Paczka do Australii

szybko i tanio
flag
pan_paczka
Wysyłam:
Wymiary:

kg

Szerokość
Wysokość
Długość
Szerokość
Wysokość
Długość
Szerokość
Wysokość
Długość

cm

cm

cm

Rodzaj przesyłki:
Przesyłka o kształcie prostopadłościanu. Oklejona taśmą. Opona zapakowana według wytycznych. Sprawdź wyjątki
Przesyłka w innym niż prostopadłościan kształcie. (Owalny, kulisty, cylindryczny, tuba, nierówne krawędzie, wystające elementy, zniekształcenia kartonu itp.). Sprawdź wyjątki
Kraj nadania i doręczenia:
Sposób nadania:
Sposób doręczenia:
Ceny doręczenia przesyłki zagranicznej: Cena do Australii:
Wypełnij wszystkie parametry przesyłki, aby
zobaczyć listę dostępnych kurierów.
Ania wysłała paczkę
2 min temuminuty temu
do Australii
flag
Niestety, dla podanych parametrów paczki nie możemy przedstwić oferty.

Nic straconego! Poniżej przedstawiamy nasze propozycje na wysyłkę Twojej przesyłki. Zapoznaj się z nimi i wybierz opcję najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.
Proszę czekać, trwa sprawdzanie dostępności innych form wysylki Twojej paczki...
Korzystając z epaka.pl Spedycja możesz złożyć zapytanie o indywidualny koszt transportu.

Wysłanie zapytania nie jest zobowiązujące do wysyłki.

Po krótkiej weryfikacji, na podany adres mailowy otrzymasz informację o możliwych kosztach transportu.

Zaufaj najlepszym

bezstresowe wysyłanie paczek

Lider na rynku
360
własnych oddziałów
w całej Polsce
Bezpieczeństwo
99,6%
przesyłek
trafiło na czas do Odbiorcy
Wysyłka paczek
60
co tyle sekund średnio
wysyłamy przesyłkę za granicę
Przewodnik wysyłamy paczkę zagraniczną
1
Wysyłka paczki do Australii
2
Jak zamówić kuriera do Australii?
3
Niezbędne dokumenty oraz odprawa celna do Australii
4
Ile kosztuje paczka do Australii?
5
Szacowany czas dostawy paczki do Australii
6
Jak zapakować paczkę do Australii?
7
Co można wysłać w paczce do Australii?
8
Opcja śledzenia paczki do i z Australii
9
Paczka Polska - Australia w pigułce
1. Wysyłka paczki do Australii

Niewiele osób wie, że przesyłki kurierskie do Australii są możliwie i że jest to jeden z najtańszych sposobów na transport drobnych towarów w to miejsce. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, sprawdźmy cenę paczki do Australii, przebieg wysyłki paczki Polska - Australia oraz jak przygotować paczkę.

2. Jak zamówić kuriera do Australii?

Zamówienie kuriera, który zajmie się transportem przesyłek do Australii jest proste i wymaga jedynie podstawowych danych. Serwis epaka.pl jest platformą, która umożliwia wycenę przesyłki i wysyłki międzynarodowej. Dodatkowo platforma ułatwia cały proces tak, aby nadanie przesyłki do Australii było intuicyjne i szybkie.

Aby złożyć zlecenie przesyłki na stronie epaka.pl warto porównać cenę za paczkę, którą chcemy wysłać. Wystarczy wpisać wymiary paczki czyli długość, wysokość i szerokość przesyłki oraz jej wagę. Na tej podstawie system wygeneruje oferty zaproponowane przez firmy kurierskie, które oferują przewóz przesyłki kurierskiej do Australii.

Jakimi kurierami można wsłać paczkę do Australii z epaka.pl?

 • Kurierem FedEx Priority oraz FedEx Economy
 • Kurierem UPS Lotniczy
 • Kurierem DHL Express

Gdy wybierzemy opcję najkorzystniejszą dla nas przechodzimy do kroku, w którym trzeba uzupełnić dane nadawcy oraz odbiorcy. Następnie przechodzimy do kolejnego kroku "usługi dodatkowe", który ma duże znaczenie w przypadku odprawy celnej. Po wypełnieniu wszystkich pól można przejść do podsumowania i opłaty zamówienia.

Odprawa celna jest ważnym elementem przesyłki Polska - Australia, sprawdźmy więc jak się do niej przygotować.

3. Niezbędne dokumenty oraz odprawa celna do Australii

W przypadku międzynarodowej przesyłki po za Unię Europejską, odprawa celna jest obowiązkowa dla każdej wysyłki paczki do Australii.

Serwis epaka.pl ułatwia ten proces do minimum. Jedyne o czym musimy pamiętać, to dobrze wypełniony formularz zamawiania kuriera. W całym procesie zamawiania kuriera, przechodząc do kroku "usługi dodatkowe", należy bardzo dokładnie wypełnić pola dotyczące zawartości paczki. Wpisujemy poszczególne elementy przesyłki, ilość tych elementów, wartość oraz łączną wagę. Jeżeli w paczce znajduje się więcej niż jedna rzecz, możemy wówczas skorzystać z przycisku "dodaj przedmiot".

Przedmioty wpisywane w zawartość paczki, powinny być wpisywane szczegółowo. Na przykład, wpisujemy spodnie, książka, miś, zamiast ubrania, dokumenty, zabawki.

Po wpisaniu pełnej zawartości przesyłki, przechodzimy poniżej do sekcji "obsługa celna". Tam zaznaczamy, że zapoznaliśmy się z procesem obsługi celnej a następnie wybieramy przeznaczenie przesyłki, czyli to w jakim celu paczka zostaje wysłana. Mamy do wyboru wiele opcji, między innymi: prezent, rzeczy do własnego użytku czy wysyłka firmowa.

Po uzupełnieniu wszystkich danych, system sam wygeneruje dokumenty potrzebne do odprawy celnej, czyli etykietę, potrzebne upoważnienia, oświadczenie i fakturę proforma.

Opłata cła leży po stronie odbiorcy na podstawie wystawionej faktury. Jeżeli obowiązek zapłaty przeszedł na nadawcę należy dołączyć dodatkowy dokument, tak zwany LOA. Serwis epaka.pl również w tym Ci pomoże. Wystarczy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta. Konsultant wygeneruje dedykowany dokument dla danej paczki.

4. Ile kosztuje paczka do Australii?


Cennik paczek do Australii jest różnorodny i uzależniony od tego, co znajduje się w usłudze danego przewoźnika. Koszt przesyłki do Australii jest uzależniony od takich czynników jak wielkość czy czas dostawy paczki.

Najtańsze przesyłki w serwisie epaka.pl proponuje kurier FedEx Economy i jest to korzystna cena 186,20zł za paczkę do 1kg. Za paczkę 5kg tym przewoźnikiem zapłacimy niecałe 295zł. Przewoźnik DHL Express za wysyłkę paczki do 1kg proponuje cenę paczki do Australii w wysokości 305zł, natomiast kurier UPS za taką samą paczkę proponuje cenę 382,75zł.

Jak widać wysyłka paczki z Polski do Australii jest bardzo zróżnicowana, dlatego warto wpisać dokładną wagę oraz wymiary paczki aby kalkulator cen pokazał dokładnie dobrany cennik paczek do usługi.

 

5. Szacowany czas dostawy paczki do Australii

Szacowany czas dostawy paczki do Australii jest zróżnicowany w zależności od oferty, która zostanie przez nas wybrana. Kalkulator cen na platformie epaka.pl pokazuje nie tylko taniego kuriera ale również planowany czas dostawy paczki do Australii.

Jeżeli wysyłając paczkę do Australii nie jest dla nas ważny czas dostawy paczki, wówczas warto kierować się ceną i wybrać opcję ekonomiczną. Jeżeli jedna czas dostawy jest dla nas kluczowy, warto wybrać opcję priorytetową. Priorytetowe przesyłki międzynarodowe są najczęściej droższe, ale mamy pewność, że jej dostarczenie do odbiorcy, będzie najszybsze jak to możliwe.

Szacowany czas dostawy paczki do Australii do od 3 do 6 dni roboczych w zależności od rejonu, do którego ma trafić paczka. Podczas zamawiania kuriera za pośrednictwem epaka.pl już w pierwszym kroku nadawania paczki, możemy zweryfikować planowany czas doręczenia przesyłki do odbiorcy.

6. Jak zapakować paczkę do Australii?

Już dobrze wiemy jak adresować i wysyłać międzynarodowe przesyłki do Australii. Warto teraz przemyśleć jak zapakować paczkę. Zawartość, którą chcesz wysłać zapakuj w mocny karton prostopadłościenny. Pamietaj, aby dopasować wymiary paczki do jej zawartości. Karton nie powinien być ani za mały ani zbyt duży. Zabezpiecz zawartość tak, aby zminimalizować możliwość uszkodzenia przesyłki oraz wypełnij puste przestrzenie paczki tak, aby wysyłane przedmioty nie przemieszczały się w kartonie podczas transportu przesyłki.

Ostatnim krokiem jest dokładne zaklejenie przesyłki taśmą klejącą tak, aby nie rozkleiła się ona w czasie transportu przesyłki. Na tak zapakowaną paczkę do Australii przyklej etykietę w widocznym miejscu, tak aby była ona czytelna dla kuriera. Wszystkie wygenerowane dokumenty potrzebne do odprawy celnej zapakuj w kopertę lub koszulkę na dokumenty i przyklej do paczki tak, aby nie odkleiły się i nie zgubiły w drodze do obsługi celnej.

Gotowe! Pozostaje czekać na kuriera, który odbierze paczkę od nadawcy.

7. Co można wysłać w paczce do Australii?

W paczce do Australii można wysłać większość rzeczy, o których myślimy - ubrania, drobne pamiątki, dokumenty, zdjęcia.

Warto jednak pamiętać, że wysyłając międzynarodowe przesyłki obowiązuje nas przestrzeganie prawa państwa z którego wysyłany jest towar, państwa docelowego jak również należy przestrzegać regulaminów przewoźników kurierskich, którzy realizują usługę.

Właśnie dlatego w paczce Polska - Australia nie można wysłać między innymi: narkotyków oraz środków odurzających, leków, wyrobów tytoniowych w tym papierosów elektronicznych, alkoholu, produktów spożywczych łatwo psujących się czy produktów odzwierzęcych. Nie powinniśmy też wysyłać dokumentów takich jak paszport czy pieniędzy.

8. Opcja śledzenia paczki do i z Australii

Wszystkie firmy kurierskie, które mogą wysłać paczkę do Australii oraz serwis epaka.pl oferują możliwość śledzenia paczki. Jest to usługa ogólnodostępna i bezpłatna. Opcja ta pozwala sprawdzić jaką drogę przebyła nasza paczka, gdzie obecnie się znajduje i jaki jest szacowany czas jej doręczenia.

Jeżeli jesteśmy ciekawi gdzie nasza paczka jest, na platformie epaka.pl, wystarczy wejść w zakładkę "śledzenie przesyłek", a następnie wpisać numer przesyłki. System pokarze nam całą historię drobi naszej paczki oraz jej obecną lokalizację.

9. Paczka Polska - Australia w pigułce

Jak wysłać paczkę do Australii?: Serwis epaka.pl proponuje intuicyjny formularz "zamów kuriera", który w szybki i prosty sposób pozwoli na wycenę przesyłki oraz nadanie paczki najtaniej jak to możliwe.

Odprawa celna: Wysyłki międzynarodowe po za Unię Europejska są objęte odprawą celną. Potrzebne dokumenty wygenerujemy na pośrednictwem epaka.pl podczas składania zamówienia.

Cennik paczek do Australii: Koszt przesyłki do Australii jest różnorodny. Na cenę paczek wpływają wymiary paczki i jej waga. Ważny jest też czas dostawy przesyłki - priorytetowy bądź ekonomiczny. W serwisie epaka.pl wysyłka paczki do Australii to koszt od 186zł.

Czas wysyłki z Polski do Australii: Planowany czas wysyłki paczki Polska - Australia to od 3 do 6 dni roboczych w w zależności od rejonu, do którego paczka ma zostać dostarczona do odbiorcy.

Zapakowanie i ubezpieczenie paczki: Wystarczy zawartość przesyłki dobrze zabezpieczyć i umieścić w dobrej jakości kartonie. Następnie zaklejamy karton taśmą klejącą oraz naklejamy etykietę oraz kopertę z dokumentami celnymi.

Śledzenie paczki do i z Australii: Serwis epaka.pl proponuje bezpłatna opcję śledzenia przesyłek. Wystarczy wpisać numer przesyłki, który udostępni informację o historii drobi naszej przesyłki oraz jej aktualnego statusu.

Australia - informacje ogólne

 • Nazwa: Związek Australijski (ang. Commonwealth of Australia)
 • Stolica: Canberra
 • Ludność: około 26 milionów
 • Język: angielski (języki aborygeńskie)
 • Waluta: dolar australijski (AUD)
 • Ustrój polityczny: monarchia parlamentarna
 • Członkostwo w organizacjach: ONZ, WTO, OECD, G20
 • Popularne kierunki: Sydney, Melbourne, Brisbane, Gold Coast, Uluru
 • Atrakcje: zabytki historyczne, muzea, parki narodowe, plaże, Wielka Rafa Koralowa
 • Australia jest szóstym co do wielkości krajem na świecie.
 • Australia jest domem dla wielu unikalnych gatunków zwierząt, takich jak kangury, koale i wombaty.
 • Australia jest popularnym kierunkiem turystycznym dla osób szukających słońca, plaż i przygód.

Gdzie wysyłamy

sprawdź koszt i szacowany czas dostawy

Australia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Włochy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Holandia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Francja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Wielka Brytania
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Polska
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Niemcy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Norwegia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Hiszpania
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Szwecja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Stany Zjednoczone
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Zjednoczone Emiraty Arabskie
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Czechy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Belgia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Austria
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Słowacja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Irlandia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów

Popularne kierunki

wysyłki zagraniczne cały Świat

Popularne kierunki Europa Ameryka Północna Azja Ameryka Południowa Oceania Afryka

Bezpieczne przesyłki

sprawdź gdzie wysyłamy

Przesyłki zagraniczne
48 krajów
gdzie wysyłamy w Świat
Przesyłki krajowe
14 firm kurierskich
ceny już od 11,50 zł
Przesyłki dla biznesu
24/h wsparcie
dla Twojego biznesu

FAQ - paczki do Australii

najczęściej zadawane pytania

Serwis epaka.pl proponuje pełne wsparcie przy nadaniu i wysyłce paczki do Australii. Wystarczy wypełnić prosty formularz "zamów kuriera", wpisać parametry paczki, jej wagę oraz dane nadawcy i odbiorcy. Następnie należy wypełnić część formularza związaną z odprawą celną. Serwis epaka.pl przeprowadzi Cię przez cały proces, dzięki czemu wysyłanie paczki do Australii jest szybkie i proste. Po wypełnieniu wszystkich potrzebnych danych, wystarczy że przejdziesz do podsumowania zamówienia i wybierzesz formę płatności. Po opłaceniu zamuwienia system sam wygeneruje wszystkie dokumenty porzebne do wysyłki paczki do Australii.

Szacowany czas dostawy paczki do Australii wynosi od 3 do 6 dni roboczych. Wszystko jest uzależnione od rejonu, do którego ma zostać dostarczona pacza oraz od usługi wybranej przez nadawcę. W przypadku wyboru kuriera ekonomicznego, czas dostawy paczki może być wydłużony. Kurier FedEx Economy deklaruje, że doręczy przesyłkę do 6 dni roboczych. Jeżeli jednak wybierzemy opcje priorytetową wówczas transport towaru trwa około 3 dni roboczych. Takie usługi proponuje na przykład kurier DHL Express. Jest to usługa droższa ale mamy pewność, że paczka zostanie dosręczona do odbiorcy w Australi najszybciej jak to możliwe.

Koszt wysyłki paczki do Australii zaczyna się już od około 185 zł. Należy jednak pamiętać, że finalna cena paczki jest uzależniona przede wszystkim od wymiarów paczki ale równiż od lokalizacji jej doręczenia. Serwis epaka.pl proponuje wysyłkę paczki do 1 kg do Australii kurierem FedEx Economy już za nieco ponad 185zł. Jeżeli jednak zależy nam na przesyłkach priorytetowych, które posiadają przyspieszony czas doręczenia, warto wybrać takich przewoźników jak DHL Express czy UPS Lotniczy. Koszt takiej przesyłki to ponad 300 zł ale mamy pewność, że paczka zostanie dostarczona najszybciej jak to możliwe.

Wystarczy, że dobrze zapakujesz zawartość, którą chcesz wysłać i umieścisz ją w kartonie prostopadłościennym. Puste miejsca w kartonie dodatkowo wypełnij i zaklej taśmą klejącą tak, aby paczka nie rozkleiła się w czasie transportu. Na paczkę przyklej taśma kopertę w dokumentami celnymi oraz etykietę.

Porównuj oferty wszystkich firm kurierskich w jednym miejscu na stronie epaka.pl. Dzięki tej możliwości możesz porównać zarówno ceny jak i inne elementy usługi wysyłki paczki do Australii proponowanej przez przewoźników kurierskich. To rozwiązanie pozwoli Ci oszczędzić czas na szukaniu oferty, która spełni Twoje oczekiwania oraz będziesz mieć pewność, że kurier którego wybierasz proponuje najtańszą usługę.

