Foliopak

Foliopak

Opakowanie foliowe z logo firmy kurierskiej do którego można włożyć przesyłkę. Przesyłki wysyłane danym przewoźnikiem w jego własnym foliopaku firmowym uznawane są za przesyłki standardowe.

Foliopak

Wysyłanie przedmiotów wiąże się przede wszystkim z ich odpowiednim przygotowaniem i zapakowaniem. Rzeczy o niewielkich gabarytach najczęściej możemy wysłać w kopercie bądź foliopaku, który jest doskonałą alternatywą dla kartonowych pudełek. Foliopaki są szczególnie polecane w przypadku miękkiej zawartości, która nie może się potłuc, połamać lub popękać. Co więcej, ten rodzaj opakowania jest znacznie tańszy, dzięki czemu staje się bardziej ekonomicznym rozwiązaniem podczas wysyłki wielu przedmiotów przez firmy sprzedające swoje produkty w internecie za pośrednictwem sklepów online czy portali aukcyjnych.

Czym jest foliopak?

Folipak kurierski jest rodzajem specjalnej koperty, która zabezpiecza przesyłkę przed wieloma czynnikami. Wiele warstw grubej i nierozerwalnej folii doskonale chronią zawartość przed wilgocią, kurzem oraz zabrudzeniami. Ten rodzaj opakowania sprawdza się dużo lepiej niż klasyczne, papierowe koperty i powoli wypiera je z rynku. Najczęściej foliopaki są wewnątrz czarne, a na zewnątrz białe, dzięki czemu nie widać zawartości nadawanej przez nas przesyłki. Mocny klej doskonale zabezpiecza zawartość przed różnymi czynnikami. Dodatkowo można po zewnętrznej warstwie pisać markerem, który nie będzie się rozmywał oraz naklejać etykiety samoprzylepne i przylgi, a także umieszczać firmowe nadruki. Co więcej, foliopak ma ogromną zaletę w postaci jednorazowego pakowania. Oznacza to, że przesyłkę da się tylko jeden raz odpakować i nie ma możliwości jej ponownego zamknięcia bez naruszenia struktury foliopaku. Sprawia to, że wysyłka zawartości w foliopaku jest bardzo bezpieczna i coraz częściej wybierana przez naszych klientów.

Zalety foliopaków

Firmy kurierskie, które współpracują z naszą platformą, oferują swoje firmowe foliopaki będące jednocześnie traktowane jako opakowania standardowe. Foliopaki są bardzo solidne, a dzięki swojej lekkości pozwalają zaoszczędzić na kosztach wysyłki. Ze względu na wysoką odporność na rozerwanie można w nich nadawać nawet większe i cięższe przedmioty. Co więcej, często zdarzają się niesprzyjające warunki atmosferyczne, podczas których nasza paczka jest w transporcie. Foliopaki doskonale chronią zawartość przed przemoknięciem, gdyż są wodoodporne i minimalizują ryzyko zawilgocenia zawartości podczas przewozu. Dodatkowo, materiał kopert foliowych jest trwały i odporny również na wysoką temperaturę i zginanie, które nie wywołuje przetarć ani trwałych uszkodzeń.

Foliopaki mają różne wymiary, kształty i wielkości, dzięki czemu można doskonale dopasować je do przesyłanej zawartości. Najlepiej sprawdzą się do przewozu rzeczy miękkich lub takich, które mogłyby ze względu na ostrzejsze kanty naderwać tradycyjne, papierowe koperty. Wszystkie te zalety sprawiają, że foliopaki są bardzo uniwersalnym opakowaniem i sprawdzają się w większości sytuacji. Postaw na ekonomiczne pakowanie swoich przesyłek zarówno prywatnych, jak i firmowych i skorzystaj z foliopaków, które odkryją przed Tobą nowe możliwości wysyłki!

Pobierz aplikacje mobilną epaka.pl

epaka.pl umożliwia swoim klientom jeszcze szybsze zamówienie kuriera i nadanie paczki z dowolnego miejsca. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób wyślesz swoją przesyłkę i maksymalnie zaoszczędzisz swój czas.

Prosty formularz nadawania

Łatwy wgląd do historii przesyłek

Przejrzysta porównywarka ofert najpopularniejszych firm kurierskich

Szybki dostęp do ustawień konta użytkownika

Bieżące śledzenie przesyłek

Bądź na bieżąco. Zapisz się do Naszego Newslettera.
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę