Tani kurier epaka.pl Blog kurierski Poradniki Chcesz uniknąć wysokich opłat za nadbagaż? Wyślij go kurierem!

Chcesz uniknąć wysokich opłat za nadbagaż? Wyślij go kurierem!

...

Chcesz uniknąć wysokich opłat za nadbagaż? Wyślij go kurierem!

Redakcja epaka.pl   •   30.11.2018   •   3 min czytania

Bagaż przekraczający określone przez linie lotnicze limity w zakresie wagi oraz rozmiaru, uznawany jest za nadbagaż lub po prostu bagaż dodatkowy. Za ten szczególny rodzaj bagażu naliczane są ekstra opłaty, najczęściej od każdego kilograma powyżej ustalonego przepisami limitu. Na szczęście, jest sprytne rozwiązanie pozwalające uniknąć tych dodatkowych, z reguły bardzo wysokich, opłat za nadbagaż. Z pomocą przychodzą nam firmy kurierskie.

Zamiast martwić się dodatkowymi kosztami podróży, wyślij swój bagaż w miejsce, do którego się udajesz, korzystając z usług, jakie świadczy firma kurierska. To doskonały sposób, aby oszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas, zarówno, gdy podróżujemy w Polsce, jak i gdy wybieramy kierunki międzynarodowe.

Jak przygotować bagaż do wysyłki kurierem?

Niezależnie od tego, czy spakowałeś swoje rzeczy w walizkę, torbę podróżną, czy też w plecak, dla kuriera będzie to po prostu paczka, zatem spakuj swój nadbagaż dokładnie tak, jak paczkę. Niezbędne w tej "operacji" będą m.in. kartonowe pudła, a także solidna, pakowa taśma klejąca, która zabezpieczy karton i dokładnie go zamknie. W tym wypadku warto skorzystać z rozwiązań dedykowanych właśnie pakowaniu przesyłek. Zwykły, przypadkowo wygrzebany na strychu karton odpada. Nie będzie on wystarczająco wytrzymały i solidny, a przecież zależy Ci na bezpieczeństwie twojego bagażu, prawda?

Wybrane opakowania kartonowe powinny być na tyle duże, aby bez problemu zmieścił się w nich Twój bagaż. Karton po spakowaniu powinien mieć także regularne kształty prostopadłościanu i żaden element bagażu nie powinien wystawać na zewnątrz. Owijanie walizki folią stretch i następnie sklejanie taśmą klejącą sprawi, że taka przesyłka nie zostanie przyjęta do transportu. Pudła kartonowe to absolutna konieczność.

Pamiętaj, aby odpowiednio zabezpieczyć swój bagaż

I w tym wypadku folia strech, czy też ochronna folia bąbelkowa to zdecydowanie dobre rozwiązanie. Możesz owinąć walizkę lub torbę tego typu folią, aby zabezpieczyć bagaż np. przed przesuwaniem się w kartonie (tutaj sprawdzi się także styropian czy kulki z papieru). Doskonałe właściwości amortyzujące folii bąbelkowej ochronią z kolei bagaż przed ewentualnymi wstrząsami podczas transportu. Pamiętaj, że to Ty odpowiadasz za prawidłowe spakowanie swojej przesyłki, a zatem i o jej bezpieczeństwo. 

Dobrym rozwiązaniem dla bezpiecznego transportu paczek są taśmy spinające, dodatkowo chroniące karton przed otwarciem, a także pozwalające spiąć więcej paczek w jeden ładunek.

Zamów kuriera

Wysyłanie bagażu w zasadzie niczym nie różni się od standardowego wysyłania paczki. Gdy już Twój bagaż jest odpowiednio spakowany, czas na kolejny krok - po prostu zamów kuriera, korzystając z usług firmy realizującej międzynarodowe przesyłki kurierskie (oczywiście, jeśli wybieramy się za granicę). Decydując się na takie rozwiązanie, powinieneś pamiętać o kilku kluczowych kwestiach:

  • uwzględnij czas, jaki firma kurierska przewiduje na dostarczenie paczki (średni czas transportu paczki na terenie krajów europejskich wynosi od 2 do 5 dni roboczych),
  • odpowiednio wcześnie zaplanuj wysyłkę swojego bagażu,
  • wysyłając paczkę/bagaż kurierem, pamiętaj, aby najpotrzebniejsze rzeczy pozostawić przy sobie, wtedy będziesz mógł spokojnie poczekać na bagaż na miejscu,
  • zwróć uwagę na przedmioty, które są zakazane w transporcie kurierskim,
  • dokładnie zabezpiecz swój bagaż na czas transportu (spakuj w sposób opisany powyżej).

Udostępnij:
Pomocny wpis?

Zapisz się teraz do naszego newslettera i otrzymuj
nowości i promocje jako pierwszy!
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę

Pobierz aplikacje mobilną epaka.pl

epaka.pl umożliwia swoim klientom jeszcze szybsze zamówienie kuriera i nadanie paczki z dowolnego miejsca. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób wyślesz swoją przesyłkę i maksymalnie zaoszczędzisz swój czas.

Prosty formularz nadawania

Łatwy wgląd do historii przesyłek

Przejrzysta porównywarka ofert najpopularniejszych firm kurierskich

Szybki dostęp do ustawień konta użytkownika

Bieżące śledzenie przesyłek

Bądź na bieżąco. Zapisz się do Naszego Newslettera.
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę