Osoba odbierająca przesyłkę, która odbiera przesyłkę od kuriera.
Każde zlecenie przewozu w firmie kurierskiej jest poprzedzone kilkoma, bardzo łatwymi krokami. Pierwszym, ale i najważniejszym, jest właściwe wypełnienie zlecenia poprzez podanie danych osoby zlecającej, jak i odbiorcy. Zleceniodawcą jest osoba nadająca paczkę, która jest za nią odpowiedzialna. Zaś odbiorcą jest osoba lub firma odpowiedzialna za odbiór paczki. Jednak przyjęło się, że kurier bez opcji “doręczenia do rąk własnych” może przekazać paczkę domownikowi, mieszkającemu pod tym samym adresem co odbiorca. Rola odbiorcy jest bardzo istotna i warto zgłębić wiedzę na ten temat jeszcze przed odbiorem. Osoba odpowiedzialna za przyjęcie paczki ma pewne prawa i obowiązki, które usprawniają cały proces wysyłkowy.
Co ważne w przypadku firm, odbiorca jest odpowiedzialny za paczkę tuż po jej odebraniu. Jest to istotne dlatego, że odbiorca ma pewne, przysługujące mu prawa oraz obowiązki, jest zatem osobą decyzyjną w wielu kwestiach. To na odbiorcy spoczywa rola stwierdzenia stanu fizycznego paczki i to odbiorca decyduje o jej reklamacji lub przyjęciu. Co więcej, jest to także osoba, która jest w pełni odpowiedzialna za losy paczki po jej doręczeniu. Z tego względu jest to istotne dla przedsiębiorstw, gdyż to odbiorca będzie ponosił wszelkie konsekwencje odebrania uszkodzonej paczki.
Odbiorcą może być także osoba nie umieszczona na etykiecie kurierskiej. Prawo i regulaminy firm spedycyjnych mówią bowiem jasno i wyraźnie, że paczkę zaadresowaną do konkretnej osoby, może odebrać domownik mieszkający pod tym samym adresem. Jest to szczególnie ważne dla osób, które często wyjeżdżają i nie mogą osobiście odebrać paczki. Istnieje jednak, u większości firm kurierskich, dodatkowa opcja, która polega na doręczeniu przesyłki jedynie do rąk własnych. Oznacza to, iż jedynym formalnym odbiorcą paczki może być osoba widniejąca jako adresat.
Odbiorca ma pewne prawa i obowiązki. Po pierwsze, to od osoby odbierającej zależy przyjęcie paczki lub jej odesłanie do nadawcy. Czasami bowiem paczki mogą nosić ślady uszkodzenia powstałego wskutek transportu. Wówczas warto jej nie odbierać i sporządzić przy kurierze protokół szkody. Protokół jest możliwy do napisania jedynie przez odbiorcę i jest to możliwość jednorazowa. Po podpisaniu odbioru, wszelkie prawa i obowiązki spływają na odbiorcę.
Odbiorca może odmówić przyjęcia przesyłki z wielu powodów. Paczka może być zniszczona, może nosić ślady otwierania, może być także pobraniowa na kwotę wyższą, niż ustalana ze sprzedającym. To bardzo ważne sprawy, które ciążą jedynie na odbiorcy. Warto wówczas nie odbierać przesyłki (która później zostanie odesłana do nadawcy) lub wygenerować na miejscu protokół szkody i na jego podstawie dochodzić roszczeń wobec przewoźnika. Rola kuriera kończy się w momencie dostarczenia paczki, wtedy też w większości przypadków kończą się możliwości reklamacyjne. Warto zatem dokładnie sprawdzić stan przesyłki przed jej odbiorem i podpisać odbiór z czystym sumieniem!
Rodzaj opakowania przesyłki, który zgodnie z regulaminem danego przewoźnika spełnia wytyczne. Z reguły za opakowania standardowe uznawane są przesyłki w kształcie prostopadłościanu, zapakowane w karton, przesyłki w firmowych foliopakach, przesyłki kopertowe.
Podczas nadawania przesyłki, jednym z najistotniejszych etapów jest odpowiednie zapakowanie paczki. Od tego zależy jej bezpieczne dostarczenie oraz brak dodatkowych problemów w trakcie przekazywania przesyłki do wysłania, czy to bezpośrednio kurierowi, czy też zostawiając w punkcie nadawczym. Większość przedmiotów można z powodzeniem zapakować do opakowań standardowych, które są bezpieczną i zarazem najpopularniejszą formą wysyłania przedmiotów. Poznaj już dziś charakterystyczne cechy takich opakowań i zapoznaj się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi pakowania wysyłanych przez siebie rzeczy.
Niezależnie od tego, czy korzystasz z usług kurierskich prywatnie, czy jako klient biznesowy, każdy przewoźnik będzie wymagał od Ciebie odpowiedniego zapakowania nadawanej przesyłki. W ostatecznym efekcie paczka powinna spełniać kryteria i wytyczne danego przewoźnika, które znajdziesz w regulaminie każdej firmy spedytorskiej. Z reguły najczęstszym opakowaniem standardowym jest przesyłka o kształcie prostopadłościanu, która zapakowana jest w karton, foliopak lub kopertę. Z tego względu w formularzu dostępnym na stronie, podczas nadawania przesyłki, zostaniesz na początku poproszony o podanie wymiarów paczki oraz sposobu jej zapakowania. Jest to niezwykle istotne dla każdej firmy kurierskiej.
Pudełka kartonowe stanowią najpopularniejszy i najbezpieczniejszy sposób pakowania przesyłek. Dlaczego tak jest? Otóż odpowiedź jest niezwykle prosta - mocny karton jest stosunkowo odporny na załamania, dzięki czemu doskonale chroni zawartość paczki przed ewentualnym uszkodzeniem fizycznym. Warto pudełka dodatkowo zabezpieczyć folią stretch lub pakową, co dodatkowo wpłynie na bezpieczeństwo przewożonych przedmiotów. Co więcej, opakowania standardowe mają regularne kształty, które bez problemu mieszczą się w samochodzie kurierskim. Dzięki temu wysyłka przedmiotów w kartonikach lub kopertach daje w zamian najniższą cenę i najatrakcyjniejsze warunki.
Co więcej, dostępne na rynku kartony mają różne wielkości, dzięki czemu będziesz w stanie wysłać przedmioty różnych gabarytów, ewentualnie wypełniając pustą przestrzeń odpowiednimi do tego celu wypełniaczami, takimi jak drewniane wióry, gąbki lub styropian. Tego typu produkty doskonale zabezpieczą zawartość przed przesuwaniem się wewnątrz paczki, co również ma bezpośredni wpływ na dostarczenie przedmiotu w nienaruszonym stanie. Paczki w standardowych opakowaniach jest również łatwiej sortować, co zdecydowanie przyspiesza cały proces wysyłki i usprawnia każdy z poszczególnych etapów. Równe boki, proste kształty i wysoka trwałość na zamoknięcie sprawia, że przesyłka zawsze jest bezpieczna i odporna na działanie czynników zewnętrznych. Co ważne, opakowania standardowe mają gabaryty wygodne do przenoszenia, co ułatwia pracę kurierom, którzy dzięki temu mogą świadczyć swoje usługi na najwyższym poziomie.
Rodzaj opakowania przesyłki, który jest uznawany za niestandardowy z powodu nieregularnego, owalnego kształtu lub wystających elementów.
Wiele osób prywatnych oraz sklepów internetowych każdego dnia wysyła niezliczoną ilość paczek za pośrednictwem firm kurierskich. Na naszej platformie wysyłkowej epaka.pl znajdziesz wyselekcjonowanych przewoźników, którzy oferują niskie ceny oraz atrakcyjne warunki. Jednak skorzystanie z usług firmy spedycyjnej wymaga odpowiedniego przygotowania każdej paczki. Niektóre przesyłki to listy, umowy lub inne dokumenty, które wysyłamy w klasycznej kopercie. Ubrania, bądź inne przedmioty zdarza nam się wysyłać w pudełkach lub foliopakach. Jednak wysyłamy także takie rzeczy, które ciężko umieścić w standardowych opakowaniach. Już dziś dowiedz się, czym są opakowania niestandardowe i jakie jest ich zastosowanie.
Najszerzej stosowanymi opakowaniami przesyłek jest pudełko o równych bokach, klasyczna koperta papierowa lub foliopak. Tak zapakowane paczki traktowane są jako standardowe i nie wymagają dodatkowych opłat. Jednak zdarza się, że stajemy przed koniecznością wysyłki przedmiotu o nieregularnym kształcie. Co w takim przypadku? Czy możemy również skorzystać z usług kurierskich? Oczywiście, że tak, jednak należy pamiętać o pewnych wytycznych, z których najważniejszą jest to, by każda paczka była dobrze zapakowana. Nieregularne kształty nie uprawniają nas do spakowania rzeczy bez zachowania staranności i ostrożności, gdyż to my, jako nadawca, jesteśmy zobowiązani do odpowiedniego przygotowania wysyłanych rzeczy. Czynniki, które powodują, że paczka nie może zostać uznana za standardową to:
- wymiary paczki przekraczają wymiary standardowe opisane w formularzu
- zbyt duża waga przesyłki
- owalny kształt, taki jak tuby, walce i kule
- przesyłka oznaczona etykietami “uwaga szkło”, bądź “góra/dół”
- wystające elementy
- złe opakowanie, utrudniające pracę kurierom
- inne czynniki wymienione w regulaminach poszczególnych firm kurierskich
Opakowania niestandardowe niestety wymagają uiszczenia opłaty dodatkowej. Jednak wytłumaczenie tego faktu jest zazwyczaj bardzo logiczne. Kurierzy rozwożą bowiem przesyłki w samochodach dostawczych, które mają bardzo ograniczoną i precyzyjnie wyliczoną ilość miejsca. Dlatego przesyłki bardzo długie bądź bardzo szerokie wymagają poświęcenia większej ilości przestrzeni niż standardowe paczki o uniwersalnych wymiarach. Wszystkie paczki, które wymiarami znacznie odbiegają od ogólnie przyjętych w firmach spedycyjnych norm, mogą utrudnić pracę kurierom oraz spowodować, że w samochodzie zmieści się tylko kilka, nieregularnych paczek. To zdecydowanie zwiększa koszty eksploatacyjne, co przekłada się na późniejszy dochód firmy kurierskiej. Z tego względu, paczki należące do kategorii opakowań niestandardowych są dodatkowo płatne. Warto zatem przed złożeniem zamówienia zapoznać się z regulaminem poszczególnych firm kurierskich i sprawdzić ostateczną cenę za taki rodzaj przesyłki oraz możliwości jej transportu.
Opłata, która wynika ze zmieny się cen paliw, ma ona bezpośredni wpływ na koszty usługi kurierskiej. Opłata paliwowa umożliwia firmom kurierskim odpowiednie reagowanie na zmieniające się ceny paliw i zastosowanie w swoich cennikach. Firma EPAKA.PL posiada wkalkulowaną opłatę w podane na stronie ceny przesyłek.
Firmy kurierskie mają dość skomplikowaną politykę cenową. Zazwyczaj w cenie składającej się na przesyłkę zawarte są wszelkie stałe koszty usługi kurierskiej. Na koszt nadania jednej paczki składają się stałe wynagrodzenia pracowników, koszty amortyzacji pojazdów, koszty utrzymania floty, a także stałe opłaty wynikające z dzierżawy miejsc, bądź budynków sortowni. W cenie zawarty jest jednak jeden koszt, który podlega ciągłym zmianom. Jest to opłata paliwowa, która niezależne od firm kurierskich, zawsze stanowi niepewny koszt, który wpływa na cenę usługi krajowej i zagranicznej. Warto poznać to zagadnienie w naszym słowniczku pojęć!
Opłata paliwowa jest zmienna i wpływa na wycenę każdej przesyłki, a jednocześnie dobrze odzwierciedla stan aktualnych cen na stacjach paliwowych. Cena paliwa jest bardzo wysokim i jednym z głównych kosztów prowadzenia działalności kurierskiej. Znacząco wpływa na koszt pokonania przez kuriera oraz samochód ciężarowy każdej trasy i może zupełnie zmieniać opłacalność danej inwestycji. Pewne koszty stałe, w tym wynagrodzenia oraz amortyzacja pojazdów, są niezmienne i są dobrze wyliczone przez firmy kurierskie. Jednak paliwo ma zmienną cenę, a jego koszt jest bardzo wysoki.
Co więcej, firmy kurierskie polegają na pracy pojazdów mechanicznych, które niestety spalają duże ilości paliwa. Mogłoby się zatem okazać, że podniesienie cen paliwa całkowicie zlikwiduje sens istnienia wielu firm kurierskich. W celu zachowania stałych dochodów, firmy kurierskie wprowadziły opłatę paliwową wyrażoną w procentach, która zazwyczaj zamyka się w ilości kilku procent. Dzięki temu, firmy spedycyjne mogą w dalszym ciągu osiągać przychody, a wysokość opłaty paliwowej niweluje wpływ rosnących kosztów zakupu i spalania paliwa na rentowność całego biznesu.
Opłata paliwowa to nieobowiązkowy i nieuregulowany koszt, który wprowadziły niektóre firmy kurierskie. Zazwyczaj wysokość tej opłaty jest zmienna i jest aktualizowana przez firmę co pewien czas. W niektórych firmach wysokość opłaty paliwowej jest stała. W takich przypadkach dany przewoźnik bierze na swoje barki różnice cenowe. Niektóre firmy aktualizują ceny benzyny co miesiąc, zaś jeszcze inne - co dwa tygodnie. To, jaką politykę ma dany przewoźnik, jest kwestią indywidualną i nie jest uregulowana prawnie.
Warto przy tym pamiętać, że pewne usługi dodatkowe nie powinny być obciążone opłatami paliwowymi. Opłata paliwowa pokrywa jedynie realną drogę paczki. Oznacza to, iż opłatom paliwowym podlegają różnice w kilometrażu, takie jak dostarczenie paczki do odbiorcy w konkretnej godzinie lub w wąskim przedziale czasowym. To bardzo logiczne rozwiązanie, gdyż kurier doręczając paczkę o konkretnej godzinie, musi dostać się do odbiorcy bez względu na pozostałe obłożenie. W standardowych sytuacjach, kurier wypełnia swoje obowiązki po kolei i zostawia paczki po drodze, zaś w przypadku usługi dostarczenia przesyłki o konkretnej godzinie musi on zboczyć z trasy.
Usługa polegająca na odbiorze własnym przesyłki przez odbiorcę z magazynu przewoźnika.
Oczekiwanie na paczkę to niekiedy bardzo emocjonujący etap, w szczególności, gdy ma do nas przyjść od dawna wyczekiwana rzecz. Jednak może się zdarzyć, że miniemy się z kurierem, bądź przez pracę na różne zmiany pracownik firmy kurierskiej fizycznie może nie zastać nas w domu. Co zrobić w takiej sytuacji? Poprosić o pomoc sąsiadów, współlokatorów, czy może odebrać paczkę osobiście w innym terminie? Otóż wszyscy przewoźnicy, z którymi współpracujemy zabezpieczyli się na taką ewentualność i stworzyli możliwość odbioru osobistego przesyłki. Jak to zrobić i w jakich przypadkach jest to możliwe? Już dziś dowiedz się na ten temat zdecydowanie więcej dzięki naszemu słowniczkowi pojęć, który rozwieje wszelkie wątpliwości.
W sytuacji, gdy kurier nie zastanie w domu odbiorcy, bądź też innej, upoważnionej do odebrania paczki osoby, w pierwszej kolejności stara się skontaktować z adresatem telefonicznie, lecz jedynie wtedy, gdy nadawca podał w danych prawidłowy numer telefonu. Jeśli telefon nie odpowiada, bądź kurier jest w posiadaniu błędnego numeru do nadawcy, wówczas zostawia awizo z informacją o miejscu odbioru paczki, bądź z terminem, w którym podejmie ponowną próbę doręczenia. Jeśli jednak ona również się nie powiedzie, to przesyłka trafi do punktu odbioru, gdzie będzie czekać kilka dni na odbiorcę (zazwyczaj jest to 3-7 dni). Po upływie tego czasu paczka zostanie zwrócona do nadawcy. Wszystkie warunki zależne są od regulaminu danego przewoźnika, z którego usług korzystamy.
Wszyscy przewoźnicy, nie mogąc zastać odbiorcy pod wskazanym adresem informują telefonicznie, bądź awizyjnie, o adresie punktu odbioru, gdzie paczka będzie oczekiwać na osobę upoważnioną do jej odebrania. W przypadku przewoźnika DHL, kurier w pierwszej kolejności podejmie dwie próby doręczenia, a ostatecznie zostawi paczkę w magazynie, gdzie będzie ona czekać na odbiór własny. W przypadku firmy spedycyjnej DPD należy uzgodnić odbiór osobisty w lokalnym oddziale firmowym. Firma GLS wyraża natomiast zgodę na odbiór paczki przez sąsiada, oczywiście za zgodą odbiorcy. Jeśli jednak nie jest to możliwe, wówczas należy udać się z dokumentem tożsamości ze zdjęciem do najbliższego punktu ParcelShop. Za zgodą odbiorcy, którego nie zastał również kurier InPost, zostawi on przesyłkę do odbioru osobistego w jednym z najbliższych Punktów Obsługi Klienta. Przez 4 dni na odbiór własny czekać będzie również przesyłka w przypadku nieudanego doręczenia, gdy współpracujemy z firmą UPS.
W każdym przypadku, w którym nie zdążymy odebrać osobiście przesyłki, wraca ona do nadawcy. W większości sytuacji zleceniodawca będzie musiał pokryć koszt przesyłki zwrotnej i ewentualnie ponownie nadać przesyłkę. Na szczęście magazyny przewoźników mają gęstą sieć oddziałów, dzięki czemu z łatwością odnajdziemy najbliższy dla siebie punkt do odbioru własnego paczki. W wielu przypadkach odbiór własny bywa korzystny dla odbiorcy, gdyż może on odebrać paczkę w najwygodniejszym dla niego terminie, bez konieczności oczekiwania na kuriera.
Wysyłka opon zależnie od firmy kurierskiej i zgodnie z jej wytycznymi daje możliwość traktowania ich jako paczki standardowej.
Opony to jedne z najczęściej wysyłanych części motoryzacyjnych. Są wytrzymałe, łatwe w transporcie i stosunkowo lekkie, a więc każda firma kurierska podejmuje się ich wysyłki. Warto jednak pamiętać o dodatkowych wytycznych, jakimi kieruje się wiele firm spedycyjnych i zapoznać się z nimi przed nadaniem przesyłki. Są to bowiem informacje, które potrafią znacząco zmienić jej koszt i spowodować, że korzystanie z danej firmy może być nieopłacalne finansowo. Warto zatem zgłębić temat pakowania i dowiedzieć wszystkiego na temat wysyłki opon z naszego słowniczka pojęć epaka.pl
Pakowanie opon
Poza wyborem właściwej firmy kurierskiej, najważniejszym jest zastosowanie się do wytycznych względem pakowania oraz wysyłki opon. Warto zapamiętać dwie. Po pierwsze, opony wykonane są z bardzo wytrzymałego materiału i nie wymagają całościowego pakowania. Można je zatem wysyłać bez konieczności owijania folią lub tekturą, pakując je jedynie częściowo. Druga wytyczna dotyczy umieszczania etykiety z adresem - w widocznym miejscu, które nie będzie narażone na zniszczenia i będzie mogło wytrzymać bez uszczerbków cały proces transportowy. Sposobów preferowanego pakowania jest wiele i każda firma ma swoje własne, akceptowalne możliwości. Warto zatem zapoznać się z konkretnymi wytycznymi, które dogłębnie opisujemy na stronie epaka.pl. Należy pamiętać, że nie wszystkie firmy umożliwiają wysyłkę opon w ilości czterech sztuk w jednej paczce.
Oponę warto dokładnie zabezpieczyć na wypadek zniszczenia i podarcia podczas całego procesu transportowego. To samo tyczy się etykiety wydrukowanej przez nadawcę. Musimy także liczyć się z tym, że naszą przesyłkę mogą sortować specjalne, automatyczne narzędzia, które - w przypadku kuriera FedEx - znacznie przyspieszają cały, jednakże czułe są na wszelkie odstępstwa od ogólnie przyjętych w pakowaniu norm. Koniecznie przejrzyj szczegółowe rady odnośnie pakowania opon i zapoznaj się z nimi jeszcze przed złożeniem zamówienia.
FedEx - kliknij
DHL - kliknij
DPD przesyłki krajowej - kliknij
DPD przesyłki międzynarodowe - kliknij
Pocztex24 - kliknij
Wysyłanie opon
Nadawanie opon można przeprowadzić za pomocą interkatywnego systemu epaka.pl, gdzie na bieżąco poznasz cenę przesyłki, a także wybierzesz ewentualne opcje dodatkowe. Nasz serwis, jako jeden z niewielu, korzysta z zawsze aktualnych danych, które ułatwiają realizację zamówienia. Dzięki zastosowaniu profesjonalnego API oraz systemu integracji, nasze usługi są bezpieczne i chronią użytkownika przed zawarciem niekorzystnej umowy. Czekamy na Twoje pytania. Na bieżąco udzielamy niezbędnych porad, a także służymy pomocą w trakcie logistycznych problemów.
Nasz system usprawnia nadawanie i odbiór przesyłek. Szczegółowo zaprojektowana platforma i wiele innowacyjnych rozwiązań umożliwiają zawarcie bezpiecznej i pewnej umowy z każdym składanym zamówieniem. Poznaj koniecznie oferowane przez nas usługi i wysyłaj paczki tanio, bez wychodzenia z domu, za pomocą serwisu epaka.pl!
Wysyłka obrazów jest ograniczona i zależna od tego jak obraz jest traktowany. Jeżeli jest to dzieło sztuki to nie można wysłać, którego nie da się odtworzyć, którego autor nie żyje lub wartość jest nie oszacowana to nie możliwa jest wysyłka.
Niektórzy z nas stają przed koniecznością wysyłki obrazu, który to na przykład udało im się sprzedać za pośrednictwem portalu internetowego lub aukcji. W trakcie realizacji zamówienia największym problemem okazuje się jego odpowiednie i bezpieczne spakowanie. Za pomocą słowniczka pojęć postaramy się dokładnie wyjaśnić, jak to zrobić i czy możliwość transportu obrazu za pośrednictwem usług kurierskich jest w ogóle możliwa. Zapraszamy do lektury!
Na naszej platformie wysyłkowej epaka.pl postanowiliśmy w jednym miejscu skupić ofertę pochodzącą od najpopularniejszych przewoźników, którzy cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych klientów. Z tego też względu, nasza oferta łączy w sobie doskonałą jakość obsługi, atrakcyjne warunki cenowe oraz indywidualne podejście do każdego klienta. Z całą załogą bardzo chętnie rozwiążemy każdy problem logistyczny, w tym również wszelkie wątpliwości dotyczące wysyłki obrazów. Ogólnie rzecz ujmując, wysyłka obrazów za naszym pośrednictwem jest możliwa, ale z pewnymi obostrzeniami. Można nadać je wtedy, kiedy dany obraz nie jest dziełem sztuki i może zostać odtworzony po zniszczeniu lub zaginięciu. Nie można wysłać obrazu, którego nie da się ponownie stworzyć z porównywalną jakością, którego autor nie żyje, lub którego wartość nie jest możliwa do oszacowania. Jest to zrozumiała kwestia, gdyż nasi partnerzy, czyli przewoźnicy, biorą na siebie odpowiedzialność za każdą przewożoną przesyłkę i, dla bezpieczeństwa bezcennych lub przynajmniej bardzo drogich obrazów, nie podejmują się tego zadania, gdyż ryzyko jest większe niż potencjalne zyski.
Wysłać można obraz, który dziełem sztuki nie jest. Sporym utrudnieniem, a przynajmniej problemem, może być jego odpowiednie spakowanie. Każdy obraz powinien, w pierwszej kolejności, zostać dokładnie owinięty folią stretch. Jeśli mamy w planie wysyłkę kilku sztuk, należy tak samo postępować z każdym kolejnym egzemplarzem. W ten sposób wstępnie zabezpieczymy obraz przed uszkodzeniem. Kolejnym krokiem jest staranne owinięcie obrazu folią bąbelkową, która doskonale amortyzuje wstrząsy. Następnie, zabezpieczone w ten sposób dzieło wkładamy do twardego kartonu, najlepiej mocnego i odpornego na zagięcia oraz przecięcia. Kurier odbierze przesyłkę tylko w przypadku, gdy będzie ona bezpiecznie zapakowana.
Pamiętajmy również o wcześniejszym zważeniu i zmierzeniu obrazu, by rozeznać się, jaki koszt będzie miała wysyłka oraz czy gabaryty pozwolą na traktowanie jej jako opakowanie standardowe. Odpowiednio zapakowany obraz będzie również odporny na wszelkie uszkodzenia, zawilgocenia czy zniszczenia, dlatego tak ważne jest staranne przygotowanie go do wysyłki. Jeżeli wydaje się ona zbyt skomplikowana, zachęcamy do kontaktu z naszym działem obsługi, który chętnie odpowie na dodatkowe pytania, zawsze gotowy jest świadczyć fachową pomoc i doradzi w przypadku wszelkich problemów.
Jest to zabezpieczenie przesyłki na czas transportu. Najczęściej do zapakowania używane są kartony, folia stretch i różnego rodzaju wypełniacze. Opakowanie powinno być dostosowane do zawartości paczki.
Wysyłasz paczki? Nie mogłeś trafić lepiej. Nasza firma epaka.pl to miejsce, w którym za pomocą przeglądarki lub aplikacji mobilnej zlecisz swoją wysyłkę, a nasz kurier odbierze paczkę i dostarczy ją do adresata. Współpracujemy z najlepszymi przewoźnikami, w tym między innymi DHL, InPost czy UPS. Nasze działania wyróżnia szereg dostępnych dla naszych klientów usług dodatkowych takich jak dostawa w sobotę czy spedycja. Razem z rozwojem naszej firmy staramy się przekazać korzystającym z platformy epaka.pl najważniejsze informacje na temat jej działalności i usług kurierskich. W związku z tym powstał słowniczek pojęć, w którym znajdziesz definicje najważniejszych terminów dotyczących procesu wysyłkowego. Jednym z nich jest odpowiednie opakowanie Twojej paczki.
Opakowanie to element zabezpieczenia przesyłki na czas transportu. Klienci najczęściej wybierają kartony, folie stretch oraz różnego rodzaju wypełniacze takie jak granulat styropianowy, poduszki powietrzne lub wiolina, czyli wełna drzewna. Najważniejsze, aby opakowanie było w pełni dostosowane do zawartości nadawanej przez klienta paczki. Przykładowo, wysyłając laptopa, najlepiej będzie umieścić go w opakowaniu, które unieruchomi sprzęt. Jeżeli nie posiadasz takiego pudełka, dobrym wyborem będzie wspomniana wcześniej folia bąbelkowa lub inny materiał amortyzujący i oklejenie produktu taśmą pakową. W ten sposób uchronisz komputer przed mechanicznymi urazami i wilgocią. Ostatnim etapem pakowania jest zamknięcie pudełka i potrząśnięcie nim w celu zbadania, czy podany jako przykład laptop został dobrze unieruchomiony.
Podsumowując, najważniejszymi elementami, które należy uwzględnić, przy pakowaniu przesyłek są:
- waga produktu,
- wartość produktu,
- koszt wysyłki i samego opakowania,
- wszelkiego typu regulacje i regulamin dotyczące przewozu paczek,
- delikatność i odporność na uszkodzenia wysyłanego produktu.
Stosując się do powyższych instrukcji, możesz być pewien, że Twój towar zostanie doręczony w idealnym stanie.
Zadbaliśmy o to, abyś nie musiał długo szukać odpowiednich opakowań do nadania swojej paczki. Na stronie sklep.epaka.pl bez wychodzenia z domu, za pomocą kilku kliknięć myszki kupisz wszystkie materiały niezbędne do bezpiecznego zapakowania przesyłki. W naszym asortymencie znajdziesz:
- kartony 3-warstwowe,
- kartony 5-warstwowe,
- przekładki tekturowe,
- folie stretch,
- i wiele innych.
Z pełną ofertą zapoznasz się na stronie naszego sklepu. Po zakończeniu zakupów wszystkie wybrane przez Ciebie materiały trafią pod wskazany adres. Jeśli nadal nie jesteś pewny, w jaki sposób zapakować przesyłkę, nie musisz się martwić. Przygotowaliśmy krótki poradnik, który rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości. Wybór naszej firmy to gwarancja najwyższej jakości i najniższej ceny. Współpracujemy z najlepszymi przewoźnikami, dzięki czemu nie musisz obawiać się o czas doręczenia – przesyłki dotrą do adresata na czas. Zapraszamy do kontaktu.
System realizacji zleceń od drzwi nadawcy do drzwi odbiorcy. Standardowo paczki do 30kg w usługach kurierskich są obsługiwane w ten sposób z pewnymi wyjątkami.
Dynamiczny rozwój sklepów internetowych, handlu elektronicznego oraz coraz większa liczba osób korzystających z przesyłek pocztowych przyczyniły się do wzrostu zapotrzebowania na usługi kurierskie. Firmy stosują różne systemy doręczeń przesyłek. Wybór jednego z nich zależy od czynników takich jak waga, rodzaj opakowania czy wartość przesyłanego towaru. W tym artykule tłumaczymy, jak działa system doręczeń paczek „door to door”. Zapraszamy do dalszej lektury.
Powstawanie nowych firm zajmujących się doręczaniem przesyłek i ciągły wzrost konkurencji zaowocowały powstaniem brokerów usług kurierskich. Udostępniają one klientowi porównywarki cen i zapewniają możliwość zamówienia kuriera online bez wychodzenia z domu. Obecnie większość sklepów internetowych, firm z branży elektronicznej, księgarskiej i serwisujących różnego typu urządzenia korzysta z przesyłek kurierskich. Platformy internetowe w jednym miejscu ukazujące oferty najważniejszych przewoźników pozwalają zorientować się w możliwościach i cenach poszczególnych usług, a następnie wybrać opcję najodpowiedniejszą dla siebie. Umożliwiają również zamówienie kuriera i wydrukowanie listu przewozowego w domu.
Rozwój usług kurierskich zaowocował powstaniem wielu sposobów doręczeń przesyłek do adresatów. Dziś skupimy się na jednym z nich. System „od drzwi do drzwi” jest jednym z najpopularniejszych sposobów dostarczania standardowych przesyłek kurierskich. Kiedy się z niego korzysta? Decydującym czynnikiem jest waga naszego pakunku – jeżeli przesyłka waży mniej niż 30 kilogramów (lub u niektórych firm mniej niż 31,5 kg), przewoźnik wybiera właśnie ten system. Kurier odbiera przesyłkę bezpośrednio spod wskazanego przez nadawcę adresu i dostarcza ją prosto pod drzwi odbiorcy. W przypadku nieobecności adresata w domu zostawia stosowne awizo w skrzynce pocztowej.
System „od drzwi do drzwi” jest metodą najwygodniejszą dla klienta indywidualnego, ponieważ umożliwia wysłanie oraz odbiór paczki bez wychodzenia z domu. Wystarczy wejść na stronę epaka.pl i wybrać firmę, z której usług zamierza się skorzystać. Każda z nich ma swój własny system doręczania przesyłek, dlatego przed podjęciem decyzji należy sprawdzić wszystkie informacje dotyczące usługi oraz zapoznać się z regulaminem firmy. Na przykład w przypadku kuriera UPS w systemie „od drzwi do drzwi” obsługiwane są paczki nawet do 70 kilogramów. W przypadku kurierów DHL, DPD, Inpost Kurier, FedEx i GLS wysyłka produktu o wadze powyżej 30 kilogramów wymaga od nadawcy dostarczenia przesyłki pod auto kuriera. Należy też zapewnić mu pomoc w załadunku paczki na auto. Takie informacje mogą mieć istotny wpływ na ostateczny wybór przewoźnika oraz zadowolenie z usług kurierskich. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
epaka.pl umożliwia swoim klientom jeszcze szybsze zamówienie kuriera i nadanie paczki z dowolnego miejsca. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób wyślesz swoją przesyłkę i maksymalnie zaoszczędzisz swój czas.
Prosty formularz nadawania
Łatwy wgląd do historii przesyłek
Przejrzysta porównywarka ofert najpopularniejszych firm kurierskich
Szybki dostęp do ustawień konta użytkownika
Bieżące śledzenie przesyłek
Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy kurierskie
Firmy kurierskie
Popularne usługi