Paczka do Norwegii

szybko i tanio
flag
pan_paczka
Wysyłam:
Wymiary:

kg

Szerokość
Wysokość
Długość
Szerokość
Wysokość
Długość
Szerokość
Wysokość
Długość

cm

cm

cm

Rodzaj przesyłki:
Przesyłka o kształcie prostopadłościanu. Oklejona taśmą. Opona zapakowana według wytycznych. Sprawdź wyjątki
Przesyłka w innym niż prostopadłościan kształcie. (Owalny, kulisty, cylindryczny, tuba, nierówne krawędzie, wystające elementy, zniekształcenia kartonu itp.). Sprawdź wyjątki
Kraj nadania i doręczenia:
Sposób nadania:
Sposób doręczenia:
Ceny doręczenia przesyłki zagranicznej: Cena na Norwegii:
Wypełnij wszystkie parametry przesyłki, aby
zobaczyć listę dostępnych kurierów.
Ania wysłała paczkę
2 min temuminuty temu
do Norwegii
flag
Niestety, dla podanych parametrów paczki nie możemy przedstwić oferty.

Nic straconego! Poniżej przedstawiamy nasze propozycje na wysyłkę Twojej przesyłki. Zapoznaj się z nimi i wybierz opcję najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.
Proszę czekać, trwa sprawdzanie dostępności innych form wysylki Twojej paczki...
Korzystając z epaka.pl Spedycja możesz złożyć zapytanie o indywidualny koszt transportu.

Wysłanie zapytania nie jest zobowiązujące do wysyłki.

Po krótkiej weryfikacji, na podany adres mailowy otrzymasz informację o możliwych kosztach transportu.

Zaufaj najlepszym

bezstresowe wysyłanie paczek

Lider na rynku
360
własnych oddziałów
w całej Polsce
Bezpieczeństwo
99,6%
przesyłek
trafiło na czas do Odbiorcy
Wysyłka paczek
60
co tyle sekund średnio
wysyłamy przesyłkę za granicę
Przewodnik wysyłamy paczkę zagraniczną
1
Przesyłki międzynarodowe do Norwegii
2
Jak wysłać paczkę do Norwegii?
3
Kurier Polska-Norwegia, a odprawa celna
4
Ile kosztuje paczka do Norwegii?
5
Czas dostawy kurierem do Norwegii
6
Jak zapakować paczkę do Norwegii?
7
Co można wysłać w paczce do Norwegii?
8
Śledzenie przesyłki do Norwegii
9
Przesyłki zagraniczne do Norwegii w pigułce:
1. Przesyłki międzynarodowe do Norwegii

Wysyłki do Norwegii stają się bardzo popularne. Firmy kurierskie do Norwegii bardzo ułatwiają cały proces, aby był on szybki i nieskomplikowany. Ceny przesyłek również są przystępne, dzięki czemu coraz częściej decydujemy się na takie rozwiązania doręczenia przesyłki do Norwegii.

Jak wygląda wysłanie paczki do Norwegii, czy tanie paczki do Norwegii są możliwe i ile trwa transport paczek. Poniższy poradnik to odpowiedź na te oraz inne pytania dotyczące usług kurierskich do Norwegii.

2. Jak wysłać paczkę do Norwegii?

Serwis epaka.pl proponuje nadanie przesyłki kurierskiej do Norwegii w bardzo szybki i łatwy sposób. Należy jedynie wypełnić formularz "zamów kuriera" na podstawie, którego może zostać zrealizowana usługa kurierska do Norwegii.

W pierwszym kroku, formularz pozwala nam sprawdzić oferty i wybrać taką, która spełnia nasze oczekiwania. Aby to zrobić, wystarczy podać wymiary paczki do Norwegii, czyli długość, wysokość, szerokość oraz wagę wysyłki do Norwegii. Wybieramy kraj doręczenia - Norwegia.

Na tej podstawie system wskaże nam dostępne usługi kurierskie do Norwegii, realizowane przez przewoźników.

Usługi kurierskie do Norwegii:

 • kurier UPS Lotniczy,

 • kurier FedEx Economy oraz FedEx Priority,

 • kurier DHL Express.

Na podstawie przedstawionych ofert dostawy kurierem do Norwegii, wybieramy tą, która spełnia nasze oczekiwania, a następnie przechodzimy do kolejnego kroku, czyli do podania danych.

Jeżeli chcemy przesyłać do Norwegii paczki, niezbędne będzie podanie danych adresowych nadawcy oraz odbiorcy paczki do Norwegii, czyli adres pod który kurier doręczy paczkę. Po podaniu niezbędnych danych, można przejść do sekcji związanej z odprawą celną, a następnie do podsumowania i opłacenia zamówienia.

