Tani kurier epaka.pl Blog kurierski Aktualności Ile wydaliśmy przez internet?

Ile wydaliśmy przez internet?

...

Ile wydaliśmy przez internet?

Redakcja epaka.pl   •   26.10.2016   •   2 min czytania

Coraz więcej ludzi ceni sobie wygodę robienia zakupów bez wychodzenia z domu. Sklepy internetowe prześcigają się nie tylko w ilości oferowanych produktów czy usług, ale również w szybkości i niskiej cenie ich dostawy.

Aktualnie rynek e-commerce to jedna z najlepiej rozwijających się branż. Z opublikowanego przez PostNord* raportu wnika, że w 2015 roku Europejczycy, na produkty i usługi nabywane w sklepach internetowych, wydali aż 189 miliardów euro, czyli o 9 miliardów euro więcej niż w roku 2014. Raport wskazuje również na rozwój handlu transgranicznego – około 176 milionów mieszkańców Europy skorzystało z możliwości zrobienia zakupów za granicą.

Jednym z elementów, który nieodłącznie związany jest z handlem przez internet są usługi świadczone przez firmy kurierskie. Szybka, sprawna i przede wszystkim tania wysyłka oraz możliwość darmowych zwrotów to jeden z powodów, dla których klienci decydują się na zakup w danym sklepie.
PostNord przeprowadził ankietę na ponad 12 tys. osób z 12 europejskich krajów. Czego się dowiedział? Z badań wynikło, że poszczególne państwa mają zupełnie inne oczekiwania w stosunku do firm kurierskich i form dostarczania zakupów zrobionych przez internet. W większości krajów europejskich klienci preferują dostarczenie paczki do rąk własnych. Natomiast w Niemczech i Francji klienci wolą sami udać się do punktów odbioru paczek. 
Co mieszkańcy Europy powiedzieli o czasie dostarczenia przesyłek? Okazuje się, że coraz więcej Europejczyków stawia na szybką dostawę. Holendrzy uchodzą za szczególnie niecierpliwych, aż 4 na 10 wskazało w badaniu, że są w stanie zaakceptować maksymalnie dwa dni oczekiwania na przesyłkę. Najbardziej wyrozumiali są mieszkańcy krajów nordyckich, są w stanie poczekać na przesyłkę nawet do 6 dni. Reszta respondentów wskazała, że optymalny czas na dostarczenie przesyłki to od 3 do 5 dni.
Należy również zwrócić uwagę na fakt, że coraz więcej osób robi zakupy na zagranicznych stronach internetowych. Transgraniczny handel jest popularny szczególnie w krajach nordyckich, Wielkiej Brytanii i Belgii. Największy wzrost popularności transgranicznych zakupów odnotowano w Polsce – 12%.
Rynek e-commerce ciągle się rozwija, wszystko wskazuje na to, że suma wydawanych przez nas pieniędzy z roku na rok będzie coraz większa.

 

* jedna z największych sieci kurierskich i logistycznych działająca w państwach nordyckich

źródło: http://ecommercenews.eu

Udostępnij:
Pomocny wpis?

Zapisz się teraz do naszego newslettera i otrzymuj
nowości i promocje jako pierwszy!
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę

Pobierz aplikacje mobilną epaka.pl

epaka.pl umożliwia swoim klientom jeszcze szybsze zamówienie kuriera i nadanie paczki z dowolnego miejsca. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób wyślesz swoją przesyłkę i maksymalnie zaoszczędzisz swój czas.

Prosty formularz nadawania

Łatwy wgląd do historii przesyłek

Przejrzysta porównywarka ofert najpopularniejszych firm kurierskich

Szybki dostęp do ustawień konta użytkownika

Bieżące śledzenie przesyłek

Bądź na bieżąco. Zapisz się do Naszego Newslettera.
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę