Paczka do Francji

szybko i tanio
flag
pan_paczka
Wysyłam:
Wymiary:

kg

Szerokość
Wysokość
Długość
Szerokość
Wysokość
Długość
Szerokość
Wysokość
Długość

cm

cm

cm

Rodzaj przesyłki:
Przesyłka o kształcie prostopadłościanu. Oklejona taśmą. Opona zapakowana według wytycznych. Sprawdź wyjątki
Przesyłka w innym niż prostopadłościan kształcie. (Owalny, kulisty, cylindryczny, tuba, nierówne krawędzie, wystające elementy, zniekształcenia kartonu itp.). Sprawdź wyjątki
Kraj nadania i doręczenia:
Sposób nadania:
Sposób doręczenia:
Ceny doręczenia przesyłki zagranicznej: Cena do Francji:
Wypełnij wszystkie parametry przesyłki, aby
zobaczyć listę dostępnych kurierów.
Ania wysłała paczkę
2 min temuminuty temu
do Francji
flag
Niestety, dla podanych parametrów paczki nie możemy przedstwić oferty.

Nic straconego! Poniżej przedstawiamy nasze propozycje na wysyłkę Twojej przesyłki. Zapoznaj się z nimi i wybierz opcję najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.
Proszę czekać, trwa sprawdzanie dostępności innych form wysylki Twojej paczki...
Korzystając z epaka.pl Spedycja możesz złożyć zapytanie o indywidualny koszt transportu.

Wysłanie zapytania nie jest zobowiązujące do wysyłki.

Po krótkiej weryfikacji, na podany adres mailowy otrzymasz informację o możliwych kosztach transportu.

Zaufaj najlepszym

bezstresowe wysyłanie paczek

Lider na rynku
360
własnych oddziałów
w całej Polsce
Bezpieczeństwo
99,6%
przesyłek
trafiło na czas do Odbiorcy
Wysyłka paczek
60
co tyle sekund średnio
wysyłamy przesyłkę za granicę
Przewodnik wysyłamy paczkę zagraniczną
1
Tanie wysyłki paczki do Francji
2
Przesyłki kurierskie do Francji - jakiego kuriera wybrać?
3
Jaki jest koszt wysłania paczki do Francji?
4
Gdzie nadać i jak wysłać paczkę do Francji?
5
Czas doręczenia przesyłki do Francji
6
Zabezpieczenie przesyłek, czyli jak zapakować paczkę do Francji?
7
Ubezpieczenie przesyłki kurierskiej do Francji
8
Śledzenie przesyłek międzynarodowych
9
Wysyłka Paczki do Francji w pigułce
1. Tanie wysyłki paczki do Francji

Transport przesyłek kurierskich na terenie Unii Europejskiej jest coraz bardziej popularny. Nie tylko za sprawą coraz częstszych podróży czy poznawania nowych przyjaciół. Obecnie wysyłki paczek na terenie Unii Europejskiej są tak samo szybkie i wygodne jak w Polsce. Cenowo również są bardzo korzystne. Sprawdźmy jak wysłać paczkę do Francji oraz jak zamówić taniego kuriera.

2. Przesyłki kurierskie do Francji - jakiego kuriera wybrać?

Obecnie w Polsce posiadamy szeroki wybór w śród firm kurierskich, które proponują wysyłki międzynarodowych przesyłek, w tym wysyłki paczki do Francji. Realizację transportu przesyłek proponują nam czołowe firmy takie jak:

 • kurier FedEx Priority,
 • FedEx Economy,
 • DHL,
 • DHL Express,
 • UPS,
 • UPS Lotniczy,
 • DPD,
 • GLS.

Po za powyższymi przewoźnikami możemy również zdecydować się na usługę epaka.pl economy, która jest proponowana przez zaufany serwis epaka.pl. Posiadając tak duży wybór jak wybrać najlepszą usługę kurierską? Nieskomplikowane zamówienie kuriera do Francji oraz koszt wysyłki czy czas dostawy do Francji są kluczowe przy wyborze usługi, która spełni nasze oczekiwania.

3. Jaki jest koszt wysłania paczki do Francji?

Warto zaznaczyć, że finalne ceny przesyłek kurierskich zależą od parametrów oraz wagi paczki. Ważna jest również usługa kurierska, którą wybierzemy oraz to czy ma być to szybka paczka do Francji, czyli tak zwana priorytetowa.

Z cała pewnością można stwierdzić że tanie przesyłki do Francji są możliwe. Za standardowe nadanie paczki do jednego kilograma na stronie epaka.pl zapłacimy już około 88 zł. Sprawdźmy jak wygląda koszt wysyłki paczki do Francji oraz jaki jest najtańszy kurier do Francji.

Nadanie przesyłki do jednego kilograma to koszt paczki od 88,41 zł do 275,40 zł. Najtańszą opcję proponuje serwis epaka.pl oraz ich usługa kurierska epaka.pl economy. Porównywalny koszt wysłania paczki do Francji proponują firmy kurierskie GLS z ceną 100,06zł oraz DPD - 101,25 zł. Stawkę zamyka FedEX Priority, który proponuje cenę 275,40 zł.

W przypadku paczki do 10kg ceny również są różnorodne, ponieważ wahają się od kwoty 108,48 zł jaką proponuje przewoźnik DPD do 850 zł jaką proponuje przewoźnik DHL Express.

Aby wybrać najbardziej korzystną ofertę zarówno cenową jak i ofertową nie trzeba przeglądać wielu storn internetowych i sprawdzać cenników wysyłki. Z pomocą przychodzi serwis epaka.pl, który umożliwia porównanie ceny wielu firm kurierskich w jednym miejscu. Wystarczy wpisać wagę paczki oraz jej parametry, a system sam wygeneruje i przedstawi ceny usług kurierskich oraz pełne oferty proponowane przez przewoźników. Porównaj ceny i wybierz przewoźnika, który odpowiada Twoim preferencjom.

4. Gdzie nadać i jak wysłać paczkę do Francji?

Serwis epaka.pl to nie tylko cennik usług i tania wysyłka. Jest to platforma, która oferuje swoje wsparcie na każdym etapie wysyłki paczki do Francji. Jeżeli zagraniczne przesyłki to rzecz, której jeszcze nie doświadczyliśmy, epaka.pl udowadnia, że jest to tak samo proste jak nadawanie paczki krajowej.

Odwiedzając serwis i uzupełniając formularz "zamów kuriera" w pierwszej kolejności należy wpisać wszystkie parametry - wymiary paczki (długość, wysokość, szerokość) oraz jej wagę. Wybieramy kraj docelowy - Francja.

Sprawdź cenę paczki do Francji jaką proponują przewoźnicy. Zwróć również uwagę na planowany czas doręczenia paczki i wybierz opcję, która spełnia Twoje oczekiwania. Następnie wypełnij dane nadawcy oraz odbiorcy.

W następnym kroku jakim są "usługi dodatkowe" należy podać zawartość przesyłki kurierskiej. Dla firmy kurierskiej, która zajmie się wysyłką paczki do Francji jest to bardzo ważna informacja. Dzięki niej przewoźnik mają pewność co znajduje się w paczce oraz że paczka dotrze do Francji zgodnie z funkcjonującymi przepisami. "Usługi dodatkowe" to również miejsce gdzie można zdecydować się na ubezpieczenie przesyłki.

Po przejściu do podsumowania zamówienia i opłaceniu go wystarczy nakleić etykietę na paczkę i poczekać na odbiór paczki przez kuriera.

 

5. Czas doręczenia przesyłki do Francji

Czas dostawy do Francji może różnić się w zależności od tego jaka usługa kurierska zostanie wybrana. epaka.pl daje możliwość porównania nie tylko ceny ale również czasu transportu przesyłki. Dzięki temu można wybrać ofertę, która odpowiada naszym oczekiwaniom - niskiej cenie albo czasie dostarczenia.

Jaki jest w takim razie czas dostarczenia przez poszczególne firmy kurierskie? Regularna wysyłka paczek do Francji kurierem DPD trwa 3 dni robocze. Podobnie wygląda to u przewoźników FedEx oraz GLS. Jest jednak możliwość skorzystania z wysyłki zdecydowanie szybszej, priorytetowej. Dostarczenie przesyłek przez kuriera UPS oraz DHL Express ro średni od 1 do 2 dni roboczych.

Jeżeli jednak ważne jest dla nas to ile kosztuje wysyłka i chcemy, aby ta cena była jak najniższa, warto skorzystać z wersji ekonomicznej jaką oferuje epaka.pl economy. Dzięki tej usłudze możemy wysłać tanią paczkę, należy jednak pamiętać, że czas dostarczenia przesyłki kurierskiej do Francji taką usługą to do 5 dni roboczych.

6. Zabezpieczenie przesyłek, czyli jak zapakować paczkę do Francji?

Paczki z Polski do Francji muszą przejechać setki kilometrów aby dotarły do odbiorcy. Właśnie dlatego warto dobrze zabezpieczyć przesyłkę, aby nie uległa zniszczeniom.

Przede wszystkim potrzebny jest dobrej jakości karton prostopadłościenny dopasowany rozmiarem do wielkości wysyłanych przedmiotów. Zawartość paczki dobrze zabezpieczamy folią bąbelkową lub innym wypełniaczem. Wolne przestrzenie w kartonie również wypełniamy tak, aby zawartość nie przemieszczała się wewnątrz kartonu. Zaklej karton taśmą dobrej jakości, tak aby nie rozkleił się w czasie transportu paczki. Ostatnim etapem jest przyklejenie etykiety kurierskiej. Naklej ją na karton tak, aby była ona czytelna dla kuriera.

Dobre zabezpieczenie przesyłek jest kluczowe, aby wszystkie paczki w transporcie nie uszkodziły się i zostały doręczone w nienaruszonym stanie.

7. Ubezpieczenie przesyłki kurierskiej do Francji

Podczas nadawania paczki ubezpieczenie przesyłki nie jest obowiązkowe ale jest możliwość jego wykupienia. Poprzez nadanie paczki na epaka.pl takie ubezpieczenie przesyłki kurierskiej do Francji jest możliwe. Ta opcja daje możliwość wystąpienia o zwrot wartości paczki w przypadku jej zniszczenia lub zgubienia.

Aby je wykupić wystarczy zaznaczyć opcję "Ubezpieczenie" w kroku "usługi dodatkowe", a następnie podać kwotę ubezpieczenia. Kwota ubezpieczenia powinna być równa wartości wysyłanej paczki. Cena ubezpieczenia zostanie podana po wpisaniu kwoty ubezpieczenia i wyborze przewoźnika kurierskiego. Pełną kwotę do zapłaty za nadanie paczki do Francji wraz z usługą ubezpieczenia znajdziesz w ostatnim kroku - podsumowanie.

Pamiętaj: jeżeli po wpisaniu kwoty ubezpieczenia, cena nadanej paczki się nie zmieniła oznacza to, że przewoźnik oferuje usługę bezpłatnego ubezpieczenia w ramach usługi wysyłki paczki.

8. Śledzenie przesyłek międzynarodowych

W przypadku wysyłki paczki z Polski do Francji każdy kurier oferujący taką usługę daje możliwość śledzenia przesyłek. Dzięki temu możemy na bieżąco sprawdzać jaki status wysyłki ma nasza paczka oraz jaki jest planowany czas doręczenia paczki do odbiorcy.

Aby to sprawdzić wystarczy poprzez stronę epaka.pl wejść w zakładkę "Śledzenie przesyłek" a następnie wpisać numer przesyłki kurierskiej. Naszym oczom ukarze się ciała dotychczasowa historia transportu paczki oraz to jaki jest jej aktualny status.

Możliwość śledzenia przesyłki kurierskiej do Francji daje nam możliwość sprawdzania czy droga naszej paczki przebiega bez większego problemu oraz pozwala reagować na wczesnym etapie jeżeli pojawią się nieoczekiwane sytuacje.

9. Wysyłka Paczki do Francji w pigułce

Jak nadać paczkę do Francji: epaka.pl pozwala w szybki i prosty sposób nadać paczkę do Francji. Dzięki prostemu formularzowi, wysyłka międzynarodowa nie równi się niczym od przesyłki krajowej.

Tanie paczki do Francji: Koszt przesyłek do Francji jest różnorodny i zależy od wielu czynników takich jak wielkość oraz waga paczki. Ważny jest również czas dostawy do Francji na jakim nam zależy.

Czas doręczenia przesyłki: Regularna wysyłka paczek do Francji trwa od 1 do nawet 5 dni roboczych w zależności od tego jaka usługa zostanie wybrana. Mżna wybrać przesyłkę zagraniczną priorytetową, która znajdzie się u odbiorcy nawet po 24 godzinach. Jeżeli jednak chcemy obniżyć koszty wysyłki, możemy wybrać opcję ekonomiczną. Wówczas przesyłka dojdzie do odbiorcy do 5 dni roboczych.

Zabezpieczenie przesyłek: Wystarczy, że zapakujesz przesyłkę zagraniczną w prostopadłościenny karton, zabezpieczysz wysyłane przedmioty oraz wypełnisz puste przestrzenie wypełniaczem. Na koniec dobrą taśmą klejącą zaklej paczkę i naklej wydrukowaną etykietę.

Ubezpieczenie paczki do Francji: Ubezpieczenie przesyłki nie jest obowiązkowe. Jeśli chcesz, aby paczka była ubezpieczona przed uszkodzeniami czy zaginięciem wystarczy zaznaczyć opcję dodatkową jaką jest ubezpieczenie oraz podać wartość ubezpieczenia przesyłki.

Kurier międzynarodowy - śledzenie: Śledzenie przesyłek międzynarodowych jest możliwe. Wystarczy wejść na stronę epaka.pl w zakładkę "śledzenie przesyłek" oraz wpisać numer paczki.

Francja - informacje ogólne

 • Nazwa: Republika Francuska (fr. République française)
 • Stolica: Paryż
 • Ludność: około 68 milionów
 • Język: francuski (języki regionalne: bretoński, prowansalski, korsykański)
 • Waluta: euro (EUR)
 • Ustrój polityczny: republika półprezydencka
 • Członkostwo w organizacjach: ONZ, NATO, UE
 • Popularne kierunki: Paryż, Lazurowe Wybrzeże, Prowansja, Dolina Loary, Alpy
 • Atrakcje: zabytki historyczne, muzea, parki narodowe, festiwale
 • Francja jest największym krajem Unii Europejskiej pod względem powierzchni.
 • Stolica Francji, Paryż, jest jednym z najbardziej popularnych kierunków turystycznych na świecie.
 • Francja słynie z bogatej kultury, kuchni i wina.

Gdzie wysyłamy

sprawdź koszt i szacowany czas dostawy

Francja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Wielka Brytania
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Polska
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Niemcy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Włochy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Norwegia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Hiszpania
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Holandia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Szwecja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Stany Zjednoczone
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Czechy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Belgia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Austria
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Zjednoczone Emiraty Arabskie
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Słowacja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Irlandia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów

Popularne kierunki

wysyłki zagraniczne cały Świat

Popularne kierunki Europa Ameryka Północna Azja Ameryka Południowa Oceania Afryka

Bezpieczne przesyłki

sprawdź gdzie wysyłamy

Przesyłki zagraniczne
48 krajów
gdzie wysyłamy w Świat
Przesyłki krajowe
14 firm kurierskich
ceny już od 11,50 zł
Przesyłki dla biznesu
24/h wsparcie
dla Twojego biznesu

FAQ - paczki do Francji

najczęściej zadawane pytania

Wysyłka paczki do Francji nie różni się praktycznie niczym od tej wysyłanej na terenie kraju. Serwis epaka.pl ułatwia cały proces co pozwala nam oszczędzić czas. Wystarczy wypełnić podstawowe dane w formularzu "zamów kuriera" - parametry paczki (długość, wysokość, szerokość), jej wagę oraz dane nadawcy i odbiorcy. Platforma daje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, które obejmuje ewentualne uszkodzenie lub zagubienie paczki. Po przejściu do podsumowania wystarczy wybrać formę płatności. Gotowe, Twoja paczka została nadana.

Doręczenie paczki do Francji może trwać od 1 do 5 dni roboczych w zależności od wybranej oferty. Ekonomiczne usługi kurierskie do Francji są tanie ale czas doręczenia takiej paczki może być wydłużony. Jeżeli zależy nam na czasie dostarczenia paczki do odbiorcy, warto postawić na firmę kurierską, która proponuje priorytetową dostawę. Dostarczenie paczki do Francji za pośrednictwem epaka.pl economy to około 5 dni roboczych, kurier DPD - 3 dni robocze, kurier GLS oraz kurier FedEx również 3 dni robocze, kurierzy UPS oraz DHL Express deklarują czas doręczenia w ciągu 1-2 dni roboczych.

Serwis epaka.pl proponuje wysyłkę paczki do 1 kg już od 88 zł usługą epaka.pl economy. Najpopularniejsze firmy kurierskie takie jak DPD, GLS czy DHL proponują cenę koło 100 zł. W przypadku przesyłek priorytetowych, czyli takich które są dostarczane do odbiorcy w trybie przyspieszonym, to koszt około 200 zł. Takie usługi proponuje kurier UPS Lotniczy czy DHL Express.

Przesyłka powinna być zapakowana w karton prostopadłościenny. Zawartość dobrze zabezpieczona przed ewentualnymi uszkodzeniami. Karton zaklejamy taśma klejącą, tak aby nie otworzył się w czasie transportu do Francji. Na tak zapakowaną przesyłkę przyklejamy etykietę kurierską - powinna być czytelna i przyklejona w widocznym miejscu.

Jeżeli chcemy, aby cena za paczkę do Francji była jak najniższa warto porównywać oferty. Serwis epaka.pl proponuje porównanie cen wielu firm kurierskich w jednym miejscu dzięki czemu nie tylko oszczędzamy czas ale również mamy pewność, że jest to najtańsza opcja wysyłki paczki do Francji. Wystarczy podać parametry paczki - wysokość, szerokość, wysokość paczki oraz jej wagę. Na tej podstawie system pokaże nam oferty wszystkich firm kurierskich, które realizują wysyłkę do Francji.

Paczki do Francji nie są objęte opłatami celnymi. Dzięki temu, że zarówno Polska jak i Francja znajdują się z Unii Europejskiej, wszystkie paczki są zwolnione z odprawy celnej.

 

Chcesz porozmawiać z nami?
Aktualnie dostępny
Czat z konsultantem

Pobierz aplikacje mobilną epaka.pl

epaka.pl umożliwia swoim klientom jeszcze szybsze zamówienie kuriera i nadanie paczki z dowolnego miejsca. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób wyślesz swoją przesyłkę i maksymalnie zaoszczędzisz swój czas.

Prosty formularz nadawania

Łatwy wgląd do historii przesyłek

Przejrzysta porównywarka ofert najpopularniejszych firm kurierskich

Szybki dostęp do ustawień konta użytkownika

Bieżące śledzenie przesyłek

Bądź na bieżąco. Zapisz się do Naszego Newslettera.
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę

Używamy plików cookie i innych technologii śledzenia, aby poprawić jakość przeglądania naszej witryny, wyświetlać spersonalizowane treści i reklamy, analizować ruch w naszej witrynie i wiedzieć, skąd pochodzą nasi użytkownicy.

Twoja prywatność jest dla nas ważna

Pliki cookie to bardzo małe pliki tekstowe, które są tworzone i przechowywane na komputerze użytkownika podczas odwiedzania strony internetowej. Używamy plików cookie do różnych celów, w tym do ulepszania obsługi online na naszej stronie internetowej (na przykład, aby zapamiętać dane logowania do konta).
Możesz zmienić swoje ustawienia i odrzucić niektóre rodzaje plików cookie, które mają być przechowywane na twoim komputerze podczas przeglądania naszej strony. Możesz również usunąć wszystkie pliki cookie już zapisane na komputerze, ale pamiętaj, że usunięcie plików cookie może uniemożliwić korzystanie z części naszej strony internetowej.

Niezbędne

Te pliki cookie są niezbędne do świadczenia usług dostępnych za pośrednictwem naszej strony internetowej i umożliwienia korzystania z niektórych funkcji naszej strony internetowej.
Bez tych plików cookie nie możemy zapewnić usług na naszej stronie internetowej.


Zawsze aktywne
Funkcjonalne

Te pliki cookie służą do bardziej spersonalizowanego korzystania z naszej strony internetowej i do zapamiętywania wyborów dokonywanych podczas korzystania z naszej strony internetowej.
Na przykład możemy używać funkcjonalnych plików cookie do zapamiętywania zawartości koszyka lub zapamiętywania danych logowania.


Nieaktywne
Śledzenie i wydajność

Te pliki cookie służą do zbierania informacji w celu analizy ruchu na naszej stronie internetowej i sposobu, w jaki użytkownicy korzystają z naszej strony internetowej.
Na przykład te pliki cookie mogą śledzić takie rzeczy, jak czas spędzony na stronie lub odwiedzane strony, co pomaga nam zrozumieć, w jaki sposób możemy ulepszyć naszą witrynę internetową.
Informacje zebrane przez te pliki nie identyfikują żadnego konkretnego użytkownika.


Nieaktywne
Targeting i reklama

Te pliki cookie służą do wyświetlania reklam, które mogą Cię zainteresować na podstawie Twoich zwyczajów przeglądania.
Pliki te tworzone przez naszych dostawców treści i/lub reklam, mogą łączyć informacje zebrane z naszej strony z innymi informacjami, które gromadzili niezależnie w związku z działaniami przeglądarki internetowej w ich sieci witryn.
Jeśli zdecydujesz się usunąć lub wyłączyć te pliki cookie, reklamy nadal będą wyświetlane, ale mogą one nie być odpowiednie dla Ciebie.


Przetwarzanie danych przez Google Adevertising Products odbywa się zgodnie z Polityką Prywatności i Warunkami korzystania z usług Google (Kliknij tutaj)

Nieaktywne
Więcej informacji

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących naszej polityki dotyczącej plików cookie i Twoich wyborów, skontaktuj się z nami.