Paczka do Ukrainy

szybko i tanio
flag
pan_paczka
Wysyłam:
Wymiary:

kg

Szerokość
Wysokość
Długość
Szerokość
Wysokość
Długość
Szerokość
Wysokość
Długość

cm

cm

cm

Rodzaj przesyłki:
Przesyłka o kształcie prostopadłościanu. Oklejona taśmą. Opona zapakowana według wytycznych. Sprawdź wyjątki
Przesyłka w innym niż prostopadłościan kształcie. (Owalny, kulisty, cylindryczny, tuba, nierówne krawędzie, wystające elementy, zniekształcenia kartonu itp.). Sprawdź wyjątki
Kraj nadania i doręczenia:
Sposób nadania:
Sposób doręczenia:
Ceny doręczenia przesyłki zagranicznej: Cena do Ukrainy:
Wypełnij wszystkie parametry przesyłki, aby
zobaczyć listę dostępnych kurierów.
Ania wysłała paczkę
2 min temuminuty temu
do Ukrainy
flag
Niestety, dla podanych parametrów paczki nie możemy przedstwić oferty.

Nic straconego! Poniżej przedstawiamy nasze propozycje na wysyłkę Twojej przesyłki. Zapoznaj się z nimi i wybierz opcję najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.
Proszę czekać, trwa sprawdzanie dostępności innych form wysylki Twojej paczki...
Korzystając z epaka.pl Spedycja możesz złożyć zapytanie o indywidualny koszt transportu.

Wysłanie zapytania nie jest zobowiązujące do wysyłki.

Po krótkiej weryfikacji, na podany adres mailowy otrzymasz informację o możliwych kosztach transportu.

Zaufaj najlepszym

bezstresowe wysyłanie paczek

Lider na rynku
360
własnych oddziałów
w całej Polsce
Bezpieczeństwo
99,6%
przesyłek
trafiło na czas do Odbiorcy
Wysyłka paczek
60
co tyle sekund średnio
wysyłamy przesyłkę za granicę
Przewodnik wysyłamy paczkę zagraniczną
1
Przesyłki zagraniczne na Ukrainę
2
Nadanie przesyłki kurierem na Ukrainę
3
Formalności celne paczki na Ukrainę
4
Koszt dostawy paczki na Ukrainę
5
Czas doręczenia przesyłki na Ukrainę
6
Jak zapakować przesyłki międzynarodowe na Ukrainę?
7
Czego nie mogę nadać w paczce do Ukrainy?
8
Śledzenie przesyłki kurierskie do Ukrainy
9
Transport do Ukrainy w pigułce
1. Przesyłki zagraniczne na Ukrainę

Paczki oraz listy do Ukrainy cieszą się dużą popularnością. Wraz z naszymi wschodnimi sąsiadami coraz częściej wysyłamy sobie różnego rodzaju produkty. Usługi kurierskie na Ukrainę to obecnie najszybszy sposób dostarczenia przesyłki, dzięki ułatwionemu procesowi wysyłki paczki do Ukrainy. Cały proces zamawiania kuriera na Ukrainę nie wiele się różni od wysyłki paczki na terenie Polski.

Jaka jest cena paczki na Ukrainę, jak nadać paczkę z Polski oraz jaki jest czas dostawy paczki na Ukrainę? W tym poradniku znajdziesz niezbędne informacje, które pozwolą Ci w bezpieczny sposób skorzystać z usługi przesyłki do Ukrainy.

2. Nadanie przesyłki kurierem na Ukrainę

Usługi kurierskie Polska Ukraina są szeroko dostępne. Serwis epaka.pl proponuje szybkie i proste nadanie przesyłki kurierem za pomocą formularza "zamów kuriera". Możemy być pewni, że poprzez formularz nadania paczki nie pominiemy żadnego kroku, a przesyłki kurierskie Polska Ukraina będą nadane poprawnie.

W pierwszym kroku wystarczy podać parametry przesyłki, czyli długość, wysokość, szerokość oraz wagę paczki na Ukrainę. Na tej podstawie system wskaże nam firmy kurierskie, które realizują transport paczki na Ukrainę oraz proponowane ceny przesyłki do Ukrainy.

Usługi międzynarodowe do Ukrainy:

 • kurier FedEx Priority,

 • kurier Meest,

 • kurier Nowa Poczta,

 • kurier DHL Express.

Po wybraniu usługi, która spełnia nasze oczekiwania, możemy przejść do kolejnego etapu jakim jest podanie danych nadawcy oraz odbiorcy przesyłki na Ukrainę. Są to niezbędne dane potrzebne do tego, aby międzynarodowy kurier doręczył paczkę do Ukrainy pod odpowiedni adres.

Po wypełnieniu powyższych informacji pozostaje przejść krok związany z odprawą celną, o której informacje znajdziemy w dalszej części poradnika. Po wypełnieniu całego formularza nadania paczki możemy przejść do podsumowania oraz opłaty zamówienia.

Transport do Ukrainy - wytyczne przewoźników

Kurier Meest - Wysyłka za pośrednictwem tej firmy przewozowej jest możliwa tylko w określonych lokalizacjach. Po wpisaniu adresu oraz kodu pocztowego odbiorcy przesyłki na Ukrainę system zweryfikuje możliwość doręczenia przesyłki do danego miejsca. W przypadku braku możliwości doręczenia paczki pod dany adres warto wybrać innego przewoźnika lub wpisać inny adres, pod którym jest możliwy odbiór przesyłki.

Kurier Nowa Polsza - Paczka może zostać dostarczona wyłącznie do punktu odbioru paczek na Ukrainie. Nie ma możliwości nadania przesyłki bezpośrednio pod adres odbiorcy. Punkty odbioru paczek Nowa Polsza są łatwo dostępne, warto jednak pamiętać, aby ustalić z odbiorcą paczki, który punkt odbioru będzie dla niego najwygodniejszy.

3. Formalności celne paczki na Ukrainę

W przypadku wysyłki paczki na Ukrainę, odprawa celna jest obowiązkowa. Oznacza to, że przesyłki kurierskie Polska Ukraina powinny posiadać komplet dokumentów celnych, które ułatwią cały proces i skróci czas transportu przesyłki na Ukrainę.

Serwis epaka.pl wspiera nie tylko w wysyłce przesyłek międzynarodowych ale również wspiera w procesie celnym. Aby mieć pewność, że wszystkie formalności celne są poprawnie uzupełnione i skompletowane wystarczy skorzystać z formularza "zamów kuriera".

Podczas nadawania paczki poprzez formularz nadania paczki wystarczy przejść do zakładki "usługi dodatkowe". Tam wpisujemy dokładną zawartość przesyłki, łącznie z ilością, wagą oraz dokładną wartością wysyłanych rzeczy. Następnie zaznaczamy, że zapoznaliśmy się z procesem odprawy celnej przesyłek na Ukrainę i wybieramy powód wysyłki. Może to być wysyłka prywatna, prezent, dokumenty czy przesyłka firmowa.

Po wypełnieniu wszystkich informacji, dokończeniu i opłaceniu zamówienia, system sam wygeneruje wszystkie dokumenty niezbędne do odprawy celnej przesyłek na Ukrainę, takie jak upoważnienie, faktura proforma czy etykieta. Na tej podstawie urzędnicy celni przeprowadzają odprawę, a koszty odprawy celnej nakłada na odbiorcę przesyłki.

Jeżeli chcemy, aby koszt odprawy celnej był nałożony na nadawcę paczki z Polski, wówczas wystarczy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta, gdzie konsultant wygeneruje dodatkowy, dedykowany dokument, który należy dołączyć do przesyłki.

Wszystkie wygenerowane dokumenty należy podpisać i dołączyć do przesyłki, pakując dokumenty w kopertę i przyklejając na karton.

4. Koszt dostawy paczki na Ukrainę


Cena paczki na Ukrainę jest uzależniona od wielu czynników. Przede wszystkim od wielkości paczki, a także od lokalizacji jej doręczenia.

Serwis epaka.pl daje możliwość porównania kosztów dostawy paczki na Ukrainę jeszcze przed jej nadaniem dzięki czemu doskonale wiemy ile zapłacimy za usługi kurierskie Polska Ukraina.

Wystarczy podać parametry i wagę paczki na Ukrainę, a system wskaże dostępne możliwości. Najtańszą opcją na dostarczanie przesyłek to kurier Meest na Ukrainę lub Nowa Poszta na Ukrainę. Taki kurier to koszt nie co ponad 54 zł za paczkę do 1 kg.

Jest też możliwość wysyłania paczek priorytetowych. Taką usługę proponuje kurier FedEx na Ukrainę oraz kurier DHL Express na Ukrainę. Cena przesyłek międzynarodowych do 1 kg takiego typu, to ponad 220 zł. Są to przesyłki nie co droższe ale wówczas mamy pewność, że paczka zostanie doręczona do odbiorcy najszybciej jak to możliwe.

 

5. Czas doręczenia przesyłki na Ukrainę

Czas doręczenia przesyłki jest uzależniony przede wszystkim od lokalizacji adresu odbiorcy jak również od aktualnej sytuacji w Ukrainie.

Każdy przewoźnik kurierski, realizujący usługę kuriera międzynarodowego do Ukrainy deklaruje, że przesyłka zostanie doręczona do 5 dni roboczych. Warto jednak zaznaczyć, że przesyłki mogą być doręczone znacznie wcześniej, jeżeli odprawa celna oraz transport do Ukrainy będzie przebiegał płynnie.

Uwaga: Z powodu obecnej sytuacji naszych sąsiadów, doręczenie przesyłki może być wydłużone lub niemożliwe. Pragniemy jednak zapewnić, że wraz z przewoźnikami, dokonujemy wszelkich starań, aby każda przesyłka została doręczona do rąk odbiorcy.

6. Jak zapakować przesyłki międzynarodowe na Ukrainę?

Każda zawartość, nawet przesyłki o większych gabarytach powinny być zapakowane w prostopadłościenny karton, dopasowany do wielkości wysyłanej paczki. Żaden element zawartości nie powinien wystawać po za obrys kartonu.

Tak zapakowaną zawartość dobrze zabezpieczamy i zaklejamy karton tak, aby nie otworzył się w czasie transportu. Na tak przygotowaną przesyłkę naklejamy kopertę z podpisanymi dokumentami celnymi.

7. Czego nie mogę nadać w paczce do Ukrainy?

Paczka do Ukrainy powinna mieć zawartość zgodną przede wszystkim z prawem obu państw. W związku z tym nie możemy wysłać w paczce do Ukrainy: wyrobów tytoniowych, w tym e-papierosów, alkoholu czy leków.

Ponad to, w przesyłce nie powinniśmy wysyłać: żywności łatwo psującej się, produktów odzwierzęcych, pieniędzy, dokumentów takich jak paszport, dowód osobisty czy biżuterii.

Bezwzględnymi towarami zabronionymi są materiały wybuchowe i pirotechniczne, narkotyki oraz środki odurzające.

8. Śledzenie przesyłki kurierskie do Ukrainy

Serwis epaka.pl proponuje usługi dodatkowe przesyłek na Ukrainę. Taką usługą jest między innymi śledzenie przesyłki. Jest to opcja bezpłatna i możliwa w przypadku każdej przesyłki kurierskiej na Ukrainę.

Dzięki tej opcji możemy sprawdzić aktualny status paczki od momentu kiedy kurier odbiera przesyłkę od nadawcy, aż do momentu kiedy zostanie ona doręczona do odbiorcy. Taka możliwość pozwoli zweryfikować czy paczki z Polski pokonują płynnie całą drogę oraz to czy formalności celne zostały zrealizowane.

Warto zaznaczyć że ceny przesyłek międzynarodowych nie zmieniają się mimo możliwości śledzenia przesyłki, Jest to usługa bezpłatna.

Aby sprawdzić aktualny status paczki wystarczy wejść w zakładkę "śledzenie przesyłek" na epaka.pl oraz wpisać numer przesyłki. System wówczas wygeneruje wszystkie informacje dotyczące wysyłki paczki na Ukrainę.

9. Transport do Ukrainy w pigułce

Wysyłka paczki na Ukrainę: Za pośrednictwem serwisu epaka.pl szybko i łatwo nadasz przesyłkę z Ukrainy oraz na Ukrainę. Wystarczy wypełnić formularz nadania paczki, podać parametry przesyłki oraz wybrać przewoźnika, który zrealizuje usługę. Serwis epaka.pl również pozwala tanio wysyłać paczki dzięki możliwości porównania ofert.

Opłata celna Ukraina: Przesyłki wysyłane na Ukrainę są objęte obowiązkiem przejścia odprawy celnej. Oznacza to, że każda paczka powinna posiadać komplet dokumentów, dzięki którym formalności celne zostaną zrealizowane znacznie szybciej. W skompletowaniu dokumentów pomoże epaka.pl, a opłaty celne zostaną nałożone na odbiorcę paczki przez Urząd Celny.

Cena paczki na Ukrainę: Cennik paczek na Ukrainę jest uzależnione przede wszystkim od wagi i parametrów przesyłki. Serwis epaka.pl pozwala porównać ceny przesyłek międzynarodowych jeszcze przed płatnością za paczkę dzięki czemu od początku zamówienia znamy jego dokładną cenę. Wpisz dane przesyłki i sprawdź wygodne opcje wysyłki paczek na Ukrainę.

Czas transportu przesyłki na Ukrainę: Przewoźnicy kurierscy dokonują wszelkich starań aby dostarczyć przesyłkę z Ukrainy i do Ukrainy jak najszybciej jak to możliwe. Deklarowany czas doręczenia przesyłki na Ukrainę to 5 dni roboczych. Czas ten jednak może być krótszy, jeżeli przewóz przez granicę oraz odprawa celna przesyłek na Ukraina będzie płynna.

Jak spakować paczkę na Ukrainę?: Paczkę z Polski na Ukrainę zapakujemy w prostopadłościenny karton. Zawartość dokładnie zabezpieczamy, a karton zaklejamy taśmą klejącą. Na karton naklejamy dokumenty celne zapakowane w kopertę.

Śledzenie paczki do Ukrainy: Serwis epaka.pl pozwala nie tylko tanio wysyłać paczki na Ukrainę ale również daje możliwość śledzenia przesyłek. Wystarczy wówczas wejść w zakładkę "śledzenie przesyłek" i wpisać numer paczki. Na tej podstawie system wskaże aktualny status naszej przesyłki.

Gdzie wysyłamy

sprawdź koszt i szacowany czas dostawy

Ukraina
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Łotwa
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Norwegia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Słowacja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Austria
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Szwecja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Kanada
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Hiszpania
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Włochy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Holandia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Francja
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Wielka Brytania
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Polska
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Niemcy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Stany Zjednoczone
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Zjednoczone Emiraty Arabskie
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Czechy
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Belgia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów
Irlandia
Przesyłki od -
Przewidywany czas doręczenia: dni
 • +5 kurierów

Popularne kierunki

wysyłki zagraniczne cały Świat

Popularne kierunki Europa Ameryka Północna Azja Ameryka Południowa Oceania Afryka

Bezpieczne przesyłki

sprawdź gdzie wysyłamy

Przesyłki zagraniczne
48 krajów
gdzie wysyłamy w Świat
Przesyłki krajowe
14 firm kurierskich
ceny już od 11,50 zł
Przesyłki dla biznesu
24/h wsparcie
dla Twojego biznesu

FAQ - paczki do Ukrainy

najczęściej zadawane pytania

Chcesz porozmawiać z nami?
Aktualnie dostępny
Czat z konsultantem

Pobierz aplikacje mobilną epaka.pl

epaka.pl umożliwia swoim klientom jeszcze szybsze zamówienie kuriera i nadanie paczki z dowolnego miejsca. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób wyślesz swoją przesyłkę i maksymalnie zaoszczędzisz swój czas.

Prosty formularz nadawania

Łatwy wgląd do historii przesyłek

Przejrzysta porównywarka ofert najpopularniejszych firm kurierskich

Szybki dostęp do ustawień konta użytkownika

Bieżące śledzenie przesyłek

Bądź na bieżąco. Zapisz się do Naszego Newslettera.
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę

Używamy plików cookie i innych technologii śledzenia, aby poprawić jakość przeglądania naszej witryny, wyświetlać spersonalizowane treści i reklamy, analizować ruch w naszej witrynie i wiedzieć, skąd pochodzą nasi użytkownicy.

Twoja prywatność jest dla nas ważna

Pliki cookie to bardzo małe pliki tekstowe, które są tworzone i przechowywane na komputerze użytkownika podczas odwiedzania strony internetowej. Używamy plików cookie do różnych celów, w tym do ulepszania obsługi online na naszej stronie internetowej (na przykład, aby zapamiętać dane logowania do konta).
Możesz zmienić swoje ustawienia i odrzucić niektóre rodzaje plików cookie, które mają być przechowywane na twoim komputerze podczas przeglądania naszej strony. Możesz również usunąć wszystkie pliki cookie już zapisane na komputerze, ale pamiętaj, że usunięcie plików cookie może uniemożliwić korzystanie z części naszej strony internetowej.

Niezbędne

Te pliki cookie są niezbędne do świadczenia usług dostępnych za pośrednictwem naszej strony internetowej i umożliwienia korzystania z niektórych funkcji naszej strony internetowej.
Bez tych plików cookie nie możemy zapewnić usług na naszej stronie internetowej.


Zawsze aktywne
Funkcjonalne

Te pliki cookie służą do bardziej spersonalizowanego korzystania z naszej strony internetowej i do zapamiętywania wyborów dokonywanych podczas korzystania z naszej strony internetowej.
Na przykład możemy używać funkcjonalnych plików cookie do zapamiętywania zawartości koszyka lub zapamiętywania danych logowania.


Nieaktywne
Śledzenie i wydajność

Te pliki cookie służą do zbierania informacji w celu analizy ruchu na naszej stronie internetowej i sposobu, w jaki użytkownicy korzystają z naszej strony internetowej.
Na przykład te pliki cookie mogą śledzić takie rzeczy, jak czas spędzony na stronie lub odwiedzane strony, co pomaga nam zrozumieć, w jaki sposób możemy ulepszyć naszą witrynę internetową.
Informacje zebrane przez te pliki nie identyfikują żadnego konkretnego użytkownika.


Nieaktywne
Targeting i reklama

Te pliki cookie służą do wyświetlania reklam, które mogą Cię zainteresować na podstawie Twoich zwyczajów przeglądania.
Pliki te tworzone przez naszych dostawców treści i/lub reklam, mogą łączyć informacje zebrane z naszej strony z innymi informacjami, które gromadzili niezależnie w związku z działaniami przeglądarki internetowej w ich sieci witryn.
Jeśli zdecydujesz się usunąć lub wyłączyć te pliki cookie, reklamy nadal będą wyświetlane, ale mogą one nie być odpowiednie dla Ciebie.


Przetwarzanie danych przez Google Adevertising Products odbywa się zgodnie z Polityką Prywatności i Warunkami korzystania z usług Google (Kliknij tutaj)

Nieaktywne
Więcej informacji

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących naszej polityki dotyczącej plików cookie i Twoich wyborów, skontaktuj się z nami.