Tani kurier epaka.pl Blog kurierski Aktualności DHL: Sześć technologii, które zrewolucjonizują branżę logistyczną

DHL: Sześć technologii, które zrewolucjonizują branżę logistyczną

...

DHL: Sześć technologii, które zrewolucjonizują branżę logistyczną

Redakcja epaka.pl   •   29.09.2016   •   2 min czytania

Markus Kückelhaus, specjalista DHL na co dzień zajmujący się obserwacją najnowszych trendów w branży wskazuje 6 technologii, które zrewolucjonizują branżę logistyczną do 2030 roku. ,,Branża logistyczna wydawała się być dość nudna, słabo się rozwijała. Aktualnie pojawia się coraz więcej start upów, które dotykają różnych gałęzi tej dziedziny. To sprawia, że branża ta staje się coraz bardziej atrakcyjna i ciekawsza w porównaniu z tym jak wyglądała jeszcze kilka lat temu.”, powiedział Kückehlaus podczas swojej prezentacji na Nordic Delivery Conference 2016.
W swoich centrach innowacji w Bonn i Singapurze, DHL rozwija i testuje nowe trendy branży logistycznej. Spośród nich Kückelhaus wyodrębnił technologie, które będą miały ogromny wpływ na rozwój branży:

Zbiór danych
DHL przeprowadził testy, które pomogą w ustaleniu planu zarządzania ryzykiem utraty danych, tak aby móc eliminować pomyłki.

Czujniki
Firma widzi potencjał  w zwiększeniu użycia czujników, głównie czujników ruchu i głębokości, które pozwolą na sprawdzanie jak dużo wolnego miejsca zostało jeszcze na palecie, w ciężarówce czy magazynie.

Rzeczywistość rozszerzona
DHL przeprowadził, zakończone sukcesem, testy z okularami rozszerzonej rzeczywistości. Okulary po  zeskanowaniu kodów wskazują gdzie na magazynie znajdują się dane produkty. Aktualnie firma wprowadza tego typu rozwiązanie w swoich magazynach w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych.

Drukarki 3D
DHL przeprowadził testy drukarek 3D. Okazało się, że 80% rzeczy na magazynach nie nadawało się do odtworzenia przez drukarki 3D, jednak firma nie ustaje w swoich badaniach i widzi duży potencjał w druku 3D, szczególnie w medycynie.

Roboty
Około 80% magazynów DHL na całym świecie obsługiwanych jest manualnie. Aktualnie DHL przeprowadza testy robotów, które będą zintegrowane z operatorami magazynów. Jednym z nich jest wózek, który podążając za operatorem, sam zbiera przesyłki na magazynie. Kiedy będzie pełny sam wróci do stacji pakowania, a następnie na swoje miejsce wyśle pusty wózek.

Drony
W maju tego roku w Niemczech, firma z powodzeniem przetestował własny model drona - Parcelcopter. ,,Drony dostarczają bardzo dużo możliwości, jednak dużym wyzwaniem są zobowiązania prawne umożliwiające korzystanie z nich, szczególnie w Niemczech”, stwierdza  Kückelhaus.

źródło: http://ecommercenews.eu/dhl-6-technologies-will-change-logistics-2030/

Udostępnij:
Pomocny wpis?

Zapisz się teraz do naszego newslettera i otrzymuj
nowości i promocje jako pierwszy!
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę

Pobierz aplikacje mobilną epaka.pl

epaka.pl umożliwia swoim klientom jeszcze szybsze zamówienie kuriera i nadanie paczki z dowolnego miejsca. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób wyślesz swoją przesyłkę i maksymalnie zaoszczędzisz swój czas.

Prosty formularz nadawania

Łatwy wgląd do historii przesyłek

Przejrzysta porównywarka ofert najpopularniejszych firm kurierskich

Szybki dostęp do ustawień konta użytkownika

Bieżące śledzenie przesyłek

Bądź na bieżąco. Zapisz się do Naszego Newslettera.
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę