Paczka do Kanady

szybko i tanio
flag
pan_paczka
Wysyłam:
Wymiary:

kg

Szerokość
Wysokość
Długość
Szerokość
Wysokość
Długość
Szerokość
Wysokość
Długość

cm

cm

cm

Rodzaj przesyłki:
Przesyłka o kształcie prostopadłościanu. Oklejona taśmą. Opona zapakowana według wytycznych. Sprawdź wyjątki
Przesyłka w innym niż prostopadłościan kształcie. (Owalny, kulisty, cylindryczny, tuba, nierówne krawędzie, wystające elementy, zniekształcenia kartonu itp.). Sprawdź wyjątki
Kraj nadania i doręczenia:
Sposób nadania:
Sposób doręczenia:
Ceny doręczenia przesyłki zagranicznej: Cena do Kanady:
Wypełnij wszystkie parametry przesyłki, aby
zobaczyć listę dostępnych kurierów.
Ania wysłała paczkę
2 min temuminuty temu
do Kanady
flag
Niestety, dla podanych parametrów paczki nie możemy przedstwić oferty.

Nic straconego! Poniżej przedstawiamy nasze propozycje na wysyłkę Twojej przesyłki. Zapoznaj się z nimi i wybierz opcję najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.
Proszę czekać, trwa sprawdzanie dostępności innych form wysylki Twojej paczki...
Korzystając z epaka.pl Spedycja możesz złożyć zapytanie o indywidualny koszt transportu.

Wysłanie zapytania nie jest zobowiązujące do wysyłki.

Po krótkiej weryfikacji, na podany adres mailowy otrzymasz informację o możliwych kosztach transportu.

Zaufaj najlepszym

bezstresowe wysyłanie paczek

Lider na rynku
360
własnych oddziałów
w całej Polsce
Bezpieczeństwo
99,6%
przesyłek
trafiło na czas do Odbiorcy
Wysyłka paczek
60
co tyle sekund średnio
wysyłamy przesyłkę za granicę
Przewodnik wysyłamy paczkę zagraniczną
1
Przesyłki kurierskie do Kanady
2
Jak wysłać paczkę kurierską do Kanady?
3
Należności celne dla paczki do Kanady
4
Czy tanie paczki do Kanady są możliwe?
5
Jaki jest czas doręczenia paczki do Kanady?
6
Pakowanie przesyłki do Kanady
7
Paczka do Kanady - zawartość niedozwolona
8
Śledzenie paczki wysłanej do Kanady
9
Wysyłka paczki do Kanady w pigułce
1. Przesyłki kurierskie do Kanady

Wysyłka paczki do Kanady zaczyna być tak samo popularna jak w przypadku wysyłki paczek do USA. Powodem tego jest chęć podróżowania lub posiadanie rodziny i przyjaciół w tych miejscach. Nadanie przesyłki do Kanady może być proste jeżeli spełnimy kilka podstawowych zasad. Sprawdźmy jak prosta jest wysyłka paczki do Kanady, co musimy przygotować, aby przejść odprawę celna i jaki jest koszt wysyłki.

2. Jak wysłać paczkę kurierską do Kanady?

Serwis epaka.pl pozwala na proste nadanie przesyłki do Kanady bez zbędnych komplikacji. Platforma pomaga również przygotować paczkę do odprawy celnej dzięki czemu nie musimy tracić czasu na zapoznanie się z procedurami.

Składając zamówienie kuriera w pierwszym kroku warto sprawdzić ceny przesyłek do Kanady. Aby to zrobić wystarczy podać niezbędne wymiary paczki - długość, szerokość i wysokość oraz wagę przesyłki. Na tej podstawie system pokaże nam oferty wielu firm kurierskich, które możemy porównać oraz wybrać przewoźnika który spełnia nasze oczekiwania.

Jakim kurierem można wysłać paczkę do Kanady z epaka.pl:

 • Kurierem FexEx Priority oraz FedEx Economy 
 • Kurierem UPS Lotniczy
 • Kurierem DHL Express

Następnym krokiem jest podanie danych nadawcy, odbiorcy oraz pełnych danych adresowych, na które chcemy wysłać paczkę. Po wypełnieniu wszystkich danych, przechodzimy do "usług dodatkowych" gdzie wypełniamy dane, które są niezbędne do przejścia odprawy celnej. W dalszej części artykuły dokładnie dowiemy się jak należy wypełnić tą część formularza.

Po wypełnieniu wszystkich danych możemy przejść do zapłaty za nadanie w podsumowaniu. Gotowe! Teraz wystarczy dokładnie zapakować przesyłkę i czekać na kuriera do kanady.

3. Należności celne dla paczki do Kanady

Odprawa celna jest nieunikniona w przypadku przesyłek międzynarodowych nadanych po za Unię Europejską. Nie musi to być jednak skomplikowany proces, ponieważ serwis epaka.pl wspiera swoich klientów kompleksowo.

Informacje potrzebne do odprawy celnej przesyłek do Kanady wypełniamy w czasie składania nadania przesyłki w formularzu na epaka.pl. Po wybraniu usługi kurierskiej oraz podaniu danych nadawcy i odbiorcy przechodzimy do sekcji "usługi dodatkowe".

W tym miejscu przede wszystkim wpisujemy pełną i szczegółową zawartość przesyłki kurierskiej do Kanady. Podajemy ilość sztuk danej rzeczy, jej wartość oraz łączną wagę. Na przykład: jeżeli w paczce wysyłamy ubrania, należy dokładnie wpisać co wysyłamy - bluzka 2 sztuki, spodnie 1 sztuka, itp. Jeżeli posiadamy więcej niż jedną rzecz do wpisania, możemy skorzystać z przycisku "dodaj przedmiot". Wówczas pokaże nam się kolejne miejsce do wpisania.

Gdy cała zawartość wysyłki paczki do Kanady została wpisana, zaznaczamy, że zapoznaliśmy się z procesem obsługi celnej oraz wybieramy przeznaczenie przesyłki, czyli cel wysłania przesyłki kurierskiej do Kanady. Możemy wybrać z pośród, między innymi: prezent, przedmioty osobiste czy przesyłka o charakterze firmowym. Ma to znaczenie podczas nakładania cła na przesyłkę.

Po wypełnieniu tej części formularza oraz po opłaceniu zamówienia system sam wygeneruje wszystkie potrzebne dokumenty przy wysyłce międzynarodowej do Kanady. Znajdą się tam między innymi etykieta, faktura proforma, czy potrzebne upoważnienia.

Opłatę celną opłaca odbiorca paczki na podstawie wystawionej faktury. Jeżeli chcesz, aby opłata celna leżała po stronie nadawcy paczki - skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta epaka.pl. Konsultant wygeneruje dedykowany dokument, tzw. LOA, dla Twojej paczki, który również będziesz musiał dołączyć do kompletu pozostałych dokumentów.

4. Czy tanie paczki do Kanady są możliwe?


Koszt wysyłki paczki do Kanady są uzależnione od wielu czynników. Przede wszystkim od wagi i wymiarów paczki, od czasu doręczenia przesyłki jak również od rejonu Kanady, do którego paczka została nadana.

Przewoźnicy do Kanady tacy jak DHL Express czy kurier UPS Lotniczy proponują wysyłkę paczki do Kanady od 280zł za paczkę do 1kg. Cennik paczek do kanady jest jednak różnorodny, ponieważ najtańsza wysyłka paczki do Kanady to koszt około 156zł. Taka ofertę proponuje kurier FedEx Economy.

Serwis epaka.pl i kalkulator cen, który proponuje pozwala na porównanie cen tych wszystkich ofert w jednym miejscu. Dzięki temu możem sprawdzić najtańszą wysyłkę paczki do Kanady oraz inne warunki proponowane przez przewoźników kurierskich.

5. Jaki jest czas doręczenia paczki do Kanady?

Transport międzynarodowy rozwija się coraz szybciej, a co za tym idzie - skraca się czas doręczenia przesyłek. Czas transportu przesyłek jest uzależniony głównie od naszych oczekiwań ceny kosztów wysyłki paczki.

W przypadku DHL Express wysyłka kaczki do Kanady trwa od 2 do 8 dni roboczych w zależności od lokalizacji punktu dostawy kurierem. Kurier UPS deklaruje dostarczenie przesyłki w ciągu 4 dni roboczych, natomiast kurier FedEx deklaruje dostarczenie paczki w ciągu 3 dni roboczych w przypadku wybrania opcji Priority.

Jeżeli jednak czas doręczenia nie jest dla nas ważny, warto wówczas zastanowić się nad opcją ekonomiczną. Takie paczki kurierskie do Kanady posiadają wydłużony czas dostawy ale dzięki temu koszt wysyłki jest niższy. Taką opcje proponuje kurier FedEx Economy. Proponuje on najtańszą wysyłkę paczki do Kanady ale czas dostawy kurierem to ponad 5 dni roboczych.

6. Pakowanie przesyłki do Kanady

Cennik paczek do Kanady jest uzależniony od jej wymiarów. Warto więc zapakować paczkę prawidłowo, tak aby koszt wysyłki paczki był jak najniższy.

Paczka kurierska do Kanady powinna być zapakowana w dobrej jakości karton prostopadłościenny. Zawartość przesyłki powinna być dobrze zabezpieczona tak, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia do minimum. Puste przestrzenie w kartonie wypełniamy, tak aby zawartość nie przemieszała się w trakcie transportu przesyłek.

Po zapakowaniu zaklejamy karton taśmą klejącą, tak aby karton nie otworzył się w trakcie transportu. Na tak zapakowaną paczkę przyklejamy etykietę, która powinna być czytelna dla kuriera. Dokumenty potrzebne do odprawy celnej umieszczamy w kopercie lub koszulce na dokumenty i również przyklejamy do paczki tak, aby nie zagubiły się w czasie transportu przesyłek.

7. Paczka do Kanady - zawartość niedozwolona

Warto pamiętać, że w przypadku międzynarodowych przesyłek, zawartość paczki powinna być zgodna z obowiązującymi prawami w krajach nadania oraz odbioru paczki (w tym wypadku Polska - Kanada), ale również zawartość musi być dozwolona do transportu na podstawie regulaminu przewoźnika, który realizuje wysyłkę paczki do Kanady.

Oznacza to, że zawartością niedozwoloną jest między innymi: produkty spożywcze szybko psujące się, wyroby tytoniowe, w tym e-papierosy, alkohol, leki oraz substancje psychoaktywne, materiały pirotechniczne czy dokumenty takie jak paszport, dokumenty osobiste. Aby sprawdzić, czy wysyłana zawartość jest dopuszczona do wysyłki kurierskiej do Kanady, warto zweryfikować regulamin firmy kurierskiej, która realizuje nasze zamówienie.

8. Śledzenie paczki wysłanej do Kanady

Usługi kurierskie realizowane przez epaka.pl posiadają również bezpłatną usługę śledzenia przesyłki. Ta opcja pozwala sprawdzić dokładny status przesyłki do Kanady, historię przebytej trasy oraz zweryfikować czy trasa naszej przesyłki przebiega bez żadnych komplikacji.

Wystarczy w serwisie epaka.pl wejść w zakładkę "śledzenie przesyłek" oraz wpisać numer nadanej przez nas przesyłki. Otrzymamy wówczas pełna informację dotyczącą paczki do Kanady.

9. Wysyłka paczki do Kanady w pigułce

Zamówienie kuriera do Kanady: Nadanie paczki międzynarodowej dzięki epaka.pl jest proste i szybkie. Wystarczy wypełnić formularz "zamów kuriera" oraz wybrać przewoźnika, który zrealizuje nasze zamówienie. Można skorzystać z oferty między innymi kuriera DHL Express, UPS czy FedEx.

Odprawa celna paczki do Kanady: Zamawiając kuriera poprzez platformę epaka.pl nie musisz się martwić o procedury odprawy celnej. Po wypełnieniu krótkiego formularza, system sam wygeneruje dokumenty potrzebne przy wysyłce.

Ile kosztuje przesyłka do Kanady: Porównanie cen przesyłek kurierskich przed wysyłką jest kluczowe. Serwis epaka.pl to umożliwia. W jednym miejscu możemy sprawdzić jakie ceny przesyłek do Kanady oferują przewoźnicy UPS, GLS czy DHL Express.

Czas dostawy paczki do Kanady: Szybki transport dla wielu z nas jest ważny. Jeżeli odbieranie paczki w wyznaczonym czasie jest dla nas ważniejszy niż niska cena wysyłki, wówczas warto wybrać opcję priorytetową, którą proponuje między innymi kurier FedEx Priority czy DHL Express.

Pakowanie przesyłki: Wystarczy zapakować dobrze zabezpieczoną zawartość do kartonu oraz wypełnić pozostałą przestrzeń dowolnym wypełniaczem. Następnie zaklejamy karton taśma oraz dołączamy etykietę oraz potrzebne dokumenty przy wysyłce paczki po za Unię Europejską.

Śledzenie przesyłki kurierskiej do Kanady: Wystarczy odwiedzić epaka.pl i wpisać numer paczki w zakładce "śledzenie przesyłek", aby sprawdzić status naszej przesyłki.

Kanada - informacje ogólne

 • Nazwa: Kanada (ang. Canada, fr. Canada)
 • Stolica: Ottawa
 • Ludność: około 38 milionów
 • Języki: angielski i francuski (języki rdzenne)
 • Waluta: dolar kanadyjski (CAD)
 • Ustrój polityczny: monarchia parlamentarna
 • Członkostwo w organizacjach: ONZ, NATO, G7, NAFTA
 • Popularne kierunki: Toronto, Vancouver, Montreal, Wodospady Niagara, Park Narodowy Banff
 • Atrakcje: zabytki historyczne, muzea, parki narodowe, jeziora, góry
 • Kanada jest drugim co do wielkości krajem na świecie pod względem powierzchni.
 • Kanada słynie z pięknych krajobrazów, takich jak Góry Skaliste i Wybrzeże Pacyfiku.
 • Kanada jest wielojęzycznym i multiculturalnym krajem.

Gdzie wysyłamy

sprawdź koszt i szacowany czas dostawy

Kanada
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Hiszpania
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Włochy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Holandia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Francja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Wielka Brytania
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Polska
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Niemcy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Norwegia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Szwecja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Stany Zjednoczone
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Zjednoczone Emiraty Arabskie
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Czechy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Belgia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Austria
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Słowacja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Irlandia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów

Popularne kierunki

wysyłki zagraniczne cały Świat

Popularne kierunki Europa Ameryka Północna Azja Ameryka Południowa Oceania Afryka

Bezpieczne przesyłki

sprawdź gdzie wysyłamy

Przesyłki zagraniczne
48 krajów
gdzie wysyłamy w Świat
Przesyłki krajowe
14 firm kurierskich
ceny już od 11,50 zł
Przesyłki dla biznesu
24/h wsparcie
dla Twojego biznesu

FAQ - paczki do Niemiec

najczęściej zadawane pytania

Wysyłka paczki do Kanady z epaka.pl to szybki proces. Wystarczy wypełnić formularz "zamów kuriera" podając najważniejsze informacje takie jak wymiary paczki, kraj doręczenia, dane nadawy i odbiorcy paczki oraz informacje o jej zawartości, które są niezbędne do wygenerowania dokumentów celnych. Po wypełnieniu całego formularza, wystarczy wybrać formę płatności i przygotować paczkę oraz dokumenty do wysyłki.

Czas transportu paczek do Kanady może wynosić od 2 do nawet 8 dni roboczych. Jest to uzależnione od miejsca doręczenie przsyłki jak również od usługi która zostanie wybrana. Jeżeli zależy nam na niższej cenie, wówczas warto wybrieać opcje ekonomiczne proponowane przez FedEx Economy. Takie przesyłki powinny zostać doręczone do odbiorcy w czasie od 5-8 dni roboczych. W przypadku usług priorytetowych na UPS Lotniczy czy DHL Express czas dotęczenia może wynosić nawet 3 dni robocze.

Za pośrednictwem epaka.pl wysłanie paczki do Kanady jest możliwe już od około 150 zł za paczkę do 1 kg. Warto jednak pamiętać, że cane paczki jest uzależniona od wymiarów i wagi przesyłki. Wysyłki ekonomiczne z FedEx Economy kosztują około 156 zł. Jezeli jednak zależy nam na czasie i chcemy wysłać przesyłkę priorytetową, wówczas warto wybrać kuriera DHL Express lub UPS Lotniczy. Takie paczki wyślemy od 280 zł.

Dobrze zabezpieczona zawartość powinna być zapakowana w prostopadłościenny karton, tak aby żaden element nie wystawał po za obrys. Puste przestrzenie w kartonie dodatkowo wypełniamy i zaklejamy do taśmą klejącą, tak aby paczka nie otworzyła się podczas transportu. Dokumenty celne zapakowane w kopertę naklejamy na karton. Naklejamy wórnież etykietę kurierską tak, aby była ona czytelna dla kuriera. Nie ma potrzeby dodtakowego zabezpieczenia w postaci folii stretch. Karton zaklejony taśmą jest wystarczającym zabezpieczeniem.

Jeżeli ważna jest dla nas cena wysyłki do Kanady, warto weryfikować oferty, kóre są proponowane przez przewoźników. Serwis epaka.pl proponuje porównanie ofert wielu firm kurierskich w jednym miejscu, co nie tylko zaoszczędzi nasz czas. To roziwązanie daje nam pewność wyboru najtańszej opcji na wysyłkę paczki do Kanady.

Paczki wysyłane do Kanady są objęte opłatami celnymi. Każda paczka, która jest nadawana po za teren Umii Europejskiej jest objęta procedurą celną. Nadając paczkę poprzez serwis epaka.pl, system sam wygeneruje wszystkie potrzebne dokumenty celne, powypełnieniu wszystkich potrzebnych informacji. Takie dokumenty są dedykowane dla konkretnej paczki i należy je dołączyć do niej, przed wysyłką.

 

Chcesz porozmawiać z nami?
Aktualnie dostępny
Czat z konsultantem

Pobierz aplikacje mobilną epaka.pl

epaka.pl umożliwia swoim klientom jeszcze szybsze zamówienie kuriera i nadanie paczki z dowolnego miejsca. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób wyślesz swoją przesyłkę i maksymalnie zaoszczędzisz swój czas.

Prosty formularz nadawania

Łatwy wgląd do historii przesyłek

Przejrzysta porównywarka ofert najpopularniejszych firm kurierskich

Szybki dostęp do ustawień konta użytkownika

Bieżące śledzenie przesyłek

Bądź na bieżąco. Zapisz się do Naszego Newslettera.
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę

Używamy plików cookie i innych technologii śledzenia, aby poprawić jakość przeglądania naszej witryny, wyświetlać spersonalizowane treści i reklamy, analizować ruch w naszej witrynie i wiedzieć, skąd pochodzą nasi użytkownicy.

Twoja prywatność jest dla nas ważna

Pliki cookie to bardzo małe pliki tekstowe, które są tworzone i przechowywane na komputerze użytkownika podczas odwiedzania strony internetowej. Używamy plików cookie do różnych celów, w tym do ulepszania obsługi online na naszej stronie internetowej (na przykład, aby zapamiętać dane logowania do konta).
Możesz zmienić swoje ustawienia i odrzucić niektóre rodzaje plików cookie, które mają być przechowywane na twoim komputerze podczas przeglądania naszej strony. Możesz również usunąć wszystkie pliki cookie już zapisane na komputerze, ale pamiętaj, że usunięcie plików cookie może uniemożliwić korzystanie z części naszej strony internetowej.

Niezbędne

Te pliki cookie są niezbędne do świadczenia usług dostępnych za pośrednictwem naszej strony internetowej i umożliwienia korzystania z niektórych funkcji naszej strony internetowej.
Bez tych plików cookie nie możemy zapewnić usług na naszej stronie internetowej.


Zawsze aktywne
Funkcjonalne

Te pliki cookie służą do bardziej spersonalizowanego korzystania z naszej strony internetowej i do zapamiętywania wyborów dokonywanych podczas korzystania z naszej strony internetowej.
Na przykład możemy używać funkcjonalnych plików cookie do zapamiętywania zawartości koszyka lub zapamiętywania danych logowania.


Nieaktywne
Śledzenie i wydajność

Te pliki cookie służą do zbierania informacji w celu analizy ruchu na naszej stronie internetowej i sposobu, w jaki użytkownicy korzystają z naszej strony internetowej.
Na przykład te pliki cookie mogą śledzić takie rzeczy, jak czas spędzony na stronie lub odwiedzane strony, co pomaga nam zrozumieć, w jaki sposób możemy ulepszyć naszą witrynę internetową.
Informacje zebrane przez te pliki nie identyfikują żadnego konkretnego użytkownika.


Nieaktywne
Targeting i reklama

Te pliki cookie służą do wyświetlania reklam, które mogą Cię zainteresować na podstawie Twoich zwyczajów przeglądania.
Pliki te tworzone przez naszych dostawców treści i/lub reklam, mogą łączyć informacje zebrane z naszej strony z innymi informacjami, które gromadzili niezależnie w związku z działaniami przeglądarki internetowej w ich sieci witryn.
Jeśli zdecydujesz się usunąć lub wyłączyć te pliki cookie, reklamy nadal będą wyświetlane, ale mogą one nie być odpowiednie dla Ciebie.


Przetwarzanie danych przez Google Adevertising Products odbywa się zgodnie z Polityką Prywatności i Warunkami korzystania z usług Google (Kliknij tutaj)

Nieaktywne
Więcej informacji

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących naszej polityki dotyczącej plików cookie i Twoich wyborów, skontaktuj się z nami.