Paczka do Stanów Zjedonocznych

szybko i tanio
flag
pan_paczka
Wysyłam:
Wymiary:

kg

Szerokość
Wysokość
Długość
Szerokość
Wysokość
Długość
Szerokość
Wysokość
Długość

cm

cm

cm

Rodzaj przesyłki:
Przesyłka o kształcie prostopadłościanu. Oklejona taśmą. Opona zapakowana według wytycznych. Sprawdź wyjątki
Przesyłka w innym niż prostopadłościan kształcie. (Owalny, kulisty, cylindryczny, tuba, nierówne krawędzie, wystające elementy, zniekształcenia kartonu itp.). Sprawdź wyjątki
Kraj nadania i doręczenia:
Sposób nadania:
Sposób doręczenia:
Ceny doręczenia przesyłki zagranicznej: Cena do USA:
Wypełnij wszystkie parametry przesyłki, aby
zobaczyć listę dostępnych kurierów.
Ania wysłała paczkę
2 min temuminuty temu
do USA
flag
Niestety, dla podanych parametrów paczki nie możemy przedstwić oferty.

Nic straconego! Poniżej przedstawiamy nasze propozycje na wysyłkę Twojej przesyłki. Zapoznaj się z nimi i wybierz opcję najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.
Proszę czekać, trwa sprawdzanie dostępności innych form wysylki Twojej paczki...
Korzystając z epaka.pl Spedycja możesz złożyć zapytanie o indywidualny koszt transportu.

Wysłanie zapytania nie jest zobowiązujące do wysyłki.

Po krótkiej weryfikacji, na podany adres mailowy otrzymasz informację o możliwych kosztach transportu.

Zaufaj najlepszym

bezstresowe wysyłanie paczek

Lider na rynku
360
własnych oddziałów
w całej Polsce
Bezpieczeństwo
99,6%
przesyłek
trafiło na czas do Odbiorcy
Wysyłka paczek
60
co tyle sekund średnio
wysyłamy przesyłkę za granicę
Przewodnik wysyłamy paczkę zagraniczną
1
Szybka wysyłka paczki do USA?
2
Ile kosztuje wysyłka paczki do USA?
3
Czas dostarczenia paczki do USA
4
Odprawa celna paczki do USA - jakich dokumentów potrzebujesz?
5
Co mogę wysłać do Stanów Zjednoczonych?
6
Czego nie można wysyłać do USA?
7
Jak zapakować przesyłki kurierskie do USA?
8
Droga do Ameryki czyli usługa śledzenia paczki
9
Przesyłki kurierskie do USA w pigułce
1. Szybka wysyłka paczki do USA?

Przesyłki do i z USA są coraz bardziej popularne. Dzieje się tak nie tylko za sprawą licznej Polonii mieszkającej w Ameryce ale również z powodu chęci podróżowania i poznawania tamtejszej kultury. Dzięki obecnym możliwościom wysyłka paczki do USA jest nie tylko możliwa ale również nieskomplikowana. Wystarczy zapamiętać najważniejsze zasady, którymi kierują się przewoźnicy kurierscy oferujący nadanie paczki do USA. Zatem jak wysłać paczkę do Stanów Zjednoczonych? Oto najważniejsze zasady.

2. Ile kosztuje wysyłka paczki do USA?

Obecnie dzięki przewoźnikom kurierskim tanie wysyłanie paczki do USA jest możliwe. Najtańsze paczki do USA można wysłać za pośrednictwem epaka.pl już za niecałe 140 zł.

Dzięki możliwości porównania ofert na stronie epaka.pl można sprawdzić co proponują poszczególne firmy kurierskie, które proponują wysyłki międzynarodowe, w tym usługi kurierskie do USA.

Jaki kurier oferuje wysyłkę paczki do Stanów Zjednoczonych?

 • FedEx Priority

 • FedEx Economy

 • UPS Lotniczy

 • DHL Express

Tak jak już wcześniej zostało wspomniane najtańsze paczki do USA za pośrednictwem epaka.pl można wysłać już od 140 zł. Należy jednak pamiętać, że cena przesyłki do USA jest uzależniona od jej gabarytów. Aby sprawdzić dokładną cenę przesyłki należy podać dokładne wymiary paczki do USA, czyli długość, wysokość, szerokość oraz wagę. Cena może również delikatnie zmienić się po wpisaniu kodu pocztowego i pełnego adresu odbiorcy paczki.

Jeżeli mamy do wysłania dokumenty, które mogą się zmieścić w kopertę kurierską, wówczas można wybrać opcję wysyłki koperty do USA. Taka przesyłka jest tańsza od standardowej wysyłki paczki do USA i jest to koszt około 125zł.

3. Czas dostarczenia paczki do USA

Czas dostarczenia paczki do USA jest uzależniony od wielu czynników. Przede wszystkim od jej wymiarów, wagi jak również od wybranego przewoźnika. Ważna jest też szacowana wartość przesyłki czy jej sposób zapakowania.

Częstym wyborem jest przesyłka lotnicza do USA, ponieważ kurierzy oferujący takie usługi deklarują najszybsze doręczenie przesyłki. Przewoźnik USP Lotniczy deklaruje, ze paczka do ameryki może zostać doręczona już w 2-3 dni robocze. Podobną deklarację oferują przewoźnicy DHL Express oraz FedEx Priority. Warto jednak pamiętać, że szybka wysyłka paczki do USA, tak zwana ekspresowa lub priorytetowa może kosztować więcej.

Jeżeli szukamy tańszego kuriera do USA warto zastanowić się nad opcją ekonomiczną, którą proponuje przewoźnik FedEx Economy. Należy jednak pamiętać, że w tej usłudze przewoźnik deklaruje 2-5 dni na doręczenie doręczenie przesyłki.

Dzięki możliwości porównania ofert w serwisie epaka.pl, jest również możliwość sprawdzenia przewidywanego czasu dostarczenia przesyłki. Ta opcja pozwala nam zweryfikować pełną ofertę usług kurierskich i wybrać opcję na podstawie najważniejszych dla nas cech - czas dostarczenia paczki do USA oraz cena.

4. Odprawa celna paczki do USA - jakich dokumentów potrzebujesz?

Odprawa celna może wydawać się skomplikowana. Dzięki epaka.pl cały proces wysyłki jest łatwy i intuicyjny. Warto jednak wiedzieć czym jest cło do USA i jaki jest jego proces.

Cło jest opłatą nakładaną na towary importowane lub eksportowane za granice państwa. Wysokość opłaty celnej jest uzależniona od wielu czynników, takich jak waga paczki, jej zawartość czy cel wysyłki paczki do USA - przesyłka wysłana w celu handlowym czy niehandlowym.

Po za podstawowymi danymi takimi jak: dane nadawcy czy odbiorcy paczki, zawartość paczki czy jej wymiary, przesyłka powinna zawierać fakturę VAT lub fakturę proforma, która określa dokładną wartość paczki.

Cło jest opłacane przez odbiorcę paczki od razu przy jej dostarczeniu przez kuriera lub w późniejszym czasie na podstawie wystawionej faktury. Jest jednak możliwość, aby opłatę celną opłacił nadawca. Wówczas do załączonych dokumentów należy dołączyć wypełniony dokument LOA (Letter of Authorization).

Jak już wcześniej zostało wspomniane - serwis epaka.pl wspiera swoich klientów i ułatwia cały proces wysyłki do USA łącznie z zebraniem dokumentacji, która jest potrzebna do realizacji usługi kurierskiej do USA. Wystarczy, że poprzez formularz na stronie epaka.pl nadasz przesyłkę wpisując wszystkie potrzebne dane: dokładne parametry przesyłki - wymiary i wagę, Imię i nazwisko oraz adres nadawcy oraz odbiorcy (ewentualnie nazwę firmy jeżeli jest to przesyłka firmowa). Po wybraniu najkorzystniejszej dla nas oferty, przechodzimy do sekcji "usługi dodatkowe".

Sekcję "usługi dodatkowe" należy wypełnić bardzo dokładnie wszystkie pola:

Zawartość - wpisujemy szczegółową zawartość paczki, ilość sztuk, wartość oraz wagę. Pamiętaj, aby nie wpisywać ogółów takich jak ubrania, przybory czy pamiątka. Wpisz: bluzka, zeszyt, długopis, breloczek.

Obsługa celna - zaznaczamy, że zapoznaliśmy się z zasadami obsługi celnej i wybieramy przeznaczenie przesyłki. Możemy wybrać z pośród: prezent, rzeczy do użytku własnego, przedmioty osobiste, naprawa i zwrot, próbka, firmowy oraz documents. Wybieramy przeznaczenie zgodnie z prawdą.

Na podstawie powyższych, wpisanych przez nas danych system sam wygeneruje komplet dokumentów, które należy dołączyć od przesyłki. Zapakuj dokumenty w kopertę lub koszulkę i przyklej wraz z etykietą na zapakowaną paczkę.

Pamiętaj: jeżeli opłatą celną ma zostać obciążony nadawca, a nie odbiorca skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta epaka.pl poprzez wiadomość e-mail bok@epaka.pl lub pod numerem telefonu 666 999 392. Wówczas do nadanej przesyłki konsultant dośle potrzebny dokument LOA, który również należy dołożyć do kompletu dokumentów.

5. Co mogę wysłać do Stanów Zjednoczonych?

W wysyłce zagranicznej do Stanów Zjednoczonych może znajdować się większość towarów. Bez większych problemów wyślemy ubrania, książki, drobne upominki, a nawet produkty spożywcze, które nie wymagają specjalnego przechowywania.

Obecnie często spotyka się również przesyłki kurierskie do USA, które zawierają walizki z ubraniami. Jest to świetne rozwiązanie, jeżeli podczas urlopu nie chcemy przejmować się ciężkim bagażem lub nie chcemy dopłacać za nadbagaż. Wówczas warto wysłać walizkę z ubraniami na sprawdzony adres , a w trakcie urlopu cieszyć się wypoczynkiem.

6. Czego nie można wysyłać do USA?

Podczas nadawania paczek do Ameryki należy pamiętać o tym, że niektóre towary są wykluczone z wysyłki kurierem. Do takich towarów możemy zaliczyć: materiały wybuchowe i pirotechniczne, leki, narkotyki i substancje odurzające czy alkohol. Warto jednak pamiętać, że do Stanów Zjednoczonych nie wyślemy również paczki, w której znajduje się żywność szybko psująca się, w tym żywność pochodzenia zwierzęcego, dokumentów takich jak dowód osobisty czy paszport, pieniędzy czy wyrobów tytoniowych.

Każda firma kurierska kieruje się własnym procesem wysyłki i każda kieruje się swoimi zasadami. Większość tych zasad jest spójna, jednak warto pamiętać, aby przed wysyłką zweryfikować czy dana zawartość paczki może zostać wysłana.

Pełna lista zakazanych przedmiotów znajduje się w regulaminie wybranego przewoźnika kurierskiego.

7. Jak zapakować przesyłki kurierskie do USA?

Pakując paczkę przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę z trasy jaką musi przejść. Jest to długa droga, dlatego warto przyłożyć wagę do tego, aby paczka do Ameryki została odpowiednio zapakowana i zabezpieczona.

Przede wszystkim należy zadbać o dobrej jakości karton prostopadłościenny. Taki, który zabezpieczy zawartość i będzie odporny na porwania czy zniszczenia. Zawartość kartonu musi być dobrze zabezpieczona wypełnieniem. Można użyć folii bąbelkowej, papierowego wypełniacza, a nawet zwykłych gazet. Ważne jest, aby zawartość była tak zabezpieczona, aby nie przemieszczała się wewnątrz kartonu.

Do zaklejenia paczki użyj dobrej jakości taśmy klejącej. Nie owijaj paczki na zewnątrz folią stretch, ponieważ może to spowolnić dostarczenie przesyłki. Taśma jest wystarczającym zabezpieczeniem.

Na tak przygotowaną paczkę naklej wydrukowaną etykietę tak, aby była czytelna dla kuriera.

8. Droga do Ameryki czyli usługa śledzenia paczki

Każdy z nas jest ciekawy drogi nadanej paczki, zwłaszcza takiej, która podróżuje aż do USA. Obecnie każdy przewoźnik kurierski, który oferuje szybkie przesyłki do Stanów Zjednoczonych w standardzie posiada możliwość śledzenia paczki.

Żeby sprawdzić gdzie w danym momencie znajduje się paczka, wystarczy odwiedzić serwis epaka.pl oraz wybrać z menu głównego "Śledzenie przesyłek". Po wpisaniu numeru paczki (numer paczki znajdziesz w potwierdzeniu nadania przesyłki w wiadomości e-mail), pojawi się pełna informacja na temat statusu przesyłki.

9. Przesyłki kurierskie do USA w pigułce

Wysyłka kurierem: poprzez platformę epaka.pl można nadać przesyłkę do Ameryki za pośrednictwem Kurierów FedEx, UPS oraz DHL Express.

Cena przesyłki do USA: Tanie wysyłanie paczki do USA jest możliwe. Cena takiej przesyłki to już niecałe 140zł. Pamiętaj jednak, że finalny koszt przesyłki zależy od parametrów i wagi.

Czas dostarczenia paczki do USA: Przewoźnicy deklarują doręczenie paczki już w 2 do 5 dni roboczych, w zależności czy wybierzesz opcję priorytetową czy ekonomiczną.

Cło do USA: wysyłka zagraniczna do Ameryki dzięki epaka.pl jest jeszcze łatwiejsza. Po wypełnieniu wszystkich potrzebnych danych w formularzu "zamów kuriera", system sam wygeneruje wszystkie potrzebne dokumenty, które należy dołączyć do paczki.

Czego nie można wysyłać do USA: Pamiętaj, aby upewnić się czy możesz wysłać swoją zawartość do Ameryki. W takiej paczce nie powinny znajdować się produkty spożywcze, szybko psujące się, leki czy wyroby tytoniowe.

Jak zapakować przesyłki kurierskie do USA: Wystarczy Ci mocny karton, dobra taśma klejąca oraz wypełniacz. Dokładnie zabezpiecz zawartość i wypełnij puste przestrzenie tak, aby towar nie przemieszczał się wewnątrz kartonu.

Śledzenie paczki: epaka.pl oraz przewoźnicy kurierscy umożliwiają śledzenie paczki. Wystarczy wejść w zakładkę "Śledzenie przesyłek" i wpisać numer przesyłki.

USA - informacje ogólne

 • Lokalizacja: Stany Zjednoczone to państwo położone w Ameryce Północnej. Graniczy z Kanadą od północy i Meksykiem od południa. 
 • Powierzchnia: Powierzchnia Stanów Zjednoczonych wynosi 9,834 miliona km². Jest to trzeci co do wielkości kraj na świecie.
 • Ludność: Liczba ludności Stanów Zjednoczonych wynosi około 330 milionów. Jest to trzeci co do wielkości kraj na świecie.
 • Język: Językiem urzędowym Stanów Zjednoczonych jest angielski.
 • Waluta: Walutą Stanów Zjednoczonych jest dolar amerykański.
 • Stolica: Stolicą Stanów Zjednoczonych jest Waszyngton.
 • Gospodarka: Stany Zjednoczone są największą gospodarką na świecie. Ich gospodarka jest oparta na przemyśle, usługach i turystyki.
 • Kultura: Stany Zjednoczone mają bogatą kulturę, która obejmuje sztukę, literaturę, muzykę i film.

Gdzie wysyłamy

sprawdź koszt i szacowany czas dostawy

Stany Zjednoczone
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Polska
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Niemcy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Wielka Brytania
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Francja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Włochy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Norwegia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Hiszpania
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Holandia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Szwecja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Czechy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Belgia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Austria
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Zjednoczone Emiraty Arabskie
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Słowacja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Irlandia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów

Popularne kierunki

wysyłki zagraniczne cały Świat

Popularne kierunki Europa Ameryka Północna Azja Ameryka Południowa Oceania Afryka

Bezpieczne przesyłki

sprawdź gdzie wysyłamy

Przesyłki zagraniczne
48 krajów
gdzie wysyłamy w Świat
Przesyłki krajowe
14 firm kurierskich
ceny już od 11,50 zł
Przesyłki dla biznesu
24/h wsparcie
dla Twojego biznesu

FAQ - paczki do USA

najczęściej zadawane pytania

Wystarczy wypełnić formularz na stronie epaka.pl i wpisać najpotrzebniejsze informacje takie jak wymiary przesyłki, waga, adres odbiorcy oraz dane dotyczące zawartości paczki. Na tej podstawie system wygeneruje wszystkie potrzebne dokumenty celne. Na koniec wystarczy wybrać formę płatności oraz opłacić całe zamówienie.

Transport paczki do Stanów Zjednoczonych może trwać od 2 do 5 dni roboczych w zależności od lokalizacji doręczenia paczki oraz od usługi która zostanie wybrana. W przypadku opcji ekonomicznych przewoźnikiem FedEx Economy jest to czas do 5 dni roboczych. Jeżeli zależy nam na czasie, warto wybrać opcję priorytetową, proponowaną przez DHL Express czy UPS Lotniczy. Takie przesyłki zostaną doręczone do odbiorcy w ciągu 2-3 dni roboczych. Przesyłki priorytetowe są nie co droższe od tych standardowych usług, mamy jednak wówczas gwarancję, że paczka zostanie dostarczona do odbiorcy w możliwie najszybszym czasie.

Najtańsze paczki do USA można wysłać za pośrednictwem epaka.pl już za niecałe 150 zł. Należy jednak pamiętać, że cena przesyłki do USA jest uzależniona od jej gabarytów. Wysyłka paczki do 1 kg kurieram FedEx Economy to koszt około 157 zł. W przypadku przesyłek priorytetowych, wysłanych kurierem DHL Express czy UPS Lotniczy to koszt powyżej 280 zł.

Paczka do USA powinna być zapakowana w karton prostopadłościenny. Zawartość należy dobrze zabezpieczyć na czas transportu. Karton zaklejamy taśmą klejącą, tak aby nie otworzył się w czasie drogi. Na karton przyklajemy dokumenty celne zapakowane w kopertę oraz etykietę kurierską tak aby była ona czytelna dla kuriera.

Dzięki możliwości porównania ofert na stronie epaka.pl można sprawdzić to proponują poszczególne firmy kurierskie. Dzięki temu możemy poznać dokładną cenę za przesyłkę za pośrednictwem najpopularniejszych frm kurierskich. Wystarczy wpisać parapetry przesyłki oraz kraj doręczenia, a otrzymamy pełną ofertę na wysyłki do USA. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy pewność, że wybrana oferta spełni nasze oczekiwania.

Paczki wysyłane do Stanią Zjednoczonych muszą przejść odprawę celną. Oznacza to, że do paczki należy dołączyć odpowiednie dokumenty celne, a odbiorca paczki zostanie obciążona opłatami celnymi na podstawie faktury. Wszystkie dokumenty celne które są niezbędne przy odprawie zostaną wygenerowane podczas zamówienia kuriera na stronie epaka.pl. Wystarczy podać informacje o zawartości paczki podczas składania zamównienia.

 

Chcesz porozmawiać z nami?
Aktualnie dostępny
Czat z konsultantem

Pobierz aplikacje mobilną epaka.pl

epaka.pl umożliwia swoim klientom jeszcze szybsze zamówienie kuriera i nadanie paczki z dowolnego miejsca. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób wyślesz swoją przesyłkę i maksymalnie zaoszczędzisz swój czas.

Prosty formularz nadawania

Łatwy wgląd do historii przesyłek

Przejrzysta porównywarka ofert najpopularniejszych firm kurierskich

Szybki dostęp do ustawień konta użytkownika

Bieżące śledzenie przesyłek

Bądź na bieżąco. Zapisz się do Naszego Newslettera.
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę

Używamy plików cookie i innych technologii śledzenia, aby poprawić jakość przeglądania naszej witryny, wyświetlać spersonalizowane treści i reklamy, analizować ruch w naszej witrynie i wiedzieć, skąd pochodzą nasi użytkownicy.

Twoja prywatność jest dla nas ważna

Pliki cookie to bardzo małe pliki tekstowe, które są tworzone i przechowywane na komputerze użytkownika podczas odwiedzania strony internetowej. Używamy plików cookie do różnych celów, w tym do ulepszania obsługi online na naszej stronie internetowej (na przykład, aby zapamiętać dane logowania do konta).
Możesz zmienić swoje ustawienia i odrzucić niektóre rodzaje plików cookie, które mają być przechowywane na twoim komputerze podczas przeglądania naszej strony. Możesz również usunąć wszystkie pliki cookie już zapisane na komputerze, ale pamiętaj, że usunięcie plików cookie może uniemożliwić korzystanie z części naszej strony internetowej.

Niezbędne

Te pliki cookie są niezbędne do świadczenia usług dostępnych za pośrednictwem naszej strony internetowej i umożliwienia korzystania z niektórych funkcji naszej strony internetowej.
Bez tych plików cookie nie możemy zapewnić usług na naszej stronie internetowej.


Zawsze aktywne
Funkcjonalne

Te pliki cookie służą do bardziej spersonalizowanego korzystania z naszej strony internetowej i do zapamiętywania wyborów dokonywanych podczas korzystania z naszej strony internetowej.
Na przykład możemy używać funkcjonalnych plików cookie do zapamiętywania zawartości koszyka lub zapamiętywania danych logowania.


Nieaktywne
Śledzenie i wydajność

Te pliki cookie służą do zbierania informacji w celu analizy ruchu na naszej stronie internetowej i sposobu, w jaki użytkownicy korzystają z naszej strony internetowej.
Na przykład te pliki cookie mogą śledzić takie rzeczy, jak czas spędzony na stronie lub odwiedzane strony, co pomaga nam zrozumieć, w jaki sposób możemy ulepszyć naszą witrynę internetową.
Informacje zebrane przez te pliki nie identyfikują żadnego konkretnego użytkownika.


Nieaktywne
Targeting i reklama

Te pliki cookie służą do wyświetlania reklam, które mogą Cię zainteresować na podstawie Twoich zwyczajów przeglądania.
Pliki te tworzone przez naszych dostawców treści i/lub reklam, mogą łączyć informacje zebrane z naszej strony z innymi informacjami, które gromadzili niezależnie w związku z działaniami przeglądarki internetowej w ich sieci witryn.
Jeśli zdecydujesz się usunąć lub wyłączyć te pliki cookie, reklamy nadal będą wyświetlane, ale mogą one nie być odpowiednie dla Ciebie.


Przetwarzanie danych przez Google Adevertising Products odbywa się zgodnie z Polityką Prywatności i Warunkami korzystania z usług Google (Kliknij tutaj)

Nieaktywne
Więcej informacji

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących naszej polityki dotyczącej plików cookie i Twoich wyborów, skontaktuj się z nami.