Tani kurier epaka.pl Blog kurierski Poradniki Przeprowadzka za granicę. Jak przetransportować rzeczy?

Przeprowadzka za granicę. Jak przetransportować rzeczy?

...

Przeprowadzka za granicę. Jak przetransportować rzeczy?

Redakcja epaka.pl   •   03.12.2018   •   2 min czytania

Decyzja o przeprowadzce podjęta? Doskonale! Teraz czas na działanie. Co prawda miło byłoby cały nasz dobytek wrzucić po prostu do ogromnego kontenera i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki szybko i bez żadnego wysiłku magicznie przenieść w nowe miejsce, ale niestety trochę będzie nas to kosztowało. Zarówno czasu, jak i pieniędzy. Aby jednak zredukować nieco koszt całego przedsięwzięcia i poprawić komfort jego realizacji, możesz zdecydować się na rozwiązanie, jakim są międzynarodowe przesyłki kurierskie. To najprostszy sposób na przeprowadzkę!

Zaopatrz się w odpowiednie kartony

Kartony do przeprowadzki to element niezbędny. Wszystko bowiem, poza meblami, powinno zostać spakowane właśnie do kartonowych pudeł. Wybrane pudełka powinny być nowe (te już używane z pewnością nie będą wystarczająco wytrzymałe i nie zabezpieczą skutecznie Twoich rzeczy podczas transportu), solidne i przeznaczone właśnie do tego typu przedsięwzięć. Każde pudełko powinno zostać tutaj także odpowiednio wypełnione. Aby nic nie zostało uszkodzone, zniszczone czy zagubione podczas przeprowadzki, powinieneś delikatne, wrażliwe na wstrząsy lub po prostu posiadające nietypowe kształty przedmioty, zabezpieczyć dodatkowo owijając je folią bąbelkową, stosując tekturowe przekładki pomiędzy przedmiotami lub wypełniając wolne przestrzenie w kartonach specjalnym granulatem (ewentualnie folią).

Przeprowadzka to dobry moment, aby gruntownie zastanowić się, co będzie nam w nowym miejscu niezbędne, a co możemy pozostawić w kraju, wyrzucić czy sprzedać. Wiele rzeczy będzie także bardziej opłacało się zakupić za granicą, a nie transportować z kraju.

Pamiętaj także, że podczas przeprowadzki i przy nadawaniu przesyłki kurierem, to Ty odpowiadasz za właściwe spakowanie i zabezpieczenie paczek. Warto zatem zrobić to naprawdę starannie i w przemyślany sposób, aby transportowane rzeczy nie ucierpiały w drodze w absolutnie żaden sposób.

Międzynarodowe firmy kurierskie idealne do przeprowadzki

Międzynarodowy kurier to doskonałe rozwiązanie w przypadku przeprowadzki za granicę. W ten sposób wygodnie, bezpiecznie i z pewnością atrakcyjnie pod względem cenowym nadasz paczki ze swoim dobytkiem w dowolne miejsce w Europie i na całym świecie. Międzynarodowe przesyłki kurierskie realizowane są we współpracy z renomowanymi, doświadczonymi firmami, jak GLS, DPD, UPS, Meest, InPost oraz FedEX, co daje gwarancję rzetelności, bezpieczeństwa i pełni profesjonalizmu. Nie musisz szukać firm transportowych specjalizujących się w przeprowadzkach. Wystarczy, że nadasz paczki, korzystając z usług, jakie proponuje solidny międzynarodowy kurier.

Dzisiejsze nowoczesne platformy wysyłkowe pozwalają na szybkie, sprawne i bezproblemowe nadawanie każdego rodzaju przesyłek na trasie Polska - Anglia, Szwecja. Stany Zjednoczone czy jakikolwiek inny zakątek świata. Mogą to być nawet najbardziej niestandardowe paczki zagraniczne. W ten sposób wygodnie przetransportujesz swoje rzeczy podczas przeprowadzki za granicę. Niezależnie od tego, gdzie będzie znajdował się Twój nowy dom!

Udostępnij:
Pomocny wpis?

Zapisz się teraz do naszego newslettera i otrzymuj
nowości i promocje jako pierwszy!
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę

Pobierz aplikacje mobilną epaka.pl

epaka.pl umożliwia swoim klientom jeszcze szybsze zamówienie kuriera i nadanie paczki z dowolnego miejsca. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób wyślesz swoją przesyłkę i maksymalnie zaoszczędzisz swój czas.

Prosty formularz nadawania

Łatwy wgląd do historii przesyłek

Przejrzysta porównywarka ofert najpopularniejszych firm kurierskich

Szybki dostęp do ustawień konta użytkownika

Bieżące śledzenie przesyłek

Bądź na bieżąco. Zapisz się do Naszego Newslettera.
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę