Tani kurier epaka.pl Blog kurierski Poradniki Firma kurierska – sprawdź, jak wybrać najlepszą

Firma kurierska – sprawdź, jak wybrać najlepszą

...

Firma kurierska – sprawdź, jak wybrać najlepszą

Redakcja epaka.pl   •   03.12.2018   •   2 min czytania

Coraz częściej korzystamy z usług firm kurierskich. To przede wszystkim zasługa wciąż powiększającego swoją skalę handlu internetowego. W zakresie zakupów, jak i usług kurierskich, mamy obecnie naprawdę szeroki wybór. Choć na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że oferta poszczególnych kurierów w zasadzie jest taka sama, to przy bliższym spotkaniu (albo po prostu po skorzystaniu z usług danej firmy) sprawa wygląda nieco inaczej. Jak wybrać firmę kurierską, aby być w pełni zadowolonym?

Szybka, tania paczka - kto ją oferuje?

Jednym ze sposobów na dotarcie do obiektywnie najlepszej firmy kurierskiej, jest skorzystanie z wyników rankingów, jakie są w tym zakresie przeprowadzane. Firmy kurierskie w Polsce są regularnie poddawane tego typu badaniom (w 2018 roku przeprowadził je m.in. Polski Instytut Badań Jakości), które mają na celu wyłonić najlepszych usługodawców w zakresie transportu i dostarczania przesyłek. Ranking zazwyczaj opiera się na kilku kluczowych kryteriach, które są oceniane przez tzw. tajemniczych klientów/audytorów (metodologia mystery shopper).

Co jest naprawdę istotne w funkcjonowaniu firm kurierskich z punktu widzenia klienta? To przede wszystkim:

  • obsługa i komfort, które dotyczą przede wszystkim etapu nadawania przesyłki, w tym zamówienie kuriera do domu;
  • jakość - tutaj najistotniejszym, wg klientów, elementem jakości usługi jest stan, w jakim paczka dotarła do adresata. Chodzi głównie o stan kartonu i opakowania oraz oczywiście o samą przesyłkę, czy nie uległa ona w transporcie zniszczeniu bądź uszkodzeniu;
  • czas realizacji, czyli czas dostarczenia przesyłki;
  • cena - w tym wypadku to eksperci z instytutu badającego sprawdzają ceny dla kilkudziesięciu rodzajów przesyłek o różnej wielkości i wadze, wysyłanych w kraju i za granicę.

Jeśli zatem poszukujesz najlepszej firmy kurierskiej, chcąc, aby wysyłana paczka była tania (cena), szybka (czas realizacji), w nienagannym stanie (jakość) i wygodnie nadana (obsługa i komfort), możesz sięgnąć po informacje, jakich dostarczają wspomniane rankingi konsumenckie. To rzetelne źródło danych, jednak wymaga nieco zaangażowania. Potrzebujesz trochę czasu, aby poszukać informacji i zapoznać się z nimi. Albo po prostu...

Skorzystaj z usług brokera usług kurierskich

Takich jak epaka.pl. To zaawansowana platforma wysyłkowa, która zapewnia atrakcyjną ofertę realizacji przesyłek w kraju i na całym świecie. Przesyłki realizowane są we współpracy z wieloma firmami kurierskimi, w tym GLS, DPD, UPS, Meest oraz InPost i FedEX. Ważną informacją jest, że wymienione firmy zajęły czołowe miejsca w przeprowadzonym rankingu, co tylko potwierdza fakt, że epaka.pl współpracuje jedynie z najlepszymi!

Nasz serwis pozostawia Ci wybór - możesz zamówić kuriera z dowolnej firmy kurierskiej, porównując wcześniej oferowane ceny, warunki oraz czas realizacji usługi, jaki gwarantuje każda wymieniona firma kurierska. Zaletą rozwiązania jest to, że porównanie następuje bezpośrednio przed wyborem kuriera. Nie tracisz czasu na żmudne poszukiwania informacji. Wpisujesz dane dotyczące przesyłki, porównujesz usługi i wybierasz najlepszą dla siebie opcję. Proste, prawda?

Udostępnij:
Pomocny wpis?

Zapisz się teraz do naszego newslettera i otrzymuj
nowości i promocje jako pierwszy!
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę

Pobierz aplikacje mobilną epaka.pl

epaka.pl umożliwia swoim klientom jeszcze szybsze zamówienie kuriera i nadanie paczki z dowolnego miejsca. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób wyślesz swoją przesyłkę i maksymalnie zaoszczędzisz swój czas.

Prosty formularz nadawania

Łatwy wgląd do historii przesyłek

Przejrzysta porównywarka ofert najpopularniejszych firm kurierskich

Szybki dostęp do ustawień konta użytkownika

Bieżące śledzenie przesyłek

Bądź na bieżąco. Zapisz się do Naszego Newslettera.
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę