Paczka do Włoch

szybko i tanio
flag
pan_paczka
Wysyłam:
Wymiary:

kg

Szerokość
Wysokość
Długość
Szerokość
Wysokość
Długość
Szerokość
Wysokość
Długość

cm

cm

cm

Rodzaj przesyłki:
Przesyłka o kształcie prostopadłościanu. Oklejona taśmą. Opona zapakowana według wytycznych. Sprawdź wyjątki
Przesyłka w innym niż prostopadłościan kształcie. (Owalny, kulisty, cylindryczny, tuba, nierówne krawędzie, wystające elementy, zniekształcenia kartonu itp.). Sprawdź wyjątki
Kraj nadania i doręczenia:
Sposób nadania:
Sposób doręczenia:
Ceny doręczenia przesyłki zagranicznej: Cena do Włoch:
Wypełnij wszystkie parametry przesyłki, aby
zobaczyć listę dostępnych kurierów.
Ania wysłała paczkę
2 min temuminuty temu
do Włoch
flag
Niestety, dla podanych parametrów paczki nie możemy przedstwić oferty.

Nic straconego! Poniżej przedstawiamy nasze propozycje na wysyłkę Twojej przesyłki. Zapoznaj się z nimi i wybierz opcję najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.
Proszę czekać, trwa sprawdzanie dostępności innych form wysylki Twojej paczki...
Korzystając z epaka.pl Spedycja możesz złożyć zapytanie o indywidualny koszt transportu.

Wysłanie zapytania nie jest zobowiązujące do wysyłki.

Po krótkiej weryfikacji, na podany adres mailowy otrzymasz informację o możliwych kosztach transportu.

Zaufaj najlepszym

bezstresowe wysyłanie paczek

Lider na rynku
360
własnych oddziałów
w całej Polsce
Bezpieczeństwo
99,6%
przesyłek
trafiło na czas do Odbiorcy
Wysyłka paczek
60
co tyle sekund średnio
wysyłamy przesyłkę za granicę
Przewodnik wysyłamy paczkę zagraniczną
1
Wysyłka paczki do Włoch
2
Usługi wysyłania paczek do Włoch
3
Jak wysłać paczkę do Włoch?
4
Sprawdź cenę paczki do Włoch
5
Czas dostarczenia przesyłki do Włoch
6
Czego nie można wysyłać do Włoch?
7
Jak zapakować przesyłki międzynarodowe do Włoch?
8
Ubezpieczenie paczki do Włoch
9
Transport przesyłki do Włoch w pigułce
1. Wysyłka paczki do Włoch

Serwis epaka.pl po za możliwością nadania paczki na terenie Polski proponuje również możliwość międzynarodowego transportu paczki. Oznacza to, że za pośrednictwem platformy można w prosty sposób na przykład nadać paczkę do Włoch. Jak wysłać paczki międzynarodowe, jak zapakować przesyłki Polska-Włochy i jaki jest koszt wysyłki do Włoch? Ten krótki poradnik z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości.

2. Usługi wysyłania paczek do Włoch

Usługi przewozu paczek do Włoch są obecnie bardzo popularne i proponowane przez wiele firm kurierskich. Jest to możliwe głównie ze względu na szybko rozwijający się transport jak również dlatego, że zarówno Polska jak i Włochy znajdują się w Unii Europejskiej.

Serwis epaka.pl proponuje nadanie przesyłki kurierskiej do Włoch za pośrednictwem swojej platformy, ponieważ aby zamówić kuriera do Włoch w tym miejscu wystarczy Ci kilka chwil. Dodatkowo serwis pozwala porównać oferty wielu firm kurierskich w jednym miejscu oraz sprawdzić jakim przewoźnikiem można przesyłkę wysyłać do Włoch.

Zatem jaki kurier dostarczy paczkę do Włoch za pośrednictwem epaka.pl?

 • kurier DHL oraz DHL Express

 • kurier DPD

 • kurier FedEx Priority oraz FedEx Economy

 • kurier UPS oraz UPS Lotniczy

 • kurier GLS

Po za wyżej wymienionymi firmami kurierskimi, epaka.pl również proponuje ekonomiczne przesyłki kurierskie wysyłane do Włoch usługa epaka.pl economy.

3. Jak wysłać paczkę do Włoch?

Paczki Polska-Włochy z epaka.pl to proste usługi kurierskie do Włoch oraz szybkie nadanie paczki z którym poradzi sobie każda osoba.

Aby wysłać paczkę firmą kurierską do Włoch wystarczy wypełnić formularz "zamów kuriera". Pierwszym krokiem jest podanie niezbędnych danych przesyłki zagranicznej do Włoch. Należy podać jej parametry takie jak długość, wysokość i szerokość paczki oraz jej wagę. Po wpisaniu ich oraz wybraniu kierunku Polska - Włochy system pokarze oferty przesyłek do Włoch proponowane przez przewoźników kurierskich. W tym miejscu możemy porównać oferty i wybrać tą, która spełnia oczekiwania wysyłki paczki z Polski.

Kolejnym krokiem jest uzupełnienie danych nadawcy oraz odbiorcy, do którego zostanie zrealizowana dostawa kurierem do Włoch. Po wypełnieniu wszystkich danych, można przejść do podsumowania oraz opłacić zamówienie. Gotowe!

W przypadku przesyłki międzynarodowej do Włoch nie musisz martwić się o formalności związane z odprawą celną. Na terenie Unii Europejskiej przesyłki kurierskie nie są objęte opłatą celną.

4. Sprawdź cenę paczki do Włoch


Przesyłki zagraniczne kurierem do Włoch można zrealizować w różnych przedziałach cenowych. Ceny przesyłek kurierskich do Włoch mogą się różnić w zależności od parametrów, wagi przesyłki ale również od terminu doręczenia przesyłki Polska-Włochy. A wiec ile kosztuje paczka do Włoch?

Przeciętny koszt wysyłki do Włoch w przypadku paczki do 5kg to od 100zł do 130zł. Takie ceny proponuje kurier DPD, GLS, DHL oraz FedEx Economy. Zdecydowanie najniższą cenę przesyłek do Włoch proponuje kurier UPS oraz epaka.pl economy - jest to koszt od 75zł do 94zł.

Jeżeli zależy nam na wysyłce priorytetowej, wówczas takie możliwości daje nam kurier DHL Express oraz FedEx Priority. Wówczas należy się liczyć z cena powyżej 240zł.

 

 

5. Czas dostarczenia przesyłki do Włoch

Ceny nadania paczki do Włoch zdecydowanie wpływają na czas transportu paczki do Włoch. W serwisie epaka.pl proponowane oferty można porównać nie tylko z perspektywy ceny przesyłek kurierskich ale również z perspektywy czasu doręczenia do Włoch. Jeżeli termin dostarczenia przesyłki jest dla nas istotny, warto zweryfikować ten element oferty.

W przypadku kuriera DPD do Włoch szacowany czas dostawy do od 3 do 4 dni roboczych. W takim samym przedziale czasowym paczkę wyślesz kurierem GLS do Włoch. Kurier UPS do Włoch proponuje dostarczenie przesyłki w ciągu 3-5 dni roboczych.

Jeżeli czas dostarczenia paczki do Włoch jest dla nas ważny, wówczas warto postawić na nadanie przesyłki priorytetowej. DHL Express do Włoch proponuje dostarczenie przesyłki już w ciągu 1-2 dni roboczych. Podobny czas proponuje kurier FedEx do Włoch jeżeli wybierzemy w przypadku tego przewoźnika opcję Priority.

Warto pamiętać, że przesyłki ekspresowe wiążą się z większymi kosztami nadania. Jeżeli czas dostarczenia przesyłki do Włoch nie jest dla nas kluczowy można wybrać wersję ekonomiczną proponowaną przez przesyłki wysłane UPS do Włoch lub usługą epaka.pl economy. Wówczas czas dostawy do Włoch wynosi około 5 dni roboczych.

6. Czego nie można wysyłać do Włoch?

Nie powinno się eksportować do Włoch przede wszystkim takich rzeczy jak wyroby tytoniowe, w tym papierosów elektronicznych, alkoholu, środków odurzających czy materiałów wybuchowych, na przykład fajerwerków.

Po za zawartościami, których nie można wysłać w paczce z powodów obowiązującego prawa w Polsce oraz we Włoszech, również firmy kurierskie w regulaminach posiadają listę rzeczy, których nie wolno wysyłać w paczce do Włoch. Są to między innymi produkty spożywcze, zwłaszcza te szybko psujące się, żywe zwierzęta oraz kwiaty czy produkty odzwierzęce.

 

Żywe
zwierzęta
Baterie i akumulatory Materiały łatwopalne Leki Broń

 

Przed wysyłką paczki do Włoch warto zweryfikować zawartość swojej przesyłki, upewniając się przy pomocy regulaminu wybranego przewoźnika, czy wysyłane produkty są dozwolone.

7. Jak zapakować przesyłki międzynarodowe do Włoch?

Poprawne zapakowanie paczki jest kluczowe dla czasu dostawy przesyłki do Włoch. Przesyłki nadane kurierem do Włoch powinny być zapakowane w karton prostopadłościenny. Wysłane przesyłki zagraniczne kurierem do Włoch powinny być dokładnie zabezpieczone przez uszkodzeniami. Wolne przestrzenie między kartonem a zawartością należy wypełnić, aby wysyłane przedmioty nie przemieszczały się w czasie transportu przesyłek do Włoch.

Zawartość zapakowaną w karton należy dobrze zakleić taśmą klejącą, tak aby nie odkleiła się w czasie transportu przesyłki. Ostatnim krokiem jest przyklejenie etykiety. Powinna być ona przyklejona w widocznym miejscu i czytelna dla kuriera odbierającego paczkę.

8. Ubezpieczenie paczki do Włoch

Serwis epaka.pl jak również poszczególni przewoźnicy kurierscy dają możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia paczki do Włoch. Mimo, że test to usługa dodatkowa i nie obowiązkowa warto przemyśleć ofertę ubezpieczenia zwłaszcza gdy wysyłamy przedmioty delikatne lub o dużej wartości. Ubezpieczenie paczki do Włoch obejmuje zarówno uszkodzenie przesyłki jak i jej zaginięcie.

Dzięki epaka.pl w szybki i prosty sposób możesz skorzystać z proponowanego ubezpieczenia. Wybierając przesyłki kurierskie wysyłane do Włoch wystarczy w formularzu "zamów kuriera", w 3 kroku nadawania przesyłki "usługi dodatkowe" zaznaczyć opcje ubezpieczenie oraz podać wartość ubezpieczenia. Wartość ubezpieczenia paczki do Włoch powinna być równa wartości przesyłki.

Kwota za zaznaczone ubezpieczenie nadawanej przesyłki automatycznie doliczy się do końcowej kwoty zamówienia. Jeżeli mimo zaznaczonej opcji ubezpieczenia, końcowa kwota zamówienia nie zmieni się, oznacza to, że firma kurierska proponuje ubezpieczenie do przesyłki w cenie usługi kurierskiej do Włoch.

Śledzenie przesyłek Włochy

Wszystkie firmy kurierskie, które proponują usługi wysyłania paczek do Włoch w standardzie posiadają możliwość śledzenia przesyłki kurierskiej. Dzięki tej opcji możemy dokładnie śledzić przewóz paczek do Włoch, obecne miejsce paczki oraz możemy określić przybliżony czas dostarczenia przesyłki do Włoch.

Wchodząc na platformę epaka.pl wystarczy wybrać zakładkę "śledzenie przesyłek" oraz wpisać numer przesyłki. To pozwoli sprawdzić całą historię dostawy paczki Polska-Włochy.

9. Transport przesyłki do Włoch w pigułce

Nadanie kuriera do Włoch: Aby nadać przesyłkę do Włoch wystarczy skorzystać z serwisu epaka.pl oraz wypełnić prosty formularz "zamów kuriera", który w łatwy sposób pozwoli skorzystać z usługi przewozu paczek do Włoch.

Koszt wysyłki paczki do Włoch: Dostawa tanich paczek do Włoch jest możliwa ale również jest uzależniona od wielu czynników takich jak parametry przesyłki, jej waga czy czas dostarczenia przesyłki do Włoch. Cena nadania paczki do Włoch zaczyna się od kwoty 75zł w przypadku przesyłek ekonomicznych do 275zł w przypadku paczek priorytetowych.

Czas transportu paczki do Włoch: Paczki z Polski do Włoch mogą podróżować od 1 do 5 dni roboczych. Finalny termin doręczenia jest uzależniony od wyboru usługi oraz firmy kurierskiej. Przy nadaniu paczki przez epaka.pl przewidywany termin doręczenia zawsze widoczny jest na etapie wyceny usługi przewozu paczek do Włoch.

Jak zapakować paczkę Polska - Włochy: Paczka powinna być zapakowana w prostopadłościenny karton, a jego zawartość musi być dobrze zabezpieczona. Etykieta powinna być przyklejona w widocznym miejscu. W ostatnim kroku wystarczy przekazać przesyłkę kurierowi do Włoch.

Ubezpieczenie przesyłki do Włoch: Serwis epaka.pl daje możliwość ubezpieczenia przesyłki nadanej kurierem do Włoch. Wystarczy wybrać odpowiednią opcje podczas zamawiania kuriera w zakładce "usługi dodatkowe".

Śledzenie przesyłek Włochy: Kurier DHL do Włoch jak również każdy inny przewoźnik daje możliwość śledzenia swojej paczki. Można to zrobić za pośrednictwem platformy epaka.pl w zakładce "śledzenie przesyłek".

Włochy - informacje ogólne

 • Nazwa: Republika Włoska (wł. Repubblica Italiana)
 • Stolica: Rzym
 • Ludność: około 60 milionów
 • Język: włoski (języki regionalne: niemiecki, francuski, słoweński, albański)
 • Waluta: euro (EUR)
 • Ustrój polityczny: republika parlamentarna
 • Członkostwo w organizacjach: ONZ, NATO, UE
 • Popularne kierunki: Rzym, Wenecja, Florencja, Piza, Cinque Terre
 • Atrakcje: zabytki historyczne, muzea, kościoły, plaże, góry
 • Włochy to ojczyzna starożytnego Rzymu i kolebka renesansu.
 • Włochy słyną z bogatej kultury, kuchni i sztuki.
 • Włochy to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych na świecie.

Gdzie wysyłamy

sprawdź koszt i szacowany czas dostawy

Włochy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Holandia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Francja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Wielka Brytania
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Polska
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Niemcy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Norwegia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Hiszpania
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Szwecja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Stany Zjednoczone
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Zjednoczone Emiraty Arabskie
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Czechy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Belgia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Austria
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Słowacja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Irlandia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów

Popularne kierunki

wysyłki zagraniczne cały Świat

Popularne kierunki Europa Ameryka Północna Azja Ameryka Południowa Oceania Afryka

Bezpieczne przesyłki

sprawdź gdzie wysyłamy

Przesyłki zagraniczne
48 krajów
gdzie wysyłamy w Świat
Przesyłki krajowe
14 firm kurierskich
ceny już od 11,50 zł
Przesyłki dla biznesu
24/h wsparcie
dla Twojego biznesu

FAQ - paczki do Włoch

najczęściej zadawane pytania

Serwis epaka.pl proponuje proste i szybkie nadanie paczki za pomocą formularza "zamów kuriera". Wystarczy wpisać parametry przesyłki - wysokość, szerokość, długość oraz jej wagę. Następnie podajemy dane nadawcy i odbiorcy przesyłki. Po przejściu do podsumowania wystarczy wybrać formę płatności.

Transport paczki z Polski do Włoch może trwać 1-5 dni roboczych w zależności od wybranej usługi. W przypadku wysyłek standardowych, kurier DPD deklaruje dostarczenie paczki w siągu 3-4 dni roboczych. Podobny czas sproponuje kurier UPS. W przypadku przesyłek priorytetowych paczka może dotrzeć do odbiorcy nawet w 1 do 2 dni roboczych. Takie przesyłki proponuje kurier DHL Express czy FedEx Priority.

Wysyłka paczki do Włoch z epaka.pl to koszt już od 75 zł. Pamiętajmy jednak, że finalna cena paczki jest uzależniona od jej gabarytów. Za paczkę do 1 kg kurierem UPS zapłacimy nie co ponad 75 zł. Usługa epaka.pl economy proponuje koszt niespełna 95zł. Kurierzy tacy jak DPD, DHL czy GSL wysyłają paczki w cenie powyżej 100zł. Wysyłka paczki priorytetowej kosztuje powyżej 200 zł.

Wystarczy, że dobrze zabezpieczoną zawartość włożysz do kartony prostopadłościennego. Tak zapakowaną przesyłkę zaklejamy taśmą klejącą, aby nie rozklepiła się w czasie podróży do Włoch. Na karton przyklejamy etykietę kurierską w widocznym miejscu. Nie ma potrzeby zabezpieczać paczki dodatkowo folią stretch. Taśma jest wystarczającym zabezpieczeniem.

Platforma epaka.pl pozwala na porównanie ofert firm kurierskich w jednym miejscu dzięki czemu masz pewność, że wybrana usługa jest najtańsza. Ponad to możesz porównywać oferty pod kontem czasu dostarczenia paczki do odbiorcy. Takie rozwiązanie pozwoli oszczędzieć czas na szukaniu oferty, która spełni nasze oczekiwania.

Paczki wysyłane do Włoch nie są objęte opłatami celnymi. Dzięki temu, że Włochy oraz Polska znajdują się w Unii Europejskiej, nie ma potrzeby generowania dodatkowych dokumentów związanych z wywyłką, ponieważ paczki nie przechodzą odprawy celnej, Do wysyłki paczki do Włoch wystarczy etykieta kurierska.

 

Chcesz porozmawiać z nami?
Aktualnie dostępny
Czat z konsultantem

Pobierz aplikacje mobilną epaka.pl

epaka.pl umożliwia swoim klientom jeszcze szybsze zamówienie kuriera i nadanie paczki z dowolnego miejsca. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób wyślesz swoją przesyłkę i maksymalnie zaoszczędzisz swój czas.

Prosty formularz nadawania

Łatwy wgląd do historii przesyłek

Przejrzysta porównywarka ofert najpopularniejszych firm kurierskich

Szybki dostęp do ustawień konta użytkownika

Bieżące śledzenie przesyłek

Bądź na bieżąco. Zapisz się do Naszego Newslettera.
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę

Używamy plików cookie i innych technologii śledzenia, aby poprawić jakość przeglądania naszej witryny, wyświetlać spersonalizowane treści i reklamy, analizować ruch w naszej witrynie i wiedzieć, skąd pochodzą nasi użytkownicy.

Twoja prywatność jest dla nas ważna

Pliki cookie to bardzo małe pliki tekstowe, które są tworzone i przechowywane na komputerze użytkownika podczas odwiedzania strony internetowej. Używamy plików cookie do różnych celów, w tym do ulepszania obsługi online na naszej stronie internetowej (na przykład, aby zapamiętać dane logowania do konta).
Możesz zmienić swoje ustawienia i odrzucić niektóre rodzaje plików cookie, które mają być przechowywane na twoim komputerze podczas przeglądania naszej strony. Możesz również usunąć wszystkie pliki cookie już zapisane na komputerze, ale pamiętaj, że usunięcie plików cookie może uniemożliwić korzystanie z części naszej strony internetowej.

Niezbędne

Te pliki cookie są niezbędne do świadczenia usług dostępnych za pośrednictwem naszej strony internetowej i umożliwienia korzystania z niektórych funkcji naszej strony internetowej.
Bez tych plików cookie nie możemy zapewnić usług na naszej stronie internetowej.


Zawsze aktywne
Funkcjonalne

Te pliki cookie służą do bardziej spersonalizowanego korzystania z naszej strony internetowej i do zapamiętywania wyborów dokonywanych podczas korzystania z naszej strony internetowej.
Na przykład możemy używać funkcjonalnych plików cookie do zapamiętywania zawartości koszyka lub zapamiętywania danych logowania.


Nieaktywne
Śledzenie i wydajność

Te pliki cookie służą do zbierania informacji w celu analizy ruchu na naszej stronie internetowej i sposobu, w jaki użytkownicy korzystają z naszej strony internetowej.
Na przykład te pliki cookie mogą śledzić takie rzeczy, jak czas spędzony na stronie lub odwiedzane strony, co pomaga nam zrozumieć, w jaki sposób możemy ulepszyć naszą witrynę internetową.
Informacje zebrane przez te pliki nie identyfikują żadnego konkretnego użytkownika.


Nieaktywne
Targeting i reklama

Te pliki cookie służą do wyświetlania reklam, które mogą Cię zainteresować na podstawie Twoich zwyczajów przeglądania.
Pliki te tworzone przez naszych dostawców treści i/lub reklam, mogą łączyć informacje zebrane z naszej strony z innymi informacjami, które gromadzili niezależnie w związku z działaniami przeglądarki internetowej w ich sieci witryn.
Jeśli zdecydujesz się usunąć lub wyłączyć te pliki cookie, reklamy nadal będą wyświetlane, ale mogą one nie być odpowiednie dla Ciebie.


Przetwarzanie danych przez Google Adevertising Products odbywa się zgodnie z Polityką Prywatności i Warunkami korzystania z usług Google (Kliknij tutaj)

Nieaktywne
Więcej informacji

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących naszej polityki dotyczącej plików cookie i Twoich wyborów, skontaktuj się z nami.