Jak wygląda proces odprawy celnej i co należy przygotować - sprawdźmy.

3. Kurier Polska-Norwegia, a odprawa celna

Przesyłki międzynarodowe do Norwegii są objęte procedurami celnymi. Oznacza to, że przesyłki kurierskie do Norwegii muszą posiadać dodatkowe dokumenty celne, a na paczkę zostaną nałożone koszty celne.

Warto jednak zaznaczyć, że nadawcy, którzy chcą wysyłać paczkę z serwisem epaka.pl mogą liczyć na pełne wsparcie. System epaka.pl wygeneruje wszystkie potrzebne dokumenty, które są niezbędne przy odprawie celnej, a cennik kuriera do Norwegii nie zmieni się.

Wystarczy jedynie podać dokładne informacje w formularzu "zamów kuriera", w kroku "usługi dodatkowe". Należy podać zawartość przesyłki do Norwegii, wraz z jej dokładną wartością oraz wagą. Następnie wybieramy przeznaczenie przesyłki - może to być przesyłka w celach prywatnych lub służbowych, rzeczy osobiste czy prezent. Na podstawie tych danych system wygeneruje niezbędne dokumenty celne.

Warto też zaznaczyć, że procedury celne są objęte opłatami narzuconymi przez urzędników celnych. Wszystkie te opłaty są nałożone na odbiorcę wysyłki do Norwegii. Jeżeli zależy nam, aby wszelkie opłaty zostały przekierowane na nadawcę paczki, wówczas należy wygenerować dodatkowy dokument, tak zwany LOA. W tym wypadku epaka.pl również pomaga! Wystarczy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta, gdzie konsultant wygeneruje dedykowany dokument dla naszej paczki.

Gotowe! Pamiętaj, że każdy dokument celny musi zostać podpisany przez nadawcę paczki Polska Norwegia oraz do niej dołączony.

4. Ile kosztuje paczka do Norwegii?


Serwis epaka.pl pozwala na porównanie cen kurierów do Norwegii jeszcze przed wyborem usługi. Dzięki temu doskonale wiemy jak przedstawia się cennik kuriera do Norwegii i możemy wybrać opcję, która pozwala nam tanio wysłać paczkę.

Ceny przesyłek do Norwegii kształtują się następująco:

 • Najtańszy kurier do Norwegii, czyli kurier UPS Lotniczy proponuje cenę przesyłki około 210 zł.

 • Kurier FedEx do Norwegii w usłudze ekonomicznej to koszt około 245 zł na paczkę do 1 kg.

 • Usługa priorytetowa proponowana przez kuriera DHL Express to koszt ponad 260 zł za paczkę do 1 kg.

Warto pamiętać, że cennik usług jest uzależniony od wymiarów paczki do Norwegii oraz od tego czy wybierzemy opcję standardową czy priorytetową, która zazwyczaj jest nie co droższa. W takim wypadku należy zdecydować, czy ważniejsza jest dla nas najtańsza paczka do Norwegii czy szybszy czas dostawy.

 

5. Czas dostawy kurierem do Norwegii

Czas transportu przesyłki do Norwegii jest uzależniony przede wszystkim od oferty, która zostanie wybrana. Przesyłki ekonomiczne oraz standardowe są najczęściej zdecydowanie tańsze. Wówczas jednak musimy pamiętać, że czas dostawy może być wydłużony. Wybierając przesyłkę priorytetową, mamy pewność, że międzynarodowy transport będzie najszybszy jak to możliwe. Pamiętajmy jednak, że cennik paczek priorytetowych może być wyższy.

Podczas porównania cen kurierów do Norwegii na epaka.pl mamy również możliwość sprawdzenia deklarowanego terminu doręczenia paczki.

Kurier UPS (lotnicze paczki) oraz kurier FedEx do Norwegii deklarują, że paczka dostanie doręczona do odbiorcy w ciągu 3-4 dni roboczych. Przesyłki ekspresowe proponowane przez kuriera DHL Express są dostarczana już w ciągu 1-2 dni roboczych.

6. Jak zapakować paczkę do Norwegii?

Już dokładnie wiemy jak, na przykład nadać paczkę do Oslo. Sprawdźmy teraz jak zapakować paczkę prawidłowo, aby tanie przesyłki do Norwegii były zrealizowane zgodnie ze standardami.

Przede wszystkim należy pamiętać o dokładnym zabezpieczeniu zawartości wysyłki do Norwegii. Możemy to zrobić za pomocą folii bąbelkowej lub innego materiału. Tak przygotowaną zawartość umieszczamy w kartonie prostopadłościennym, tak aby żaden element nie wystawał po za obrys kartonu. Puste przestrzenie dodatkowo wypełniamy, aby zawartość nie przemieszczała się podczas transportu przesyłek. Taką paczkę dokładnie zaklejamy taśmą.

Na karton przyklejamy kopertę lub koszulkę na dokumenty z podpisanymi dokumentami celnymi, a także etykietę kurierską.

7. Co można wysłać w paczce do Norwegii?

W paczce do Norwegii może znaleźć się większość rzeczy, które chcemy wysłać i które przychodzą nam do głowy. Mogą to być ubrania, książki, a także niektóre produkty spożywcze.

Należy jednak pamiętać, że wysyłana zawartość musi być, przede wszystkim zgodna z prawem obu państw. Dlatego nadać w paczce nie możemy: wyrobów tytoniowych, środków odurzających czy alkoholu.

Firmy kurierskie do Norwegii również posiadają zapisy w regulaminach, które dotyczą towarów wykluczonych z przewozu. Są to między innymi elementy pirotechniczne (fajerwerki), produkty spożywcze szybko psujące się, produkty odzwierzęce, a także dokumenty typu paszport czy dowód osobisty. Pamiętajmy, że w paczce nie powinno też być leków czy pieniędzy.

Paczki zawierające takie produkty, mogą zostać zatrzymane podczas odprawy celnej. Takie przesyłki są odsyłane do nadawcy lub zatrzymywane i utylizowane jeżeli służba celna tak zdecyduje.

8. Śledzenie przesyłki do Norwegii

Bez względu czy wybieramy najtańsze przesyłki kurierskie do Norwegii czy też te priorytetowe - serwis epaka.pl umożliwia śledzenia przesyłki. Dzięki temu zarówno nadawca jak i odbiorca może w każdej chwili sprawdzić historię trasy paczki jak również aktualny status nadanej przesyłki do Norwegii. Jest to usługa bezpłatna, a kurier Polska-Norwegia jest śledzony od momentu odebrania przesyłki od nadawcy, do momentu jej doręczenia do rąk odbiorcy.

Aby skorzystać z usługi wystarczy wejść w zakładkę "śledzenie przesyłek" oraz wpisać numer paczki.

9. Przesyłki zagraniczne do Norwegii w pigułce:

Nadanie przesyłki do Norwegii: Serwis epaka.pl pozwala wysłać kurierem paczki do Norwegii za pośrednictwem formularza "zamów kuriera". Możemy porównać ceny oraz w prosty sposób nadać paczkę do Oslo w prosty i szybki sposób podając jedynie niezbędne dane.

Odprawa celna do Norwegii: Nadanie przesyłki do Norwegii gdzie obowiązuje odprawa celna jest równie łatwe, jak wysyłka paczek to innych państw. Wystarczy podać zawartość przesyłki oraz cel wysyłki do Norwegii w kroku "usługi dodatkowe", a system sam wygeneruje niezbędne dokumenty celne.

Koszt wysyłki paczki do Norwegii: Tanie paczki do Norwegii są możliwe. Wszystko jednak jest uzależnione przede wszystkim od wymiarów paczek do Norwegii. Ceny przesyłki do Norwegii zaczynają się od około 210 zł za paczkę do 1 kg. Serwis epaka.pl proponuje usługę kurierską UPS, FedEx, a także kuriera DHL do Norwegii.

Czas doręczenia paczki do Norwegii: Standardowe paczki Polska-Norwegia są doręczane w ciągu 3-4 dni roboczych. Jeżeli jednak chcemy wysyłać paczki z jak najszybszym doręczeniem, warto wybierać usługi priorytetowe, które proponuje kurier DHL do Norwegii. Czas doręczenia takiej przesyłki do nawet 1 dzień roboczy.

Jak zapakować przesyłki kurierskie?: Aby wysłać paczkę standardową wystarczy dobrze zabezpieczoną zawartość zapakować w prostopadłościenny karton oraz go zakleić tak, aby paczka nie otworzyła się podczas transportu paczek. Na karton naklejamy wygenerowane i podpisane dokumenty celne oraz etykietę kurierską.

Śledzenie paczki do Norwegii: Te najtańsze przesyłki kurierskie do Norwegii również mogą korzystać z usługi śledzenia paczki. Jest to opcja dostępna dla każdego. Wystarczy wejść w zakładkę "śledzenie przesyłek" na epaka.pl oraz wpisać numer paczki. Na tej podstawie system wygeneruje nam wszystkie dane dotyczące paczki, w tym aktualny status.

Gdzie wysyłamy

sprawdź koszt i szacowany czas dostawy

Norwegia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Słowacja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Austria
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Szwecja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Kanada
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Hiszpania
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Włochy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Holandia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Francja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Wielka Brytania
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Polska
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Niemcy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Stany Zjednoczone
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Zjednoczone Emiraty Arabskie
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Czechy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Belgia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Irlandia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów

Popularne kierunki

wysyłki zagraniczne cały Świat

Popularne kierunki Europa Ameryka Północna Azja Ameryka Południowa Oceania Afryka

Bezpieczne przesyłki

sprawdź gdzie wysyłamy

Przesyłki zagraniczne
48 krajów
gdzie wysyłamy w Świat
Przesyłki krajowe
14 firm kurierskich
ceny już od 11,50 zł
Przesyłki dla biznesu
24/h wsparcie
dla Twojego biznesu

FAQ - paczki do Norwegii

najczęściej zadawane pytania

Chcesz porozmawiać z nami?
Aktualnie dostępny
Czat z konsultantem

Pobierz aplikacje mobilną epaka.pl

epaka.pl umożliwia swoim klientom jeszcze szybsze zamówienie kuriera i nadanie paczki z dowolnego miejsca. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób wyślesz swoją przesyłkę i maksymalnie zaoszczędzisz swój czas.

Prosty formularz nadawania

Łatwy wgląd do historii przesyłek

Przejrzysta porównywarka ofert najpopularniejszych firm kurierskich

Szybki dostęp do ustawień konta użytkownika

Bieżące śledzenie przesyłek

Bądź na bieżąco. Zapisz się do Naszego Newslettera.
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę

Używamy plików cookie i innych technologii śledzenia, aby poprawić jakość przeglądania naszej witryny, wyświetlać spersonalizowane treści i reklamy, analizować ruch w naszej witrynie i wiedzieć, skąd pochodzą nasi użytkownicy.

Twoja prywatność jest dla nas ważna

Pliki cookie to bardzo małe pliki tekstowe, które są tworzone i przechowywane na komputerze użytkownika podczas odwiedzania strony internetowej. Używamy plików cookie do różnych celów, w tym do ulepszania obsługi online na naszej stronie internetowej (na przykład, aby zapamiętać dane logowania do konta).
Możesz zmienić swoje ustawienia i odrzucić niektóre rodzaje plików cookie, które mają być przechowywane na twoim komputerze podczas przeglądania naszej strony. Możesz również usunąć wszystkie pliki cookie już zapisane na komputerze, ale pamiętaj, że usunięcie plików cookie może uniemożliwić korzystanie z części naszej strony internetowej.

Niezbędne

Te pliki cookie są niezbędne do świadczenia usług dostępnych za pośrednictwem naszej strony internetowej i umożliwienia korzystania z niektórych funkcji naszej strony internetowej.
Bez tych plików cookie nie możemy zapewnić usług na naszej stronie internetowej.


Zawsze aktywne
Funkcjonalne

Te pliki cookie służą do bardziej spersonalizowanego korzystania z naszej strony internetowej i do zapamiętywania wyborów dokonywanych podczas korzystania z naszej strony internetowej.
Na przykład możemy używać funkcjonalnych plików cookie do zapamiętywania zawartości koszyka lub zapamiętywania danych logowania.


Nieaktywne
Śledzenie i wydajność

Te pliki cookie służą do zbierania informacji w celu analizy ruchu na naszej stronie internetowej i sposobu, w jaki użytkownicy korzystają z naszej strony internetowej.
Na przykład te pliki cookie mogą śledzić takie rzeczy, jak czas spędzony na stronie lub odwiedzane strony, co pomaga nam zrozumieć, w jaki sposób możemy ulepszyć naszą witrynę internetową.
Informacje zebrane przez te pliki nie identyfikują żadnego konkretnego użytkownika.


Nieaktywne
Targeting i reklama

Te pliki cookie służą do wyświetlania reklam, które mogą Cię zainteresować na podstawie Twoich zwyczajów przeglądania.
Pliki te tworzone przez naszych dostawców treści i/lub reklam, mogą łączyć informacje zebrane z naszej strony z innymi informacjami, które gromadzili niezależnie w związku z działaniami przeglądarki internetowej w ich sieci witryn.
Jeśli zdecydujesz się usunąć lub wyłączyć te pliki cookie, reklamy nadal będą wyświetlane, ale mogą one nie być odpowiednie dla Ciebie.


Przetwarzanie danych przez Google Adevertising Products odbywa się zgodnie z Polityką Prywatności i Warunkami korzystania z usług Google (Kliknij tutaj)

Nieaktywne
Więcej informacji

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących naszej polityki dotyczącej plików cookie i Twoich wyborów, skontaktuj się z nami.