Załadunek

Załadunek

Czynność polegająca na umieszczenie ładunku na środku transportu.

Załadunek

Wysłanie paczki często kojarzy się nam z wizytą na poczcie i staniem w długich kolejkach, szczególnie w okresie przedświątecznym. Jednak można ułatwić sobie życie i zacząć nadawać paczki prosto z domu. Taką opcję proponuje, działająca od lat w przemyśle pocztowym, firma epaka.pl, która posiada innowacyjny portal wysyłkowy. Dzięki niemu w prosty i szybki sposób nadasz paczkę, dokonując minimum formalności! Epaka.pl to nowoczesny serwis wysyłkowy, zajmujący się dostarczaniem przesyłek różnej wielkości na terenie całej Polski oraz poza jej obszarem. Do współpracy zaprosiła znane powszechnie firmy kurierskie, takie jak DHL, DPD, UPS, InPost, FedEx oraz Paczkomaty. Dzięki szerokiej ofercie kurierów epaka.pl cieszy się usługami na najwyższym poziomie. Platforma naszej firmy jest czytelna i prosta w obsłudze, a dodatkowe ułatwienie w postaci słownika pojęć znacznie przyspiesza nadanie przesyłki oraz zrozumienie obowiązujących określeń i przepisów z tym związanych.

Załadunek

Podręczny słownik pojęć wyjaśnia wiele terminów, które mogą przysporzyć klientom trudności w nadaniu paczki. Aby obie strony transakcji miały pełną jasność współpracy, słownik ten zawiera wyjaśnienia nawet pozornie prostych wyrazów. Jednym z nich jest termin “załadunek”, powszechnie znany też jako “loading”. Najogólniejszym wyjaśnieniem tego słowa, według naszego słowniczka, jest po prostu szereg czynności polegających na przeniesieniu ładunku, który ma być przetransportowany, do środka transportu, na przykład samochodu, pociągu, statku czy samolotu.

Łatwy załadunek

Aby ułatwić pracę kurierów, firmy przewozowe coraz częściej wyposażają ich w najlepsze środki transportu. Na przykład jedna z firm współpracująca z epaka.pl, a mianowicie DPD, wychodzi z założenia, że im bardziej komfortowe warunki pracy zapewni swoim pracownikom, tym praca będzie wykonywana przez nich chętniej i staranniej, a co za tym idzie, paczki będą dostarczane w krótkim czasie i idealnym stanie. Dlatego też ten francuski przedsiębiorca, Dynamic Parcel Distribution zainwestował w aż 140 nowoczesnych furgonetek dostawczych MAN. Są to typowe auta transportowe o niższym niż dotychczas progu (znajduje się on na wysokości 39 centymetrów). To zdecydowanie ułatwia załadunek i rozładunek przesyłek. Tak niski próg jest szczególnie przydatny dla kurierów, którzy jeżdżą po drogach w bardzo złym stanie. Drzwi furgonetek znacznie różnią od standardowych modeli. Dzięki temu, że mają one inną konstrukcję, załadunek paczek wielkogabarytowych, jak i ich wyjęcie jest o wiele prostsze. Ponadto powiększony został luk bagażowy, a to wszystko z myślą o przesyłkach niestandardowych rozmiarów. Dzięki takim rozwiązaniom samochody dostawcze kurierów DPD są w stanie przewieźć aż do 6 europalet!

Pobierz aplikacje mobilną epaka.pl

epaka.pl umożliwia swoim klientom jeszcze szybsze zamówienie kuriera i nadanie paczki z dowolnego miejsca. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób wyślesz swoją przesyłkę i maksymalnie zaoszczędzisz swój czas.

Prosty formularz nadawania

Łatwy wgląd do historii przesyłek

Przejrzysta porównywarka ofert najpopularniejszych firm kurierskich

Szybki dostęp do ustawień konta użytkownika

Bieżące śledzenie przesyłek

Bądź na bieżąco. Zapisz się do Naszego Newslettera.
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę