Paczka do Belgii

szybko i tanio
flag
pan_paczka
Wysyłam:
Wymiary:

kg

Szerokość
Wysokość
Długość
Szerokość
Wysokość
Długość
Szerokość
Wysokość
Długość

cm

cm

cm

Rodzaj przesyłki:
Przesyłka o kształcie prostopadłościanu. Oklejona taśmą. Opona zapakowana według wytycznych. Sprawdź wyjątki
Przesyłka w innym niż prostopadłościan kształcie. (Owalny, kulisty, cylindryczny, tuba, nierówne krawędzie, wystające elementy, zniekształcenia kartonu itp.). Sprawdź wyjątki
Kraj nadania i doręczenia:
Sposób nadania:
Sposób doręczenia:
Ceny doręczenia przesyłki zagranicznej: Cena do Belgii:
Wypełnij wszystkie parametry przesyłki, aby
zobaczyć listę dostępnych kurierów.
Ania wysłała paczkę
2 min temuminuty temu
do Belgii
flag
Niestety, dla podanych parametrów paczki nie możemy przedstwić oferty.

Nic straconego! Poniżej przedstawiamy nasze propozycje na wysyłkę Twojej przesyłki. Zapoznaj się z nimi i wybierz opcję najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.
Proszę czekać, trwa sprawdzanie dostępności innych form wysylki Twojej paczki...
Korzystając z epaka.pl Spedycja możesz złożyć zapytanie o indywidualny koszt transportu.

Wysłanie zapytania nie jest zobowiązujące do wysyłki.

Po krótkiej weryfikacji, na podany adres mailowy otrzymasz informację o możliwych kosztach transportu.

Zaufaj najlepszym

bezstresowe wysyłanie paczek

Lider na rynku
360
własnych oddziałów
w całej Polsce
Bezpieczeństwo
99,6%
przesyłek
trafiło na czas do Odbiorcy
Wysyłka paczek
60
co tyle sekund średnio
wysyłamy przesyłkę za granicę
Przewodnik wysyłamy paczkę zagraniczną
1
Usługi kurierskie do Belgii
2
Usługi wysyłania paczek do Belgii
3
Koszt wysyłki paczki do Belgii
4
Czas dostawy paczki do Belgii
5
Jak zapakować przesyłki kurierskie do Belgii?
6
Towary zakazane w transporcie przesyłki do Belgii
7
Śledzenie przesyłek do Belgii
8
Bezpieczne przesyłki kurierskie do Belgii - usługa ubezpieczenia paczki
9
Wysyłka paczki do Belgii w pigułce
1. Usługi kurierskie do Belgii

Paczki wysyłane kurierem do Belgii nie różnią się wiele, od tych paczek nadawanych na terenie kraju. Jest to możliwe, ponieważ tego rodzaju przesyłki międzynarodowe są wysyłane na terenie Unii Europejskiej. Cały proces nadania paczki kurierem do Belgii jest ułatwiony, dzięki czemu każdy może to zrobić z poziomu domowego komputera, a nawet smartfona. Jak wysłać paczkę do Belgii, jaki jest cennik paczek zagranicznych oraz w jakim czasie nastąpi doręczenie paczki do Belgii. Ten artykuł z pewnością rozwieje wszelkie pytania i wątpliwości.

2. Usługi wysyłania paczek do Belgii

Serwis epaka.pl pozwala na dostawę kurierem do Belgii przesyłek wysyłanych za pośrednictwem najpopularniejszych przewoźników kurierskich. Platforma oferuje nie tylko możliwość samej wysyłki paczki do Belgii ale również porównania ofert firm kurierskich specjalizujących się w przesyłkach międzynarodowych. Pozwala na porównanie cen oraz czasu doręczenia paczki do Belgii dzięki czemu możemy mieć pewność, że usługa kurierska spełni nasze oczekiwania.

Jakie firmy kurierskie do Belgii oferuje epaka.pl?

 • Kurier DHL oraz kurier DHL Express,

 • Kurier DPD,

 • Kurier FedEx Priority oraz FedEx Economy,

 • Kurier UPS oraz UPS Lotniczy,

 • Kurier GLS.

Jeżeli chcemy zamówić kuriera do Belgii wystarczy poprzez serwis epaka.pl wypełnić prosty formularz. Należy wpisać wymiary paczki do Belgii - długość, szerokość, wysokość oraz wagę paczki. Po wybraniu usługi kurierskiej do Belgii, która spełnia nasze oczekiwania można przejść do podania danych nadawcy oraz odbiorcy.

Po wypełnieniu najpotrzebniejszych danych, w podsumowaniu znajdziemy informację jaką usługę wybraliśmy i ile kosztuje. Wystarczy opłacić zamówienie poprzez dla nas najwygodniejszą formę. Gotowe!

Zamówienie kuriera do Belgii jak również przesyłki z Belgii nie są objęte odprawą celną oraz opłatami celnymi. Oznacza to, że nie ma potrzeby dołączenia dodatkowych dokumentów w przypadku przesyłki międzynarodowej do Belgii.

Zamawianie przesyłki z Belgii do Polski również jest możliwe - proces nadania paczki jest taki sam. Należy jedynie wybrać adres nadania - Belgia, doręczenie - Polska.

3. Koszt wysyłki paczki do Belgii

Cennik przesyłek kurierskich do Belgii jest różnorodny. Tanie przesyłki kurierskie do Belgii na stronie epaka.pl zaczynają się już od nie co ponad 75zł. Wszystko jest uzależnione od parametrów oraz wagi paczki do Belgii.

Kurier GLS do Belgii proponuję już wysyłkę w cenie 76 zł. Jest to najtańsza opcja kurierska w serwisie epaka.pl. W podobnej cenie wysyłkę proponuje kurier DPD do Belgii oraz kurier DHL do Belgii.

Paczki priorytetowe są droższe od tych standardowych. Kurier UPS do Belgii proponuje cenę ponad 220zł za wysyłkę. Paczka wysłana kurierem DHL Express to koszt 240zł.

4. Czas dostawy paczki do Belgii


Dostawa kurierem do Belgii to zazwyczaj najszybsza opcja na transport towarów. Warto jednak sprawdzić jaki czas doręczenia paczki do Belgii oferują poszczególne firmy kurierskie. Serwis epaka.pl proponuje możliwość sprawdzenia takiej informacji jak czas transportu paczki. Można to sprawdzić na etapie porównania cen w formularzu zamawiania kuriera.

Jeżeli czas w jakim kurier paczki dostarczy do Belgii nie jest dla nas znaczący i chcemy wysłać paczkę jak najtaniej, wówczas warto wybrać opcje ekonomiczne. GLS standard do Belgii proponuje jej dostarczenie w ciągu 3 dni roboczych. Kurier DPD do Belgii oraz kurier FedEx deklaruje podobny czas transportu przesyłek do Belgii - 3 do 4 dni roboczych.

Jeżeli jednak transport do Belgii jest dla nas ważny i chcemy, aby kurier odebrał paczkę do Belgii jak najszybciej, wówczas warto wybrać opcje priorytetowe. Są one droższe od paczek standardowych, ale mamy pewność że zostaną dostarczone do odbiorcy w jak najszybszym czasie.

Szybki kurier FedEx Priority deklaruje termin dostarczenia przesyłki w ciągu 1-3 dni roboczych w zależności od adresu odbiorcy. Podobnie w przypadku Kuriera UPS do Belgii w opcji lotniczej. Szybka wysyłka kuriera DHL Express dostarczenie przesyłki może nastąpić już w następnym dniu roboczym od dnia nadania paczki kurierem do Belgii.

 

5. Jak zapakować przesyłki kurierskie do Belgii?

Jak widać cena przesyłki do Belgii oraz czas dostarczenia są uzależnione od wyboru kuriera. Warto mieć też na uwadze, że transport zagraniczny jest uzależniony od sposobu zapakowanie przesyłki. Paczka do Belgii powinna spełniać podstawowe zasady, aby odbiór i doręczenie przesyłki do Belgii było sprawne.

Wystarczy, że dobrze zabezpieczoną zawartość, którą chcemy wysłać zapakujemy w karton prostopadłościenny. Pozostałą, pustą przestrzeń należy wypełnić tak, aby zawartość nie przemieszczała się po kartonie w czasie transportu przesyłek do Belgii. Zminimalizuje to możliwość uszkodzenia paczki w transporcie zagranicznym.

Na koniec wystarczy karton zakleić szeroką taśmą klejącą, tak aby karton nie rozkleił się podczas realizacji usługi wysyłania paczek do Belgii. Etykietę przyklejamy na karton w widocznym miejscu, tak aby była ona czytelna gdy kurier odbierze paczkę do Belgii.

6. Towary zakazane w transporcie przesyłki do Belgii

Nadaj paczkę do Belgii zgodnie z prawem obowiązującym w oby państwach jak również zgodną z regulaminem firmy kurierskiej oferującej transport do Belgii.

W takiej paczce nie mogą się znaleźć przede wszystkich: wyroby tytoniowe w tym e-papierosy, alkohol, materiały pirotechniczne i wybuchowe, leki, środki odurzające. Należy jednak pamiętać, że w takiej paczce nie powinny znajdować się produkty spożywcze wymagające specjalnego przechowywania (np. chłodnia), produkty odzwierzęce czy dokumenty (dowód osobisty, paszport) i biżuteria.

Jeżeli nie jesteśmy pewni czy paczki wysyłane kurierem do Belgii są zgodne ze wszystkimi wytycznymi, warto sprawdzić to w regulaminie przewoźnika, który realizuje usługę dostarczenia paczki Polska-Belgia.

7. Śledzenie przesyłek do Belgii

Bezpieczne przesyłki kurierskie do Belgii to priorytet zarówna do osoby wysyłającej jak i dla firmy kurierskiej do Belgii. Serwis epaka.pl daje swoim klientom możliwość śledzenia przesyłki do Belgii.

Wystarczy poprzez stronę epaka.pl wejść w zakładkę "śledzenie przesyłek" i wpisać numer nadanej przesyłki. Wówczas pojawią się wszystkie aktualne informacje dotyczące przesyłki. Znajdziemy całą historię drogi paczki, gdzie obecnie idzie paczka, jaki jest jej status oraz możemy na tej podstawie oszacować czas doręczenia paczki do odbiorcy.

Śledzenie przesyłek do Belgii jest możliwe w przypadku każdej paczki, bez względu na lokalizację jej dostarczenia, wymiary czy wagę paczki do Belgii.

8. Bezpieczne przesyłki kurierskie do Belgii - usługa ubezpieczenia paczki

Usługa ubezpieczenia przesyłki do Belgii na stronie epaka.pl nie jest obowiązkowa. Jest to usługa dodatkowa, którą możemy wybrać dobrowolnie. Zachęcamy jednak do skorzystania z niej zwłaszcza w przypadku paczek z delikatną zawartością.

Przesyłki ubezpieczone do Belgii są chronione przez ewentualnym uszkodzeniem czy zagubieniem przesyłki. Aby skorzystać z tej usługi, wystarczy podczas wypełniania formularza w serwisie epaka.pl w kroku "usługi dodatkowe" zaznaczyć opcje ubezpieczenia paczki. Następnie należy podać kwotę ubezpieczenia, która powinna być równa wartości zawartości przesyłki.

Po podaniu kwoty ubezpieczenia, system sam naliczy koszt usługi dodatkowej, którą znajdziemy również w podsumowaniu zamówienia. Jeżeli kwota ubezpieczenia paczki do Belgii wynosi 0 zł, oznacza to, że usługa jest wliczona w cenę wysyłki paczki do Belgii.

Tak ubezpieczone paczki do Belgii mają gwarancję, że gdy coś wydarzy się z przesyłką, możemy liczyć na zwrot kosztów.

9. Wysyłka paczki do Belgii w pigułce

Nadanie paczki kurierem do Belgii: Serwis epaka.pl proponuje wysyłki kurierskie do Belgii za pośrednictwem różnych firm kurierskich. Między innymi kurier DHL do Belgii, kurier DPD, FedEx i wielu innych. Wystarczy wypełnić prosty formularz "zamów kuriera"

Koszt usługi kurierskiej do Belgii: Tania paczka do Belgii jest możliwa. Wszystko zależy od tego, co jest priorytetem przy nadaniu paczki. Szybka paczka do Belgii może być droższa od tej ekonomicznej.

Czas transportu przesyłek do Belgii: Kurier paczki dostarczy do Belgii w terminie uzależnionym od usługi wybranej podczas składania zamówienia. Transport przesyłek może wynosić od 1 do 4 dni roboczych w zależności od wybranego kuriera.

Pakowanie paczki Polska-Belgia: Paczka z Belgii jak i do Belgii powinna być zapakowana w mocny karton, a zawartość powinna być dobrze zabezpieczona. Pozwala to zminimalizować szanse na ewentualne uszkodzenia przesyłek.

Śledzenie międzynarodowej przesyłki: Bez względu czy jest to zamawiana paczka do Polski czy z Polski, śledzenie przesyłek jest możliwe. Wystarczy podać numer zamówienia w zakładce śledzenie przesyłek na stornie epaka.pl. Wówczas możemy sprawdzić między innymi aktualny status przesyłki do Belgii.

Ubezpieczone paczki do Belgii: Ubezpieczenie przesyłki jest nieobowiązkowe ale jest szybkie i tanie dzięki platformie epaka.pl. Jeżeli chcesz, aby Twoja przesyłka była dodatkowo zabezpieczona, zaznacz taką opcję z usługach dodatkowych podczas wypełniania formularza na epaka.pl.

Belgia - informacje ogólne

 • Nazwa: Królestwo Belgii (niderl. Koninkrijk België, fr. Royaume de Belgique, niem. Königreich Belgien)
 • Stolica: Bruksela
 • Ludność: około 11,5 miliona
 • Języki: niderlandzki, francuski, niemiecki
 • Waluta: euro (EUR)
 • Ustrój polityczny: monarchia parlamentarna
 • Członkostwo w organizacjach: ONZ, NATO, UE
 • Popularne kierunki: Bruksela, Brugia, Gandawa, Antwerpia, Ardeny
 • Atrakcje: zabytki historyczne, muzea, czekolada, piwo, plaże
 • Belgia jest jednym z najmniejszych krajów Unii Europejskiej.
 • Bruksela jest stolicą Unii Europejskiej.
 • Belgia słynie z czekolady, piwa i gofrów.

Gdzie wysyłamy

sprawdź koszt i szacowany czas dostawy

Belgia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Szwecja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Kanada
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Hiszpania
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Włochy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Holandia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Francja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Wielka Brytania
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Polska
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Niemcy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Norwegia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Stany Zjednoczone
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Zjednoczone Emiraty Arabskie
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Czechy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Austria
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Słowacja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Irlandia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów

Popularne kierunki

wysyłki zagraniczne cały Świat

Popularne kierunki Europa Ameryka Północna Azja Ameryka Południowa Oceania Afryka

Bezpieczne przesyłki

sprawdź gdzie wysyłamy

Przesyłki zagraniczne
48 krajów
gdzie wysyłamy w Świat
Przesyłki krajowe
14 firm kurierskich
ceny już od 11,50 zł
Przesyłki dla biznesu
24/h wsparcie
dla Twojego biznesu

FAQ - paczki do Belgii

najczęściej zadawane pytania

Wysyłka paczki do Belgii jest tak samo prosta jak wysyłka paczki krajowej. Serwis epaka.pl proponuje nadanie paczki poprzez formularz "zamów kuriera" który jest bardzo prosty. Wystarczy podać parametry wysyłki oraz jej wagę, wybrać usługę, która spełnia nasze oczekiwania a następnie podać dane nadawcy i odbiorcy przesyłki. Po wypełnieniu wszystkich potrzebnych danych, można przejść do podsumowania i opłaty zamówienia.

Transport paczki do Belgii może trwać od 1 do 4 dni roboczych w zależności od oferty wybranej przez nadawcę. Wybierając przesyłki standardowe takie jak usługi DPD czy FedEx musimy liczyć się z tym że czas doręczenia paczki może trwać do 4 dni roboczych. Jeżeli jednak wybieramy przesyłki priorytetowe np FedEf Priority czy DHL Express, deklarowany czas doręczenia to 1-3 dni w zależności od lokalizacji adredu dostawy.

Paczkę do 1 kg za pośrednictwem epaka.pl wyślemy już od 75 zł. Warto jednak pamiętać, że finalna cena paczki zależy od jej gabarytów i miejsca docelowego. Wysyłka do Belgii o wadze do 1 kg przewoźnikiem GLS, DPD czy DHL to koszt około 76 zł. Przesyłki priorytetowe, czli ze skróconym czasem doręczenia to koszt powyżej 220 zł. Takie usługi proponują kurierzy UPS oraz DHL Express.

Wystarczy zapakować przesyłkę w karton prostowadłościenny. Zawartośćw środku powinna być dobrze zabezpieczona i wypełniona np. folią bąbelkową. Całość zaklejamy taśmą klejącą, tak aby paczka nie otworzyła się w czasie transportu do Belgii. Na tak zapakowaną paczkę naklejamy etykietę kurierską.

Aby mieć pewność, że paczka jest wysyłana najtaniej, warto porównać wszystkie oferty w jednym miejscu na epaka.pl. Tam po wpisaniu parametrów swojej paczki znajdziesz proponowane oferty firm kurierskich, które mogą zrealizować usługę. Kalkulator cen, pozwoli Ci oszczędzić czas na szukanie odpowiedniej oferty oraz upewni Cię, że wybierasz najkorzystniejszą ofertę.

Paczki wysyłane do Belgii nie są objęte opłatami celnymi. Belgia znajduje się w Unii Europejskiej, w związku z czym jeżeli wysyłamy paczki z Polski są one zwolnione z odprawy celnej.

 

Chcesz porozmawiać z nami?
Aktualnie dostępny
Czat z konsultantem

Pobierz aplikacje mobilną epaka.pl

epaka.pl umożliwia swoim klientom jeszcze szybsze zamówienie kuriera i nadanie paczki z dowolnego miejsca. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób wyślesz swoją przesyłkę i maksymalnie zaoszczędzisz swój czas.

Prosty formularz nadawania

Łatwy wgląd do historii przesyłek

Przejrzysta porównywarka ofert najpopularniejszych firm kurierskich

Szybki dostęp do ustawień konta użytkownika

Bieżące śledzenie przesyłek

Bądź na bieżąco. Zapisz się do Naszego Newslettera.
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę

Używamy plików cookie i innych technologii śledzenia, aby poprawić jakość przeglądania naszej witryny, wyświetlać spersonalizowane treści i reklamy, analizować ruch w naszej witrynie i wiedzieć, skąd pochodzą nasi użytkownicy.

Twoja prywatność jest dla nas ważna

Pliki cookie to bardzo małe pliki tekstowe, które są tworzone i przechowywane na komputerze użytkownika podczas odwiedzania strony internetowej. Używamy plików cookie do różnych celów, w tym do ulepszania obsługi online na naszej stronie internetowej (na przykład, aby zapamiętać dane logowania do konta).
Możesz zmienić swoje ustawienia i odrzucić niektóre rodzaje plików cookie, które mają być przechowywane na twoim komputerze podczas przeglądania naszej strony. Możesz również usunąć wszystkie pliki cookie już zapisane na komputerze, ale pamiętaj, że usunięcie plików cookie może uniemożliwić korzystanie z części naszej strony internetowej.

Niezbędne

Te pliki cookie są niezbędne do świadczenia usług dostępnych za pośrednictwem naszej strony internetowej i umożliwienia korzystania z niektórych funkcji naszej strony internetowej.
Bez tych plików cookie nie możemy zapewnić usług na naszej stronie internetowej.


Zawsze aktywne
Funkcjonalne

Te pliki cookie służą do bardziej spersonalizowanego korzystania z naszej strony internetowej i do zapamiętywania wyborów dokonywanych podczas korzystania z naszej strony internetowej.
Na przykład możemy używać funkcjonalnych plików cookie do zapamiętywania zawartości koszyka lub zapamiętywania danych logowania.


Nieaktywne
Śledzenie i wydajność

Te pliki cookie służą do zbierania informacji w celu analizy ruchu na naszej stronie internetowej i sposobu, w jaki użytkownicy korzystają z naszej strony internetowej.
Na przykład te pliki cookie mogą śledzić takie rzeczy, jak czas spędzony na stronie lub odwiedzane strony, co pomaga nam zrozumieć, w jaki sposób możemy ulepszyć naszą witrynę internetową.
Informacje zebrane przez te pliki nie identyfikują żadnego konkretnego użytkownika.


Nieaktywne
Targeting i reklama

Te pliki cookie służą do wyświetlania reklam, które mogą Cię zainteresować na podstawie Twoich zwyczajów przeglądania.
Pliki te tworzone przez naszych dostawców treści i/lub reklam, mogą łączyć informacje zebrane z naszej strony z innymi informacjami, które gromadzili niezależnie w związku z działaniami przeglądarki internetowej w ich sieci witryn.
Jeśli zdecydujesz się usunąć lub wyłączyć te pliki cookie, reklamy nadal będą wyświetlane, ale mogą one nie być odpowiednie dla Ciebie.


Przetwarzanie danych przez Google Adevertising Products odbywa się zgodnie z Polityką Prywatności i Warunkami korzystania z usług Google (Kliknij tutaj)

Nieaktywne
Więcej informacji

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących naszej polityki dotyczącej plików cookie i Twoich wyborów, skontaktuj się z nami.