Paczka do Łotwy

szybko i tanio
flag
pan_paczka
Wysyłam:
Wymiary:

kg

Szerokość
Wysokość
Długość
Szerokość
Wysokość
Długość
Szerokość
Wysokość
Długość

cm

cm

cm

Rodzaj przesyłki:
Przesyłka o kształcie prostopadłościanu. Oklejona taśmą. Opona zapakowana według wytycznych. Sprawdź wyjątki
Przesyłka w innym niż prostopadłościan kształcie. (Owalny, kulisty, cylindryczny, tuba, nierówne krawędzie, wystające elementy, zniekształcenia kartonu itp.). Sprawdź wyjątki
Kraj nadania i doręczenia:
Sposób nadania:
Sposób doręczenia:
Ceny doręczenia przesyłki zagranicznej: Cena na Łotwy:
Wypełnij wszystkie parametry przesyłki, aby
zobaczyć listę dostępnych kurierów.
Ania wysłała paczkę
2 min temuminuty temu
do Łotwy
flag
Niestety, dla podanych parametrów paczki nie możemy przedstwić oferty.

Nic straconego! Poniżej przedstawiamy nasze propozycje na wysyłkę Twojej przesyłki. Zapoznaj się z nimi i wybierz opcję najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.
Proszę czekać, trwa sprawdzanie dostępności innych form wysylki Twojej paczki...
Korzystając z epaka.pl Spedycja możesz złożyć zapytanie o indywidualny koszt transportu.

Wysłanie zapytania nie jest zobowiązujące do wysyłki.

Po krótkiej weryfikacji, na podany adres mailowy otrzymasz informację o możliwych kosztach transportu.

Zaufaj najlepszym

bezstresowe wysyłanie paczek

Lider na rynku
360
własnych oddziałów
w całej Polsce
Bezpieczeństwo
99,6%
przesyłek
trafiło na czas do Odbiorcy
Wysyłka paczek
60
co tyle sekund średnio
wysyłamy przesyłkę za granicę
Przewodnik wysyłamy paczkę zagraniczną
1
Międzynarodowe przesyłki kurierskie na Łotwę
2
Jak nadać przesyłkę kurierem na Łotwę?
3
Cena przesyłki paczkowej do Łotwy
4
Czas dostawy kurierem na Łotwę
5
Jak zapakować paczkę na Łotwę?
6
Przesyłki do Łotwy - towary zakazane
7
Śledzenie przesyłki na Łotwę
8
Ubezpieczenie paczki na Łotwę
9
Kurier Polska-Łotwa w pigułce
1. Międzynarodowe przesyłki kurierskie na Łotwę

Nadanie przesyłki na Łotwę za pośrednictwem serwisu epaka.pl jest możliwe i bardzo proste. W tym poradniku podpowiadamy jak nadać przesyłki kurierskie Polska-Łotwa, sprawdzimy cenę paczki na Łotwę oraz jak wygląda spawa cła podczas transportu paczki na Łotwę.

2. Jak nadać przesyłkę kurierem na Łotwę?

Nadanie paczki do Łotwy jest wyjątkowo szybkie dzięki formularzowi "zamów kuriera" na epaka.pl. Wystarczy kilka podstawowych informacji, które pozwolą wysłać paczkę kurierem na Łotwę.

W pierwszym kroku wybieramy przewoźnika, który zrealizuje usługę transportu paczki na Łotwę. Aby sprawdzić jaką ofertę proponują kurierzy na Łotwę wystarczy podać wymiary przesyłki czyli długość, wysokość, szerokość oraz jej wagę. Na tej podstawie, możemy wybrać ofertę, która spełni nasze oczekiwania.

Usługi kurierskie na Łotwę:

 • Kurier DPD

 • Kurier FedEx

 • Kurier UPS

 • Kurier GLS

 • Kurier DHL

Po wybraniu kuriera na Łotwę, można przejść do kolejnego kroku, w którym należy podać dane nadawcy od którego kurierzy odbierają przesyłkę oraz odbiorcy, do którego zostanie doręczona przesyłka.

Powyższe informacje, dzięki którym przesyłka dotrze na Łotwę są wystarczające. Można następnie przejść do podsumowania zamówienia kuriera oraz wybrania sposobu płatności.

Kurier Polska-Łotwa nie jest objęty odprawą celną. Oznacza to, że nie ma potrzeby generowania dodatkowych dokumentów celnych, a czas transportu paczki do Łotwy będzie jeszcze szybszy.

3. Cena przesyłki paczkowej do Łotwy

Ceny przesyłki towaru są uzależnione od kilku czynników, między innymi od wielkości paczki, wagi czy miejsca dostawy kurierem.

Wysyłka standardowej paczki do 1 kg w serwisie epaka.pl to koszt od 70 zł. Platforma daje możliwość wyceny paczki oraz sprawdzenia ofert firm transportowych. Dzięki temu mamy pewność, że wybieramy najkorzystniejszą usługę kurierską.

Kurier DPD proponuje wysyłkę paczki do Łotwy w cenie nie co ponad 70 zł. Za wysyłkę paczki kurierem GLS czy kurierem UPS musimy zapłacić nie co więcej, ponieważ jest to ponad 100 zł.

W przypadku przesyłek priorytetowych koszt wysyłki paczki jest wyższy ale wówczas mamy pewność, że szacowany czas dostawy będzie najkrótszy jak to możliwe. Takie usługi proponuje na przykład kurier FedEx Priority czy kurier DHL Polska. Koszt wysyłki paczki priorytetowej zaczyna się od 240 zł.

4. Czas dostawy kurierem na Łotwę


Szacowany czas dostawy paczki jest uzależniony przede wszystkim od miejsca, do którego miejsca przesyłka została nadana.

Regularna wysyłka paczek kurierem UPS czy kurierem GLS trwa do 3 dni roboczych. Transport towarów kurierem DPD to czas około 2 dni roboczych.

W przypadku przesyłek priorytetowych firmy kurierskie takie jak FedEx czy DHL Express deklarują, że przewóz paczek i ich doręczenie może nastąpić nawet w ciągu jednego dnia roboczego. Cennik paczek priorytetowych jest nie co wyższy, w związku z czym warto zdecydować czy najważniejszy jest dla nasz czas dostawy paczki czy cena przesyłki.

 

5. Jak zapakować paczkę na Łotwę?

Aby przesyłki kurierskie Polska-Łotwa mogły być w jak najszybszym czasie doręczone do odbiorcy, warto je odpowiednio zapakować. Dzięki temu paczka z Polski może, na przykład bez problemu przejść przez automatyczną sortownie.

Standardowa paczka kurierska do Łotwy powinna być zapakowana w prostopadłościenny karton. Zawartość powinna być dobrze zabezpieczona wypełniaczem oraz nie powinna wystawać po za obrys kartonu. Tak przygotowaną przesyłkę zaklejamy taśmą klejącą oraz naklejamy etykietę kurierską. Tak przygotowaną paczkę z pewnością możemy nazwać bezpieczną przesyłką.

6. Przesyłki do Łotwy - towary zakazane

Jeżeli chcemy wysłać paczkę kurierem na Łotwę przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że jej zawartość musi być zgodna z prawem obowiązującym w oby państwach. W związku z tym, paczka z Polski nie powinna zawierać wyrobów tytoniowych, w tym e-papierosów, alkoholu, narkotyków oraz materiałów pirotechnicznych.

Należy jednak pamiętać, że firmy kurierskie realizujące usługę nadania paczki do Łotwy również posiadają regulaminy, a w nich zawarte produkty wyłączone z transportu międzynarodowego. Do takich produktów, których nie możemy wysłać w paczce zaliczamy między innymi: produkty spożywcze szybko psujące się, produkty odzwierzęce, leki, dokumenty takie jak paszport czy dowód osobisty, a także pieniądze czy biżuteria.

Jeżeli nie jesteśmy pewni czy przesyłka dotrze na Łotwę z zawartością, którą wysyłamy warto zweryfikować to w regulaminie wybranego przewoźnika jeszcze przed zamówieniem kuriera.

Wszelkie regulaminy są dostępne w serwisie epaka.pl: https://www.epaka.pl/regulamin

7. Śledzenie przesyłki na Łotwę

Chcąc nadać przesyłkę kurierem, chcemy również mieć możliwość sprawdzenia na jakim etapie znajduje się jej transport. Serwis epaka.pl daje możliwość śledzenia przesyłek, dzięki czemu możemy sprawdzić jaka jest historia drogi naszej paczki czy jaki jest jej aktualny status. Na tej podstawie jesteśmy w stanie wstępnie oszacować dzień dostawy kurierem do odbiorcy.

W serwisie epaka.pl każdy tani kurier ma dostępną możliwość śledzenia, a cena przesyłki paczkowej nie zmienia się z tego powodu. Jeżeli chcemy sprawdzić status naszej paczki wystarczy wejść w zakładkę "śledzenie przesyłek" oraz wpisać numer przesyłki.

8. Ubezpieczenie paczki na Łotwę

Paczki zagraniczne mogą zostać ubezpieczone na wypadek uszkodzenia przesyłki lub jej zaginięcia. Jest to ubezpieczenie dodatkowe i nie obowiązkowe. Warto jednak rozważyć taką możliwość, zwłaszcza gdy zawartość którą wysyłamy jest podatna na uszkodzenia lub drogocenna.

Jeżeli chcemy wykupić takie ubezpieczenie, jest to możliwe w serwisie epaka.pl podczas wypełniania formularza "zamów kuriera". Wystarczy, że po podaniu wszystkich danych przesyłki, przejdziemy do kroku "usługi dodatkowe" u tam zaznaczymy opcję ubezpieczenia paczki.

Po zaznaczeniu tej opcji, należy podać wartość ubezpieczenia, która powinna być równa wartości paczki. Na tej podstawie system obliczy koszt dodatkowego ubezpieczenia. Jeżeli cena ubezpieczenia wynosi 0 zł, oznacza to, że firma kurierska proponuje ubezpieczenie paczki w cenie usługi wysyłki do Łotwy.

Wszystkie informacje o zamówieniu, wraz z wybranymi usługami dodatkowymi znajdziemy w podsumowaniu zamówienia.

9. Kurier Polska-Łotwa w pigułce

Wysyłka do Łotwy: Wysyłaj paczki szybko i wygodnie na epaka.pl. Wystarczy podać podstawowe dane nadawcy oraz odbiorcy, a także dokładne wymiary paczki do Łotwy.

Cena paczki na Łotwę: Wycena paczki za pośrednictwem epaka.pl daje pewność, że wybieramy najlepszą z możliwych ofert. Wystarczy podać parametry przesyłki oraz wagę na podstawie, których system wskaże ile kosztuje wysyłka najpopularniejszymi firmami kurierskimi.

Czas dostawy paczki na Łotwę: Szybka paczka na Łotwę może zostać doręczona już w ciągu 1 dnia roboczego w zależności od wybranej usługi kurierskiej. Doręczamy paczki zagraniczne za pośrednictwem przewoźników kurierskich, którzy realizują usługę door to door w najkrótszym możliwym czasie.

Jak przygotować paczkę do wysyłki do Łotwy: Dostawa tanich paczek może być jeszcze szybsza dzięki prawidłowemu zakapowaniu wysyłanej zawartości. Wystarczy, że dobrze ją zabezpieczysz i zapakujesz w prostopadłościenny karton, a następnie zakleisz taśmą. Jest to świetny sposób na to, aby przesyłka była bezpieczna.

Śledzenie paczki na Łotwę: Cennik paczek nie wpływa na możliwość sprawdzenia drogi i aktualnego statusu swojej paczki. Jest to standardowa usługa dla wszystkich paczek na stronie epaka.pl.

Ubezpieczenie paczki zagranicznej: Ubezpieczenie paczki do Łotwy jest nieobowiązkowe ale możliwe za pośrednictwem epaka.pl. Ubezpieczenie obejmuje uszkodzenia oraz zagubienia paczek. Można je wykupić dodatkowo podczas wypełniania formularza "zamów kuriera".

Gdzie wysyłamy

sprawdź koszt i szacowany czas dostawy

Łotwa
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Norwegia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Słowacja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Austria
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Szwecja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Kanada
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Hiszpania
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Włochy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Holandia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Francja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Wielka Brytania
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Polska
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Niemcy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Stany Zjednoczone
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Zjednoczone Emiraty Arabskie
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Czechy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Belgia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Irlandia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów

Popularne kierunki

wysyłki zagraniczne cały Świat

Popularne kierunki Europa Ameryka Północna Azja Ameryka Południowa Oceania Afryka

Bezpieczne przesyłki

sprawdź gdzie wysyłamy

Przesyłki zagraniczne
48 krajów
gdzie wysyłamy w Świat
Przesyłki krajowe
14 firm kurierskich
ceny już od 11,50 zł
Przesyłki dla biznesu
24/h wsparcie
dla Twojego biznesu

FAQ - paczki do Łotwy

najczęściej zadawane pytania

Chcesz porozmawiać z nami?
Aktualnie dostępny
Czat z konsultantem

Pobierz aplikacje mobilną epaka.pl

epaka.pl umożliwia swoim klientom jeszcze szybsze zamówienie kuriera i nadanie paczki z dowolnego miejsca. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób wyślesz swoją przesyłkę i maksymalnie zaoszczędzisz swój czas.

Prosty formularz nadawania

Łatwy wgląd do historii przesyłek

Przejrzysta porównywarka ofert najpopularniejszych firm kurierskich

Szybki dostęp do ustawień konta użytkownika

Bieżące śledzenie przesyłek

Bądź na bieżąco. Zapisz się do Naszego Newslettera.
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę

Używamy plików cookie i innych technologii śledzenia, aby poprawić jakość przeglądania naszej witryny, wyświetlać spersonalizowane treści i reklamy, analizować ruch w naszej witrynie i wiedzieć, skąd pochodzą nasi użytkownicy.

Twoja prywatność jest dla nas ważna

Pliki cookie to bardzo małe pliki tekstowe, które są tworzone i przechowywane na komputerze użytkownika podczas odwiedzania strony internetowej. Używamy plików cookie do różnych celów, w tym do ulepszania obsługi online na naszej stronie internetowej (na przykład, aby zapamiętać dane logowania do konta).
Możesz zmienić swoje ustawienia i odrzucić niektóre rodzaje plików cookie, które mają być przechowywane na twoim komputerze podczas przeglądania naszej strony. Możesz również usunąć wszystkie pliki cookie już zapisane na komputerze, ale pamiętaj, że usunięcie plików cookie może uniemożliwić korzystanie z części naszej strony internetowej.

Niezbędne

Te pliki cookie są niezbędne do świadczenia usług dostępnych za pośrednictwem naszej strony internetowej i umożliwienia korzystania z niektórych funkcji naszej strony internetowej.
Bez tych plików cookie nie możemy zapewnić usług na naszej stronie internetowej.


Zawsze aktywne
Funkcjonalne

Te pliki cookie służą do bardziej spersonalizowanego korzystania z naszej strony internetowej i do zapamiętywania wyborów dokonywanych podczas korzystania z naszej strony internetowej.
Na przykład możemy używać funkcjonalnych plików cookie do zapamiętywania zawartości koszyka lub zapamiętywania danych logowania.


Nieaktywne
Śledzenie i wydajność

Te pliki cookie służą do zbierania informacji w celu analizy ruchu na naszej stronie internetowej i sposobu, w jaki użytkownicy korzystają z naszej strony internetowej.
Na przykład te pliki cookie mogą śledzić takie rzeczy, jak czas spędzony na stronie lub odwiedzane strony, co pomaga nam zrozumieć, w jaki sposób możemy ulepszyć naszą witrynę internetową.
Informacje zebrane przez te pliki nie identyfikują żadnego konkretnego użytkownika.


Nieaktywne
Targeting i reklama

Te pliki cookie służą do wyświetlania reklam, które mogą Cię zainteresować na podstawie Twoich zwyczajów przeglądania.
Pliki te tworzone przez naszych dostawców treści i/lub reklam, mogą łączyć informacje zebrane z naszej strony z innymi informacjami, które gromadzili niezależnie w związku z działaniami przeglądarki internetowej w ich sieci witryn.
Jeśli zdecydujesz się usunąć lub wyłączyć te pliki cookie, reklamy nadal będą wyświetlane, ale mogą one nie być odpowiednie dla Ciebie.


Przetwarzanie danych przez Google Adevertising Products odbywa się zgodnie z Polityką Prywatności i Warunkami korzystania z usług Google (Kliknij tutaj)

Nieaktywne
Więcej informacji

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących naszej polityki dotyczącej plików cookie i Twoich wyborów, skontaktuj się z nami.