Paczka do Litwy

szybko i tanio
flag
pan_paczka
Wysyłam:
Wymiary:

kg

Szerokość
Wysokość
Długość
Szerokość
Wysokość
Długość
Szerokość
Wysokość
Długość

cm

cm

cm

Rodzaj przesyłki:
Przesyłka o kształcie prostopadłościanu. Oklejona taśmą. Opona zapakowana według wytycznych. Sprawdź wyjątki
Przesyłka w innym niż prostopadłościan kształcie. (Owalny, kulisty, cylindryczny, tuba, nierówne krawędzie, wystające elementy, zniekształcenia kartonu itp.). Sprawdź wyjątki
Kraj nadania i doręczenia:
Sposób nadania:
Sposób doręczenia:
Ceny doręczenia przesyłki zagranicznej: Cena do Litwy:
Wypełnij wszystkie parametry przesyłki, aby
zobaczyć listę dostępnych kurierów.
Ania wysłała paczkę
2 min temuminuty temu
do Litwa
flag
Niestety, dla podanych parametrów paczki nie możemy przedstwić oferty.

Nic straconego! Poniżej przedstawiamy nasze propozycje na wysyłkę Twojej przesyłki. Zapoznaj się z nimi i wybierz opcję najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.
Proszę czekać, trwa sprawdzanie dostępności innych form wysylki Twojej paczki...
Korzystając z epaka.pl Spedycja możesz złożyć zapytanie o indywidualny koszt transportu.

Wysłanie zapytania nie jest zobowiązujące do wysyłki.

Po krótkiej weryfikacji, na podany adres mailowy otrzymasz informację o możliwych kosztach transportu.

Zaufaj najlepszym

bezstresowe wysyłanie paczek

Lider na rynku
360
własnych oddziałów
w całej Polsce
Bezpieczeństwo
99,6%
przesyłek
trafiło na czas do Odbiorcy
Wysyłka paczek
60
co tyle sekund średnio
wysyłamy przesyłkę za granicę
Przewodnik wysyłamy paczkę zagraniczną
1
Wysyłka paczki na Litwę
2
Jak nadać paczkę na Litwę?
3
Ceny przesyłek kurierskich na Litwę
4
Czas dostawy paczki na Litwę
5
Jak przygotować paczkę do Litwy?
6
Czego nie wyślemy w przesyłce zagranicznej?
7
Ubezpieczenie przesyłki do Litwy
8
Śledzenie międzynarodowej przesyłki kurierskiej
9
Tanie przesyłki kurierskie z Polski na Litwę w pigułce
1. Wysyłka paczki na Litwę

Platforma epaka.pl proponuje szybie i tanie przesyłki kurierskie z Polski na Litwę. Dzięki temu możemy w łatwy sposób przekazywać towary naszym sąsiadom. W tym poradniku sprawdzimy jak wysłać paczkę do Litwy, ile kosztuje wysyłka paczki do Litwy oraz to jak długo trwa dostawa.

2. Jak nadać paczkę na Litwę?

Paczki na Litwę wysyłane za pośrednictwem epaka.pl to łatwe i tanie rozwiązanie głównie dzięki możliwości porównania cen paczek na Litwę w jednym miejscu. Dzięki temu oszczędzamy czas na poszukiwania najwygodniejszej dla nas oferty.

Pierwszym krokiem w formularzu na epaka.pl to wycena przesyłki Polska-Litwa. Wystarczy wpisać wymiary paczki na Litwę, czyli długość, wysokość, szerokość oraz wagę. Na tej podstawie system pokarze nam oferty firm kurierskich, które realizują wysyłkę paczek na Litwę.

Usługi kurierskie międzynarodowe na Litwę:

 • kurier DPD,

 • kurier FedEx Economy oraz FedEx Priority,

 • kurier UPS,

 • kurier GLS,

 • kurier DHL Express.

Po wyborze usługi kurierskiej, która nas zadowala przechodzimy do kolejnego kroku gdzie należy podać dane nadawcy oraz odbiorcy paczki do Litwy, czyli adresu pod którym ma być dostawa kurierem.

Po wpisaniu wszystkich potrzebnych danych wystarczy przejść do podsumowania i opłacenia zamówienia. Gotowe!

W przypadku międzynarodowych przesyłek kurierskich na Litwę odprawa celna jest nieobowiązkowa. Oznacza to, że nie potrzebujesz dodatkowych dokumentów celnych, a wysłanie paczki nie jest objęte opłatami celnymi.

3. Ceny przesyłek kurierskich na Litwę

Cena usług kurierskich jest uzależniona od wymiarów paczki oraz lokalizacji jej doręczenia. Dzięki możliwości porównania cen kurierów w jednym miejscu na epaka.pl masz pewność, że wybierasz najtańsze przesyłki do Litwy. Sprawdźmy cenę paczki!

Cena paczki do Litwy kurierem DPD to niecałe 70 zł za przesyłkę do 1 kg. Koszt wysyłki paczki kurierem GLS wynosi niecałe 95 zł. Kurier FedEx proponuje ceny przesyłek kurierskich od 110 zł do 260 zł w zależności od usługi, którą wybierzemy. Cena wysyłki paczki kurierem UPS to ponad 150 zł, a wysyłka kurierem DHL na Litwę to koszt 240 zł.

4. Czas dostawy paczki na Litwę


Czas dostarczenia paczki z Polski na Litwę jest uzależniony od usługi, którą wybierzemy. Jeżeli zależy nam na tym aby koszt przesyłki był jak najniższy, wówczas warto wybrać opcje ekonomiczne. Są to najtańsze przesyłki kurierskie na Litwę ale ich czas dostawy może być nie co wydłużony.

Kurier DPD deklaruje, że czas dostarczenia paczki do 2 dni robocze. Podobną deklarację podaje kurier GLS. Kurier UPS czas dostawy szacuje na 2-3 dni robocze.

Jeżeli jednak zależy nam na czasie odbioru paczki, warto wybrać opcje priorytetowe. Są one zazwyczaj nie co droższe, ale mamy też gwarancję, że dostawa kurierem będzie najszybsza jak to możliwe. Jeżeli chcemy wysłać paczkę kurierem DHL Express możemy spodziewać się jej doręczenia już w ciągu 1 dnia roboczego!

 

5. Jak przygotować paczkę do Litwy?

Bezpieczna przesyłka to taka, która jest właściwie zapakowana i zabezpieczona przed ewentualnymi uszkodzeniami. Jak zapakować paczkę do Litwy? Zawartość dobrze zabezpiecz na przykład folią bąbelkową i umieść ją w kartonie prostopadłościennym tak, aby nic z niego nie wystawało. Puste przestrzenie wypełnij tak, aby zawartość nie przemieszczała się podczas transportu paczki. Karton zaklej dokładnie taśmą, tak aby nie otworzył się w czasie drogi. Gotowe! Na tak zapakowaną przesyłkę naklej etykietę kurierską, tak aby była czytelna dla kuriera na Litwę.

6. Czego nie wyślemy w przesyłce zagranicznej?

Nadanie paczki zagranicznej jest bardzo proste dzięki serwisowi epaka.pl. Warto jednak pamiętać, że usługi kurierskie międzynarodowe są objęte pewnymi zasadami. Przede wszystkim zawartość paczki musi być zgodna z prawem obu państw. Ponad to przewoźnicy kurierscy również powiadają regulaminy, a w nich listy wyłączonych towarów z transportu. Oznacza to, że wysłanie paczki nie zawsze będzie możliwe, w zależności od tego jaka jest jej zawartość.

Przede wszystkim nie wysyłaj paczki, której zawartością jest: alkohol, wyroby tytoniowe, w tym e-papierosy, leki, środki odurzające czy materiały pirotechniczne.

Ponad to nie powinniśmy wysłać w paczce produktów spożywczych łatwo psujących się, produktów odzwierzęcych, biżuterii czy dokumentów takich jak dowód osobisty czy paszport.

Jeżeli nie jesteś pewny czy daną zawartość można wysłać kurierem, warto zweryfikować to w regulaminie przewoźnika, który będzie realizował usługę doręczania paczki na Litwę.

7. Ubezpieczenie przesyłki do Litwy

Ubezpieczenie paczki na Litwę jest możliwe podczas składania zamówienia na stronie epaka.pl. Nie jest ono obowiązkowe ale warto przemyśleć to rozwiązanie zwłaszcza gdy wysyłamy przedmioty delikatne lub cenne. Usługa ubezpieczenia przesyłki właśnie chroni ją przed takimi okolicznościami.

Aby wykupić ubezpieczenie paczki na Litwę wystarczy podczas wypełniania formularza "zamów kuriera" przejść do kroku "usługi dodatkowe". Tam zaznaczamy opcję ubezpieczenia oraz wpisujemy kwotę ubezpieczenia przesyłki. Powinna być ona równa wartości przesyłki.

Po wpisaniu kwoty na jaką chcemy ubezpieczyć paczkę, system sam wskaże nam koszt usługi dodatkowej. W podsumowaniu zamówienia znajdziemy dokładny koszt całej usługi - cena wysyłki paczki Polska-Litwa wraz z ubezpieczeniem.

8. Śledzenie międzynarodowej przesyłki kurierskiej

Wysyłka paczki z Polski na Litwę może być śledzona od momentu, w którym kurier odbierze paczkę od nadawcy do momentu jej doręczenia do odbiorcy. Taką możliwość daje epaka.pl w zakładce "śledzenie przesyłek". Wystarczy wpisać numer paczki, a system pokaże nam całą historię drogi paczki oraz jej aktualny status na podstawie, którego możemy oszacować termin dostarczenia paczki.

Wysyłaj paczki kurierem za pośrednictwem epaka.pl i śledź swoje przesyłki!

9. Tanie przesyłki kurierskie z Polski na Litwę w pigułce

Jak wysłać paczkę na Litwę?: Wysyłaj przesyłki do Litwy wygodnie i szybko. Prosty formularz epaka.pl przeprowadzi Cię przez cały proces. wystarczy podać parametry paczki i dane odbiorcy.

Ile kosztuje paczka na Litwę?: Kalkulator cen na epaka.pl pozwala nam porównać ceny przesyłek kurierskich w jednym miejscu. Wystarczy wpisać wymiary i wagę paczki, ponieważ od tego zależy koszt wysyłki. Na tej podstawie system określi koszt wysyłki paczki dostępnymi kurierami.

Czas dostawy paczki z Polski do Litwy: Przesyłki zagraniczne na Litwę mogą być szybkie. W zależności od usługi, która zostanie wybrana, czas dostawy przesyłki do Litwy to od 1 do 4 dni roboczych. Czas doręczenia sprawdzić na samym początku formularza podczas wyceny usługi.

Jak przygotować paczkę na Litwę?: Wysyłaj paczki kurierem w prostopadłościennym kartonie. Zawartość w środku powinna być dobrze zabezpieczona, tak aby nie przemieszczała się w czasie transportu paczki.

Ubezpieczenie paczki do Litwy: Ubezpieczenie przesyłki obejmuje jej ewentualne uszkodzenie lub zaginięcie. Wykupienie tej usługi nie jest obowiązkowe ale warte rozważania przy delikatnej i cennej zawartości.

Śledzenie paczki do Litwy: Serwis epaka.pl daje możliwość śledzenia każdej przesyłki kurierskiej. Wystarczy wejść w zakładkę "śledzenie przesyłki", a następnie wpisać numer paczki.

Litwa - informacje ogólne

 • Język: Litewski
 • Stolica: Wilno
 • Religia: 77,2% populacji należy do Kościoła Katolickiego
 • Waluta: Euro (EUR)
 • Powierzchnia: 65 300 km²
 • Ludność: 2 810 769 (2023)
 • PKB per capita: USD 43 217 (2023)
 • Wzrost PKB: 4,3% (2023)
 • Litwa jest członkiem UE, NATO i ONZ
 • Strefa Schengen
 • Wysoki poziom bezpieczeństwa
 • Doskonała infrastruktura
 • Popularny cel turystyczny
 • Wilno: Stare Miasto, Ostra Brama, Góra Trzech Krzyży
 • Kowno: Zamek Kowieński, Pałac Pažaislis, Muzeum Wojny i Okupacji
 • Kurort Druskienniki
 • Park Narodowy Dzūkų
 • ** Mierzeja Kurońska**

Gdzie wysyłamy

sprawdź koszt i szacowany czas dostawy

Litwa
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Austria
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Szwecja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Kanada
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Hiszpania
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Włochy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Holandia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Francja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Wielka Brytania
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Polska
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Niemcy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Norwegia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Stany Zjednoczone
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Zjednoczone Emiraty Arabskie
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Czechy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Belgia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Słowacja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Irlandia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów

Popularne kierunki

wysyłki zagraniczne cały Świat

Popularne kierunki Europa Ameryka Północna Azja Ameryka Południowa Oceania Afryka

Bezpieczne przesyłki

sprawdź gdzie wysyłamy

Przesyłki zagraniczne
48 krajów
gdzie wysyłamy w Świat
Przesyłki krajowe
14 firm kurierskich
ceny już od 11,50 zł
Przesyłki dla biznesu
24/h wsparcie
dla Twojego biznesu

FAQ - paczki do Litwa

najczęściej zadawane pytania

Paczki na Litwę za pośrednictwem epaka.pl wyślesz już za niecałe 70 zł za przesyłkę do 1 kg. Taką ofertę proponuje kurier DPD. Kurierzy GLS oraz FedEx proponują ceny od 95 zł za przesyłkę do Litwy, a przesyłki priorytetowe wysyłane przewoźnikiem DHL Express to koszt około 240 zł. Warto jednak pamiętać, że finalna cena przesyłki paczki na Litwę jest uzależniona od wymiarów, wagi paczki oraz lokalizacji doręczenia.

Wysyłka paczki jest bardzo prosta dzięki epaka.pl i nie różni się od wysyłek krajowych. Wystarczy wypełnić formularz zamów kuriera podając wymiary paczki (wysokość, szerokość, długość,), wagę, a także dane adresowe nadawcy oraz odbiorcy. W podsumowaniu zamówienia należy wybrać formę płatności i gotowe. Paczka została nadana, a etykieta kurierska zostanie wygenerowana przez system i wysłana to podany adres e-mail.

Serwis epaka.pl proponuje możliwość porównania ofert wysyłki paczki do Litwy. Po wpisaniu wymiarów paczki, system pokaże proponwane oferty firm kurierskich, które realizują taką usługę. To rozwiązanie pozwala nam porównać wszystkie oferty w jednym miejscu, dzięki czemu mamy pewność że wybieramy najkorzystnijszą ofertę.

Paczki wysyłane z Polski na Litwe nie są objęte odprawą celną oraz opłatami celnymi. Takie wysyłki są zwolnione z procedury celnej dzięki przynależności do Unii Europejskiej. Oznacza to, że nie ma potrzeby generowania dodatkowych dokumentów celnych, a paczka może dotrzeć jeszcze szybciej do odbiorcy.

 

Transport na Litwę może potrwać od 1 do 3 dni roboczych w zależności od wybranej oferty. Jeżeli zależy nam na czasie można wybrać opcje priorytetową. Wówczas paczka może być dostarczona do odbiorcy w Litwie nawet w ciągu 1 dnia roboczego. W przypadku usług standardowych proponowanych między innymi przez DPD czy GLS czas doręczenia to 2-3 dni robocze.

Wystarczy zapakować towar, który chcemy wysłać w prostopadłościenny karton. Zabezpieczamy dokładnie zawartość i zaklejamy paczkę taśmą klejącą. Na zapakowaną paczkę przyklejamy etykietę kurierską.

Chcesz porozmawiać z nami?
Aktualnie dostępny
Czat z konsultantem

Pobierz aplikacje mobilną epaka.pl

epaka.pl umożliwia swoim klientom jeszcze szybsze zamówienie kuriera i nadanie paczki z dowolnego miejsca. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób wyślesz swoją przesyłkę i maksymalnie zaoszczędzisz swój czas.

Prosty formularz nadawania

Łatwy wgląd do historii przesyłek

Przejrzysta porównywarka ofert najpopularniejszych firm kurierskich

Szybki dostęp do ustawień konta użytkownika

Bieżące śledzenie przesyłek

Bądź na bieżąco. Zapisz się do Naszego Newslettera.
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę

Używamy plików cookie i innych technologii śledzenia, aby poprawić jakość przeglądania naszej witryny, wyświetlać spersonalizowane treści i reklamy, analizować ruch w naszej witrynie i wiedzieć, skąd pochodzą nasi użytkownicy.

Twoja prywatność jest dla nas ważna

Pliki cookie to bardzo małe pliki tekstowe, które są tworzone i przechowywane na komputerze użytkownika podczas odwiedzania strony internetowej. Używamy plików cookie do różnych celów, w tym do ulepszania obsługi online na naszej stronie internetowej (na przykład, aby zapamiętać dane logowania do konta).
Możesz zmienić swoje ustawienia i odrzucić niektóre rodzaje plików cookie, które mają być przechowywane na twoim komputerze podczas przeglądania naszej strony. Możesz również usunąć wszystkie pliki cookie już zapisane na komputerze, ale pamiętaj, że usunięcie plików cookie może uniemożliwić korzystanie z części naszej strony internetowej.

Niezbędne

Te pliki cookie są niezbędne do świadczenia usług dostępnych za pośrednictwem naszej strony internetowej i umożliwienia korzystania z niektórych funkcji naszej strony internetowej.
Bez tych plików cookie nie możemy zapewnić usług na naszej stronie internetowej.


Zawsze aktywne
Funkcjonalne

Te pliki cookie służą do bardziej spersonalizowanego korzystania z naszej strony internetowej i do zapamiętywania wyborów dokonywanych podczas korzystania z naszej strony internetowej.
Na przykład możemy używać funkcjonalnych plików cookie do zapamiętywania zawartości koszyka lub zapamiętywania danych logowania.


Nieaktywne
Śledzenie i wydajność

Te pliki cookie służą do zbierania informacji w celu analizy ruchu na naszej stronie internetowej i sposobu, w jaki użytkownicy korzystają z naszej strony internetowej.
Na przykład te pliki cookie mogą śledzić takie rzeczy, jak czas spędzony na stronie lub odwiedzane strony, co pomaga nam zrozumieć, w jaki sposób możemy ulepszyć naszą witrynę internetową.
Informacje zebrane przez te pliki nie identyfikują żadnego konkretnego użytkownika.


Nieaktywne
Targeting i reklama

Te pliki cookie służą do wyświetlania reklam, które mogą Cię zainteresować na podstawie Twoich zwyczajów przeglądania.
Pliki te tworzone przez naszych dostawców treści i/lub reklam, mogą łączyć informacje zebrane z naszej strony z innymi informacjami, które gromadzili niezależnie w związku z działaniami przeglądarki internetowej w ich sieci witryn.
Jeśli zdecydujesz się usunąć lub wyłączyć te pliki cookie, reklamy nadal będą wyświetlane, ale mogą one nie być odpowiednie dla Ciebie.


Przetwarzanie danych przez Google Adevertising Products odbywa się zgodnie z Polityką Prywatności i Warunkami korzystania z usług Google (Kliknij tutaj)

Nieaktywne
Więcej informacji

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących naszej polityki dotyczącej plików cookie i Twoich wyborów, skontaktuj się z nami.