Paczka wysyłana do Australii jest objęta odprawą celną. Oznacza to, że do paczki muszą być dołączone dodatkowe dokumenty celne oraz zostanie nałożona opłata cenla na odbiorcę paczki. Wysokość opłaty celnej jest uzależniona od wartości paczki. Serwis epaka.pl pomaga również w kwestii odprawy celnej paczek. Wystarczy, że dokładnie wypełnisz formularz "zamów kuriera", a system sam wygeneruje wszystkie potrzebne dokumenty celne.

 

Chcesz porozmawiać z nami?
Aktualnie dostępny
Czat z konsultantem

Pobierz aplikacje mobilną epaka.pl

epaka.pl umożliwia swoim klientom jeszcze szybsze zamówienie kuriera i nadanie paczki z dowolnego miejsca. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób wyślesz swoją przesyłkę i maksymalnie zaoszczędzisz swój czas.

Prosty formularz nadawania

Łatwy wgląd do historii przesyłek

Przejrzysta porównywarka ofert najpopularniejszych firm kurierskich

Szybki dostęp do ustawień konta użytkownika

Bieżące śledzenie przesyłek

Bądź na bieżąco. Zapisz się do Naszego Newslettera.
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę

Używamy plików cookie i innych technologii śledzenia, aby poprawić jakość przeglądania naszej witryny, wyświetlać spersonalizowane treści i reklamy, analizować ruch w naszej witrynie i wiedzieć, skąd pochodzą nasi użytkownicy.

Twoja prywatność jest dla nas ważna

Pliki cookie to bardzo małe pliki tekstowe, które są tworzone i przechowywane na komputerze użytkownika podczas odwiedzania strony internetowej. Używamy plików cookie do różnych celów, w tym do ulepszania obsługi online na naszej stronie internetowej (na przykład, aby zapamiętać dane logowania do konta).
Możesz zmienić swoje ustawienia i odrzucić niektóre rodzaje plików cookie, które mają być przechowywane na twoim komputerze podczas przeglądania naszej strony. Możesz również usunąć wszystkie pliki cookie już zapisane na komputerze, ale pamiętaj, że usunięcie plików cookie może uniemożliwić korzystanie z części naszej strony internetowej.

Niezbędne

Te pliki cookie są niezbędne do świadczenia usług dostępnych za pośrednictwem naszej strony internetowej i umożliwienia korzystania z niektórych funkcji naszej strony internetowej.
Bez tych plików cookie nie możemy zapewnić usług na naszej stronie internetowej.


Zawsze aktywne
Funkcjonalne

Te pliki cookie służą do bardziej spersonalizowanego korzystania z naszej strony internetowej i do zapamiętywania wyborów dokonywanych podczas korzystania z naszej strony internetowej.
Na przykład możemy używać funkcjonalnych plików cookie do zapamiętywania zawartości koszyka lub zapamiętywania danych logowania.


Nieaktywne
Śledzenie i wydajność

Te pliki cookie służą do zbierania informacji w celu analizy ruchu na naszej stronie internetowej i sposobu, w jaki użytkownicy korzystają z naszej strony internetowej.
Na przykład te pliki cookie mogą śledzić takie rzeczy, jak czas spędzony na stronie lub odwiedzane strony, co pomaga nam zrozumieć, w jaki sposób możemy ulepszyć naszą witrynę internetową.
Informacje zebrane przez te pliki nie identyfikują żadnego konkretnego użytkownika.


Nieaktywne
Targeting i reklama

Te pliki cookie służą do wyświetlania reklam, które mogą Cię zainteresować na podstawie Twoich zwyczajów przeglądania.
Pliki te tworzone przez naszych dostawców treści i/lub reklam, mogą łączyć informacje zebrane z naszej strony z innymi informacjami, które gromadzili niezależnie w związku z działaniami przeglądarki internetowej w ich sieci witryn.
Jeśli zdecydujesz się usunąć lub wyłączyć te pliki cookie, reklamy nadal będą wyświetlane, ale mogą one nie być odpowiednie dla Ciebie.


Przetwarzanie danych przez Google Adevertising Products odbywa się zgodnie z Polityką Prywatności i Warunkami korzystania z usług Google (Kliknij tutaj)

Nieaktywne
Więcej informacji

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących naszej polityki dotyczącej plików cookie i Twoich wyborów, skontaktuj się z nami.