Tani kurier epaka.pl Blog kurierski Aktualności Wysyłanie listów kurierem

Wysyłanie listów kurierem

...

Wysyłanie listów kurierem

Aleksandra Goławska   •   20.12.2022   •   2 min czytania

Wymogi, jakie powinna spełniać przesyłka listowa

Nie wszystkie dokumenty można wysyłać przesyłką listową. Te wykluczone z transportu taką formą, wyszczególnione są w regulaminach konkretnych firm kurierskich.

Na ogół w kopercie nie można wysyłać:

  • dokumentów tożsamości
  • kart kredytowych i debetowych
  • banknotów i monet
  • certyfikatów
  • papierów wartościowych

Jak najbardziej możliwe jest wysyłanie w ten sposób, np.:

  • czasopism
  • ulotek
  • folderów reklamowych
  • artykułów papierniczych

Dokumenty powinny zostać zapakowane w tekturową kopertę kurierską o standardowych wymiarach 35cm x 25cm x 5cm, a sumaryczna waga przesyłki nie może przekraczać 1 kg. 

Termin doręczenia koperty kurierskiej

Czas doręczenia standardowej przesyłki kurierskiej zazwyczaj wynosi do 2 dni roboczych od momentu jej nadania (jeżeli jest to przesyłka krajowa). Ponadto w przypadku wysyłki dokumentów nadawca może skorzystać z szeregu usług dodatkowych, takich jak: doręczenie następnego dnia roboczego, doręczenie do konkretnych godzin (np. do 9:00, 10:00 czy 12:00), a także z opcji otrzymania dokumentów zwrotnych.

Jak nadać przesyłkę listową kurierem?

Wysyłka koperty z dokumentami za pośrednictwem kuriera jest bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę epaka.pl i skorzystać z zakładki „Zamów kuriera” albo uruchomić naszą aplikację mobilną.

Pierwszym etapem nadania jest wybranie w formularzu rodzaju przesyłki – w przypadku dokumentów będzie to koperta. Następnie należy wprowadzić dane adresowe nadawcy oraz odbiorcy. Po wykonaniu tych czynności pojawią się dostępne opcje wysyłki listu. W dalszej kolejności, już po wyborze konkretnego przewoźnika, możesz zaznaczyć opcje dodatkowe. Po opłaceniu zamówienia, w systemie zostanie wygenerowana etykieta, którą należy umieścić na kopercie.

Jak widać, wszystko zajmuje zaledwie kilka minut.

Dodatkowe możliwości nadania listu kurierem 

Jeśli masz jakieś wątpliwości związane ze składaniem zamówienia poprzez formularz, to możesz przesyłkę nadać także za pośrednictwem naszego konsultanta, który przyjmie wszystkie wymagane dane, a następnie na wskazany adres mailowy wyśle link do potwierdzenia zamówienia. Dyspozycję nadania przesyłki listowej za pośrednictwem konsultanta możesz złożyć w godzinach 8:00-18:00 pod następującym numerem telefonu: +48 732 480 000.

Jeśli nie dysponujesz materiałami do pakowania, zachęcamy do skorzystania ze stacjonarnych placówek epaka.pl. W ofercie naszych punktów nadania i odbioru przesyłek znajdują się takie formaty kopert jak: C6, C5, C4, B4, B5 i DL. Pracownicy pomogą zapakować przesyłkę oraz złożyć zamówienie. Najbliższą placówkę epaka.pl zlokalizujesz tutaj. 

Udostępnij:
Pomocny wpis?

Zapisz się teraz do naszego newslettera i otrzymuj
nowości i promocje jako pierwszy!
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę

Pobierz aplikacje mobilną epaka.pl

epaka.pl umożliwia swoim klientom jeszcze szybsze zamówienie kuriera i nadanie paczki z dowolnego miejsca. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób wyślesz swoją przesyłkę i maksymalnie zaoszczędzisz swój czas.

Prosty formularz nadawania

Łatwy wgląd do historii przesyłek

Przejrzysta porównywarka ofert najpopularniejszych firm kurierskich

Szybki dostęp do ustawień konta użytkownika

Bieżące śledzenie przesyłek

Bądź na bieżąco. Zapisz się do Naszego Newslettera.
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę