Awizacja SMS doręczenia

Awizacja SMS doręczenia

Usługa polegająca na wiadomości SMS wysyłanej do odbiorcy przesyłki w dniu jej doręczenia z informacją, że doręczenie będzie miało w danym dniu miejsce.

Awizacja SMS doręczenia

Każdego dnia wiele osób prywatnych sprzedaje produkty w internecie. Mogą nimi być zarówno meble, nieużywane sprzęty, kolekcje książek i czasopism, jak i odzież. Jednocześnie codziennie firmy internetowe sprzedają swoje produkty za pośrednictwem sklepów online oraz portali aukcyjnych. W większości przypadków konieczna jest wysyłka zamówionych bądź zakupionych przez odbiorcę przedmiotów. Dotyczy to zarówno sprzedaży indywidualnej, jak i firmowej. Sam proces wysyłki jest niezwykle prosty, szczególnie jeśli odbywa się przy pomocy naszej platformy wysyłkowej epaka.pl, która skupia usługi wielu firm kurierskich w jednym miejscu. W naszym serwisie znajdziesz oferty najpopularniejszych przewoźników, ich cenniki oraz informacje o usługach dodatkowych. W słowniczku pojęć rozwiewamy wszelkie wątpliwości dotyczące terminów, które powinien znać każdy zamawiający usługę kurierską. Jednym z nich jest “awizacja SMS doręczenia”, z której wielu z nas może chcieć skorzystać. Poniżej dokładnie wyjaśniamy, o co chodzi.

Czym są usługi dodatkowe?

Usługi dodatkowe to zazwyczaj szeroki wachlarz rozwiązań i możliwości dostosowanych przez usługodawców do potrzeb klientów. Wieloletnia tradycja firm kurierskich, ich ogromne rozeznanie w rynku i doświadczenie pozwalają oferować usługi w sposób zadowalający dla każdego zainteresowanego skorzystaniem z nich. Z tego powodu możliwy jest między innymi wybór doręczenia przesyłki w sobotę, w określonym przedziale godzinowym, do rąk własnych czy awizacja SMS doręczenia. Czym jest ostatnia z wymienionych usług i dlaczego warto z niej skorzystać?

Awizacja SMS doręczenia to usługa dodatkowa, która polega na wysłaniu przez system wiadomości SMS na wcześniej podany numer kontaktowy. Jest to numer do adresata paczki, który jako odbiorca informowany jest o tym, iż doręczenie będzie miało miejsce w danym dniu. Codziennie wielu z nas czeka na paczkę, często z niecierpliwością, lecz nie zawsze możliwe jest oczekiwanie na kuriera w każdej chwili, stąd usługa ta okazuje się niezwykle przydatna. SMS, czyli krótka wiadomość tekstowa, zostanie dostarczony dokładnie w dniu planowanego doręczenia, zazwyczaj w godzinach porannych, dzięki czemu odbiorca będzie mógł zaplanować swój dzień w taki sposób, by znaleźć czas na odbiór przesyłki bądź poprosić o to osobę zaufaną.

Zalety usługi “awizacja SMS doręczenia”

Główną zaletą usługi awizacji za pomocą SMS jest poinformowanie odbiorcy o planowanym doręczeniu przesyłki. Dzięki tej informacji minimalizowane jest ryzyko niedostarczenia paczki przez kuriera, co mogłoby spowodować utrudnienia takie jak konieczność bezpośredniego udania się do punktu odbiorczego lub w skrajnym przypadku zwrot paczki do nadawcy, co naraża klientów na dodatkowe koszty. Warto zatem korzystać z awizacji SMS doręczenia i być na bieżąco informowanym o statusie swojej przesyłki.

Pobierz aplikacje mobilną epaka.pl

epaka.pl umożliwia swoim klientom jeszcze szybsze zamówienie kuriera i nadanie paczki z dowolnego miejsca. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób wyślesz swoją przesyłkę i maksymalnie zaoszczędzisz swój czas.

Prosty formularz nadawania

Łatwy wgląd do historii przesyłek

Przejrzysta porównywarka ofert najpopularniejszych firm kurierskich

Szybki dostęp do ustawień konta użytkownika

Bieżące śledzenie przesyłek

Bądź na bieżąco. Zapisz się do Naszego Newslettera.
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę