Tani kurier epaka.pl Blog kurierski Poradniki Przesyłki kurierskie międzynarodowe – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Przesyłki kurierskie międzynarodowe – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

...

Przesyłki kurierskie międzynarodowe – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Redakcja epaka.pl   •   03.12.2018   •   3 min czytania

Jak wysłać paczkę za granicę? Najprościej będzie z pewnością skorzystać z usług, jakie świadczą w tym zakresie firmy kurierskie. Nadanie przesyłki zagranicznej może nieco różnić się od tej nadawanej i dostarczanej w Polsce, jednak przy spełnieniu kilku formalności sprawa wydaje się być naprawdę prosta. Aby wysyłanie paczki poza granice kraju było jednak tanie, bezpieczne i wygodne, warto pamiętać o kilku kluczowych kwestiach.

Przesyłka kurierska na terenie Unii Europejskiej i poza Unią

W obrębie krajów należących do Unii Europejskiej sprawa nadania przesyłki jest stosunkowo prosta. Nieco bardziej skomplikowane jest wysyłanie paczek poza granice Unii. W takim przypadku należy przede wszystkim opłacić cło i dołączyć do przesyłki niezbędne dokumenty celne. Dokumenty te będą m.in. określać zawartość paczki i jej wartość pieniężną. Wyjątek stanowią tutaj jednak dokumenty przesyłane w kopertach - w tym wypadku nie musisz dołączać do nich dokumentów celnych.

Warto także wiedzieć, że w sytuacji, gdy wartość paczek nie przekracza 22 euro, obowiązuje uproszczona procedura celna. Tutaj potrzebna będzie jedynie karta odprawy celnej i - w przypadku przedsiębiorców dokumentujących zakup towaru - faktura lub inny dowód nabycia.

Nadanie przesyłki międzynarodowej, zwłaszcza tej poza granice Unii Europejskiej, może budzić nieco wątpliwości i rodzić konkretne pytania. Warto zwrócić się z nimi bezpośrednio do wybranej firmy kurierskiej, która zrealizuje dla nas transport paczki.

Firmy kurierskie czy broker?

Nadając w Polsce przesyłkę, która ma dotrzeć poza granice kraju, możesz skorzystać z opcji, jaką jest wybór konkretnej firmy kurierskiej realizującej usługi na rynku międzynarodowym, czy też sięgnąć po rozwiązanie, jakim jest broker usług kurierskich, taki jak epaka.pl. Nasza nowoczesna platforma wysyłkowa umożliwia wysyłkę paczek zarówno na terenie całego kraju, jak i za granicę.

Jakie korzyści niesie wybór brokera, współpracującego z najlepszymi firmami kurierskimi, takimi jak UPS, DPD, InPost, FedEx, Paczkomaty czy DHL? Tutaj z pewnością możesz liczyć na  najkorzystniejsze warunki realizacji usługi. Takie rozwiązanie jest także stosunkowo tanie, a zdecydowanie atrakcyjniejsze cenowo w porównaniu z bezpośrednim skorzystaniem z oferty wybranego kuriera. Często także firmy kurierskie nie udostępniają usługi, jaką są przesyłki międzynarodowe dla indywidualnego klienta. Korzystając z usług brokera, ten problem Cię nie dotyczy.

Inne zalety wyboru brokera usług kurierskich to przede wszystkim:

  • możliwość szybkiego i łatwego porównania ceny usługi, jaką oferują różne firmy kurierskie,
  • brak konieczności podpisywania umowy, aby móc skorzystać z preferencyjnej ceny,
  • wygoda nadania przesyłki (kurier odbierze paczkę wprost z Twojego domu lub miejsca pracy, we wskazanym przez Ciebie terminie),
  • wygodna płatność online za usługę,
  • brak deklaracji na minimalne ilości przesyłek,
  • możliwość wysyłki paczek niestandardowych,
  • bezpieczeństwo i terminowość realizacji usług,
  • możliwość nadania paczki w praktycznie każdy zakątek świata!

Jak wysłać paczkę za granicę?

Korzystając z platformy wysyłkowej epaka.pl, to naprawdę proste. Wystarczy wejść w zakładkę Zamów kuriera i wybrać odpowiednio rodzaj przesyłki i jej miejsce docelowe. Możesz wybrać dowolną firmę kurierską (aby poznać ceny, musisz podać wcześniej wymiary swojej paczki) oraz ewentualne usługi dodatkowe, np. ubezpieczenie przesyłki czy awizację SMS. Kurier odbierze Twoją zagraniczną przesyłkę i gotowe!

 

Udostępnij:
Pomocny wpis?

Zapisz się teraz do naszego newslettera i otrzymuj
nowości i promocje jako pierwszy!
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę

Pobierz aplikacje mobilną epaka.pl

epaka.pl umożliwia swoim klientom jeszcze szybsze zamówienie kuriera i nadanie paczki z dowolnego miejsca. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób wyślesz swoją przesyłkę i maksymalnie zaoszczędzisz swój czas.

Prosty formularz nadawania

Łatwy wgląd do historii przesyłek

Przejrzysta porównywarka ofert najpopularniejszych firm kurierskich

Szybki dostęp do ustawień konta użytkownika

Bieżące śledzenie przesyłek

Bądź na bieżąco. Zapisz się do Naszego Newslettera.
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę