Zwierzęta

Zwierzęta

Wysyłka zwierząt(żywe ptaki oraz owady) możliwa jest tylko za pośrednictwem Poczty Polskiej w usłudze Pocztex 24. Wszystkie inne firmy kurierskie na rynku nie przyjmują zwierząt do transportu.

Zwierzęta

Transport zwierząt jest kwestią dość kontrowersyjną, którą obrońcy oraz aktywiści zdecydowanie kontestują. Dla żywych zwierząt sam transport powoduje ogromny stres, jak również stanowi bezpośrednie zagrożenie dla ich zdrowia (lub życia), dlatego też ich wysyłka za pośrednictwem usług kurierskich nie jest możliwa. W tym celu powinno się wynająć firmę transportową, która specjalizuje się w przewozie zwierząt, zapewniając im odpowiednie warunki w czasie transportu oraz gwarantując im bezpieczeństwo. Zgodnie z przepisami pocztowymi przewóz zwierząt jest ograniczony, możliwy tylko i wyłącznie za pośrednictwem Poczty Polskiej, a konkretniej - usługi Pocztex24. Inne firmy kurierskie nie podejmują się transportu zwierząt. Warto o tym pamiętać, kiedy staniemy przed taką koniecznością.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta to istoty żywe, które wymagają odpowiedniego traktowania również w trakcie transportu. Warto zatem stosować się do wytycznych, gdyż gwarantują im one optymalne warunki podczas stresujących chwil podróży. Należy dołożyć wszelkich starań, by ich przewóz trwał możliwie najkrócej i był całkowicie bezpieczny. Z tych względów powinniśmy nadawać przesyłkę zawsze przed godziną 15:00, gdyż mamy wtedy gwarancję, że kurierzy pocztowi jeszcze tego samego dnia przekażą paczkę do dalszej realizacji. Zawsze należy też wybrać usługę dodatkową w postaci informacji “ostrożnie”, umieszczanej w widocznym miejscu na opakowaniu przesyłki. Ma to na celu poinformowanie pracowników oraz obsługi na każdym etapie transportu, że dana przesyłka wymaga ostrożnego traktowania. Wysyłkę najlepiej zorganizować w dniu roboczym. Jeśli musimy ją nadać w piątek, koniecznie należy wybrać opcję doręczenia w sobotę. Pamiętaj, by przesyłki z żywym zwierzęciem nie nadawać w dniu poprzedzającym dzień ustawowo wolny od pracy, gdyż może przedłużyć to transport, a w tym przypadku liczy się każda godzina.

Korzystając z usług kurierskich Pocztex Express 24 nie wybieraj nigdy opcji “doręczenie do godziny 8:00”, “doręczenie do godziny 9:00”, czy “doręczenie do godziny 12:00”, ponieważ przesyłki w tej grupie mogą być transportowane samolotami, co też wiąże się z kontrolą przy użyciu urządzeń rentgenowskich, które emitują promieniowanie szkodliwe dla zwierząt. Podczas wysyłki zwierząt nie możesz wykorzystać usług dodatkowych, takich jak “doręczenie na wskazaną godzinę, “doręczenie po godzinie 17:00” lub “doręczenie we wskazanym dniu”, gdyż są to wytyczne, do których kurierzy nie mogą się w tym przypadku zastosować, jako że wydłużają one czas dowozu. Przesyłka z żywymi zwierzętami wymaga dostarczenia jej jak najszybciej, dlatego zaznaczanie tak konkretnych opcji nie może być wówczas brane pod uwagę, gdyż kurier musiałby wbrew dobru zwierzęcia zwlekać z transportem danej paczki. Z drugiej strony, zbyt szybkie tempo może zagrażać życiu lub zdrowiu zwierzęcia. Pamiętaj, że powinieneś zrobić wszystko, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo przesyłanym zwierzętom. Ich dobro jest w tym przypadku najważniejsze.

Pobierz aplikacje mobilną epaka.pl

epaka.pl umożliwia swoim klientom jeszcze szybsze zamówienie kuriera i nadanie paczki z dowolnego miejsca. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób wyślesz swoją przesyłkę i maksymalnie zaoszczędzisz swój czas.

Prosty formularz nadawania

Łatwy wgląd do historii przesyłek

Przejrzysta porównywarka ofert najpopularniejszych firm kurierskich

Szybki dostęp do ustawień konta użytkownika

Bieżące śledzenie przesyłek

Bądź na bieżąco. Zapisz się do Naszego Newslettera.
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę