Niepotrzebne koła sprzedałeś na jednej z aukcji w internecie? Zastanawiasz się teraz pewnie, jak je wysłać do kupca? Może to nie być takie proste, musisz przecież pamiętać o wielu czynnikach. Koła są duże i sporo ważą, jak więc podejść do tego problemu?
Części samochodowe są jednym z najchętniej kupowanych rodzajów produktów w internecie. Popularność zakupu to jedno, ważne jest również dbanie o bezpieczeństwo w trakcie transportu. Wiele elementów jest bardzo podatnych na uszkodzenia, tak jak felgi, a jak to jest z kołami? Sama opona nie sprawi trudności przy wysyłce, jest elastyczna i trwała, co jednak zrobić, gdy chcesz wysłać całe koła? Jaki jest koszt wysyłki kół i jak je odpowiednio zapakować?
Wybieraj najtańsze oferty firm kurierskich!
Praktycznie każda firma kurierska, działająca na terenie Polski, ma w swojej ofercie możliwość profesjonalnego transportu kół. Jak więc wybrać firmę kurierską, aby oferta była jak najkorzystniejsza? Tutaj z pomocą przyjdzie platforma epaka.pl, która porówna dla Ciebie oferty wielu przedsiębiorców działających na rynku. Masz wtedy możliwość w ciągu kilku minut wybrać opcje, jaka będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia! Należy przy tym pamiętać, że wiele firm kurierskich ma specjalne wymagania dotyczące pakowania kół, a niewłaściwie zapakowane mogą nie zostać przyjęte.
Jak odpowiednio zapakować koła?
Masz tutaj dwie możliwości, które wpłyną na wycenę paczki z kołami, długość jej transportu, a także traktowanie jej przez kolejnych pracowników firmy kurierskiej. Jak zapakować koła do wysyłki? Postaw na paczkę standardową i zakup karton, którego wymiary pozwolą umieścić wewnątrz koło. Należy jednak zauważyć, że firmy zastrzegają sobie przyjęcie paczek, w których jest tylko jedno koło, w związku z czym każde z czterech musi zostać nadane i wysłane osobno. Gdzie kupisz odpowiedni karton? Sprawdź w najbliższym punkcie stacjonarnym epaka.pl. Przed wsadzeniem koła do kartonu zadbaj o jego odpowiednie zabezpieczenie. Przede wszystkim owiń cały przedmiot folią stretch, która jest nieocenionym pomocnikiem w trakcie pakowania wielu rzeczy. Następnie umieść koło w kartonie. Prawdopodobnie na rogach pozostaną wolne przestrzenie, które w trakcie transportu mogłyby się wgiąć, a sam karton mógłby się przerwać. Zadbaj więc o to, aby dodatkowo zabezpieczyć i wzmocnić te części pudełka. Z pomocą przyjdzie między innymi styropian. Następnie zamknij paczkę i odpowiednio zaklej taśmą.
Druga możliwość to wysyłka kół kurierem paczką niestandardową. Na wstępie zaznaczamy, że wiąże się to z większymi kosztami. Paczka jest sortowana ręcznie, co może przełożyć się na dłuższy czas transportu. Jak zapakować taką przesyłkę? W tym przypadku nie będzie Ci potrzebne pudełko kartonowe, ale sam karton już tak. Połóż na nim koło i odrysuj je na kartonie, następnie wytnij okrąg, który narysowałeś. Potrzebujesz dwóch takich okręgów dla jednego koła. Jeśli już je masz, pod spód i na koło połóż te kartony. Następnie przejdź do owijania całości folią stretch czarną. Chodzi bowiem o to, aby te delikatniejsze miejsca na kole dodatkowo zabezpieczyć, co bez dwóch zdań wpłynie na większe szanse przetransportowania koła bez najmniejszych uszkodzeń. Jaką metodę wysyłki wybrać? Wszystko zależy od Ciebie.
Czemu wysyłać koła pojedynczo?
Chodzi głównie o koszt wysyłki kół. Przede wszystkim trudno jest znaleźć karton, który sprostałby wymiarom czterech kół obok siebie, a tym bardziej ułożonych jedno na drugim. Wiąże się to więc z koniecznością wyboru przesyłki niestandardowej. Jest to opcja o wiele bardziej bezpieczna, ale i droższa, a kiedy dorzucisz jeszcze dodatkowy koszt za dużą liczbę kilogramów - może się okazać, że transport kurierem jest dla Ciebie w ogóle nieopłacalny. Wiele firm kurierskich zastrzega sobie możliwość wysyłki tylko jednego koła, nawet nie dwóch, czy trzech, nie mówiąc o czterech sztukach w jednej paczce.