Paczka do Finlandii

szybko i tanio
flag
pan_paczka
Wysyłam:
Wymiary:

kg

Szerokość
Wysokość
Długość
Szerokość
Wysokość
Długość
Szerokość
Wysokość
Długość

cm

cm

cm

Rodzaj przesyłki:
Przesyłka o kształcie prostopadłościanu. Oklejona taśmą. Opona zapakowana według wytycznych. Sprawdź wyjątki
Przesyłka w innym niż prostopadłościan kształcie. (Owalny, kulisty, cylindryczny, tuba, nierówne krawędzie, wystające elementy, zniekształcenia kartonu itp.). Sprawdź wyjątki
Kraj nadania i doręczenia:
Sposób nadania:
Sposób doręczenia:
Ceny doręczenia przesyłki zagranicznej: Cena do Finlandii:
Wypełnij wszystkie parametry przesyłki, aby
zobaczyć listę dostępnych kurierów.
Ania wysłała paczkę
2 min temuminuty temu
do Finlandii
flag
Niestety, dla podanych parametrów paczki nie możemy przedstwić oferty.

Nic straconego! Poniżej przedstawiamy nasze propozycje na wysyłkę Twojej przesyłki. Zapoznaj się z nimi i wybierz opcję najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.
Proszę czekać, trwa sprawdzanie dostępności innych form wysylki Twojej paczki...
Korzystając z epaka.pl Spedycja możesz złożyć zapytanie o indywidualny koszt transportu.

Wysłanie zapytania nie jest zobowiązujące do wysyłki.

Po krótkiej weryfikacji, na podany adres mailowy otrzymasz informację o możliwych kosztach transportu.

Zaufaj najlepszym

bezstresowe wysyłanie paczek

Lider na rynku
360
własnych oddziałów
w całej Polsce
Bezpieczeństwo
99,6%
przesyłek
trafiło na czas do Odbiorcy
Wysyłka paczek
60
co tyle sekund średnio
wysyłamy przesyłkę za granicę
Przewodnik wysyłamy paczkę zagraniczną
1
Wysyłaj paczki do Finlandii
2
Jak wysłać paczkę z Polski do Finlandii?
3
Ceny przesyłek kurierskich do Finlandii
4
Szacowany czas dostawy paczki do Finlandii
5
Transport przesyłek międzynarodowych - towary zakazane
6
Jak zapakować paczkę do Finlandii?
7
Ubezpieczenie przesyłki do Finlandii
8
Śledzenie paczki do Finlandii
9
Usługi kurierskie do Finlandii w pigułce
1. Wysyłaj paczki do Finlandii

Serwis epaka.pl proponuje wysyłki paczki na terenie całej Polski jak również po z granicami. Przesyłki międzynarodowe w tym paczki do Finlandii świetnie sprawdzą się w przypadku transportu towarów czy dokumentów.

Jak nadać przesyłkę zagraniczną do Finlandii, ile kosztuje wysłanie paczki i jaki jest czas dostawy przesyłki? Odpowiadamy!

2. Jak wysłać paczkę z Polski do Finlandii?

Serwis epaka.pl proponuje wysyłkę paczek do Finlandii za pośrednictwem najpopularniejszych firm kurierskich. Ponad to, przed wyborem usługi kurierskiej, platforma pozwala porównać ceny przesyłek kurierskich w jednym miejscu, dzięki czemu mamy pewność, że wybieramy najtańszą ofertę.

Przesyłki kurierskie międzynarodowe Polska Finlandia proponują:

 • Kurier DPD

 • kurier FedEx Economy oraz FedEx Priority

 • kurier UPS oraz UPS Lotniczy

 • kurier GLS

 • kurier DHL Express

Nadanie przesyłki kurierem zaczynamy od wypełnienia pierwszego kroku formularza "zamów kuriera", czyli od podania wymiarów przesyłki do Finlandii (długość, wysokość, szerokość) oraz wagi. Na tej podstawie serwis epaka.pl wskaże przewoźników, którzy realizują usługę wysyłki paczki do Finlandii.

Po wybraniu usługi kurierskiej, która spełnia nasze oczekiwania, możemy przejść do kolejnego kroku, jakim jest podanie danych do międzynarodowej usługi kurierskiej. Należy podać dane nadawcy paczki oraz odbiorcy w Finlandii (Imię i nazwisko, pełny adres, kod pocztowy). Po wpisaniu wszystkich danych, warto zweryfikować poprawność wpisanych danych, aby kurier doręczający przesyłkę nie miał problemu z odnalezieniem adresu.

Po podaniu niezbędnych danych, możemy przejść do podsumowania zamówienia oraz opłaty. Gotowe. Wystarczy wydrukować wygenerowaną etykietę i nakleić ją na przesyłkę do Finlandii.

Odprawa celna

Nadaj paczkę bez dodatkowych opłat! Zarówno Polska jak i Finlandia znajdują się w tak zwanej Unii Celnej. Dzięki temu wysyłając paczki do Finlandii, nie przechodzą one odprawy celnej. Oznacza to, że nie ma potrzeby generowania dodatkowych dokumentów celnych, a odbiorca nie ponosi dodatkowych opłat z powodu cła.

3. Ceny przesyłek kurierskich do Finlandii

Usługa kurierska Polska Finlandia jest atrakcyjna cenowo. Warto jednak pamiętać, że finalne ceny przesyłek kurierskich są uzależnione od wielu czynników takich jak wielkość i waga paczki do Finlandii, miejsce doręczenia paczki czy wybrany przewoźnik. Jaki jest koszt wysyłania paczki?

UPS to najtańszy kurier, który oferuje wysyłkę przesyłek kurierskich do 1 kg w cenie około 75 zł. Kurier DPD oraz kurier GLS realizuje dostawę paczki do 1 kg w cenie powyżej 130 zł natomiast przesyłki ekspresowe realizowane przez kuriera UPS Lotniczy oraz kuriera DHL Expres kosztują powyżej 235 zł.

4. Szacowany czas dostawy paczki do Finlandii

Termin doręczenia paczki do Finlandii jest uzależniony przede wszystkim od kuriera i usługi, którą wybierzemy.

Wybierając przewoźnika DPD paczka zostanie doręczona w ciągu 4 dni roboczych. W przypadku kuriera GLS lub FedEx czas doręczenia może obejmować nawet 6-7 dni roboczych.

Priorytetowa paczka to taka, której dostawa kurierem jest zdecydowanie szybsza. Tego typu przesyłki kurierskie międzynarodowe są nie co droższe, ale wówczas mamy pewność, że dostawa paczki z Polski zostanie zrealizowana najszybciej jak to możliwe. DHL Express deklaruje, że przesyłka dostanie doręczona do odbiorcy w Finlandii w ciągu 1 - 3 dni roboczych.

5. Transport przesyłek międzynarodowych - towary zakazane

Wysyłka przesyłek kurierskich do Finlandii jest objęta pewnymi zasadami i ograniczeniami. Regulują je głównie regulaminy przewoźników jak również obowiązujące prawo w Polsce oraz z Finlandii.

W przypadku przesyłek zagranicznych Polska Finlandia nie wyślemy następujących zawartości:

 • wyrobów tytoniowych, w tym e-papierosów

 • wyrobów alkoholowych

 • materiałów wybuchowych oraz pirotechnicznych

 • biżuterii

 • pieniędzy oraz dokumentów takich jak paszport czy dowód osobisty

 • produktów spożywczych szybko psujących się oraz produktów pochodzenia zwierzęcego.

Jeżeli chcemy wysłać paczkę z Polski i nie jesteśmy pewni czy dana zawartość jest zgodna z regulaminem przewoźnika warto zweryfikować to u źródła.

Sprawdź regulamin wybranego przewoźnika.

6. Jak zapakować paczkę do Finlandii?

Doskonale wiemy jak wysłać paczkę z Polski do Finlandii. Sprawdźmy, jak przygotować paczkę do wysyłki.

Przesyłka powinna być dokładnie zabezpieczona przez ewentualnym uszkodzeniem, na przykład folia bąbelkową lub innym wypełniaczem. Tak zabezpieczoną przesyłkę umieszczamy w kartonie prostopadłościennym. Przesyłka nie powinna wystawać po za obrys kartonu. wnętrze kartonu wypełniamy tak, aby zawartość nie przemieszczała się w czasie transportu.

Karton dokładnie zaklejamy taśmą klejącą. Na tak przygotowaną przesyłkę do Finlandii naklejamy etykietę kurierską.

7. Ubezpieczenie przesyłki do Finlandii

Serwis epaka.pl umożliwia wykupienie dodatkowego ubezpieczenia paczki na wypadek uszkodzenia lub zaginięcia przesyłki. Jest to usługa dobrowolna, jednak warto rozważyć jej zakup, zwłaszcza gdy wysyłamy zawartość delikatną lub o wyższej wartości.

Aby skorzystać z ubezpieczenia paczki wystarczy podczas wypełniania formularza "zamów kuriera" przejść do kroku "usługi dodatkowe" oraz wybrać opcję ubezpieczenia. Następnie wpisujemy jego wartość, która powinna być równa wartości paczki.

Cena usługi kurierskiej z ubezpieczeniem przesyłki będzie znana jeszcze przed finalizacją zamówienia w podsumowaniu.

8. Śledzenie paczki do Finlandii

Wszystkie przesyłki nadane za pośrednictwem epaka.pl posiadają opcję śledzenia paczki. Jest to opcja bezpłatna, dzięki której możemy sprawdzić na jakim etapie transportu jest nasza paczka. W jaki sposób sprawdzić status paczki?

Aby sprawdzić aktualny status przesyłki do Finlandii wystarczy wejść w zakładkę "śledzenie przesyłek" i wpisać numer paczki. System na tej podstawie, wygeneruje wszystkie informacje na temat paczki z Polski.

9. Usługi kurierskie do Finlandii w pigułce

Nadanie przesyłki do Finlandii: Nadanie przesyłki kurierem za pośrednictwem epaka.pl jest wyjątkowo proste. Wystarczy podać wymiary przesyłki oraz jej wagę. Na tej podstawie wybieramy usługę kurierską, która spełnia nasze oczekiwania, a następnie przechodzimy do podania danych nadawcy oraz odbiorcy w Finlandii.

Ile kosztuje wysłanie paczki do Finlandii?: Cennik paczek jest zróżnicowany i uzależniony od wyboru usługi. Koszt wysyłania paczki z Polski do Finlandii zaczyna się już od około 75 zł. Taką cenę za paczkę do 1 kg proponuje kurier UPS. Przesyłki priorytetowe są nie co droższe, jest to cena powyżej 230 zł.

Czas dostawy przesyłki do Finlandii: Szacowany czas dostawy paczki jest uzależniony od wybranej usługi kurierskiej. Standardowy kurier do Finlandii doręczy paczkę w ciągu 4 do 6 dni roboczych w zależności od przewoźnika. Paczka priorytetowa zostanie doręczona w ciągu 1-3 dni roboczych. Taką usługę proponuje kurier DHL Express.

Jak przygotować przesyłkę do Finlandii?: Dokładnie zabezpieczoną paczkę umieszczamy w kartonie prostopadłościennym, a następnie zaklejamy go taśmą klejącą, tak aby nie rozkleił się w czasie transportu. Na tak przygotowaną paczkę naklejamy etykietę kurierską.

Ubezpieczenie paczki do Finlandii: Usługa kurierska Polska Finlandia może być rozszerzona o dodatkowe ubezpieczenie obejmujące ewentualne uszkodzenie lub zagubienie paczki. Usługa nie jest obowiązkowa, warto ją jednak rozważyć przy wysyłce paczki o wysokiej wartości.

Śledzenie paczki do Finlandii: Serwis epaka.pl oferuje darmową usługę śledzenia paczki, dzięki czemu możemy na bieżąco sprawdzać aktualny status przesyłki do Finlandii. To doskonała opcja, która pozwala oszacować kiedy nastąpi dostawa kurierem. Wystarczy wejść w zakładkę "śledzenie przesyłek" i wpisać numer paczki.

Gdzie wysyłamy

sprawdź koszt i szacowany czas dostawy

Norwegia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Słowacja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Austria
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Szwecja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Kanada
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Hiszpania
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Włochy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Holandia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Francja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Wielka Brytania
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Polska
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Niemcy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Stany Zjednoczone
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Zjednoczone Emiraty Arabskie
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Czechy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Belgia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Irlandia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów

Popularne kierunki

wysyłki zagraniczne cały Świat

Popularne kierunki Europa Ameryka Północna Azja Ameryka Południowa Oceania Afryka

Bezpieczne przesyłki

sprawdź gdzie wysyłamy

Przesyłki zagraniczne
48 krajów
gdzie wysyłamy w Świat
Przesyłki krajowe
14 firm kurierskich
ceny już od 11,50 zł
Przesyłki dla biznesu
24/h wsparcie
dla Twojego biznesu

FAQ - paczki do Finlandii

najczęściej zadawane pytania

Chcesz porozmawiać z nami?
Aktualnie dostępny
Czat z konsultantem

Pobierz aplikacje mobilną epaka.pl

epaka.pl umożliwia swoim klientom jeszcze szybsze zamówienie kuriera i nadanie paczki z dowolnego miejsca. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób wyślesz swoją przesyłkę i maksymalnie zaoszczędzisz swój czas.

Prosty formularz nadawania

Łatwy wgląd do historii przesyłek

Przejrzysta porównywarka ofert najpopularniejszych firm kurierskich

Szybki dostęp do ustawień konta użytkownika

Bieżące śledzenie przesyłek

Bądź na bieżąco. Zapisz się do Naszego Newslettera.
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę

Używamy plików cookie i innych technologii śledzenia, aby poprawić jakość przeglądania naszej witryny, wyświetlać spersonalizowane treści i reklamy, analizować ruch w naszej witrynie i wiedzieć, skąd pochodzą nasi użytkownicy.

Twoja prywatność jest dla nas ważna

Pliki cookie to bardzo małe pliki tekstowe, które są tworzone i przechowywane na komputerze użytkownika podczas odwiedzania strony internetowej. Używamy plików cookie do różnych celów, w tym do ulepszania obsługi online na naszej stronie internetowej (na przykład, aby zapamiętać dane logowania do konta).
Możesz zmienić swoje ustawienia i odrzucić niektóre rodzaje plików cookie, które mają być przechowywane na twoim komputerze podczas przeglądania naszej strony. Możesz również usunąć wszystkie pliki cookie już zapisane na komputerze, ale pamiętaj, że usunięcie plików cookie może uniemożliwić korzystanie z części naszej strony internetowej.

Niezbędne

Te pliki cookie są niezbędne do świadczenia usług dostępnych za pośrednictwem naszej strony internetowej i umożliwienia korzystania z niektórych funkcji naszej strony internetowej.
Bez tych plików cookie nie możemy zapewnić usług na naszej stronie internetowej.


Zawsze aktywne
Funkcjonalne

Te pliki cookie służą do bardziej spersonalizowanego korzystania z naszej strony internetowej i do zapamiętywania wyborów dokonywanych podczas korzystania z naszej strony internetowej.
Na przykład możemy używać funkcjonalnych plików cookie do zapamiętywania zawartości koszyka lub zapamiętywania danych logowania.


Nieaktywne
Śledzenie i wydajność

Te pliki cookie służą do zbierania informacji w celu analizy ruchu na naszej stronie internetowej i sposobu, w jaki użytkownicy korzystają z naszej strony internetowej.
Na przykład te pliki cookie mogą śledzić takie rzeczy, jak czas spędzony na stronie lub odwiedzane strony, co pomaga nam zrozumieć, w jaki sposób możemy ulepszyć naszą witrynę internetową.
Informacje zebrane przez te pliki nie identyfikują żadnego konkretnego użytkownika.


Nieaktywne
Targeting i reklama

Te pliki cookie służą do wyświetlania reklam, które mogą Cię zainteresować na podstawie Twoich zwyczajów przeglądania.
Pliki te tworzone przez naszych dostawców treści i/lub reklam, mogą łączyć informacje zebrane z naszej strony z innymi informacjami, które gromadzili niezależnie w związku z działaniami przeglądarki internetowej w ich sieci witryn.
Jeśli zdecydujesz się usunąć lub wyłączyć te pliki cookie, reklamy nadal będą wyświetlane, ale mogą one nie być odpowiednie dla Ciebie.


Przetwarzanie danych przez Google Adevertising Products odbywa się zgodnie z Polityką Prywatności i Warunkami korzystania z usług Google (Kliknij tutaj)

Nieaktywne
Więcej informacji

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących naszej polityki dotyczącej plików cookie i Twoich wyborów, skontaktuj się z nami.