zapisz się do Naszego Newslettera.
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę