Tani kurier epaka.pl Blog kurierski Poradniki Ubezpieczenie przesyłki kurierskiej

Ubezpieczenie przesyłki kurierskiej

...

Ubezpieczenie przesyłki kurierskiej

Redakcja epaka.pl   •   06.07.2018   •   1 min czytania

Za każdym razem, kiedy wysyłamy przesyłkę za pośrednictwem firmy kurierskiej, pojawia się problem jej ubezpieczenia. Niektórzy przewoźnicy oferują tę usługę w standardzie. Jeżeli planujemy wysyłkę wartościowego przedmiotu, warto zapoznać się ze szczegółową ofertą firm kurierskich. Może się bowiem okazać, że taniej wyniesie nas wybór z pozoru droższej firmy, która jednak oferuje zdecydowanie większy zakres usług. Warto również zaznaczyć, że z dodatkowej opcji ubezpieczenia można skorzystać, wysyłając przesyłki również za granicę.

Kto i kiedy może skorzystać z ubezpieczenia przesyłki?

Z ubezpieczenia przesyłki może skorzystać każdy przed przekazaniem paczki kurierowi lub nadaniem w wyznaczonych do tego punktach. Koszty związane z dodatkowym ubezpieczeniem może ponieść zarówno nadawca, jak i odbiorca. Decydując się na zabezpieczenie przesyłki, warto zachować paragon lub FV potwierdzającą wartość transportowego towaru. Dobrze jest również zapoznać się z listą rzeczy, których firma kurierska nie przewozi. Jeżeli zostanie wykupione dodatkowe ubezpieczenie na produkt, który w ogóle nie powinien być transportowany, wówczas usługa nie będzie realizowana, nawet gdyby doszło do zdarzenia z definicji mieszczącej się w zakresie polisy.

Zalety ubezpieczenia

Jakie są zalety dodatkowego ubezpieczenia przesyłki? Przede wszystkim nie musimy się obawiać, w jakim stanie paczka dotrze do odbiorcy. Jest to szczególnie istotne, kiedy przesyłamy towary narażone na liczne uszkodzenia. Doskonałym przykładem mogą być tutaj przedmioty wykonane ze szkła. Tak wyjątkowe produkty wymagają odpowiedniego traktowania podczas transportu. Niestety, w praktyce, mimo specjalnych oznaczeń informujących o zawartości, nikt nie zagwarantuje, że przesyłka dotrze w nienaruszonym stanie. W takim wypadku odbiorca może ją zareklamować, a my posiadając dodatkowe ubezpieczenie, nie martwimy się o wypłatę należnego świadczenia.

Wielka rzecz za niewielkie pieniądze

Największym atutem ubezpieczenia przesyłek kurierskich jest ich cena. Wielu przewoźników oferuje polisę już za kilka złotych. Koszt w porównaniu z wartością przesyłki i kosztami jej dostarczenia jest więc znikomy. Wszystko to powoduje, że przesyłając wartościowy towar, chętnie korzystamy z tego typu dodatkowych usług.

Udostępnij:
Pomocny wpis?

Zapisz się teraz do naszego newslettera i otrzymuj
nowości i promocje jako pierwszy!
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę

Pobierz aplikacje mobilną epaka.pl

epaka.pl umożliwia swoim klientom jeszcze szybsze zamówienie kuriera i nadanie paczki z dowolnego miejsca. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób wyślesz swoją przesyłkę i maksymalnie zaoszczędzisz swój czas.

Prosty formularz nadawania

Łatwy wgląd do historii przesyłek

Przejrzysta porównywarka ofert najpopularniejszych firm kurierskich

Szybki dostęp do ustawień konta użytkownika

Bieżące śledzenie przesyłek

Bądź na bieżąco. Zapisz się do Naszego Newslettera.
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę