API

API

Forma komunikacji pomiędzy systemami komputerowymi. Zadaniem API jest przekazywanie danych. Serwis EPAKA.PL posiada możliwość integracji z innymi systemami przez protokół API.

API

Jesteśmy jednym z najpopularniejszych brokerów kurierskich, dzięki czemu cieszymy się dużym zainteresowaniem wśród klientów, którzy stają przed koniecznością wysyłania swoich paczek kurierem. Nasza platforma wysyłkowa epaka.pl łączy w jednym miejscu usługi pochodzące bezpośrednio od rozpoznawalnych na całym świecie firm kurierskich i oferuje najatrakcyjniejsze warunki, zarówno w kwestiach obsługi klienta, jak i cen. Wieloletnie doświadczenie i stały rozwój pozwoliły nam na wprowadzenie dużych zmian w naszym serwisie, a każda z nich ma na celu spełnianie oczekiwań naszych klientów. Jedną z ostatnich nowości jest API. Czym jest i kto może z niego skorzystać? Dowiedz się już dziś!

Czym jest API?

API to skrót angielskiego wyrażenia “Application Programming Interface”. Jest to zaawansowany system, który został stworzony głównie na potrzeby sklepów internetowych. Jeśli zatem jesteś już naszym klientem, a jednocześnie spełniasz się w branży e-commerce, to opisywane w tym poradniku rozwiązanie będzie dla Ciebie idealne. Ogólnie rzecz biorąc, API jest narzędziem dla klientów biznesowych, którzy regularnie i każdego dnia wysyłają paczki za naszym pośrednictwem, korzystając jednocześnie z usług kurierskich. API pozwala znacznie przyspieszyć cały proces wysyłkowy i realizację każdego zamówienia. Za jego pomocą możesz zintegrować swoją firmę z naszą platformą epaka.pl i w szybki oraz prosty sposób zamawiać kuriera lub zrealizować inne czynności związane z nadawaniem paczek, bez konieczności logowania się i wypełnienia formularza dla pojedynczego zamówienia.

Kto może skorzystać z API?

Dostęp do usług API posiadają tylko i wyłącznie zarejestrowani użytkownicy platformy epaka.pl. Wszystkie operacje wykonywane za pośrednictwem API są powiązane z kontem użytkownika założonym w serwisie i widoczne są w panelu. System API możesz wykorzystać na złożenie zamówienia, wykonanie płatności lub doładowanie salda. Możliwości jest wiele, a każda z nich ułatwia pracę i minimalizuje ilość zbędnych formalności. Jeśli jesteś naszym zarejestrowanym klientem, hasło do integracji przez API możesz ustawić w zakładce “Twoje konto” -> “ Twoje dane” -> w opcji “Hasło do API”. Integracja zdecydowanie przyspiesza proces realizacji każdego zamówienia oraz oszczędza czas. Dodatkowo, działa wzorowo i bez przestojów, ciesząc się dużym zainteresowaniem wśród wielu naszych klientów. Podążaj za nowoczesnymi rozwiązaniami i spraw, aby realizacja wysyłek w Twoim sklepie działała szybko i bez zarzutów. Co więcej, system API niweluje błędy we wprowadzaniu ręcznym danych adresata w formularzu, gdyż wszystko przebiega automatycznie.

Sama integracja z API jest łatwa i przejrzysta, jednak w przypadku pytań nasi technicy chętnie odpowiedzą na każde z nich i zaoferują pomoc we wdrożeniu systemu do swojej platformy sprzedażowej. Nasi konsultanci dostępni są pod numerem telefonu +48 666 999 392 oraz pod e-mailem bok@epaka.pl.

Pobierz aplikacje mobilną epaka.pl

epaka.pl umożliwia swoim klientom jeszcze szybsze zamówienie kuriera i nadanie paczki z dowolnego miejsca. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób wyślesz swoją przesyłkę i maksymalnie zaoszczędzisz swój czas.

Prosty formularz nadawania

Łatwy wgląd do historii przesyłek

Przejrzysta porównywarka ofert najpopularniejszych firm kurierskich

Szybki dostęp do ustawień konta użytkownika

Bieżące śledzenie przesyłek

Bądź na bieżąco. Zapisz się do Naszego Newslettera.
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę