Paczka do Grecji

szybko i tanio
flag
pan_paczka
Wysyłam:
Wymiary:

kg

Szerokość
Wysokość
Długość
Szerokość
Wysokość
Długość
Szerokość
Wysokość
Długość

cm

cm

cm

Rodzaj przesyłki:
Przesyłka o kształcie prostopadłościanu. Oklejona taśmą. Opona zapakowana według wytycznych. Sprawdź wyjątki
Przesyłka w innym niż prostopadłościan kształcie. (Owalny, kulisty, cylindryczny, tuba, nierówne krawędzie, wystające elementy, zniekształcenia kartonu itp.). Sprawdź wyjątki
Kraj nadania i doręczenia:
Sposób nadania:
Sposób doręczenia:
Ceny doręczenia przesyłki zagranicznej: Cena na Grecji:
Wypełnij wszystkie parametry przesyłki, aby
zobaczyć listę dostępnych kurierów.
Ania wysłała paczkę
2 min temuminuty temu
do Grecji
flag
Niestety, dla podanych parametrów paczki nie możemy przedstwić oferty.

Nic straconego! Poniżej przedstawiamy nasze propozycje na wysyłkę Twojej przesyłki. Zapoznaj się z nimi i wybierz opcję najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.
Proszę czekać, trwa sprawdzanie dostępności innych form wysylki Twojej paczki...
Korzystając z epaka.pl Spedycja możesz złożyć zapytanie o indywidualny koszt transportu.

Wysłanie zapytania nie jest zobowiązujące do wysyłki.

Po krótkiej weryfikacji, na podany adres mailowy otrzymasz informację o możliwych kosztach transportu.

Zaufaj najlepszym

bezstresowe wysyłanie paczek

Lider na rynku
360
własnych oddziałów
w całej Polsce
Bezpieczeństwo
99,6%
przesyłek
trafiło na czas do Odbiorcy
Wysyłka paczek
60
co tyle sekund średnio
wysyłamy przesyłkę za granicę
Przewodnik wysyłamy paczkę zagraniczną
1
Przesyłki międzynarodowe do Grecji
2
Nadanie paczki Polska - Grecja
3
Cennik paczek Grecja
4
Czas transportu paczki do Grecji
5
Jak przygotować paczkę do Grecji
6
Kurier do Grecji - towary zakazane
7
Ubezpieczenie przesyłki do Grecji
8
Śledzenie przesyłki do Grecji
9
Przesyłki kurierskie do Grecji w pigułce
1. Przesyłki międzynarodowe do Grecji

Przesyłki zagraniczne do Grecji stają się coraz bardziej popularne. Nie tylko posiadamy tam znajomych i przyjaciół, którzy mieszkają tam na co dzień, ale także wysyłamy na przykład bagaże przed naszym urlopem, aby nie obciążać się dodatkowymi kosztami za nadbagaż w samolocie.

Z tego poradnika dowiemy się jak tanio wysłać paczkę kurierem do Grecji, jak wygląda procedura transportu oraz czy jest możliwe monitorowanie przesyłki.

2. Nadanie paczki Polska - Grecja

Wysyłka paczki do Grecji nie wiele różni się od wysyłki paczki krajowej. Jest to możliwe dzięki maksymalnemu ułatwieniu całego procesu nadania paczki. Ten proces ułatwia między innymi serwis epaka.pl wraz ze swoim formularzem "zamów kuriera", który wymaga jedynie podstawowych informacji dotyczących przesyłki do Grecji.

W pierwszym kroku wystarczy podać dane przesyłki: wymiary paczki (długość, wysokość, szerokość) oraz jej wagę. Na tej podstawie system zaproponuje nam usługę kurierską realizowaną przez popularne firmy kurierskie.

Dostępne usługi kurierskie do Grecji:

 • kurier DHL oraz kurier DHL Express;

 • kurier DPD;

 • kurier FedEx Priority oraz kurier FedEx Economy;

 • kurier GLS;

 • kurier UPS oraz kurier UPS Lotniczy.

Ponad to serwis epaka.pl oferuje ekonomiczną usługę kurierską epaka.pl economy.

Po wybraniu kuriera do Grecji, przechodzimy do kolejnego kroku jakim jest podanie podstawowych danych nadawcy oraz odbiorcy paczki do Grecji. Są to niezbędne dane dzięki, którym kurier odbierze paczkę ze wskazanego miejsca i dostarczy ją do adresata paczki.

Powyższe dane w zupełności wystarczą do nadania paczki do Grecji. Po ich podaniu można przejść do podsumowania oraz opłacenia zamówienia. Gotowe! Pozostaje czekać na kuriera, który odbierze paczkę do Grecji.

Wysyłając paczkę kurierem do Grecji nie musimy wykonywać dodatkowych działań związanych z odprawą celną, ponieważ dzięki Unii Celnej przesyłki te są zwolnione z tej procedury. Oznacza to, że na paczki Polska-Grecja nie zostanie nałożona żadna opłata celna.

3. Cennik paczek Grecja

Cena paczki Polska - Grecja jest uzależniona przede wszystkim od wymiarów przesyłki oraz miejsca dostawy kurierem. Poprzez serwis epaka.pl możemy wysłać paczkę kurierem do 1 kg już od 95 zł z usługą epaka.pl economy.

Serwis epaka.pl daje również możliwość porównania cen kurierów w jedym miejscu. Dzięki czemu mamy pewność, że koszt wysyłki jest najniższy. Sprawdźmy cenę paczki firm kurierskich w serwisie epaka.pl.

Paczki zagraniczne UPS Polska są w cenie powyżej 160 zł za paczki do 1 kg. Podobne oferty proponuje kurier DPD, kurier GLS czy kurier FedEx Economy.

Jest również możliwość wyboru usługi priorytetowej. Takie przesyłki zagraniczne są nie co droższe ale wówczas mamy pewność, że paczka zostanie doręczona najszybciej jak to możliwe. Priorytetowy transport paczki proponuje między innymi DHL Express. Za taką przesyłkę międzynarodową zapłacimy około 240 zł. Cennik usługi UPS Lotniczy również kształtuje się w podobnym przedziale cenowym.

4. Czas transportu paczki do Grecji


Czas dostawy kurierem liczony jest od momentu, w którym kurier odbierze paczkę od nadawcy, do momentu w którym zostanie ona doręczona do rąk odbiorcy. Ten czas jest uzależniony między innymi od lokalizacji adresata przesyłki kurierskiej czy usługi, która zostanie wybrana - ekonomiczna, standardowa czy priorytetowa.

Standardowy transport do Grecji deklarowany przez kuriera DPD czy kuriera GLS to 3 dni robocze. Paczki zagraniczne UPS są dostarczane w terminie do 4 dni roboczych.

W przypadku usług priorytetowych proponowanych przez kuriera DHL Express czas doręczenia może nastąpić w ciągu 1-3 dni roboczych.

Czas transportu paczki do Grecji można sprawdzić już na samym początku wypełniania formularza "zamów kuriera" na epaka.pl. Podczas porównania cen kurierów oraz ofert, mamy również informacje o planowanym terminie doręczenia paczki.

 

5. Jak przygotować paczkę do Grecji

Wysyłane paczki kurierem do Grecji powinny być zapakowane w określony sposób. Dzięki temu będziemy mieli pewność koszt przesyłki nie zmieni się z powodu nieprawidłowego zapakowania, zgodnego z wytycznymi przewoźnika realizującego usługę.

Aby spakować paczkę wystarczy prostopadłościenny karton. Należy włożyć do niego dobrze zabezpieczoną zawartość, tak aby nie wystawała po za obrys kartonu. Paczkę zaklejamy taśmą klejącą oraz naklejamy list przewozowy, czyli potocznie mówiąc etykietę kurierską.

Wysyłaj paczki kurierem, które nie są owinięte folią stretch. Karton oraz taśma to wystarczające zabezpieczenie. Folia stretch może utrudnić automatyczne sortowanie paczek, co może skutkować zakwalifikowaniem paczki jako przesyłka niestandardowa.

6. Kurier do Grecji - towary zakazane

Bez względu czy jest to regularna wysyłka paczek do Grecji czy okazjonalna wysyłka, musi ona zawierać rzeczy które są zgodne z prawem obu państw, jak również są zgodne z regulaminem przewoźnika, który dostarcza przesyłkę w Grecji.

Oznacza to, że nie możemy wysłać w paczce takich rzeczy jak: wyroby tytoniowe, w tym papierosy elektroniczne, alkohol czy narkotyki i środki odurzające.

Należy jednak pamiętać, że przewoźnicy również narzucają listę rzeczy wyłączonych z przewozu. Do takich produktów zaliczają się, między innymi: produkty spożywcze szybko psujące się i wymagające szczególnego przechowywania, produkty pochodzenia zwierzęcego, dokumenty takie jak paszport czy dowód osobisty, pieniądze czy leki.

Jeżeli nie jesteśmy pewnie czy nasza zawartość paczki wpisuje się w listę rzeczy wyłączonych z transportu, warto zweryfikować to w regulaminie przewoźnika. Listę regulaminów znajdziesz tutaj.

7. Ubezpieczenie przesyłki do Grecji

Ubezpieczenie paczki nie jest usługą obowiązkową. Warto jednak rozważyć wykup takiego ubezpieczenia zwłaszcza w sytuacjach kiedy wysyłamy przedmioty delikatne, podatne na uszkodzenia lub cenne.

Ubezpiecz paczkę nadając ją za pośrednictwem epaka.pl. Podczas wypełniania formularza wystarczy przejść do kroku "usługi dodatkowe" oraz zaznaczyć opcję ubezpieczenia. Następnie podajemy jego wysokość, która powinna być równa wartości przesyłki. Koszt wysyłki takiej paczki może się zwiększyć. Po podaniu danych, system wskaże jaki jest koszt usługi dodatkowej. Jeżeli ten koszt wynosi 0 zł, oznacza to, że przewoźnik proponuje usługę w cenie wysyłki paczki.

W podsumowaniu zamówienia znajdziemy wszystkie informacje dotyczące tego ile kosztuje przesyłka oraz wybrane usługi dodatkowe.

Ubezpieczenie obejmuje zarówno uszkodzenie przesyłki jak i jej zagubienie.

8. Śledzenie przesyłki do Grecji

Możliwość monitorowania przesyłki to obecnie standard w przypadku każdej wysyłki do i z Grecji.

Śledzenie paczki jest możliwe za pośrednictwem epaka.pl. Wystarczy wejść w zakładkę "śledzenie przesyłek" a następnie wpisać numer paczki. Na tej podstawie system wygeneruje pełne informacje na temat paczki: historię drogi oraz aktualny status. Dzięki temu mamy możliwość sprawdzenia co dzieje się z naszą paczką oraz możemy wstępnie oszacować termin doręczenia paczki do odbiorcy.

9. Przesyłki kurierskie do Grecji w pigułce

Wysyłka paczki do Grecji: Tania paczka może być wysyłana do Grecji i Polski za pośrednictwem epaka.pl. To szybki i prosty proces, dzięki któremu możemy w krótkim czasie dostarczyć paczkę międzynarodowym kurierem do Grecji. Wystarczy podać podstawowe dane przesyłki, a także dane nadawcy i odbiorcy. Sprawdź ile kosztuje wysyłka i zamów kuriera, który spełni oczekiwania.

Cena paczki do Grecji: Kalkulator cen na epaka.pl pozwala sprawdzić cennik paczek już w pierwszym kroku zamawiania kuriera. Wystarczy podać wymiary paczki oraz jej wagę. Na tej podstawie w jednym miejscu możesz sprawdzić ceny paczki najpopularniejszych firm kurierskich.

Czas transportu do Grecji: Czas dostawy kurierem do Grecji i Polski jest uzależniony od lokalizacji adresata i wybranej usługi. Czas transportu paczki Polska-Grecja może trwać od jednego do nawet 4 dni roboczych w zależności od wybranego przewoźnika.

Paczki Polska-Grecja - jak zapakować: Doskonale wiemy jak adresować i wysyłać paczki do Grecji. Pamiętajmy też o tym jak je zapakować. Wystarczy zawartość zapakować w prostopadłościenny karton i zakleić taśmą klejącą. Na karton naklejamy list przewozowy. Gotowe!

Ubezpieczenie wysyłki do Grecji: Tanie paczki z ubezpieczeniem są możliwe. Serwis epaka.pl proponuje ubezpieczenie paczki w procesie jej nadawania w formularzu "zamów kuriera". Takie ubezpieczenie przesyłki do Grecji obejmuje uszkodzenia oraz zagubienia.

Śledź paczkę do Grecji: Aby śledzić paczkę do Grecji wystarczy wejść w zakładkę "śledzenie przesyłek" na epaka.pl oraz wpisać numer paczki. System wskaże nam aktualny status przesyłki do Grecji oraz wszelkie informacje na temat paczki.

Gdzie wysyłamy

sprawdź koszt i szacowany czas dostawy

Grecja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Norwegia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Słowacja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Austria
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Szwecja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Kanada
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Hiszpania
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Włochy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Holandia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Francja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Wielka Brytania
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Polska
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Niemcy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Stany Zjednoczone
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Zjednoczone Emiraty Arabskie
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Czechy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Belgia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Irlandia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów

Popularne kierunki

wysyłki zagraniczne cały Świat

Popularne kierunki Europa Ameryka Północna Azja Ameryka Południowa Oceania Afryka

Bezpieczne przesyłki

sprawdź gdzie wysyłamy

Przesyłki zagraniczne
48 krajów
gdzie wysyłamy w Świat
Przesyłki krajowe
14 firm kurierskich
ceny już od 11,50 zł
Przesyłki dla biznesu
24/h wsparcie
dla Twojego biznesu

FAQ - paczki do Grecji

najczęściej zadawane pytania

Chcesz porozmawiać z nami?
Aktualnie dostępny
Czat z konsultantem

Pobierz aplikacje mobilną epaka.pl

epaka.pl umożliwia swoim klientom jeszcze szybsze zamówienie kuriera i nadanie paczki z dowolnego miejsca. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób wyślesz swoją przesyłkę i maksymalnie zaoszczędzisz swój czas.

Prosty formularz nadawania

Łatwy wgląd do historii przesyłek

Przejrzysta porównywarka ofert najpopularniejszych firm kurierskich

Szybki dostęp do ustawień konta użytkownika

Bieżące śledzenie przesyłek

Bądź na bieżąco. Zapisz się do Naszego Newslettera.
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę

Używamy plików cookie i innych technologii śledzenia, aby poprawić jakość przeglądania naszej witryny, wyświetlać spersonalizowane treści i reklamy, analizować ruch w naszej witrynie i wiedzieć, skąd pochodzą nasi użytkownicy.

Twoja prywatność jest dla nas ważna

Pliki cookie to bardzo małe pliki tekstowe, które są tworzone i przechowywane na komputerze użytkownika podczas odwiedzania strony internetowej. Używamy plików cookie do różnych celów, w tym do ulepszania obsługi online na naszej stronie internetowej (na przykład, aby zapamiętać dane logowania do konta).
Możesz zmienić swoje ustawienia i odrzucić niektóre rodzaje plików cookie, które mają być przechowywane na twoim komputerze podczas przeglądania naszej strony. Możesz również usunąć wszystkie pliki cookie już zapisane na komputerze, ale pamiętaj, że usunięcie plików cookie może uniemożliwić korzystanie z części naszej strony internetowej.

Niezbędne

Te pliki cookie są niezbędne do świadczenia usług dostępnych za pośrednictwem naszej strony internetowej i umożliwienia korzystania z niektórych funkcji naszej strony internetowej.
Bez tych plików cookie nie możemy zapewnić usług na naszej stronie internetowej.


Zawsze aktywne
Funkcjonalne

Te pliki cookie służą do bardziej spersonalizowanego korzystania z naszej strony internetowej i do zapamiętywania wyborów dokonywanych podczas korzystania z naszej strony internetowej.
Na przykład możemy używać funkcjonalnych plików cookie do zapamiętywania zawartości koszyka lub zapamiętywania danych logowania.


Nieaktywne
Śledzenie i wydajność

Te pliki cookie służą do zbierania informacji w celu analizy ruchu na naszej stronie internetowej i sposobu, w jaki użytkownicy korzystają z naszej strony internetowej.
Na przykład te pliki cookie mogą śledzić takie rzeczy, jak czas spędzony na stronie lub odwiedzane strony, co pomaga nam zrozumieć, w jaki sposób możemy ulepszyć naszą witrynę internetową.
Informacje zebrane przez te pliki nie identyfikują żadnego konkretnego użytkownika.


Nieaktywne
Targeting i reklama

Te pliki cookie służą do wyświetlania reklam, które mogą Cię zainteresować na podstawie Twoich zwyczajów przeglądania.
Pliki te tworzone przez naszych dostawców treści i/lub reklam, mogą łączyć informacje zebrane z naszej strony z innymi informacjami, które gromadzili niezależnie w związku z działaniami przeglądarki internetowej w ich sieci witryn.
Jeśli zdecydujesz się usunąć lub wyłączyć te pliki cookie, reklamy nadal będą wyświetlane, ale mogą one nie być odpowiednie dla Ciebie.


Przetwarzanie danych przez Google Adevertising Products odbywa się zgodnie z Polityką Prywatności i Warunkami korzystania z usług Google (Kliknij tutaj)

Nieaktywne
Więcej informacji

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących naszej polityki dotyczącej plików cookie i Twoich wyborów, skontaktuj się z nami.