Paczka do Słowacji

szybko i tanio
flag
pan_paczka
Wysyłam:
Wymiary:

kg

Szerokość
Wysokość
Długość
Szerokość
Wysokość
Długość
Szerokość
Wysokość
Długość

cm

cm

cm

Rodzaj przesyłki:
Przesyłka o kształcie prostopadłościanu. Oklejona taśmą. Opona zapakowana według wytycznych. Sprawdź wyjątki
Przesyłka w innym niż prostopadłościan kształcie. (Owalny, kulisty, cylindryczny, tuba, nierówne krawędzie, wystające elementy, zniekształcenia kartonu itp.). Sprawdź wyjątki
Kraj nadania i doręczenia:
Sposób nadania:
Sposób doręczenia:
Ceny doręczenia przesyłki zagranicznej: Cena do Słowacji:
Wypełnij wszystkie parametry przesyłki, aby
zobaczyć listę dostępnych kurierów.
Ania wysłała paczkę
2 min temuminuty temu
do Słowacji
flag
Niestety, dla podanych parametrów paczki nie możemy przedstwić oferty.

Nic straconego! Poniżej przedstawiamy nasze propozycje na wysyłkę Twojej przesyłki. Zapoznaj się z nimi i wybierz opcję najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.
Proszę czekać, trwa sprawdzanie dostępności innych form wysylki Twojej paczki...
Korzystając z epaka.pl Spedycja możesz złożyć zapytanie o indywidualny koszt transportu.

Wysłanie zapytania nie jest zobowiązujące do wysyłki.

Po krótkiej weryfikacji, na podany adres mailowy otrzymasz informację o możliwych kosztach transportu.

Zaufaj najlepszym

bezstresowe wysyłanie paczek

Lider na rynku
360
własnych oddziałów
w całej Polsce
Bezpieczeństwo
99,6%
przesyłek
trafiło na czas do Odbiorcy
Wysyłka paczek
60
co tyle sekund średnio
wysyłamy przesyłkę za granicę
Przewodnik wysyłamy paczkę zagraniczną
1
Przesyłki kurierskie do Słowacji
2
Jak nadać paczkę do Słowacji?
3
Ceny przesyłek kurierskich do Słowacji
4
Czas transportu do Słowacji
5
Zabezpieczenie przesyłki do Słowacji
6
Czego nie można wysłać w paczce do Słowacji?
7
Ubezpieczenie przesyłek kurierskich do Słowacji
8
Śledzenie przesyłek do Słowacji
9
Przesyłki międzynarodowe do Słowacji w pigułce
1. Przesyłki kurierskie do Słowacji

Przesyłki do naszych sąsiadów są coraz bardziej popularne, ponieważ jest to tani i szybki sposób na transport towarów do Słowacji. W tym poradniku sprawdzimy jak wygląda wysyłka na Słowację, jaki jest koszt paczki do Słowacji oraz jaki jest szacowany czas dostawy do Słowacji.

2. Jak nadać paczkę do Słowacji?

Serwis epaka.pl pozwala na transport paczki do Słowacji za pośrednictwem popularnych przewoźników kurierskich. Ponad to platforma pozwala na porównanie ceny przesyłek kurierskich do Słowacji w jednym miejscu dzięki czemu nie musimy tracić czasu na poszukiwania najlepszej oferty.

Wystarczy wpisać wymiary paczki do Słowacji oraz jej wagę. System sam wygeneruje proponowane oferty przewoźników kurierskich.

Którzy kurierzy realizują dostawy do Słowacji?

 • Kurier DHL oraz DHL Express,

 • kurier DPD,

 • kurier FedEx Economy oraz FedEx Priority,

 • kurier UPS oraz UPS Lotniczy,

 • kurier GLS.

Po wybraniu usługi kurierskiej do Słowacji, która najbardziej nam odpowiada możemy przejść do następnego kroku. Należy podać dane nadawcy oraz odbiorcy paczki, czyli adres na który ma zostać dostarczona paczka na Słowację. Następnie możemy przejść do podsumowania i opłaty zamówienia.

Przesyłki zagraniczne do Słowacji nie są objęte przepisami celnymi. Oznacza to, że nie musimy generować dodatkowych dokumentów celnych, a paczka do Słowacji nie zostanie objęta opłatą celną.

3. Ceny przesyłek kurierskich do Słowacji

Koszt paczki do Słowacji jest zróżnicowany w zależności od parametrów oraz wagi paczki. Dzięki możliwości jakie daje epaka.pl, w jednym miejscu można sprawdzić cenę paczki do Słowacji.

W przypadku przesyłki do 1 kg najtaniej wysłać paczkę możemy kurierem UPS - jest to koszt w wysokości 61 zł. Kurier DHL do Słowacji oraz kurier DPD do Słowacji proponują cenę nie co powyżej 70zł. Kurier GLS do Słowacji proponuje podobną cenę.

Kurier FedEx do Słowacji oraz kurier DHL Express proponują droższe nadanie paczki do Słowacji- powyżej 200 zł.

4. Czas transportu do Słowacji


Czas transportu tanim kurierem do Słowacji jest uzależniony głównie od tego jaką usługę wybierzemy. Jeżeli zależy nam na tym, aby wysyłka paczek do Słowacji była najtańsza wówczas warto wybrać opcje ekonomiczne. Są to jednak przesyłki gdzie dostawa kurierem do Słowacji może być wydłużona. Kurier DPD do Słowacji deklaruje czas dostarczenia paczki w 3 dni robocze. Podobny czas deklaruje kurier GLS. Przesyłki zagraniczne UPS do Słowacji są doręczane w ciągu 7 dni roboczych.

Jednak jeżeli ważny jest dla nas czas dostawy do Słowacji warto wybrać opcje priorytetową. Jest ona droższa ale wówczas mamy pewność, że transport przesyłki do Słowacji będzie przebiegał najszybciej jak to możliwe. Kurier DHL do Słowacji proponuje dostarczenie przesyłki nawet w 1 dzień roboczy.

5. Zabezpieczenie przesyłki do Słowacji

Paczka na Słowację powinna być odpowiednio zapakowana i zabezpieczona. Nie jest to jednak trudne. Wystarczy, że zabezpieczymy zawartość naszej przesyłki do Słowacji, na przykład folią bąbelkową. Następnie należy zapakować ją w prostopadłościenny karton. Puste przestrzenie wypełniamy tak, aby zawartość nie przemieszczała się podczas transportu przesyłki do Słowacji. Karton zaklejamy taśmą klejącą i naklejamy etykietę kurierską.

6. Czego nie można wysłać w paczce do Słowacji?

Wysyłka paczek do Słowacji jest ograniczona pewnymi zasadami. Przede wszystkim jej zawartość musi być zgodna z prawem obu państw - Polski i Słowacji. Ponad to transport paczek do Słowacji jest regulowany regulaminami przewoźników kurierskich, którzy oferują taką usługę.

W związku z tym szybka paczka do Słowacji nie powinna zawierać przede wszystkim: alkoholu, wyrobów tytoniowych, w tym papierosów elektronicznych, środków odurzających czy materiałów pirotechnicznych.

Dodatkowo paczka na Słowację nie powinna zawierać: produktów spożywczych, które wymagają specjalnego przechowywania (na przykład chłodni), produktów odzwierzęcych, leków i suplementów, biżuterii czy pieniędzy.

Jeżeli chcemy być pewni, że dostawa kurierem do Słowacji naszej paczki będzie zgodna z regulaminem przewoźnika, warto go zweryfikować. Regulaminy przewoźnika są łatwo dostępne na oficjalnych stronach firm kurierskich.

7. Ubezpieczenie przesyłek kurierskich do Słowacji

Tania paczka do Słowacji jest możliwa nawet z opcją ubezpieczenia. Serwis epaka.pl proponuje dodatkową opcję ubezpieczenia na wypadek uszkodzenia przesyłki lub zagubienia paczki Polska-Słowacja. Ubezpieczenie nie jest obowiązkowe. Warto się jednak nad nim zastanowić zwłaszcza, gdy przesyłki na Słowację zawierają delikatne przedmioty.

Ofertę ubezpieczenia możemy sprawdzić podczas składania zamówienia na przesyłki kurierskie Polska-Słowacja. W formularzy "zamów kuriera" wystarczy przejść do kroku "usługi dodatkowe". Zaznaczamy opcję ubezpieczenia przesyłki i wpisujemy kwotę ubezpieczenia, która powinna być równa wartości przesyłki.

Po wpisaniu tych elementów system sam obliczy i pokarze koszt usługi dodatkowej. Jeżeli ten koszt wynosi 0 zł, oznacza to, że firmy kurierskie do Słowacji proponują ubezpieczenie w cenie usługi dla tej wysyłki paczki do Słowacji.

W podsumowaniu zamówienia znajdziemy pełną informację o kwocie paczki z ubezpieczeniem.

8. Śledzenie przesyłek do Słowacji

Bezpieczeństwo przesyłek to nie tylko dobre zapakowanie przesyłki czy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia przesyłki. Serwis epaka.pl pozwala śledzić status przesyłki, abyśmy wiedzieli co się z nią dzieje.

Śledzenie paczki jest dostępne dla każdego zamówienia i jest to opcja bezpłatna. Pozwala ona na sprawdzenie drogi paczki od momentu kiedy kurierzy odbierają przesyłkę do Słowacji, do momentu jej doręczenia do rąk odbiorcy. Ponad to firmy kurierskie do Słowacji udostępniają aktualny status paczek na podstawie, którego możemy oszacować jak długo trwa transport i kiedy paczki z Polski zostaną doręczone.

W serwisie epaka.pl wystarczy wejść w zakładkę "śledzenie przesyłki" a następnie wpisać numer paczki. System tam wygeneruje całą historię drogi przesyłki.

9. Przesyłki międzynarodowe do Słowacji w pigułce

Jak wysłać paczkę do Słowacji?: Międzynarodowy kurier do Słowacji nie jest objęty przepisami celnymi.

Ceny usług kurierskich do Słowacji: Cennik paczek jest uzależniony od gabarytu paczki oraz lokalizacji jej doręczenia. Serwis epaka.pl proponuje kalkulator cen, który pozwala porównać oferty oraz wybrać taniego kuriera do Słowacji. Tania paczka może zostać wysłana już kurierem UPS do Słowacji za 61 zł. Priorytetowy kurier Polska-Słowacja to koszt powyżej 200 zł.

Czas dostawy do Słowacji: Szybka paczka do Słowacji jest możliwa. Porównaj ceny i czas doręczenia przesyłek w jednym miejscu na epaka.pl. Kurier Polska-Słowacja dostarczy przesyłkę w ciągu 1 do 7 dni roboczych w zależności wybranej usługi - ekonomicznej lub priorytetowej.

Jak zapakować paczkę do Słowacji?: Wysyłaj paczki zapakowane w prostopadłościenny karton. Zawartość dobrze zabezpiecz, aby nie przemieszczała się podczas transportu paczki do Słowacji. Karton zaklej taśmą klejącą oraz przyklej etykietę.

Ubezpieczenie paczki do Słowacji: Bezpieczeństwo przesyłek jest ważne, zwłaszcza gdy kurierzy realizują dostawy do Słowacji delikatnych paczek. W takim wypadku epaka.pl proponuje ubezpieczenie przesyłek. Jest to opcja dodatkowa i nieobowiązkowa, którą można dołączyć do zamówienia w czasie nadawania kuriera na Słowację.

Śledzenie paczki Polska-Słowacja: Tania paczka do Słowacji jest objęta usługą śledzenia. Wystarczy nadać paczkę do Słowacji, a następnie śledzić status w zakładce "śledzenie przesyłek" na stronie epaka.pl.

Słowacja - informacje ogólne

 • Nazwa: Republika Słowacka (Slovenská republika)
 • Stolica: Bratysława
 • Powierzchnia: 49 035 km²
 • Ludność: 5,4 mln
 • Język urzędowy: słowacki
 • Waluta: euro (EUR)
 • Strefa Schengen: tak
 • Członkostwo w UE: od 1 maja 2004
 • Granice: Austria, Polska, Czechy, Ukraina, Węgry
 • Popularne miejsca: Tatry Wysokie, Bratysława, Spisz, Lewocza, Bardejov
 • Atrakcje: zamki, kościoły, jaskinie, parki narodowe

Gdzie wysyłamy

sprawdź koszt i szacowany czas dostawy

Słowacja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Austria
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Szwecja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Kanada
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Hiszpania
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Włochy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Holandia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Francja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Wielka Brytania
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Polska
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Niemcy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Norwegia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Stany Zjednoczone
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Zjednoczone Emiraty Arabskie
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Czechy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Belgia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Irlandia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów

Popularne kierunki

wysyłki zagraniczne cały Świat

Popularne kierunki Europa Ameryka Północna Azja Ameryka Południowa Oceania Afryka

Bezpieczne przesyłki

sprawdź gdzie wysyłamy

Przesyłki zagraniczne
48 krajów
gdzie wysyłamy w Świat
Przesyłki krajowe
14 firm kurierskich
ceny już od 11,50 zł
Przesyłki dla biznesu
24/h wsparcie
dla Twojego biznesu

FAQ - paczki do Słowacji

najczęściej zadawane pytania

Poprzez platformę epaka.pl paczki do Słowacji można wysłać już za kwotę 61 zł. Taką usługę wysyłki paczki do 1 kg proponuje przewoźnik UPS. Kurier DPD oraz GLS proponują cene powyżej 70zł, natomiast przesyłki priorytetowe na Słowację to koszt powyżej 200 zł. Pamiętajmy jednak, że cena paczki jest uzależnona od jej wagi, wymiarów oraz miejsca doręczania.

Jeżeli chcesz wysłać paczkę do Słowacji wystarczy, że wypełnisz firmulasz "zamów kuriera" na epaka.pl. Należy wpisać tam parametry paczki, czyli długość, wysokość, szerokość, wagę paczki oraz dane adresowa nadawcy i odbiorcy. Po wybraniu usługi która nas satysfakcjonuje, można przejść do podsumowania oraz wybrać metodę platności.

Platforma epaka.pl proponuje możliwość porównania wielu firm kurierskich w jednym miescju, co oznacza, że możemy sprawdzić jak usługę wsyłki paczki do Słowacji wyceniają poszczególne firmy kurierskie i wybrać ofertę najtańszą, taką która spełnia nasze oczekiwania. Jest to świetny sposób na oszczędzenie czasu, ponieważ wszystko znajdziemy w jednym miejscu.

Przesyłki, kóre są wysyłane z Polski od Słowacji lub do innych krajów należących do Unii Europejskiej są swolnione z procedury odprawy celnej, a paczka nie zostaje obciążona dodatkowymi opłatami celnymi. Dzięki temu, nadaniepaczek zagranicznych nie różni się praktycznie niczym od tych wysyłanych na terenie kraju.

 

Paczka z Polski do Słowacji może zostać dostarczona nawet w ciągu 1 dnia roboczego jeżeli wybierzemy usługę priorytetową. Wysyłając paczkę usługami standardowymi, jej transport może trwać od 3 do 7 dni roboczych. Kurier DHL Express deklaruje dostarczenie paczki w ciągu 1 dnia roboczegi, Kurier DPD oraz GLS - 3 dni robocze, kurier UPS - 7 dni roboczych.

Dobrze zabezpieczoną zawartość należy umieścić w kartonie prostopadłościennym. Puste przestrzenie dodatkowo wypełniamy, aby zawartość nie przemieszczała się podczas transportu. Karton zaklejamy taśmą klejącą oraz przyklejamy etykietę kurierską tak aby była widoczna i czytelna dla kuriera.

Chcesz porozmawiać z nami?
Aktualnie dostępny
Czat z konsultantem

Pobierz aplikacje mobilną epaka.pl

epaka.pl umożliwia swoim klientom jeszcze szybsze zamówienie kuriera i nadanie paczki z dowolnego miejsca. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób wyślesz swoją przesyłkę i maksymalnie zaoszczędzisz swój czas.

Prosty formularz nadawania

Łatwy wgląd do historii przesyłek

Przejrzysta porównywarka ofert najpopularniejszych firm kurierskich

Szybki dostęp do ustawień konta użytkownika

Bieżące śledzenie przesyłek

Bądź na bieżąco. Zapisz się do Naszego Newslettera.
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę

Używamy plików cookie i innych technologii śledzenia, aby poprawić jakość przeglądania naszej witryny, wyświetlać spersonalizowane treści i reklamy, analizować ruch w naszej witrynie i wiedzieć, skąd pochodzą nasi użytkownicy.

Twoja prywatność jest dla nas ważna

Pliki cookie to bardzo małe pliki tekstowe, które są tworzone i przechowywane na komputerze użytkownika podczas odwiedzania strony internetowej. Używamy plików cookie do różnych celów, w tym do ulepszania obsługi online na naszej stronie internetowej (na przykład, aby zapamiętać dane logowania do konta).
Możesz zmienić swoje ustawienia i odrzucić niektóre rodzaje plików cookie, które mają być przechowywane na twoim komputerze podczas przeglądania naszej strony. Możesz również usunąć wszystkie pliki cookie już zapisane na komputerze, ale pamiętaj, że usunięcie plików cookie może uniemożliwić korzystanie z części naszej strony internetowej.

Niezbędne

Te pliki cookie są niezbędne do świadczenia usług dostępnych za pośrednictwem naszej strony internetowej i umożliwienia korzystania z niektórych funkcji naszej strony internetowej.
Bez tych plików cookie nie możemy zapewnić usług na naszej stronie internetowej.


Zawsze aktywne
Funkcjonalne

Te pliki cookie służą do bardziej spersonalizowanego korzystania z naszej strony internetowej i do zapamiętywania wyborów dokonywanych podczas korzystania z naszej strony internetowej.
Na przykład możemy używać funkcjonalnych plików cookie do zapamiętywania zawartości koszyka lub zapamiętywania danych logowania.


Nieaktywne
Śledzenie i wydajność

Te pliki cookie służą do zbierania informacji w celu analizy ruchu na naszej stronie internetowej i sposobu, w jaki użytkownicy korzystają z naszej strony internetowej.
Na przykład te pliki cookie mogą śledzić takie rzeczy, jak czas spędzony na stronie lub odwiedzane strony, co pomaga nam zrozumieć, w jaki sposób możemy ulepszyć naszą witrynę internetową.
Informacje zebrane przez te pliki nie identyfikują żadnego konkretnego użytkownika.


Nieaktywne
Targeting i reklama

Te pliki cookie służą do wyświetlania reklam, które mogą Cię zainteresować na podstawie Twoich zwyczajów przeglądania.
Pliki te tworzone przez naszych dostawców treści i/lub reklam, mogą łączyć informacje zebrane z naszej strony z innymi informacjami, które gromadzili niezależnie w związku z działaniami przeglądarki internetowej w ich sieci witryn.
Jeśli zdecydujesz się usunąć lub wyłączyć te pliki cookie, reklamy nadal będą wyświetlane, ale mogą one nie być odpowiednie dla Ciebie.


Przetwarzanie danych przez Google Adevertising Products odbywa się zgodnie z Polityką Prywatności i Warunkami korzystania z usług Google (Kliknij tutaj)

Nieaktywne
Więcej informacji

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących naszej polityki dotyczącej plików cookie i Twoich wyborów, skontaktuj się z nami.