Zleceniodawca

Zleceniodawca

Osoba zlecająca odbiór przesyłki. Zleceniodawcą może być nadawca, odbiorca lub strona trzecia.

Zleceniodawca

Poprawne wysłanie paczki firmą kurierską jest proste i zamyka się w kilku krokach. Pierwszym, ale i najważniejszym etapem, jest właściwe podanie odbiorcy (adresata) i nadawcy. Co ważne, nadawcą zawsze jest osoba wydająca przesyłkę kurierowi lub przekazująca paczkę do punktu, z kolei zleceniodawcą jest osoba, która zleciła odbiór lub wysyłkę przesyłki. Zleceniodawcą może być zatem osoba, która jako nadawcę może wpisać członka swojej rodziny, swojego podwładnego, współpracownika lub znajomego. Zleceniodawcą zazwyczaj nazywa się osobę, która jest właścicielem konta w serwisie epaka.pl. W innym wypadku zleceniodawcą staje się nadawca.

Zleceniodawca i jego rola

Rolą zleceniodawcy w głównej mierze jest właściwe wypełnienie wniosku, przesłanie niezbędnych dokumentów i wybór poprawnych opcji w trakcie składania zamówienia usługi. To na osobie zlecającej ciąży właściwe wypełnienie danych osobowych i to ona, wedle regulaminów firm kurierskich, będzie odpowiedzialna za podanie poprawnych danych. To ważne także dla dużych firm, które mają pracowników zlecających przesyłki, jak i wewnętrznych nadawców. Poza tymi kwestiami, pewne firmy spedycyjne stawiają także dodatkowe wymogi zleceniodawcy.

Zleceniodawca może zlecić usługę odbioru paczki, bądź jej wysyłki. Jest to bardzo istotne zagadnienie w szczególności dla firm, które często robią zwroty. Może być bowiem tak, że zleceniodawca zamówi usługę kurierską, jako nadawcę poda wówczas klienta swojego sklepu, a jako odbiorcę - siebie samego lub pracownika, który będzie odpowiedzialny za odbiór przesyłki. Warto także pamiętać, że w takim przypadku jako zleceniodawca, będziemy odpowiedzialni za przesłanie nadawcy pliku z listem przewozowym do wydruku i naklejenia na paczkę. Na tym przykładzie widać także zupełnie inne role poszczególnych osób. Praca każdej z nich w efekcie przyspiesza wysyłkę i usprawnia cały proces.

Prawa i obowiązki Zleceniodawcy

Zleceniodawca jest osobą do pewnego momentu odpowiedzialną za przesyłkę i powinna być to osoba godna zaufania oraz dokładna. Poprawne wypełnienie danych oraz wybór odpowiednich opcji jest bardzo istotne. Warto zatem, aby osoba zlecająca była stanowcza i precyzyjna, która będzie w stanie za każdym razem właściwie wypełniać wszelkie dokumenty dotyczące wysyłki. Co więcej, w szybkim przewozie paczki liczy się doskonała współpraca wszystkich osób w łańcuchu usługi. Zleceniodawca, podając zły adres odbiorcy lub nadawcy, przyczyni się do spowolnienia przesyłki lub jej nie dostarczenia i zwrotu do.

Na interaktywnej platformie epaka.pl możesz zostać zleceniodawcą i szybko wypełnić wszelkie, niezbędne kroki. Wystarczy podać niezbędne dane dotyczące przesyłki, w tym jej wagę oraz wymiary, a później wybrać pewne usługi dodatkowe, które usprawnią proces jej przewozu. Dzięki naszej platformie, wszystkie kroki są łatwe i doskonale opisane, zatem zapraszamy do skorzystania z oferty już dziś!

Pobierz aplikacje mobilną epaka.pl

epaka.pl umożliwia swoim klientom jeszcze szybsze zamówienie kuriera i nadanie paczki z dowolnego miejsca. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób wyślesz swoją przesyłkę i maksymalnie zaoszczędzisz swój czas.

Prosty formularz nadawania

Łatwy wgląd do historii przesyłek

Przejrzysta porównywarka ofert najpopularniejszych firm kurierskich

Szybki dostęp do ustawień konta użytkownika

Bieżące śledzenie przesyłek

Bądź na bieżąco. Zapisz się do Naszego Newslettera.
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę