Akumulator

Akumulator

Wysyłka akumulatora jest możliwa z pewnymi graniczeniami. Więcej informacji w szczegółach.

Akumulator

Jedną z częściej wysyłanych części samochodowych jest z pewnością akumulator. To on zapewnia w samochodzie dopływ energii przy wyłączonym silniku i pozwala na uruchomienie go po postoju. Jednak jest to rzecz także stosunkowo niebezpieczna, gdyż wewnątrz umieszczony jest silnie żrący odczyn w postaci kwasu. Ze względu na to, że paczki są przewożone w różnych warunkach, istnieje możliwość jego wycieku. Jest to skrajnie niebezpieczna sytuacja, której każdy kurier wolałby uniknąć za wszelką cenę. Z tego też względu żaden kurier nie podejmie się przesyłki pełnego akumulatora, z kolei tylko jeden z nich - mianowicie firma Geis - daje opcję wysyłki akumulatora żelowego, który jest mniej narażony na uszkodzenia mechaniczne.

Wysyłanie akumulatorów

Akumulator to ciężka część samochodowa, która jest podatna na uszkodzenia ze względu na wibracje oraz inne czynniki fizyczne, takie jak uderzenia, bądź skutki leżenia w nieprawidłowej pozycji. Ponadto jest to przedmiot delikatny i może zdarzyć się sytuacja, że wysłany sprawny akumulator dotrze do adresata w stanie wykluczającym dalsze użycie. Zarówno dla sprzedającego, jak i dla firmy spedycyjnej, jest to bardzo niekomfortowa sytuacja. Bilansując zyski i straty, przewoźnicy doszli do wniosku, że wysyłka akumulatorów się po prostu nie opłaca.

Każda zmiana położenia lub nagłe przesunięcie może skutkować wyciekiem płynu akumulatorowego, który zniszczy nie tylko oryginalną paczkę, lecz także inne paczki w transporcie. Skutkuje to ogromnymi stratami, które wyceniane są w zależności od zawartości pozostałych paczek. Przykładowo, jeżeli w sąsiadujących paczkach przesyłany jest kosztowny sprzęt, jego uszkodzenie wywoła koszty mogące osiągnąć zawrotne kwoty. Co ciekawe, będą to wydatki pokryte jedynie przez zleceniodawcę, gdyż - wedle regulaminów firm kurierskich - wysyłka była nielegalna i niezgodna z wytycznymi firmy kurierskiej. Do wysokości kosztów pokrycia strat dodać należałoby koszt czyszczenia samochodu dostawczego oraz/lub czyszczenie podłóg w sortowni. Uszkodzenie i wyciek siarkowego kwasu akumulatorowego jest wypadkiem, którego wolelibyśmy uniknąć.

Ważne kwestie dodatkowe

Do następstw takiego wypadku należą także poparzenia ciała oraz inhalacja niebezpiecznego czynnika. Wówczas klient wysyłający akumulator zostanie pociągnięty do odpowiedzialności także za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu pracownika i może tym samym stanąć przed sądem, odpowiadając za nielegalną wysyłkę niebezpiecznego przedmiotu objętego ścisłym nadzorem.

Firmy spedycyjne nie sprawdzają za każdym razem zawartości przesyłki, jednak w opisanej powyżej sytuacji zostanie ona w końcu odkryta. Niektóre firmy kurierskie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i stwarzają nowe możliwości. Firma DPD oraz FedEx nie przewożą akumulatorów pod żadną postacią. Firmy UPS, DHL oraz InPost przewożą akumulatory, ale tylko i wyłącznie nowe oraz puste, zatem pozbawione kwasu siarkowego.

Pobierz aplikacje mobilną epaka.pl

epaka.pl umożliwia swoim klientom jeszcze szybsze zamówienie kuriera i nadanie paczki z dowolnego miejsca. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób wyślesz swoją przesyłkę i maksymalnie zaoszczędzisz swój czas.

Prosty formularz nadawania

Łatwy wgląd do historii przesyłek

Przejrzysta porównywarka ofert najpopularniejszych firm kurierskich

Szybki dostęp do ustawień konta użytkownika

Bieżące śledzenie przesyłek

Bądź na bieżąco. Zapisz się do Naszego Newslettera.
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę