Tani kurier epaka.pl Blog kurierski Aktualności Pakowanie i wysyłanie sprzętu narciarskiego

Pakowanie i wysyłanie sprzętu narciarskiego

...

Pakowanie i wysyłanie sprzętu narciarskiego

Anita Szelech   •   10.01.2023   •   2 min czytania

Jak zabezpieczyć sprzęt narciarski do wysyłki kurierem?

Priorytetem podczas wysyłania sprzętu narciarskiego kurierem jest właściwe zabezpieczenie paczki. Nie można bowiem dopuścić do tego, żeby podczas transportu np. ślizgi porysowały się albo uszkodzeniu uległa konstrukcja nart. Jak zatem zapakować tego rodzaju sprzęt, aby dotarł do miejsca przeznaczenia bez żadnego szwanku?

Po pierwsze przygotuj materiały potrzebne do pakowania:

  • Wytrzymały karton prostopadłościenny – jest ważne, by miał regularny kształt, gdyż wtedy przesyłka będzie traktowana jako standardowa. Możesz wykorzystać pudełko, które pozostało po jakimś produkcie, byleby miało odpowiedni rozmiar oraz cechowało się dużą wytrzymałością. Jeśli nie masz żadnych wolnych kartonów, to możesz się w nie zaopatrzyć w jednym ze stacjonarnych punktów epaka.pl
  • Materiał do wypełnienia pustej przestrzeni w kartonie (np. folia bąbelkowa, styropian, gazety)
  • Oryginalne etui na sprzęt, jeśli takie posiadasz
  • Ochraniacze krawędzi nart/snowboardu (np. z pianki)
  • Folię stretch – użyj jej w celu dodatkowego zabezpieczenia sprzętu przed porysowaniem
  • Taśmę klejącą

Najważniejszą rzeczą w przygotowywaniu przesyłki ze sprzętem narciarskim jest to, by nie przemieszczał się on wewnątrz paczki. Dlatego narty podczas pakowania powinny być obrócone w taki sposób, aby stykały się wiązaniami. Warto również pamiętać o nałożeniu ochraniaczy na krawędzie sprzętu. Jeśli dysponujesz dedykowanym pokrowcem, to włóż do niego narty/snowboard. Alternatywnie możesz je owinąć kilkoma warstwami folii stretch.

Kolejnym krokiem jest umieszczenie przedmiotu w kartonie, a następnie wypełnienie w nim wolnych przestrzeni, najlepiej folią bąbelkową. Karton zaklej taśmą klejącą, możesz również jej użyć do wzmocnienia jego newralgicznych punktów, np. rogów.

Jeśli mimo wszystko obawiasz się, że Twój sprzęt narciarski może ulec uszkodzeniu podczas transportu, to wyjściem jest umieszczenie na paczce naklejek „ostrożnie”, „nie rzucać” itp. Jednak wówczas taka przesyłka zostanie potraktowana jako niestandardowa – jeśli nie zaznaczysz tej opcji podczas składania zamówienia, to możesz zostać obciążony opłatą weryfikacyjną.

Jak wysłać narty kurierem?

Gdy już bezpiecznie zapakujesz sprzęt zimowy, to pozostaje jedynie dokonać nadania przesyłki. Aby prawidłowo wypełnić formularz zamówienia kuriera (na stronie epaka.pl albo w aplikacji mobilnej epaka.pl mobile), musisz zmierzyć i zważyć paczkę.

Po wprowadzeniu danych (oprócz wymiarów oraz wagi są to m.in. adresy nadania i odbioru) Twoim oczom ukażą się dostępne opcje wysyłkowe, z których wybierzesz tę, która najbardziej odpowiada Twoim wymaganiom.

Zachęcamy również do nadawania przesyłek bezpośrednio w naszych stacjonarnych punktach nadań i odbioru przesyłek epaka.pl (lista placówek).

Na miejscu pomożemy Ci zapakować sprzęt, a następnie wybrać odpowiedniego kuriera.

Udostępnij:
Pomocny wpis?

Zapisz się teraz do naszego newslettera i otrzymuj
nowości i promocje jako pierwszy!
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę

Pobierz aplikacje mobilną epaka.pl

epaka.pl umożliwia swoim klientom jeszcze szybsze zamówienie kuriera i nadanie paczki z dowolnego miejsca. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób wyślesz swoją przesyłkę i maksymalnie zaoszczędzisz swój czas.

Prosty formularz nadawania

Łatwy wgląd do historii przesyłek

Przejrzysta porównywarka ofert najpopularniejszych firm kurierskich

Szybki dostęp do ustawień konta użytkownika

Bieżące śledzenie przesyłek

Bądź na bieżąco. Zapisz się do Naszego Newslettera.
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę