Tani kurier epaka.pl Blog kurierski Aktualności Kontakt z kurierem - sprawdź jakie masz możliwości

Kontakt z kurierem - sprawdź jakie masz możliwości

...

Kontakt z kurierem - sprawdź jakie masz możliwości

Aleksandra Goławska   •   14.12.2022   •   3 min czytania

Jak skontaktować się z kurierem?

Wiedza o tym, kiedy dokładnie ma zostać dostarczona przesyłka, jest bardzo istotna, bo może wpływać na plan naszego dnia. Najbardziej oczywistym wyjściem, dzięki któremu uzyskamy takie przydatne informacje, jest bezpośredni kontakt z kurierem.

W przypadku większości firm transportowych podstawową formą kontaktu jest zadzwonienie na ich infolinię. Można też taki telefon wykonać do serwisu kurierskiego, za pośrednictwem którego zamawialiśmy usługę. W obu przypadkach pracownicy działu obsługi klienta udzielą nam informacji na temat szczegółów dostawy lub odbioru przesyłki (w przypadku nadania). Mogą też udostępnić nam numer do kierowcy, któremu nasza przesyłka została wydana do doręczenia.

Uzyskanie kontaktu do kuriera u konkretnych przewoźników

Firmy kurierskie mają własne, indywidualne regulaminy, w których określają warunki przewozu oraz ustalają możliwość udostępnienia kontaktu do pracownika realizującego zlecenie nadania/odbioru paczki. 

Warto pamiętać, że nie każdy przewoźnik udostępnia numer do kuriera doręczającego przesyłkę – wynika to z określonej interpretacji przepisów oraz wewnętrznych regulaminów. Zdarza się, że kurierzy w firmach kurierskich korzystają ze swoich prywatnych telefonów komórkowych, a nie tych służbowych.

Sprawdź, jak kwestia udostępniania numeru do kuriera wygląda w przypadku konkretnych firm kurierskich:

Kurier DPD

Firma DPD bezproblemowo przekazuje kontakt do swoich kurierów. Numer telefonu do konkretnego kuriera można ustalić przez jej stronę internetową: https://tracktrace.dpd.com.pl/findParcel. Jedyne dane, które są nam do tego potrzebne, to numer przesyłki (znajduje się na etykiecie przewozowej oraz w mailu potwierdzającym zamówienie) oraz kod pocztowy.

Możemy również skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta epaka.pl, którego pracownicy chętnie pomogą w odszukaniu numeru do kuriera DPD, który ma dostarczyć naszą przesyłkę.

Kurier DHL i InPost

Firmy DHL i InPost również udostępniają numery kontaktowe do swoich pracowników. Nie jest on dostępny do samodzielnego pobrania, jednak wystarczy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta epaka.pl, które ustali numer telefonu do kuriera DHL i przekaże go na podany adres mailowy. Dzięki uzyskanemu numerowi klient może skontaktować się z przewoźnikiem i ustalić szczegóły, np. godziny dostarczeń przesyłek lub dokładny adres doręczenia paczki.

Firmy kurierskie FedEx i UPS

Pracownicy tych firm transportowych korzystają ze swoich prywatnych numerów, dlatego kontakt z nimi może być utrudniony.

W tym przypadku warto zawrzeć szczegółowe informacje dotyczące przesyłki w rubryce „uwagi do przesyłki” oraz wskazać dokładny adres dostarczenia paczki.

Kurier GLS i MEEST

W przypadku firm GLS i MEEST sprawa wygląda nieco inaczej. Kontakt ze strony kuriera nie jest obowiązkowy, tak jak w przypadku pozostałych firm kurierskich, jednakże podani przewoźnicy często przekazują numer kuriera lub bezpośrednio kontaktują się z klientem.

W celu ustalenia szczegółów niezbędny jest kontakt z Biurem Obsługi Klienta epaka.pl za pośrednictwem infolinii lub wiadomości mailowej.

Przewoźnicy GEIS i AmbroExpress

Aby uzyskać kontakt do kuriera rozwożącego przesyłki tych przewoźników, wystarczy zadzwonić albo napisać do Biura Obsługi Klienta epaka.pl. Nasi konsultanci postarają się uzyskać numer do kierowcy oraz przekażą wszystkie informacje niezbędne do tego, aby odbiór lub nadanie paczki odbywało się sprawnie oraz bez zbędnych nerwów.

Pomoc epaka.pl w uzyskaniu numeru do kuriera

epaka.pl we współpracy z wymienionymi wyżej przewoźnikami oferuje możliwość udostępnienia numeru kontaktowego do kuriera. Wszystko odbywa się poprzez wystosowanie przez nas prośby do konkretnego przewoźnika. W ten sposób (i nie tylko) dokładamy wszelkich starań, aby klient uzyskał informacje, które są niezbędne do komfortowego nadania lub odbioru przesyłki.

W celu ustalenia szczegółów dotyczących nadania albo doręczenia paczki prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta przez formularz kontaktowy lub za pośrednictwem wiadomości mailowej na adres: bok@epaka.pl.

Skontaktuj się z nami:

Infolinia:

Tel: 666 999 392

e-mail: bok@epaka.pl

https://www.epaka.pl/kontakt

Godziny pracy:

Pn-pt 9.00-17.00

Udostępnij:
Pomocny wpis?

Zapisz się teraz do naszego newslettera i otrzymuj
nowości i promocje jako pierwszy!
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę

Pobierz aplikacje mobilną epaka.pl

epaka.pl umożliwia swoim klientom jeszcze szybsze zamówienie kuriera i nadanie paczki z dowolnego miejsca. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób wyślesz swoją przesyłkę i maksymalnie zaoszczędzisz swój czas.

Prosty formularz nadawania

Łatwy wgląd do historii przesyłek

Przejrzysta porównywarka ofert najpopularniejszych firm kurierskich

Szybki dostęp do ustawień konta użytkownika

Bieżące śledzenie przesyłek

Bądź na bieżąco. Zapisz się do Naszego Newslettera.
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę