Paczka do Wielkiej Brytanii

szybko i tanio
flag
pan_paczka
Wysyłam:
Wymiary:

kg

Szerokość
Wysokość
Długość
Szerokość
Wysokość
Długość
Szerokość
Wysokość
Długość

cm

cm

cm

Rodzaj przesyłki:
Przesyłka o kształcie prostopadłościanu. Oklejona taśmą. Opona zapakowana według wytycznych. Sprawdź wyjątki
Przesyłka w innym niż prostopadłościan kształcie. (Owalny, kulisty, cylindryczny, tuba, nierówne krawędzie, wystające elementy, zniekształcenia kartonu itp.). Sprawdź wyjątki
Kraj nadania i doręczenia:
Sposób nadania:
Sposób doręczenia:
Ceny doręczenia przesyłki zagranicznej: Cena do UK:
Wypełnij wszystkie parametry przesyłki, aby
zobaczyć listę dostępnych kurierów.
Ania wysłała paczkę
2 min temuminuty temu
do UK
flag
Niestety, dla podanych parametrów paczki nie możemy przedstwić oferty.

Nic straconego! Poniżej przedstawiamy nasze propozycje na wysyłkę Twojej przesyłki. Zapoznaj się z nimi i wybierz opcję najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.
Proszę czekać, trwa sprawdzanie dostępności innych form wysylki Twojej paczki...
Korzystając z epaka.pl Spedycja możesz złożyć zapytanie o indywidualny koszt transportu.

Wysłanie zapytania nie jest zobowiązujące do wysyłki.

Po krótkiej weryfikacji, na podany adres mailowy otrzymasz informację o możliwych kosztach transportu.

Zaufaj najlepszym

bezstresowe wysyłanie paczek

Lider na rynku
360
własnych oddziałów
w całej Polsce
Bezpieczeństwo
99,6%
przesyłek
trafiło na czas do Odbiorcy
Wysyłka paczek
60
co tyle sekund średnio
wysyłamy przesyłkę za granicę
Przewodnik wysyłamy paczkę zagraniczną
1
Przesyłka Kurierska do Wielkiej Brytanii
2
Jak wysłać paczkę do Anglii?
3
Jakie dokumenty celne do wysyłki paczki do Anglii?
4
Jak najtaniej wysłać paczkę do Anglii?
5
Szybka paczka do Anglii, czyli czas doręczenia
6
Jak zapakować przesyłki do Anglii?
7
Towary wykluczone do UK
8
Śledzenie przesyłek na trasie Polska Anglia
9
Paczki do Wielkiej Brytanii w pigułce
1. Przesyłka Kurierska do Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania nie należy już do Unii Europejskiej. Od tego czasu zasady wysyłania paczki firmą kurierską uległy zmianie. Jest to spowodowane tym, że paczki wysyłane po za UE w tym paczki do UK są obięte odprawą celną oraz w niektórych wypadkach opłatą celną. Sprawdźmy jak obecnie wygląda nadania przesyłki do Anglii, jaka jest cena paczki oraz jakie dokumenty celne są niezbędne, aby przesyłka bez problemu została dostarczona do odbiorcy z Wielkiej Brytanii.

2. Jak wysłać paczkę do Anglii?

Nadanie przesyłki do Anglii nie jest takie trudne jak może się wydawać. Mimo zmienionych przepisów, przewoźnicy kurierscy starają się ułatwiać cały proces. Również serwis epaka.pl stawia na łatwą wysyłkę do Anglii. Platforma pozwala na zamówienie kuriera do Anglii bez wgłębiania się w temat na przykład odprawy celnej.

Aby nadać przesyłki kurierskie do Anglii w pierwszej kolejności warto sprawdzić ceny przesyłek. Serwis epaka.pl pozwala na porównanie w jednym miejscu usług kurierskich firm takich jak:

 • kurier DHL Express,
 • kurier FedEx
 • kurier UPS.

Wystarczy wpisać dokładne dane przesyłki do Anglii - wymiary paczki oraz jej wagę. Na tej podstawie można sprawdzić jaki jest najtańszy kurier do Anglii.

Po wybraniu przewoźnika i oferty, która spełnia nasze oczekiwania, możemy przejść do podania niezbędnych danych przesyłki do UK. Są to dane nadawcy, odbiorcy oraz dane adresowe na jakie kurier doręczy przesyłkę.

W kolejnym kroku należy wypełnić dane potrzebne do odprawy celnej. Poniżej w artykule znajdziemy więcej szczegółów dotyczących tego tematu.

Po wypełnieniu całego formularza, możemy przejść do podsumowania oraz opłacenia zamówienia. Gotowe! Z epaka.pl, międzynarodowe przesyłki kurierskie są tak samo proste jak przesyłki krajowa.

3. Jakie dokumenty celne do wysyłki paczki do Anglii?

Wysyłając paczki do Anglii należy liczyć się z tym, że musi ona przejść odprawę celną. Jest to prosty proces, jeżeli celnicy otrzymają pełen komplet potrzebnych dokumentów celnych.

Serwis epaka.pl również w tej kwestii pomaga swoim klientom. Podczas składania zamówienia na wysłanie paczki do Anglii w formularzu "zamów kuriera" po podaniu wszystkich danych do wysyłki w kroku "usługi dodatkowe" należy podać wszystkie potrzebne informacje dotyczące zawartości naszej przesyłki do Anglii.

W pierwszej kolejności należy wpisać pełną informację dotycząca zawartości paczki do Wielkiej Brytanii. Musimy podać szczegółową zawartość, ilość sztuk, łączną wagę oraz jej wartość. Ważne jest to, aby nie wpisywać informacji ogólnych takich jak "ubrania" tylko informacje szczegółowe, na przykład "spodnie, bluzka, sweter". Jeżeli w paczce znajduje się więcej niż jedna rzecz - wybierz opcję "dodaj przedmiot", wówczas pojawi się kolejne pole do wpisania.

Jeżeli już uzupełniliśmy pełną informację o zawartości paczki do Wielkiej Brytanii, możemy przejść poniżej do danych dotyczących odprawy celnej. Zaznaczamy, że zapoznaliśmy się z warunkami procesu odprawy celnej, a następnie z pośród kilku możliwości wybieramy "przeznaczenie przesyłki". Oznacza to, że musimy podać informacje dlaczego jest wysyłana paczka z Polski do Anglii.

Po uzupełnieniu wszystkich danych i opłaceniu całego zamówienia, system sam wygeneruje wszystkie potrzebne dokumenty celne, które należy podpisać i dołączyć do zapakowanej przesyłki kurierskiej.

Pamiętaj:

 • W przypadku paczek prywatnych - aksymalna wartość produktów umieszczonych w paczce nie może przekroczyć więcej niż 39 GBP (około 45 euro/ 200 zł).
 • W przypadku paczek firmowych - należy posiadać numer EORI i być zarejestrowany w systemie HMRC, czyli rządowym systemie podatników VAT w Wielkiej Brytanii. W przypadku wybrania przeznaczenia firmowego będzie wymagany numer NIP, EORI i HMRC.

Opłata celna jest nakładana na odbiorcę przesyłki na podstawie faktury. Jeżeli nie zostanie ona opłacona, wówczas opłata zostaje przeniesiona na nadawcę przesyłki do Anglii. Jeżeli osoba, która chce nadać paczkę, chce, aby opłata celna od razu była nałożona na nią - należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta epaka.pl. Konsultant wówczas wygeneruje dodatkowy dokument celny dedykowany dla tej paczki.

4. Jak najtaniej wysłać paczkę do Anglii?

Ceny przesyłek do Wielkiej Brytanii nadal są przystępne mimo dodatkowych aspektów związanych z odprawą celna paczki z Polski do Anglii. Warto jednak zaznaczyć, że finalna cena paczki do Anglii zależy od wielu czynników, takich jak wymiary czy waga przesyłki. Ważna jest również oferta, którą wybierzemy- wysyłkę priorytetową czy ekonomiczną.

Tanie paczki do Anglii do 1 kg proponuje firma UPS, która oferuje wysyłkę za nie co ponad 95 zł. Kurier FedEx w opcji ekonomicznej proponuje cenę paczki około 107 zł.

Jeżeli jednak chcemy wysłać paczkę ze znacznie szybszym czasem doręczenia, warto wybrać opcje priorytetowe. Kurier DHL Express oraz FedEx Priority proponują takie rozwiązania już w kwocie do 190 zł.

Opcja porównania ofert poprzez epaka.pl to wygodny sposób. Chcąc sprawdzić cenę paczki wystarczy wpisać jej parametry i w jednym miejscu możemy porównać oferty wszystkich usług kurierskich firm przewozowych.

5. Szybka paczka do Anglii, czyli czas doręczenia

Jak widać koszt wysyłki paczki do Anglii może się różnić w zależności od wyboru usługi. Jeżeli podczas nadawania przesyłki do Anglii priorytetem jest dla nas czas dostawy, wówczas podczas porównania ofert na epaka.pl warto wziąć to pod uwagę.

Wysyłanie towarów za pośrednictwem firmy UPS trwa od 3 do 4 dni roboczych. Podobny czas doręczenia paczki do odbiorcy deklaruje przewoźnik FedEx. Jeżeli jednak zależny nam na czasie i chcemy, aby paczka z Polski do Anglii dotarła jak najszybciej warto wybrać kuriera DHL Express, który deklaruje czas doręczenia paczki już w ciągu jednego dnia roboczego (nawet 1 dzień roboczy).

6. Jak zapakować przesyłki do Anglii?

Pakowanie paczki Polska Anglia nie różni się od tych wysyłanych na terenie kraju. Warto jednak pamiętać, że dobrze zapakowane przesyłki to bezpieczne przesyłki kurierskie. Właśnie dlatego międzynarodowe przesyłki kurierskie zapakuj w dobrej jakości karton prostopadłościenny. Zawartość paczki musimy dobrze zabezpieczyć, przed ewentualnymi uszkodzeniami, a wolną przestrzeń w kartonie należy wypełnić tak, aby rzeczy które wysyłamy nie przemieszczały się w trakcie transportu.

Zadbajmy o bezpieczeństwo paczek dokładnie zaklejając karton taśmą klejącą, tak, aby nie odkleiła się w trakcie transportu. Ostatnim etapem jest naklejenie etykiety kurierskiej oraz dołączenie dokumentów celnych. Etykietę przyklej tak, aby była ona widoczna i czytelna dla kuriera do UK. Dokumenty zapakuj w kopertę lub koszulkę na dokumenty i dokładnie przyklej do kartonu tak, aby nie zgubiły się w czasie transportu przesyłek.

Tak zapakowana paczka to gwarancja bezpiecznej dostawy paczek do odbiorców w Wielkiej Brytanii.

7. Towary wykluczone do UK

Koszt paczki do UK nie jest uzależniony od jej zawartości. Warto jednak pamiętać, że nie każdą zawartość możemy wysłać jako paczka do/z Anglii.

 

Żywe
zwierzęta
Baterie i akumulatory Materiały łatwopalne Leki Broń

 

Eksport towarów jest uzależniony od obowiązujących praw w Polsce oraz w Wielkiej Brytanii ale również firmy kurierskie posiadają regulaminy i spis towarów wykluczonych z wysyłki. To takich towarów zaliczają się między innymi: leki, wyroby tytoniowe w tym e-papierosy, alkohol, żywe zwierzęta i rośliny, produkty spożywcze szybko psujące się i produkty odzwierzęce.

Aby mieć pewność bezpiecznej dostawy paczek, warto zweryfikować regulamin przewoźnika, który ma zrealizować usługę wysyłki paczki do Anglii.

8. Śledzenie przesyłek na trasie Polska Anglia

Śledzenie przesyłek kurierskich jest obecnie proponowane przez wszystkie firmy kurierskie. Serwis epaka.pl również proponuje takie rozwiązanie przy każdej nadanej paczce. Jeśli bezpieczeństwo paczki i termin jej doręczenia jest dla nas ważny, możemy w ten sposób dokładnie sprawdzić czy w czasie transportu nie pojawiły się dodatkowe weryfikacje naszej przesyłki.

Dzięki opcji śledzenia przesyłek możemy sprawdzić historię drogi naszej paczki, aktualny status wysyłki paczki do Wielkiej Brytanii, a także możemy oszacować czas transportu paczki i doręczenia jej do odbiorcy.

Wystarczy, że poprzez platformę epaka.pl wejdziesz w zakładkę "śledzenie przesyłek" i wpiszesz numer nadanej przesyłki. System wygeneruje dla Ciebie całą historię paczki od momentu kiedy kurierzy odbierają przesyłkę do momentu jej dostarczenia.

Paczki z Anglii do Polski

Jeżeli chcemy wysłać paczkę do Polski z Anglii to również jest możliwe dzięki epaka.pl. Cały proces nadania paczki do Polski jest taki sam jak wysyłka Polska - Anglia. Aby wysłać paczkę do Polski należy jedynie pamiętać, aby w pierwszym kroku zamówienia kuriera wybrać kraj nadania - Wielka Brytania, a kraj doręczenia - Polska.

Paczka z UK do Polski jest tak samo objęta odprawą celną oraz cłem. Kurier do Polski posiada również podobny czas doręczenia.

9. Paczki do Wielkiej Brytanii w pigułce

Wysłanie paczki do Anglii: Wysyłanie towarów do UK z epaka.pl jest tak samo proste jak nadawanie paczek krajowych. Wystarczy podać parametry przesyłki, wybrać usługę kurierską która spełnia nasze oczekiwania i wypełnić formularz. Kurier do Polski z Anglii również jest możliwy. proces nadania takiej paczki jest dokładnie taki sam.

Odprawa celna do Anglii: Wysyłane paczki do Polski z Anglii oraz odwrotnie są objęte cłem. Oznacza to, że paczka musi przejść odprawę celną. Dzięki epaka.pl, cały proces jest szybki i łatwy ponieważ system sam wygeneruje wszystkie dokumenty celne.

Ile kosztuje paczka do Anglii?: Tani kurier do UK jest możliwy! Sprawdź ceny paczki za pośrednictwem epaka.pl, ponieważ koszt wysyłki paczki może być uzależniony od wielu czynników takich jak czas dostawy czy wymiary przesyłki. Serwis epaka.pl proponuje porównanie wszystkich ofert w jednym miejscu.

Czas transportu paczki do Wielkiej Brytanii: Wysyłane paczki firmą kurierską DHL Express mogą zostać doręczone nawet w jeden dzień roboczy. Jeżeli jednak nie zależy nam, aby była to szybka paczka do Anglii, warto wygrać opcję tańszą, której czas transportu wynosi do 4 dni roboczych.

Śledzenie przesyłek kurierskich do Wielkiej Brytanii: Jeżeli bezpieczne przesyłki kurierskie są dla nas ważne, opcja śledzenia paczek jest idealna. Dzięki temu można sprawdzić aktualny status paczki od momentu kiedy kurierzy odbierają przesyłkę.

UK - informacje ogólne

 • Nazwa: Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland)
 • Stolica: Londyn
 • Ludność: około 67 milionów
 • Język: angielski (języki walijski, szkocki gaelicki i irlandzki są językami regionalnymi)
 • Waluta: funt szterling (GBP)
 • Ustrój polityczny: monarchia parlamentarna
 • Członkostwo w organizacjach: ONZ, NATO, UE (do 31 stycznia 2020)
 • Położenie: na wyspach Brytyjskich i Irlandii Północnej
 • Popularne kierunki: Londyn, Edynburg, Stonehenge, Lake District, Kornwalia
 • Atrakcje: zabytki historyczne, muzea, parki narodowe, festiwale
 • Brexit: Zjednoczone Królestwo opuściło Unię Europejską 31 stycznia 2020 roku.
 • Kultura: bogata i różnorodna, obejmuje sztukę, literaturę, muzykę i sport.
 • Kuchnia: tradycyjna kuchnia brytyjska jest dość prosta, ale popularne są również potrawy z innych krajów.

Gdzie wysyłamy

sprawdź koszt i szacowany czas dostawy

Wielka Brytania
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Polska
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Niemcy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Francja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Włochy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Norwegia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Hiszpania
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Holandia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Szwecja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Stany Zjednoczone
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Czechy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Belgia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Austria
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Zjednoczone Emiraty Arabskie
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Słowacja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Irlandia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów

Popularne kierunki

wysyłki zagraniczne cały Świat

Popularne kierunki Europa Ameryka Północna Azja Ameryka Południowa Oceania Afryka

Bezpieczne przesyłki

sprawdź gdzie wysyłamy

Przesyłki zagraniczne
48 krajów
gdzie wysyłamy w Świat
Przesyłki krajowe
14 firm kurierskich
ceny już od 11,50 zł
Przesyłki dla biznesu
24/h wsparcie
dla Twojego biznesu

FAQ - paczki do UK

najczęściej zadawane pytania

Nadanie paczki za pośrednictwem epaka.pl jest szybpie i proste dzięki formularzowi "zamów kuriera". Wystarczy wpisać parametry przesyłki - szerokość, wysokość długość, wagę oraz kraj doręczenia paczki. Następnie podajemy dane nadawcy oraz odbiorcy paczki. Po uzupełnieniu tych elementów możemy przejść do "usług dodatkowych" gdzie podajemy informacje dotyczące paczki. Są one niezbędne do wygenerowania dokumentów celnych. Na końcu należy wybrać formę płatności.

Czas dostarczenia paczki z epaka.pl do odbiorcy w Wielkiej Brytanii może trwać od 1 do 4 dni roboczych w zależności od wyboru usługi. Wbierając przesyłki priorytetowe DHL Express, możemy spodziewać się, że zostanie ona dostarczona w ciągu jednego dnia roboczego. Jeżeli zależy nam na tańszych, ekonomicznych przesyłkach, warto wybrać przewoźników UPS czy czy FedEx. Wówczas takie przesyłki docierają do odbiorcy w ciągu 3-4 dni roboczych.

Serwis epaka.pl proponuje wysyłke paczki do Wielkiej Brytanii już od nie co ponad 95 zł. Taką cenę oferuje kurier UPS za przesyłkę do 1 kg. W przypadku kuriera FedEx economy jest to 107 zł. Możemy również postawić na wysyłkę priorytetową, Takie przesyłki są proponowane przez kuriera DHL Express oraz FedEx Priority od kwoty 190 zł. Warto pamiętać, że finalna cena przesyłki jest uzależniona od wymiarów paczki, wagi oraz miejścia jej doręczenia.

Paczka do Wielkiej Brytanii powinna być zapakowana w parton prostopadłościenny. Zawartość przesyłki należy dobrze zabezpieczyć i całą paczkę zakleić taśmą klejącą. Na karton naplejamy kopertę z dokumentami celnymi oraz etykietę kurierską. Paczki do UK nie owijamy folią stretch.

Warto porównywać oferty firm kurierskich zanim zdecydujemy się na wybór konkretnej usługi. Takie możliwości daje serwis epaka.pl. Po wpisaniu parametrów przesyłki, w jednym miejscu znajdziemy proponowane oferty przez firmy kurierskie, kóre realizują usługę wysyłki paczki do UK. Jest to duża oszczędność czasu oraz pewność że wybrana usługa spełni nasze oczekiwania.

Jeżeli wartość paczki jest wyższa niż 39 GBP (około 50 EUR / 200 zł), przesyłka będzie podlegała odbrawie celnej oraz opłatom celnym. Serwis epaka.pl całowicie wspiera nadawców w takich przesyłkach, gdy są ona nadawane bezpośrednio przez formularz "zamów kuriera". Wówczas wystarczy wypełnić wszystkie potrzebne dane, na podstawie których system sam wybeneruje dokumenty celne dedykowane konkretnej paczce. Wystarczy je dołączyć do przesyłki. Opłatą celna jest obciążony odbiorca paczki na podstawie faktury.

 

Chcesz porozmawiać z nami?
Aktualnie dostępny
Czat z konsultantem

Pobierz aplikacje mobilną epaka.pl

epaka.pl umożliwia swoim klientom jeszcze szybsze zamówienie kuriera i nadanie paczki z dowolnego miejsca. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób wyślesz swoją przesyłkę i maksymalnie zaoszczędzisz swój czas.

Prosty formularz nadawania

Łatwy wgląd do historii przesyłek

Przejrzysta porównywarka ofert najpopularniejszych firm kurierskich

Szybki dostęp do ustawień konta użytkownika

Bieżące śledzenie przesyłek

Bądź na bieżąco. Zapisz się do Naszego Newslettera.
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę

Używamy plików cookie i innych technologii śledzenia, aby poprawić jakość przeglądania naszej witryny, wyświetlać spersonalizowane treści i reklamy, analizować ruch w naszej witrynie i wiedzieć, skąd pochodzą nasi użytkownicy.

Twoja prywatność jest dla nas ważna

Pliki cookie to bardzo małe pliki tekstowe, które są tworzone i przechowywane na komputerze użytkownika podczas odwiedzania strony internetowej. Używamy plików cookie do różnych celów, w tym do ulepszania obsługi online na naszej stronie internetowej (na przykład, aby zapamiętać dane logowania do konta).
Możesz zmienić swoje ustawienia i odrzucić niektóre rodzaje plików cookie, które mają być przechowywane na twoim komputerze podczas przeglądania naszej strony. Możesz również usunąć wszystkie pliki cookie już zapisane na komputerze, ale pamiętaj, że usunięcie plików cookie może uniemożliwić korzystanie z części naszej strony internetowej.

Niezbędne

Te pliki cookie są niezbędne do świadczenia usług dostępnych za pośrednictwem naszej strony internetowej i umożliwienia korzystania z niektórych funkcji naszej strony internetowej.
Bez tych plików cookie nie możemy zapewnić usług na naszej stronie internetowej.


Zawsze aktywne
Funkcjonalne

Te pliki cookie służą do bardziej spersonalizowanego korzystania z naszej strony internetowej i do zapamiętywania wyborów dokonywanych podczas korzystania z naszej strony internetowej.
Na przykład możemy używać funkcjonalnych plików cookie do zapamiętywania zawartości koszyka lub zapamiętywania danych logowania.


Nieaktywne
Śledzenie i wydajność

Te pliki cookie służą do zbierania informacji w celu analizy ruchu na naszej stronie internetowej i sposobu, w jaki użytkownicy korzystają z naszej strony internetowej.
Na przykład te pliki cookie mogą śledzić takie rzeczy, jak czas spędzony na stronie lub odwiedzane strony, co pomaga nam zrozumieć, w jaki sposób możemy ulepszyć naszą witrynę internetową.
Informacje zebrane przez te pliki nie identyfikują żadnego konkretnego użytkownika.


Nieaktywne
Targeting i reklama

Te pliki cookie służą do wyświetlania reklam, które mogą Cię zainteresować na podstawie Twoich zwyczajów przeglądania.
Pliki te tworzone przez naszych dostawców treści i/lub reklam, mogą łączyć informacje zebrane z naszej strony z innymi informacjami, które gromadzili niezależnie w związku z działaniami przeglądarki internetowej w ich sieci witryn.
Jeśli zdecydujesz się usunąć lub wyłączyć te pliki cookie, reklamy nadal będą wyświetlane, ale mogą one nie być odpowiednie dla Ciebie.


Przetwarzanie danych przez Google Adevertising Products odbywa się zgodnie z Polityką Prywatności i Warunkami korzystania z usług Google (Kliknij tutaj)

Nieaktywne
Więcej informacji

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących naszej polityki dotyczącej plików cookie i Twoich wyborów, skontaktuj się z nami.