AGD

AGD

AGD, czyli Artykułu Gospodarstwa Domowego, dzielą się na duże AGD takie jak pralki, lodówki, czy zmywarki i małe AGD jak czajniki, suszarki do włosów, czy mikrofalówki. Małe AGD może być wysyłane jako paczki, natomiast duże AGD obowiązkowo należy umieszczać na paletach.

AGD

Akcesoria Gospodarstwa Domowego, w skrócie AGD, to elektroniczne rzeczy codziennego użytku. Pod względem rozmiaru podzielić je można na kilka grup, aczkolwiek wyróżniamy głównie AGD duże oraz AGD Małe. Wszystkie firmy przewozowe udostępniają oczywiście możliwość spedycji sprzętu AGD, lecz wiążą się z tym pewne ograniczenia, o których wielu klientom zdarza się zapomnieć. Poznaj koniecznie bliżej ten termin i dowiedz się, jak zapakować i nadać przesyłkę zawierającą sprzęty AGD, żeby uniknąć kłopotów tuż przy odbiorze paczki przez kuriera. Sprawdź nasze rady i skorzystaj z nich, korzystając z platformy wysyłkowej epaka.pl!

Duże i małe AGD

Małe AGD, czyli sprzęty takie jak lokówki, czajniki, suszarki do włosów czy prostownice, to jedne z najczęściej przewożonych przez firmy kurierskie rzeczy. Zazwyczaj kupuje się je przez internet, gdyż łatwo tam znaleźć korzystną cenowo ofertę. Oferty łatwo zestawić ze sobą i propozycjami konkurencyjnych sklepów, handlujących artykułami tego typu i wybrać produkt, który spełni wszelkie pokładane w nim nadzieje. Małe AGD powinno być szczelnie opakowane, blokując dostęp wilgoci do środka, a tym samym zabezpieczając delikatne podzespoły. Rzeczy tego typu są zazwyczaj czułe na wibracje i uszkodzenia fizyczne, zatem w celu zmniejszenia ilości wolnego miejsca wewnątrz powinno stosować się odpowiednie wypełniacze piankowe lub powietrzne.

Duże AGD, takie jak lodówki, zmywarki czy pralki, powinny być pakowane w zupełnie inny sposób. Ze względu na ich znaczną wagę oraz duże gabaryty, powinny być przewożone na palecie. Tylko paleta umożliwi kurierowi załadunek i rozładunek oraz zapewni mobilność sprzętu w magazynie, bądź sortowni. Wysyłka zarówno dużych, jak i ciężkich przedmiotów nie powinna być oznaczana jako przesyłka standardowa, gdyż kurier nie będzie w stanie - fizycznie - wnieść przedmiotu własnymi siłami do samochodu. Kurier doręczający także nie będzie mógł tego zadana wykonać, zaś mobilność w magazynie będzie znacznie utrudniona. Z tego względu, wszystkie sprzęty AGD powinny być dostarczane albo przy użyciu specjalistycznych firm spedycyjnych albo za pomocą palet.

Sprzęt AGD i rola firm kurierskich

Wszystkie firmy kurierskie umożliwiają oczywiście przesyłkę sprzętów AGD, jednak musimy pamiętać o starannym pakowaniu. Wszystkie akcesoria gospodarstwa domowego są narażone na uszkodzenia i powinny być podczas transportu dobrze zabezpieczone. Warto zastosować, poza wymienionymi powyżej wypełniaczami, dużą liczbę folii stretch, która trzyma w ryzach każdą część, a także skleić ze sobą elementy ruchome, takie jak rurki czy luźno zwisające panele. Bez tego, niezabezpieczony element mógłby zostać zniszczony wskutek obijania się o ścianki.

W celu nadania przesyłki ze sprzętem AGD polecamy skorzystanie z platformy wysyłkowej epaka.pl. Jesteśmy jedną z najistotniejszych firm brokerskich na rynku, oferujemy nowoczesne API i interaktywny system, który na bieżąco informuje o cenie za daną przesyłkę. Ponadto, jesteśmy firmą, która stawia na jakość obsługi, zatem z chęcią pomagamy w trakcie składania zamówienia, jak i już po jego zrealizowaniu.

Pobierz aplikacje mobilną epaka.pl

epaka.pl umożliwia swoim klientom jeszcze szybsze zamówienie kuriera i nadanie paczki z dowolnego miejsca. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób wyślesz swoją przesyłkę i maksymalnie zaoszczędzisz swój czas.

Prosty formularz nadawania

Łatwy wgląd do historii przesyłek

Przejrzysta porównywarka ofert najpopularniejszych firm kurierskich

Szybki dostęp do ustawień konta użytkownika

Bieżące śledzenie przesyłek

Bądź na bieżąco. Zapisz się do Naszego Newslettera.
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę