Paczka do Japonii

szybko i tanio
flag
pan_paczka
Wysyłam:
Wymiary:

kg

Szerokość
Wysokość
Długość
Szerokość
Wysokość
Długość
Szerokość
Wysokość
Długość

cm

cm

cm

Rodzaj przesyłki:
Przesyłka o kształcie prostopadłościanu. Oklejona taśmą. Opona zapakowana według wytycznych. Sprawdź wyjątki
Przesyłka w innym niż prostopadłościan kształcie. (Owalny, kulisty, cylindryczny, tuba, nierówne krawędzie, wystające elementy, zniekształcenia kartonu itp.). Sprawdź wyjątki
Kraj nadania i doręczenia:
Sposób nadania:
Sposób doręczenia:
Ceny doręczenia przesyłki zagranicznej: Cena do Japonii:
Wypełnij wszystkie parametry przesyłki, aby
zobaczyć listę dostępnych kurierów.
Ania wysłała paczkę
2 min temuminuty temu
do Japonii
flag
Niestety, dla podanych parametrów paczki nie możemy przedstwić oferty.

Nic straconego! Poniżej przedstawiamy nasze propozycje na wysyłkę Twojej przesyłki. Zapoznaj się z nimi i wybierz opcję najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.
Proszę czekać, trwa sprawdzanie dostępności innych form wysylki Twojej paczki...
Korzystając z epaka.pl Spedycja możesz złożyć zapytanie o indywidualny koszt transportu.

Wysłanie zapytania nie jest zobowiązujące do wysyłki.

Po krótkiej weryfikacji, na podany adres mailowy otrzymasz informację o możliwych kosztach transportu.

Zaufaj najlepszym

bezstresowe wysyłanie paczek

Lider na rynku
360
własnych oddziałów
w całej Polsce
Bezpieczeństwo
99,6%
przesyłek
trafiło na czas do Odbiorcy
Wysyłka paczek
60
co tyle sekund średnio
wysyłamy przesyłkę za granicę
Przewodnik wysyłamy paczkę zagraniczną
1
Międzynarodowa wysyłka kurierem do Japonii
2
Jak wysłać paczkę do Japonii?
3
Procedury celne paczki do Japonii
4
Jak najtaniej wysłać paczkę do Japonii?
5
Czas dostawy do Japonii
6
Jak zapakować przesyłkę kurierską do Japonii?
7
Wysyłka paczki do Japonii - towary zakazane
8
Śledzenie wysyłanych paczek kurierem do Japonii
9
Wysyłka do Japonii w pigułce:
1. Międzynarodowa wysyłka kurierem do Japonii

Kraj kwitnącej wiśni, czyli Japonia może nam się wydawać bardzo odległym rejonem ale nie dla przesyłek kurierskich! Są one nie tylko możliwe ale jest to również jeden z najtańszych sposobów na przewóz towarów.

W ostatnim czasie kierunek ten jest bardzo popularny, dzięki szybkiemu rozwojowi zakupów internetowych.

Jak wygląda międzynarodowa wysyłka kurierem do Japonii, jakie są koszty wysyłki do Japonii oraz w jakim czasie przewoźnicy realizują usługę dostawy kurierem do Japonii? Sprawdźmy!

2. Jak wysłać paczkę do Japonii?

Obecnie dzięki szerokim możliwościom jakie dają przewoźnicy, są różne opcje wysyłki do Japonii. Serwis epaka.pl daje nam jednak możliwość wysyłki paczki do Japonii w szybki i prosty sposób dzięki formularzowi "zamów kuriera".

W pierwszym kroku serwis daje nam możliwość porównania cen kurierów międzynarodowych. Wystarczy wpisać wymiary paczki międzynarodowe, czyli długość, wysokość oraz szerokość, a także wpisujemy wagę przesyłki. Wybieramy kraj doręczenia - Japonia. System na tej podstawie pokaże nam jak przedstawia się cennik paczek do Japonii oraz przewoźników realizujących usługi kurierskie do Japonii.

Usługi kurierskie do Japonii:

 • kurier FedEx Economy oraz FedEx Priority,

 • kurier UPS Lotniczy,

 • kurier DHL Express.

Po porównaniu cen przesyłek międzynarodowych i wybraniu opcji która spełnia nasze oczekiwania, można przejść do kolejnego kroku jakim jest uzupełnienie danych nadawcy paczki z Polski do Japonii jak również odbiorcy, czyli dane osoby, do której paczka ma zostać doręczona.

Po wpisaniu wszystkich potrzebnych danych, możemy przejść do wypełnienia procedury celnej, która jest obowiązkowa jeżeli chcemy wysłać paczkę z Polski do Japonii. Dokładne informacje dotyczące odprawy celnej znajdziemy niżej.

Ostatnim elementem formularza jest wybór formy płatności oraz opłacenie zamówienia.

3. Procedury celne paczki do Japonii

Transport paczki z Polski do Japonii jest objęty odprawą celną. Oznacza to, że przy wysyłce paczki należy dołączyć do niej niezbędne dokumenty celne oraz zostanie nałożona opłata celna przez urząd celny na odbiorcę paczki.

Serwis epaka.pl wychodzi na przeciw oczekiwaniom i całkowicie wspiera nadawcę przesyłek kurierskich do Japonii. Podczas wypełniania formularza "zamów kuriera" wystarczy przejść do kroku "usługi dodatkowe" oraz wpisać wszystkie najpotrzebniejsze informacje na podstawie, których system wygeneruje potrzebne dokumenty, takie jak upoważnienia, fakturę proformę oraz etykietę kurierską.

Ważne jest, aby podać dokładną zawartość przesyłki wraz z wagą oraz prawdziwą wartością podaną w PLN (polski złoty). Następnie zaznaczamy, że zapoznaliśmy się z procedurą celną oraz wybieramy powód wysyłki do Japonii, np. paczka prywatna, firmowa, zwrot, dokumenty.

Te dane wystarczą, aby system wygenerował niezbędne dokumenty celne, które należy podpisać oraz dołączyć do wysyłanej paczki do Japonii.

Opłata celna jest nakładana na odbiorcę przesyłki na podstawie wystawianej faktury. Jeżeli chcemy, aby opłata została nałożona na nadawcę paczki, wystarczy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta epaka.pl. Konsultant wystawi dedykowany dokument LOA, który jest podstawą do zmiany płatnika kosztów celnych.

4. Jak najtaniej wysłać paczkę do Japonii?


Cenniki przesyłek są uzależnione przede wszystkim od wymiarów oraz wagi paczki międzynarodowej. Ma również wpływ lokalizacja, do której ma być zrealizowana dostawa kurierem do Japonii oraz wybrana usługa - przesyłka ekspresowa lub standardowa.

Serwis epaka.pl pozwala porównać ceny przesyłek międzynarodowych już w pierwszym kroku formularza, dzięki czemu od samego początku znamy dokładne koszty wysyłki do Japonii.

Kalkulator cen dla przesyłek do 1 kg proponuje wysyłkę przesyłki kurierskiej do Japonii już od kwoty około 175 zł. Taką usługę proponuje kurier FedEx do Japonii w usłudze Economy. Kurier DHL Express za priorytetową dostawę paczki proponuje cenę 305 zł, natomiast kurier UPS do Japonii to koszt powyżej 380 zł.

Przesyłki ekspresowe czy tak zwane priorytetowe są nie co droższe od tych standardowych. Warto jednak pamiętać, że transport międzynarodowy takich paczek jest zdecydowanie szybszy.

Sprawdź cenę paczek do Japonii i przekonaj się, że tanie przesyłki są możliwe!

 

5. Czas dostawy do Japonii

Czas dostawy paczki do Japonii jest uzależniony przede wszystkim od lokalizacji doręczenia jak również od usługi, która zostanie wybrana. Pamiętajmy też, że również odprawa celna ma wpływ na czas dostawy przesyłki do Japonii.

Kurier FedEx do Japonii deklaruje, że paczka może zostać dostarczona do 6 dni roboczych. Kurier DHL Express do Japonii doręczy przesyłkę w ciągu 2-6 dni roboczych. Przesyłka lotnicza UPS do Japonii może być w doręczeniu już w czasie 3-5 dni roboczych.

Szacowany czas transportu międzynarodowego do Japonii możemy sprawdzić już podczas wyceniania przesyłki w serwisie epaka.pl. Pozwoli nam do zweryfikować co jest dla nas najważniejsze - cena czy czas doręczenia.

6. Jak zapakować przesyłkę kurierską do Japonii?

Doskonale wiemy już jak nadać paczkę do Japonii oraz jak poradzić sobie z procedurą celną. Warto również zadbać o bezpieczeństwo przesyłek, czyli o odpowiednio przygotować zawartość do wysyłki.

Bez względu na to czy korzystamy z usług DHL Express, UPS czy FedEx, zawartość przesyłki międzynarodowej musi być dokładnie zabezpieczona, na przykład folią bąbelkową. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza gdy chcemy wysyłać paczkę o delikatnej zawartości.

Zabezpieczoną zawartość wkładamy do kartonu prostopadłościennego, który następnie zaklejamy taśmą. Ważne jest, aby żaden element nie wystawał po za obrys kartonu.

Na tak przygotowaną paczkę naklejamy etykietę kurierską oraz podpisane dokumenty celne. Dokumenty powinny być dokładnie zabezpieczone, zapakowane w kopertę na dokumenty i przyklejone na karton tak, aby nie odkleiły się podczas transportu.

7. Wysyłka paczki do Japonii - towary zakazane

Tanie paczki międzynarodowe wysyłane do Japonii są objęte pewnymi zasadami, które dotyczą wysyłanej zawartości. Przede wszystkim należy pamiętać, że w paczce nie możemy wysłać przedmiotów niezgodnych z prawem obowiązującym w obu państwach. Oznacza to, że nie wyślemy między innymi: papierosów, alkoholu, środków odurzających, narkotyków czy materiałów wybuchowych.

Warto jednak pamiętać, że przewoźnicy realizują usługę kurierską do Japonii zgodnie z wewnętrznymi regulaminami. Oznacza to, że kurierzy tacy jak DHL Express, UPS czy FedEx posiadają w regulaminach zapisy o rzeczach wyłączonych z transportu międzynarodowego. Do takich rzeczy zaliczamy: artykuły spożywcze wymagające specjalnego przechowywania, produktów odzwierzęcych, leków, pieniędzy czy dokumentów takich jak paszport czy dowód osobisty.

Jeżeli nie jesteśmy pewni czy wysyłana przez nas tania paczka do Japonii posiada towary zgodne z regulaminem, warto sprawdzić tą informację bezpośrednio w regulaminie przewoźnika.

Wszystkie regulaminy dostępne tutaj.

8. Śledzenie wysyłanych paczek kurierem do Japonii

Tanie przesyłki do Japonii mogą być śledzone od momentu odebrania paczki przez kuriera, aż do momentu jej doręczenia do Japonii. Jest to niezwykle przydatne, jeżeli jesteśmy ciekawi jak wygląda trasa naszej paczki, czy wszystkie etapy przebiegają płynnie, a także jeżeli chcemy sprawdzić aktualny status paczki.

Serwis epaka.pl proponuje możliwość śledzenia każdej przesyłki kurierskiej do Japonii bez dodatkowych kosztów. Aby to zrobić wystarczy wejść w zakładkę "śledzenie przesyłek" oraz wpisać numer paczki. Na tej podstawie system pokaże nam wszystkie informacje dotyczące naszej przesyłki.

9. Wysyłka do Japonii w pigułce:

Nadanie przesyłki do Japonii: Nadawanie przesyłek kurierskich do Japonii z epaka.pl jest szybkie i łatwe. Wystarczy sprawdzić kalkulator cen paczek międzynarodowych oraz wypełnić niezbędne dane w formularzu "zamów kuriera". Po wypełnieniu wszystkich pól oraz przejściu przez procedurę odprawy celnej, możemy przejść do podsumowania oraz opłacenia zamówienia.

Cła i opłaty do Japonii: Paczki Polska - Japonia są objęte opłatami celnymi. Oznacza to, że wysyłając paczki, musimy przygotować potrzebne dokumenty celne. Serwis epaka.pl przeprowadzi nas przez cały proces podczas zamawiania kuriera do Japonii. Dzięki temu nie musimy się martwić o kompletowanie potrzebnych dokumentów. Serwis epaka.pl zrobi to za nas.

Koszt wysyłki paczki do Japonii: Tani kurier do Japonii jest możliwy. Serwis epaka.pl proponuje kalkulator cen paczek międzynarodowych, co pozwala na sprawdzenie oraz porównanie cen kurierów międzynarodowych. Ceny przesyłek zaczynają się już od 175 zł ale warto pamiętać, że finalna cena jest uzależniona od wymiarów paczek międzynarodowych oraz wagi.

Czas doręczenia przesyłki zagranicznej do Japonii: Kurier Japonia - Polska może doręczyć paczkę w ciągu 2 do 6 dni roboczych w zależności od wybranej usługi. Paczka UPS Express do Japonii, czyli przesyłki lotnicze proponują najszybszy przewóz towarów. Należy jednak pamiętać, że przesyłki priorytetowe mogą być nie co droższe od tych standardowych, proponowanych na przykład przez kuriera FedEx do Japonii w opcji Econimy.

Jak wysłać paczki do Japonii - pakowanie: Wystarczy że paczka będzie ubezpieczona warstwą folii bąbelkowej oraz zapakowana w prostopadłościenny karton, zaklejony taśmą. Nie zapomnijmy na kartonie umieścić niezbędnych dokumentów celnych oraz etykiety kurierskiej.

Śledzenie paczki do Japonii: Bez względu na to czy chcemy wysłać czy sprowadzić paczkę z Japonii, mamy możliwość jej śledzenia dzięki epaka.pl. Wystarczy wejść w zakładkę "śledzenie przesyłek" oraz wpisać numer paczki. System wówczas pokaże nam między innymi aktualny status przesyłki kurierskiej.

Gdzie wysyłamy

sprawdź koszt i szacowany czas dostawy

Japonia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Słowacja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Austria
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Szwecja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Kanada
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Hiszpania
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Włochy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Holandia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Francja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Wielka Brytania
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Polska
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Niemcy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Norwegia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Stany Zjednoczone
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Zjednoczone Emiraty Arabskie
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Czechy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Belgia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Irlandia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów

Popularne kierunki

wysyłki zagraniczne cały Świat

Popularne kierunki Europa Ameryka Północna Azja Ameryka Południowa Oceania Afryka

Bezpieczne przesyłki

sprawdź gdzie wysyłamy

Przesyłki zagraniczne
48 krajów
gdzie wysyłamy w Świat
Przesyłki krajowe
14 firm kurierskich
ceny już od 11,50 zł
Przesyłki dla biznesu
24/h wsparcie
dla Twojego biznesu

FAQ - paczki do Japonii

najczęściej zadawane pytania

Chcesz porozmawiać z nami?
Aktualnie dostępny
Czat z konsultantem

Pobierz aplikacje mobilną epaka.pl

epaka.pl umożliwia swoim klientom jeszcze szybsze zamówienie kuriera i nadanie paczki z dowolnego miejsca. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób wyślesz swoją przesyłkę i maksymalnie zaoszczędzisz swój czas.

Prosty formularz nadawania

Łatwy wgląd do historii przesyłek

Przejrzysta porównywarka ofert najpopularniejszych firm kurierskich

Szybki dostęp do ustawień konta użytkownika

Bieżące śledzenie przesyłek

Bądź na bieżąco. Zapisz się do Naszego Newslettera.
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę

Używamy plików cookie i innych technologii śledzenia, aby poprawić jakość przeglądania naszej witryny, wyświetlać spersonalizowane treści i reklamy, analizować ruch w naszej witrynie i wiedzieć, skąd pochodzą nasi użytkownicy.

Twoja prywatność jest dla nas ważna

Pliki cookie to bardzo małe pliki tekstowe, które są tworzone i przechowywane na komputerze użytkownika podczas odwiedzania strony internetowej. Używamy plików cookie do różnych celów, w tym do ulepszania obsługi online na naszej stronie internetowej (na przykład, aby zapamiętać dane logowania do konta).
Możesz zmienić swoje ustawienia i odrzucić niektóre rodzaje plików cookie, które mają być przechowywane na twoim komputerze podczas przeglądania naszej strony. Możesz również usunąć wszystkie pliki cookie już zapisane na komputerze, ale pamiętaj, że usunięcie plików cookie może uniemożliwić korzystanie z części naszej strony internetowej.

Niezbędne

Te pliki cookie są niezbędne do świadczenia usług dostępnych za pośrednictwem naszej strony internetowej i umożliwienia korzystania z niektórych funkcji naszej strony internetowej.
Bez tych plików cookie nie możemy zapewnić usług na naszej stronie internetowej.


Zawsze aktywne
Funkcjonalne

Te pliki cookie służą do bardziej spersonalizowanego korzystania z naszej strony internetowej i do zapamiętywania wyborów dokonywanych podczas korzystania z naszej strony internetowej.
Na przykład możemy używać funkcjonalnych plików cookie do zapamiętywania zawartości koszyka lub zapamiętywania danych logowania.


Nieaktywne
Śledzenie i wydajność

Te pliki cookie służą do zbierania informacji w celu analizy ruchu na naszej stronie internetowej i sposobu, w jaki użytkownicy korzystają z naszej strony internetowej.
Na przykład te pliki cookie mogą śledzić takie rzeczy, jak czas spędzony na stronie lub odwiedzane strony, co pomaga nam zrozumieć, w jaki sposób możemy ulepszyć naszą witrynę internetową.
Informacje zebrane przez te pliki nie identyfikują żadnego konkretnego użytkownika.


Nieaktywne
Targeting i reklama

Te pliki cookie służą do wyświetlania reklam, które mogą Cię zainteresować na podstawie Twoich zwyczajów przeglądania.
Pliki te tworzone przez naszych dostawców treści i/lub reklam, mogą łączyć informacje zebrane z naszej strony z innymi informacjami, które gromadzili niezależnie w związku z działaniami przeglądarki internetowej w ich sieci witryn.
Jeśli zdecydujesz się usunąć lub wyłączyć te pliki cookie, reklamy nadal będą wyświetlane, ale mogą one nie być odpowiednie dla Ciebie.


Przetwarzanie danych przez Google Adevertising Products odbywa się zgodnie z Polityką Prywatności i Warunkami korzystania z usług Google (Kliknij tutaj)

Nieaktywne
Więcej informacji

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących naszej polityki dotyczącej plików cookie i Twoich wyborów, skontaktuj się z nami.