Złoto

Złoto

Wysyłka złota jako kruszcu nie jest dozwolona

Złoto

Złoto to bardzo drogi kruszec będący towarem o podwyższonym ryzyku dla przedsiębiorstwa spedycyjnego. Z tego powodu większość firm kurierskich odmawia transportu samego kruszcu, sztabek złota oraz ozdób, które są z niego wykonane. Niewielkie wymiary oraz bardzo wysoka wartość są cechami, które wpływają na wyłączenie tego towaru z transportu. Jest to także przesyłka narażona na kradzież, a jej zniszczenie czy to podczas transportu, czy wskutek sytuacji losowych, mogłoby wiązać się ze stratami dla przewoźnika. W firmie epaka.pl dbamy o dobro klienta, zatem stworzyliśmy dokładny słowniczek pojęć, który rozjaśni wiele kwestii dotyczących przesyłek kurierskich.

Wysyłka złota kurierem

Firmy kurierskie niechętnie podejmują się trudnych zleceń. Ich dochód w stosunku do podwyższonego ryzyka jest zbyt niski, przez co przyjmowanie do przewozu wartościowego towaru jest nieopłacalne. Złoto to kruszec kosztowny, a przy tym wyroby z niego wykonane najczęściej charakteryzują się niewielkimi wymiarami. Przez to jego wartość jest bardzo wysoka, a zagubienie bądź zniszczenie – bardzo kosztowne dla firmy spedycyjnej. Przesyłki z wartościową zawartością są też bardziej narażone na kradzież. Złoto jest materiałem stosunkowo miękkim, przez co ulega odkształceniom nawet przy niewielkim nacisku. Wyroby ze złota mogą zostać łatwo zniszczone, również w wyniku ułożenia jednej przesyłki na drugiej. To ogromne utrudnienie zarówno dla osób zaangażowanych w obsługę całego zamówienia, jak i dla kuriera doręczającego paczkę. Cechy takie jak wysoka wartość, niska waga i duża podatność na uszkodzenia powodują, że wszystkie firmy kurierskie oferujące swoje usługi na epaka.pl nie podejmują się przewozu wyrobów ze złota.

Czy wysyłka złota jest możliwa?

Niestety wysyłka złota za pośrednictwem firmy kurierskiej nie jest możliwa. Opłacając zamówienie, klient akceptuje umowę i wszelkie jej wytyczne, w tym także regulamin. W regulaminie dostępnym na stronie internetowej przewoźnika dowiemy się, że wysyłka złota jest wykluczona. Czy zatem możemy nie informować firmy kurierskiej o zawartości naszej paczki? Teoretycznie kurierzy nie sprawdzają zawartości przesyłek i mogłoby się wydawać, że to dobre rozwiązanie. Okazuje się jednak, że zatajając prawdę, narażamy się na bardzo poważne kłopoty.

Łamiąc regulamin firmy przewozowej, możemy zostać pociągnięci do odpowiedzialności, gdyż przesyłka złota jest nielegalna także w świetle prawa. Kamienie szlachetne oraz złoto są prawnie wykluczone z przewozu. Firma kurierska nie będzie w żaden sposób odpowiedzialna za zniszczenie lub zaginięcie przesyłki zawierającej kruszec. W trakcie składania reklamacji będziemy zmuszeni do podania prawdziwej zawartości paczki. Wówczas przewoźnik, powołując się na zapis w regulaminie, uzna roszczenie za bezzasadne. Warto pamiętać, że wysyłka złota kurierem nie jest możliwa w żadnej firmie spedycyjnej.

Pobierz aplikacje mobilną epaka.pl

epaka.pl umożliwia swoim klientom jeszcze szybsze zamówienie kuriera i nadanie paczki z dowolnego miejsca. Dzięki tej aplikacji w prosty sposób wyślesz swoją przesyłkę i maksymalnie zaoszczędzisz swój czas.

Prosty formularz nadawania

Łatwy wgląd do historii przesyłek

Przejrzysta porównywarka ofert najpopularniejszych firm kurierskich

Szybki dostęp do ustawień konta użytkownika

Bieżące śledzenie przesyłek

Bądź na bieżąco. Zapisz się do Naszego Newslettera.
Wypełnij to pole
Zaznacz zgodę