Paczka do Austrii

szybko i tanio
flag
pan_paczka
Wysyłam:
Wymiary:

kg

Szerokość
Wysokość
Długość
Szerokość
Wysokość
Długość
Szerokość
Wysokość
Długość

cm

cm

cm

Rodzaj przesyłki:
Przesyłka o kształcie prostopadłościanu. Oklejona taśmą. Opona zapakowana według wytycznych. Sprawdź wyjątki
Przesyłka w innym niż prostopadłościan kształcie. (Owalny, kulisty, cylindryczny, tuba, nierówne krawędzie, wystające elementy, zniekształcenia kartonu itp.). Sprawdź wyjątki
Kraj nadania i doręczenia:
Sposób nadania:
Sposób doręczenia:
Ceny doręczenia przesyłki zagranicznej: Cena do Austrii:
Wypełnij wszystkie parametry przesyłki, aby
zobaczyć listę dostępnych kurierów.
Ania wysłała paczkę
2 min temuminuty temu
do Austrii
flag
Niestety, dla podanych parametrów paczki nie możemy przedstwić oferty.

Nic straconego! Poniżej przedstawiamy nasze propozycje na wysyłkę Twojej przesyłki. Zapoznaj się z nimi i wybierz opcję najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.
Proszę czekać, trwa sprawdzanie dostępności innych form wysylki Twojej paczki...
Korzystając z epaka.pl Spedycja możesz złożyć zapytanie o indywidualny koszt transportu.

Wysłanie zapytania nie jest zobowiązujące do wysyłki.

Po krótkiej weryfikacji, na podany adres mailowy otrzymasz informację o możliwych kosztach transportu.

Zaufaj najlepszym

bezstresowe wysyłanie paczek

Lider na rynku
360
własnych oddziałów
w całej Polsce
Bezpieczeństwo
99,6%
przesyłek
trafiło na czas do Odbiorcy
Wysyłka paczek
60
co tyle sekund średnio
wysyłamy przesyłkę za granicę
Przewodnik wysyłamy paczkę zagraniczną
1
Przesyłki kurierskie do Austrii
2
Nadanie paczki do i z Austrii
3
Ile kosztuje paczka do Austrii?
4
Czas dostawy przesyłki do Austrii
5
Jak zapakować przesyłki zagraniczne?
6
Czego nie można wysyłać w paczce do Austrii?
7
Śledzenie przesyłek do Austrii
8
Ubezpieczenie paczki Polska-Austria
9
Procedura wysyłki paczki do Austrii w pigułce
1. Przesyłki kurierskie do Austrii

Wysyłka paczki do Austrii to obecnie jedna z podstawowych usług kurierskich firm przewozowych. Są to przesyłki wysyłane na terenie Unii Europejskiej, więc czas dostawy takich międzynarodowych przesyłek jest minimalny, a koszt przesyłki jest stosunkowo niewielki. To wszystko powoduje, że jest to najlepszy obecnie sposób na dostarczenie towarów do Austrii.

Jak wysłać paczkę do Austrii, jak wycenić paczkę oraz jaki jest czas transportu zagranicznego? To wszystko znajdziemy w poniższym poradniku.

 

2. Nadanie paczki do i z Austrii

Wysłanie przesyłki poprzez serwis internetowy epaka.pl jest prosty i szybki. Intuicyjny formularz "zamów kuriera" powoduje, że nadanie paczki do Austrii nie różni się od nadania przesyłki kurierskiej na terenie kraju.

W pierwszej kolejności należy wycenić paczkę do Austrii. Aby to zrobić, wystarczy podać wymiary paczki - długość, szerokość, wysokość oraz jej wagę. Serwis epaka.pl na tej podstawie zaproponuje oferty door to door przewoźników kurierskich, którzy oferują realizację usługi kurierskiej. W jednym miejscu możemy porównać oferty wielu firm kurierskich, takich jak:

 • kurier DHL oraz DHL Express,

 • kurier UPS,

 • kurier FedEx,

 • kurier GLS,

 • kurier DPD.

Po za wymienionymi wyżej firmami kurierskimi, którymi możemy wysyłać paczkę do Austrii, platforma epaka.pl proponuje również usługę epaka.pl economy, czyli ekonomiczna możliwość wysyłki paczki do Austrii. 

Po wybraniu usługi, która spełnia nasze oczekiwania, możemy przejść do podania danych nadawcy oraz odbiorcy przesyłki, czyli adres na który zostanie zrealizowana dostawa kurierem. Po wypełnieniu formularza, można przejść do podsumowania oraz opłaty zamówienia. Paczka nadana! Wystarczy czekać na jej odbiór z domu lub z miejsca podanego w formularzu.

Paczki Polska-Austria nie są objęte odprawą celną, ponieważ oba kraje znajdują się w Unii Europejskiej. Oznacza to, że nie ma potrzeby generowania dodatkowych dokumentów celnych i na paczki nie jest nałożona odprawa celna.

Jeżeli chcemy wysłać przesyłki z Austrii - sposób nadania jest taki sam. Należy jedynie pamiętać o podaniu poprawnego kraju odbioru paczki i nadania.

3. Ile kosztuje paczka do Austrii?

Cennik przesyłek do Austrii jest uzależniony od wielu czynników. Miedzy innymi od wymiarów paczki, od jej wagi jak również od lokalizacji do której paczka ma dostać dostarczona.

Serwis epaka.pl pozwala na porównanie cen wielu firm kurierskich, dzięki czemu mamy pewność że koszt wysyłki paczki jest najniższy.

W przypadku wysyłki paczki do 1 kg najtańszą wysyłkę do Austrii proponuje epaka.pl economy, jest to koszt niespełna 55 zł. Inne ekonomiczne przesyłki proponują kurierzy GLS, DHL czy DPD. Za kuriera do Austrii proponują ceny powyżej 80 zł.

Jeżeli nie cena przesyłek do Austrii a czas dostawy jest dla nas waży, wówczas warto postawić na przesyłki priorytetowe proponowane przez kuriera FedEx Priority, DHL Express czy UPS Lotniczy. Za takie międzynarodowe usługi kurierskie musimy zapłacić powyżej 200 zł.

4. Czas dostawy przesyłki do Austrii


Wysyłka paczki do Austrii to nie tylko niski koszt paczki. Jest to również szybka paczka, ponieważ czas ich doręczenia jest stosunkowo krótki. Kurier UPS deklaruje że przesyłka dostanie doręczona do odbiorcy w ciągu dni roboczych. W przypadku usługi kurierskiej epaka.pl economy są to około 4 dni robocze, podobnie jak kurier FedEx Economy.

Jeżeli ważny jest dla nas czas dostawy paczki do Austrii i chcemy, aby doręczenie przesyłki nastąpiło jak najszybciej, warto wybrać kurierów, który proponują usługi priorytetowe. Są one zazwyczaj droższe od tych standardowych usług Kurierskich. Takie usługi proponuje między innymi kurier GLS standard - deklaruje on 2 dni robocze na doręczenie przesyłki kurierskiej do Austrii. Podobnie kurier DHL Express, który gwarantuje dostarczenie paczki w ciągu 1 do 2 dni roboczych.

 

5. Jak zapakować przesyłki zagraniczne?

Aby wysyłka paczki do Austrii przebiegła bez komplikacji warto ją poprawnie zapakować. W brew pozorom nie są to skomplikowane zasady i nie różnią się niczym od przesyłek krajowych. Przesyłki kurierskie do Austrii powinny być zapakowane w karton prostopadłościenny. Zawartość dobrze zabezpieczamy, aby uchronić ją przed ewentualnym uszkodzeniem. Puste przestrzenie wypełniamy, tak aby zawartość nie przemieszkała się w kartonie w czasie transportu zagranicznego.

Na koniec paczkę zaklejamy karton taśmą, tak aby nie rozkleił się w czasie podróży. Przyklejamy etykietę - powinna być ona czytelna dla kuriera do Austrii. Gotowe! Tak przygotowana paczka może czekać na odbiór z domu.

6. Czego nie można wysyłać w paczce do Austrii?

Jeżeli decydujemy się na szybkiego i bezpiecznego kuriera, musimy też pamiętać, że nasza paczka tez musi być dobrze zabezpieczona, a jej zawartość musi spełniać pewne zasady. Przede wszystkim musimy pamiętać, że rzeczy które wysyłamy muszą być zgodne z prawem obowiązującym w obu państwach ale również zgodne z regulaminem przewoźnika, który realizuje usługi kurierskie.

Przesyłki do Austrii nie powinny zawierać przede wszystkim: wyrobów tytoniowych w tym papierosów elektronicznych, alkoholu, materiałów pirotechnicznych i wybuchowych, a także leków i środków odurzających. Warto jednak też pamiętać, że zgodnie z regulaminami przewoźników kurierskich nie wyślemy również produktów spożywczych, które wymagają specjalnego przechowywania, produktów odzwierzęcych, dokumentów takich jak paszport czy dowód osobisty, a także biżuterii czy pieniędzy.

Jeżeli chcemy mieć pewność, że paczka, którą chcemy wysłać do Austrii jest zgodna z wszelkimi zasadami, warto zweryfikować regulamin firmy kurierskiej za pośrednictwem której wysyłamy paczkę do Austrii.

7. Śledzenie przesyłek do Austrii

Zarówno przesyłki z Austrii jak i do Austrii mają opcję śledzenia przesyłek. Dzięki serwisowi epaka.pl jest możliwość śledzenia każdej przesyłki. Wystarczy wejść w zakładkę "śledzenie przesyłek" a następnie wpisać numer przesyłki. Wówczas otrzymamy całą historię drogi paczki oraz jej aktualny status dzięki czemu możemy wstępnie oszacować, kiedy przesyłka dostanie dostarczona do odbiorcy.

8. Ubezpieczenie paczki Polska-Austria

Międzynarodowe usługi kurierskie wybierane w serwisie epaka.pl można ubezpieczyć. Nie jest to opcja obowiązkowa, ale warto się nad nią zastanowić, jeżeli zawartość przesyłki kurierskiej do Austrii jest delikatna i podatna na ewentualne uszkodzenia.

Ubezpieczenie paczki obejmuje zarówno zniszczenia jak i zaginięcie paczki. Aby z niego skorzystać wystarczy, że podczas wypełniania formularza "zamów kuriera" na epaka.pl w usługach dodatkowych wybierzemy tą opcję. Należy wówczas wpisać kwotę ubezpieczenia, która powinna być równa wartości zawartości przesyłki. Po wpisaniu kwoty ubezpieczenia, od razu otrzymamy informację czy jest to opcja dodatkowo płatna. Jeżeli po wygraniu tej opcji, kwota usługi dodatkowej będzie wynosiła 0 zł, oznacza to że ubezpieczenie jest w cenie usługi.

Finalna cenę przesyłki wraz z wykupionym ubezpieczeniem można też sprawdzić w podsumowaniu zamówienia przed jego opłatą.

9. Procedura wysyłki paczki do Austrii w pigułce

Jak wysłać paczkę do Austrii?: Wysyłaj paczki za pośrednictwem epaka.pl. Dzięki prostemu formularzowi, wysyłka paczki międzynarodowej jest prosta i nie różni się od ten nadawanej na terenie Polski.

Koszt przesyłki kurierskiej do Austrii: Cennik paczek jest uzależniony od wymiarów paczki oraz jej wagi. Poprzez serwis epaka.pl można porównać oferty wielu firm kurierskich w jednym miejscu. Dzięki temu mamy gwarancję że wybieramy najtańszego kuriera do Austrii.

Ile trwa dostawa kurierem do Austrii?: Czas dostarczenia przesyłki zależy od wyboru usługi. Przewoźnicy deklarują dostawię od 1 do 5 dni roboczych w zależności od tego czy zostanie wybrana usługa ekonomiczna, standardowa czy priorytetowa.

Wysyłka do Austrii - pakowanie: Zapakuj zabezpieczoną zawartość w karton prostopadłościenny i zaklej taśmą klejącą tak, aby przesyłka nie otworzyła się w czasie transportu zagranicznego. Etykietę, czyli list przewozowy naklej na karton.

Śledzenie paczek do i z Austrii: Śledzenie przesyłki do Austrii jest możliwe. Wystarczy poprzez serwis epaka.pl wejść w zakładkę "śledzenie przesyłek" i wpisać numer przesyłki. Wówczas otrzymamy między innymi informację o aktualnym statusie paczki.

Bezpieczny kurier - ubezpieczenie paczki: Ubezpieczenie przesyłki nie jest obowiązkowe. Warto się jednak nad nim zastanowić jeżeli przesyłka jest delikatna lub cenna, ponieważ ubezpieczenie obejmuje uszkodzenie lub zagubienie przesyłki. Ubezpieczenie jest możliwe podczas składania zamówienia w serwisie epaka.pl.

Austria - informacje ogólne

 • Nazwa: Republika Austrii (niem. Republik Österreich)
 • Stolica: Wiedeń
 • Ludność: około 8,9 miliona
 • Język: niemiecki (języki regionalne: słoweński, chorwacki, węgierski)
 • Waluta: euro (EUR)
 • Ustrój polityczny: republika federalna
 • Członkostwo w organizacjach: ONZ, UE
 • Austria jest krajem związkowym, składającym się z dziewięciu landów.
 • Austria jest członkiem Unii Europejskiej od 1995 roku.
 • Austria słynie z bogatej kultury, muzyki i kuchni.

Gdzie wysyłamy

sprawdź koszt i szacowany czas dostawy

Austria
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Szwecja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Kanada
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Hiszpania
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Włochy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Holandia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Francja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Wielka Brytania
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Polska
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Niemcy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Norwegia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Stany Zjednoczone
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Zjednoczone Emiraty Arabskie
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Czechy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Belgia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Słowacja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Irlandia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów

Popularne kierunki

wysyłki zagraniczne cały Świat

Popularne kierunki Europa Ameryka Północna Azja Ameryka Południowa Oceania Afryka

Bezpieczne przesyłki

sprawdź gdzie wysyłamy

Przesyłki zagraniczne
48 krajów
gdzie wysyłamy w Świat
Przesyłki krajowe
14 firm kurierskich
ceny już od 11,50 zł
Przesyłki dla biznesu
24/h wsparcie
dla Twojego biznesu

FAQ - paczki do Austrii

najczęściej zadawane pytania

Serwis epaka.pl proponuje proste i szybkie nadanie przy pomocy formularza zamów kuriera. Wystarczy wpisać parametry przesyłki oraz jej wagę, wybrać przewoźnika kótry zrealizuje usługę oraz podać dane nadawcy oraz odbiorcy. Po przejściu przez formularz, w podsumowaniu znajdziemy wszystkie informacje dotyczące naszego zamówienia. Wystarczy wybrać formę płatności oraz opłacić zamówienie.

Transport paczki do Austrii z Polski może trwać od 1 do 4 dni roboczych w zależności od wybranego przewoźnika. Kurier DHL Express proponuje przesyłki priorytetowe, kóre moga być dostarczonejuż na następny dzień doboczy. Kurier GLS deklaruje doręczenie w 2 dni robocze, natopiast usługa epaka.pl economy paczki będą doręczone po 4 dniach roboczych.

Najtańsze przesyłki wysyłane do Austki za pośrednictwem usługi epaka.pl economy to koszt niespełna 55 zł. Serwis proponuje również wysyłki innymi kurierami również w przystępnych cenach. Paczka do 1 kg do Ausrtkii wysyłana kurierem GLS, DPD czy DHL to koszy nie co powyżej 80 zł. Paczki priorytetowe, czyli takie które mają zostać dostarczone do odbiorcy w szybszym typie to koszt powyżej 200 zł. Warto jednak pamiętać, że finalny koszt paczki jest uzależniony od jej wymiarów oraz wagi.

Przesyłki standardowe powinny być zapakowane w prostopadłościenny karton. Zawartość powinna być dobrze zabezpieczona, a karton powinien być zaklejony taśmą klejącą. Na karton naklejamy etykietę kurierską. Nie ma potrzeby owijać paczki dodatkową warstwą stretch, ponieważ taśma jest wystarczającym zabezpieczeniem.

Jeżeli chcemy wysłać paczkę najtaniew warto porównać oferty na epaka.pl. Kalkulator cen, w jednym miejscu pozwala porównać oferty firmy kurierskich, kóre mogą zrealizować usługę wysylki paczki do Austrii. Wystarczy wpisać parapetry paczki, a system sam nam pokaże dostępne możliwości. Jest to gwarancja znalezienia oferty która spełni nasze oczekiwania.

Paczki wysyłane z Polski do Austrii są zwolnione z odprawy celnej, ponieważ oba państwa znajdują się w Unii Europejskiej. Oznacza to, że nadawca i odbiorca nie są obciążeni dodatkowymi opłatami celnymi, a paczka jeszcze szybciej może zostać dostarczona za granicę.

 

Chcesz porozmawiać z nami?
Aktualnie dostępny
Czat z konsultantem

Pobierz aplikacje mobilną epaka.pl

epaka.pl umożliwia swoim klientom jeszcze szybsze zamówienie kuriera i nadanie paczki z dowolnego miejsca. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób wyślesz swoją przesyłkę i maksymalnie zaoszczędzisz swój czas.

Prosty formularz nadawania

Łatwy wgląd do historii przesyłek

Przejrzysta porównywarka ofert najpopularniejszych firm kurierskich

Szybki dostęp do ustawień konta użytkownika

Bieżące śledzenie przesyłek

Bądź na bieżąco. Zapisz się do Naszego Newslettera.
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę

Używamy plików cookie i innych technologii śledzenia, aby poprawić jakość przeglądania naszej witryny, wyświetlać spersonalizowane treści i reklamy, analizować ruch w naszej witrynie i wiedzieć, skąd pochodzą nasi użytkownicy.

Twoja prywatność jest dla nas ważna

Pliki cookie to bardzo małe pliki tekstowe, które są tworzone i przechowywane na komputerze użytkownika podczas odwiedzania strony internetowej. Używamy plików cookie do różnych celów, w tym do ulepszania obsługi online na naszej stronie internetowej (na przykład, aby zapamiętać dane logowania do konta).
Możesz zmienić swoje ustawienia i odrzucić niektóre rodzaje plików cookie, które mają być przechowywane na twoim komputerze podczas przeglądania naszej strony. Możesz również usunąć wszystkie pliki cookie już zapisane na komputerze, ale pamiętaj, że usunięcie plików cookie może uniemożliwić korzystanie z części naszej strony internetowej.

Niezbędne

Te pliki cookie są niezbędne do świadczenia usług dostępnych za pośrednictwem naszej strony internetowej i umożliwienia korzystania z niektórych funkcji naszej strony internetowej.
Bez tych plików cookie nie możemy zapewnić usług na naszej stronie internetowej.


Zawsze aktywne
Funkcjonalne

Te pliki cookie służą do bardziej spersonalizowanego korzystania z naszej strony internetowej i do zapamiętywania wyborów dokonywanych podczas korzystania z naszej strony internetowej.
Na przykład możemy używać funkcjonalnych plików cookie do zapamiętywania zawartości koszyka lub zapamiętywania danych logowania.


Nieaktywne
Śledzenie i wydajność

Te pliki cookie służą do zbierania informacji w celu analizy ruchu na naszej stronie internetowej i sposobu, w jaki użytkownicy korzystają z naszej strony internetowej.
Na przykład te pliki cookie mogą śledzić takie rzeczy, jak czas spędzony na stronie lub odwiedzane strony, co pomaga nam zrozumieć, w jaki sposób możemy ulepszyć naszą witrynę internetową.
Informacje zebrane przez te pliki nie identyfikują żadnego konkretnego użytkownika.


Nieaktywne
Targeting i reklama

Te pliki cookie służą do wyświetlania reklam, które mogą Cię zainteresować na podstawie Twoich zwyczajów przeglądania.
Pliki te tworzone przez naszych dostawców treści i/lub reklam, mogą łączyć informacje zebrane z naszej strony z innymi informacjami, które gromadzili niezależnie w związku z działaniami przeglądarki internetowej w ich sieci witryn.
Jeśli zdecydujesz się usunąć lub wyłączyć te pliki cookie, reklamy nadal będą wyświetlane, ale mogą one nie być odpowiednie dla Ciebie.


Przetwarzanie danych przez Google Adevertising Products odbywa się zgodnie z Polityką Prywatności i Warunkami korzystania z usług Google (Kliknij tutaj)

Nieaktywne
Więcej informacji

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących naszej polityki dotyczącej plików cookie i Twoich wyborów, skontaktuj się z nami.