Zderzak

Zderzak

Wysyłka zderzaka samochodowego jest możliwa po jego odpowiednim zapakowaniu z użyciem kartonów, folii stretch i taśmy pakowej.

Zderzak

Często osoby prywatne, jak i warsztaty samochodowe zamawiają drogą pocztową części samochodowe. W przypadku części o niewielkich rozmiarach z wysyłką zazwyczaj nie wiążą się żadne, dodatkowe problemy w postaci specjalnych opakowań czy dopłat. Jednak, gdy w grę wchodzą wielkogabarytowe elementy lub te o niestandardowym kształcie i wymiarze, sprawa robi się bardziej skomplikowana. Na szczęście platforma wysyłkowa Epaka.pl ma na to sprawdzone sposoby! Jedną z ciekawych i bardzo pomocnych opcji w serwisie Epaka.pl jest innowacyjny słownik pojęć, który nie tylko wyjaśni niejasne dla klientów oznaczenia, ale także wskaże jak odpowiednio przygotować niektóre paczki do wysyłki, na przykład zderzaki samochodowe, które są jednymi z najczęściej wysyłanych elementów samochodowych na całym świecie.

Jak nadać zderzak samochodowy?

Zderzak to dobrze znana kierowcom część auta. Jego głównym zadaniem jest złagodzenie zderzenia z innym samochodem lub różnego rodzaju przeszkodami. Sam w sobie zderzak jest raczej mało poręczny i ciężko go zapakować, tym bardziej że jest to część, której nie da się złożyć na pół, czy w jakikolwiek inny sposób podzielić na czas transportu. Na szczęście z pomocą spieszy nam wspomniany już słowniczek pojęć platformy Epaka.pl, który wyjaśnia, że przewóz zderzaka jest jak najbardziej możliwy, jednak wymaga odpowiedniego przygotowania do transportu. Do zapakowania tak dużego elementu można użyć kartonu, folii lub taśmy pakowej. Żadna z części zderzaka nie może pozostawać niezakryta, gdyż wzrasta przez to ryzyko zarysowania lub uszkodzenia przedmiotu na wszystkich etapach dostawy. Ostre krawędzie zderzaka powinny być dodatkowo osłonięte i zabezpieczone dla ochrony nie tylko tego przedmiotu, ale również pracownika, który może doznać zranienia w trakcie pracy. Należy także pamiętać, że w przypadku nieprawidłowego zapakowania wysyłanego elementu, kurier może odmówić odbioru przesyłki, z powodu zbyt dużego ryzyka uszkodzenia. Obecnie większość firm kurierskich wymaga, aby wysyłany przedmiot znajdował się w kartonie o regularnych kształtach prostopadłościanu.

Którego przewoźnika najlepiej wybrać?

W zależności od preferencji klient może samodzielnie wysłać paczkę, przychodząc do jednego z naszych 150 punktów w całej Polsce. Mimo to zaleca się zamówienie kuriera pod adres zamieszkania. To ułatwi odbiór takiej nieporęcznej przesyłki, jaką jest zderzak samochodowy. Według platformy wysyłkowej Epaka.pl, najlepszą firmą kurierską do transportu tego typu przesyłek jest DHL - lubiana i ceniona na całym świecie marka przewozowa. DHL nie tylko w krótkim czasie odbierze od Ciebie przesyłkę, ale też bezpiecznie dostarczy ją pod wskazany adres. Firma ta oferuje bardzo konkurencyjne ceny w porównaniu do innych przewoźników oraz ich usług, a co więcej, szczyci się przewozem niestandardowych i wielkogabarytowych paczek. Dzięki platformie wysyłkowej Epaka.pl klient może stale śledzić nadaną przez siebie paczkę na każdym etapie jej dostawy.

Pobierz aplikacje mobilną epaka.pl

epaka.pl umożliwia swoim klientom jeszcze szybsze zamówienie kuriera i nadanie paczki z dowolnego miejsca. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób wyślesz swoją przesyłkę i maksymalnie zaoszczędzisz swój czas.

Prosty formularz nadawania

Łatwy wgląd do historii przesyłek

Przejrzysta porównywarka ofert najpopularniejszych firm kurierskich

Szybki dostęp do ustawień konta użytkownika

Bieżące śledzenie przesyłek

Bądź na bieżąco. Zapisz się do Naszego Newslettera.
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę