Próbki do badań np. krew

Próbki do badań np. krew

Wysyłka próbek do badań nie jest dozwolona w firmach kurierskich.

Próbki do badań np. krew

Czasami firmy kurierskie nie podejmują się pewnych zleceń, w ich ocenie ryzykownych i/lub niebezpiecznych. Takim towarem są próbki do badań w postaci krwi oraz innych materiałów biologicznych. Powodów tego stanu rzeczy jest co najmniej kilka i wszystkie związane są z faktem dbania przez firmy kurierskie o dobro klientów oraz swoich pracowników. Branża medyczna jest wymagająca, a wysyłane przez nią rzeczy są bardzo wrażliwe. Bywają także niebezpieczne, a ich zniszczenie lub uszkodzenie niesie ze sobą poważne konsekwencje. Poznaj w naszym słowniczku pojęć powody, dla którego większość firm spedycyjnych nie podejmuje się przewozu materiału biologicznego.

Wysyłka próbek do badań

Próbki do badań, w tym krew oraz płyny ustrojowe, a także pozostały materiał biologiczny, są niezwykle wrażliwe. Zmiana temperatur działa na nie wyniszczająco, zupełnie jak nieodpowiedni sposób przechowywania. Większość firm świadczących usługi przewoźnicze nie jest w stanie zapewnić im właściwych warunków transportu, gdyż każdy przewoźnik zmuszony byłby do zmiany w tym celu swoich dotychczasowych sposobów dostaw przesyłek. Paczki przechowywane są bardzo często w skrajnych temperaturach. Szybkie zmiany wysokich i niskich temperatur potrafią zniszczyć zamknięte szczelnie próbki. Co więcej, próbki są także podatne na czynniki fizyczne. Potrząsanie, szybka zmiana ułożenia, czy duże przeciążenia mogą spowodować trwałe zmiany w materiale biologicznym.

Liczy się także dobro pracowników. Zniszczona lub źle zapakowana przesyłka może nie uchronić pracowników w wystarczający sposób przed kontaktem z materiałem przeznaczonym do badań. Skutkuje to nie tylko dyskomfortem pracowników w trakcie rozwożenia przesyłek, lecz grozi także niebezpieczeństwem zakażeń czy roznoszeniem chorób. Krew osoby chorej, będąca w bliskim kontakcie ze zdrową tkanką, może wywołać infekcję i konieczność długotrwałego leczenia. Jest to ogromne ryzyko dla zdrowia, a nawet życia. Z powodu dużego ryzyka, firmy kurierskie niechętnie podejmują się tego typu zadań.

Dobro pacjentów i obsługi jest tu najważniejsze!

Dla firm świadczących usługi spedycyjne liczy się także dobro pacjentów. Materiał biologiczny przekazywany do badań laboratoryjnych musi być w doskonałym stanie. Każde uszkodzenie probówki czy przesyłki może zafałszować wyniki pacjenta. Często próbki są jednorazowe i od przeprowadzonego na nich testu zależeć może sposób leczenia, a w konsekwencji - życie danej osoby. Nawet niewielkie uszkodzenie przesyłki spowodować może konieczność odrzucenia materiału biologicznego podczas testów.

Ponieważ placówek medycznych przybywa, firmy DHL i InPost proponują specjalne umowy, w ramach których można wysyłać materiał biologiczny. Usługa przeznaczona jest jedynie dla firm, które świadczą usługi medyczne, zatem nie skorzysta z nich osoba prywatna lub firma, wysyłające próbki okazjonalnie. Trzeba wówczas zawrzeć umowę na przewóz tego rodzaju przesyłek i zapewnić im wzorowe bezpieczeństwo, kładąc na szali swoją odpowiedzialność.

Pobierz aplikacje mobilną epaka.pl

epaka.pl umożliwia swoim klientom jeszcze szybsze zamówienie kuriera i nadanie paczki z dowolnego miejsca. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób wyślesz swoją przesyłkę i maksymalnie zaoszczędzisz swój czas.

Prosty formularz nadawania

Łatwy wgląd do historii przesyłek

Przejrzysta porównywarka ofert najpopularniejszych firm kurierskich

Szybki dostęp do ustawień konta użytkownika

Bieżące śledzenie przesyłek

Bądź na bieżąco. Zapisz się do Naszego Newslettera.
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę